نکاتی برای افرادی که می‌خواهند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند

کانادا کشوری مهاجرپذیر است اما مهاجرت به کانادا دانستنی‌های زیادی دارد که ممکن است افراد در ابتدای شروع از آنها باخبر نباشند. در این مقاله به سراغ این موارد رفتیم که ممکن است افراد در شروع امر از آنها خبر نداشته باشند.

به طور کلی برای مهاجرت به کانادا تنها روش‌های مهاجرت برای تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری میسر است اما از طریق ازدواج با تبعه‌ی کانادایی و تولد نیز وجود دارد. زانکو در این مقاله سعی دارد برای کسانی که به تازگی می‌خواهند اقدام به مهاجرت کنند از شروع مراحل این کار بگوید.

در مقاله‌های پیشین زانکو شرایط و روش‌های مهاجرت به کانادا توضیح داده شد. و حالا در این مقاله به بررسی این مورد می‌پردازیم که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم. ابتدا فرض را بر این می‌گذاریم که شما هیچ اقدامی برای مهاجرت نکرده‌اید.

  • برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی و فرانسه است. بدون مدرک رسمی و معتبر این دو زبان‌ ادامه‌ی مسیر مقدور نخواهد بود. پس برای هر یک از این زبان‌ها باید مدرک معتبر تحصیلی ارائه بدهید. مدرک معتبر برای زبان انگلیسی تافل و آیلتس و مدرک مورد قبول برای زبان فرانسه TEF, TSF Quebec, DELF, DALF هستند. پس قدم اول برای شروع انتخاب زبان و اقدام برای اخذ مدرک مورد وثوق با نمره‌ی مطلوب است. در این مقاله‌ها می‌توانید راجع به مدارک زبان برای مهاجرت به کانادا بیشتر بخوانید.

مدرک زبان برای کانادا

تفاوت آزمون آیلتس و تافل

هزینه‌های آزمون‌های آیلتس و تافل در سال 2020

آزمون دولینگو

 

 

اگر مدرک معتبر زبان را دارید، تبریک می‌گوییم شما یک قدم جلو هستید!

همانطور که برای زندگی کردن به جز مهارت زبانی به تخصص و شغل هم نیاز دارید، برای مهاجرت به کشور کانادا توانایی استفاده از زبان کافی نیست. درست مثل هر کشور دیگری باید تخصص و توانایی یا قدرت سرمایه‌گزاری داشته باشید.

وقت این است که روش مهاجرت خود را مشخص کنید.

  • مهاجرت برای تحصیل

در این روش که فرد برای تحصیل در مدرسه یا دانشگاه اقدام می‌کند. تحصیل در کانادا رایگان نیست. به این معنی که دانشگاه‌های کانادا از نظر رتبه‌بندی و سطح علمی در رده‌های عالی رتبه قرار می‌گیرند اما اگر فاندها و کمک‌های مالی را کنار بگذاریم که در موارد نادری دیده می‌شوند، تحصیل در کانادا رایگان نیست. و فرد باید در نامه‌ای اعلام کند که استطاعت مالی برای پرداخت شهریه‌ها و مخارج را دارد. این مقاله‌ها می‌تواند برای شما مفید باشد. 

بورسیه‌ی تحصیلی در کانادا 

شرایط بورسیه‌ی تحصیلی در کشور کانادا در مقطع دبیرستان

بورسیه چیست

اگر برای فرزندان خود در حال سرمایه‌گذاری هستید، اقدام برای تحصیل در کانادا سوددهی فوق‌العاده‌ای خواهد داشت اما در کنار خرج‌های نه چندان پایین زحمت بسیاری را هم طلب می‌کند. 

 

  • مهاجرت برای کار

کانادا کشوری مهاجرپذیر است. به این معنی که نیروی انسانی بسیاری برای چرخاندن چرخ اقتصاد خود لازم دارد. برای تامین نیاز خود به نیروی انسانی، متخصصین و کارشناسان زیادی را از سراسر دنیا می‌پذیرد. پس در این مورد نه تنها تخصص آکادمیک بلکه برای کارهایی که اصطلاحا به آنها  مشاغل غیرآکادمیک گفته می‌شود هم ظرفیت وجود دارد. برای مثال افرادی که در تعمیر ماشین‌آلات و تاسیسات تجربه و سابقه‌ی کار دارند، رانندگان تاکسی، آرایشگری و...

به غیر از این موارد شغل‌های آکادمیک هم جایگاه خود را محفوظ دارند. مشاغلی همچون پزشکی، مهندسی، تدریس و...

