شاید تا قبل از رسیدن به این موضوع چندین سایت و مقاله را درباره مهاجرت کاری به کانادا مطالعه کرده باشید و یا جواب گرفته اید یا اینکه اطلاعات ناقص و سردرگمی دریافت کرده اید فرقی نمیکند...

اگر قصدتان مهاجرت کاری به کانادا می‌باشد، کافی است کمی وقت بگذارید و اطلاعات خودرا به روزتر کنید....

آنچه شمادر این مقاله می‌خوانید:

  1.     آنچه باید در مورد کانادا بدانیم
  2.     آیا تخصص من برای کانادا مناسب است؟
  3.     اکسپرس اینتری چیست؟
  4.     مشاغل موردنیاز کانادا کدامند و حداقل و حداکثر حقوق دریافتی چقدر است؟
  5.     آنچه بیشتر باید در مورد کانادا بدانیم.

ما در این مقاله قصدمان فقط اگاه سازی شما می‌باشد نه می‌خواهیم خود را به رخ رقیبان بکشیم و نه چیز دیگر. آگاه سازی شما عزیزان برایمان افتخار بزرگیست.


1. آنچه باید در مورد کانادا بدانیم

کانادا یکی از وسیع‌ترین کشورهای است که بامساحت 9984670 کیلومترمربع دومین کشور وسیع پیشرفته جهان است که با جمعیت بالغ بر چهل میلیون نفر کمترین تراکم را داراست و بیشترین فاصله بین هر شهر آن وجود دارد؛ که این موضوع باعث شده است این کشور فقط  4 درصد جمعیت بومی داشته باشد و مابقی کسانی که در این کشور هستند از کشورهای دیگر با اینجا مهاجرت کرده اند و همین امر سبب شده است کانادا برای ایرانی‌ها رویایی برای کار و تلاش و پیشرفت تلقی شود.

اگربخواهیم کمی از نظر دانشگاهی این کشور را مورد مقایسه قرار دهیم باید بگوییم این کشور هم از نظر مراکز دانشگاهی و هم علمی از رتبه‌ی خوبی برخوردار است و همچنین برای کسانی که می‌خواهند تخصص خود را افزایش دهند، یک محیط با تمام موقعیت‌های مورد نیاز می‌باشد و فقط به دنبال جذب داوطلب برای دریافت این حجم اطلاعات می‌باشد.

از نظر آب و هوایی، سردسیر بوده و از نظر کشاورزی یکی از کشورهای قدرتمند این صنعت می‌باشد.

قبل از مهاجرت به هر کشور یا شهری شما باید ابتدا تمام شرایط آن کشور را در نظر بگیرید که و بفمید چه امتیازاتی باید داشته باشید تا بنوانید به آنجا مهاجرت کنید؛ برای مثال آیا تخصص مهم است یا علم و...

 

بیشتر بخوانید:

سیر تا پیاز اوتاوا

بریم ببینیم ساسکاچوان چه خبر؟

معرفی استان کِبِک کانادا - فرانسه کوچک


2. آیا تخصص من برای کانادامناسب است؟

قبل از اقدام به گرفتن ویزای کاری کانادا ابتدا باید بفهمید که تخصصتان مورد نیاز کانادا است یا خیر و اینکه چه امتیازهایی را نیاز دارید داشته باشید. سپس باید در نظر داشته باشید که حداقل امتیاز شما برای دریافت ویزای کاری کانادا باید 67 باشد؛ اگرچنین نشود شما راهی برای مهاجرت کاری به کانادا نخواهید داشت.


 امتیازهایی که برای مهاجرت کاری به کانادا نیاز دارید شامل چه چیزهایی می‌شود؟

  •     تحصیلات: شما برای این موضوع باید قبل از اقدام حتما مدارک تحصیلی خود را با یکی از سازمان‌های معرفی شده مهاجرت ارزیابی کنید که این امتیاز از 5 تا 25  می‌باشد که برای مدرک دیپلم تا دکتری است.
  •     زبان: حداقل تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه که زبان انگلیسی به عنوان اولین زبان و فرانسه به عنوان دومین زبان می‌باشد، باید مجموع امتیازات این مورد حداقل 10 باشد.
  •     رزومه کاری: برای تخصص در حیطه‌ی شغلی شما که قرار است بروید حداکثر 10 امتیاز در نظر گرفته می‌شود که این امتیاز بر اساس رزومه شما و همپنین نیاز کشور و اینک سابقه کارشما در آن حیطه چقدر است، در نظر گرفته می‌شود که این موارد در کل مربوط به رزومه شما می‌باشد. اگر شما برایتان رزومه کاری ارسال شده باشد امتیاز حداکثر 10 می‌باشد و سابقه کار شما بر اساس قوانین حداکثر 15 می‌باشدکه این دو مجموعی از هم هستند.
  •     سن شما: برای مهاجرت به کانادا سن شما خیلی مهم است که مبادا شرایط جسمی شما برای آنجا مناسب نباشد. حداکثر امتیاز این مورد 12است و شما می‌توانید با ما تماس گرفته و اطلاعات بیشتری نیز در این باره دریافت کنید.
  •     انطباق پذیری: شما بر اساس تطبیق پذیریتان حداکثر 10 امتیاز دریافت می‌کنید.

شما فقط کافی است بدانید بر اساس قوانین گفته شده‌ی بالا باید امتیاز 67 به بالا دریافت کنید تا بتوانید به راحتی اقدام به مهاجرت کاری به کانادا نمایید.

3. اکسپرس اینتری چیست؟

 اکسپرس اینتری نوعی قرعه کشی است که اگر شما در آن امتیاز 67 به بالا را از مجموع امتیازات گفته شده‌ی بالا بدست آورید، می‌توانید در این قرعه کشی نیز شرکت نمایید.

شاید برایتان جالب باشد که چرا اکسپرس اینتری؟ این قانون برای اخذ ویزای اقامت دائم کانادا داده شده است و شما می‌توانید از این امتیاز برخوردار شوید که خود دارای مراحلی است که در مقاله‌های بعدی به شما آموزش داده خواهد شد.

4. مشاغل مورد نیاز کانادا و میزان حقوق دریافتی

کانادا به مشاغل مدیریتی و سازندگی از جمله آموزشی و تجارت و بهداشت و مالی و.. نیاز دارد که برای نمونه درامد سالانه‌ی چندی از مشاغل در سال 2018 سالانه به شرح زیر است:

مهندس عمران 81000 . آشپز 63000 . لوله کش 63000 . مهندس نفت و شیمی 104000 .

5. آنچه بیشتر باید بدانیم:

شما علاوه بر این روش‌ها برای مهاجرت کاری به کانادا، می‌توانید از طریق برنامه استانی نیز اقدام کنیدکه در مقاله‌های بعدی ما می‌توانید بیشتر