اما فرای این موارد افرادی که در زمینه‌های هنری و ورزشی فعالیت می‌کنند هم می‌توانند برای مهاجرت به کانادا از طریق کار بسیار امیدوار باشند. البته حتما باید مدارک معتبر و قابل ترجمه و سابقه‌ی کاری خود را ارائه کنند. مثلا درمورد هنرمندان سخت‌گیری شگفتی وجود ندارد. دو سال سابقه‌ی کار در حوزه‌ی تخصصی خود را لازم دارند و اگر مدرک زبان معتبر و نمره‌ی مطلوبی هم داشته باشند که برای مهاجرت به کانادا کار سختی در پیش نخواهند داشت.

توجه داشته باشید که در مهاجرت به کانادا برای کار دو آیتم دیگر برای بررسی هم دارد که شامل وضعیت تاهل و سن متقاضی خواهد بود. به طور کلی هرچه سن شما پایین‌تر باشد شانس شما برای پذیرفته شدن هم بیشتر است. از طرفی وضعیت تاهل در مواردی می‌تواند یک پوینت مثبت به حساب بیاید. به این دلیل که کشور کانادا به خانواده اهمیت بسیاری می‌دهد. اما باید این موضوع را به اثبات برسانید که توانایی تامین هزینه‌های خانواده‌ و همسر خود را دارید. البته استقلال مالی و توانایی همسر متقاضی و همچنین مدرک زبان او پرونده را قوی‌تر و شانس پذیرش را بالاتر می‌برد.

مدارکی که برای مهاجرت به کانادا برای کار نیاز دارید:

  • مدرک زبان

  • مدارک شغلی و تحصیلی
  • دعوتنامه
  • گواهی عدم سوپیشینه
  • گواهی سلامت
  • گواهی عدم اعتیاد

 

 

یک راه میانبر 

یک راه میانبر برای مهاجرت به کانادا برای کار این است که از طرف کارفرمای کانادایی دعوت به کار شده باشید. در این صورت پرونده‌ی شما شانس بسیار بیشتری برای پذیرفته شدن دارد.

 

هزینه‌های مهاجرت به کانادا

نکته‌ی دیگر درمورد مهاجرت به کانادا برای کار مربوط به هزینه‌های آن است. به طور کلی امور مربوط به سفارت کانادا حدود 400 دلار کانادا به علاوه‌ی اموری مثل هزینه‌ی انگشت‌نگاری در دفاتر وک هم چیزی در حدود 200 دلار کانادا به این هزینه‌ها اضافه می‌کند. مقاله‌های زیر به شما کمک می‌کنند تا بیشتر درمورد این هزینه‌ها اطلاعات داشته باشید.

هزینه‌ی ویزای تحصیلی کانادا

هزینه‌ی انگشت‌نگاری برای ویزای کانادا

 

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

این روش از بقیه‌ی روش‌ها برای مهاجرت به کانادا سخت‌تر و طولانی‌تر است. درواقع برنامه‌ی دولت فدرال کانادا برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری تقریبا بلوکه است. اما همچنان می‌توان برای سرمایه‌گذاری و مهاجرت در کانادا به شکل غیرمستقیم کارهایی کرد.

 

  • سرمایه‌گذاری با ثبت شرکت و راه‌اندازی استارتاپ در کانادا

با فرض این که نمی‌توان به شکل مستقیم روی شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های دیگر واقع در کانادا سرمایه‌گذاری کرد، یک راه‌حل پیش روی افراد قرار می‌گیرد که در صورت تمایل و امکان شرکت یا استارت‌آپ خود را ثبت و به راه بیاندازند. در این صورت در قدم اول باید شرکت شما ثبت شود. مبلغی در حدود 350 هزار دلار کانادا اعتبار اولیه لازم است و باید در یک حساب بانکی در کشور کانادا سپرده شود. در صورتی که برای این منظور به شما ویزا داده شود، می‌توانید اعتبار ویزای خود را تمدید کنید.

البته توجه داشته باشید که فرایند اقدام برای مهاجرت به تنهایی هم پیچیدگی‌های خود را دارد، پس مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری دارای پیچیدگی‌های چند برابر است. به علاوه‌ی این مورد که در هر ایالت کانادا قوانین سرمایه‌گذاری تا حدی متفاوت است. به همین جهت کمک گرفتن از یک موسسه‌ی مهاجرتی زبده در امر مهاجرت به کانادا در وقت، انرژی و هزینه‌های شما صرفه‌جویی خواهد کرد.

ویژگی‌های موسسه‌ی مهاجرتی معتبر 

بهترین موسسه‌ی مهاجرتی برای مهاجرت به کانادا 

وظایف موسسه‌ی مهاجرتی

پیشنهاد سردبیر زانکو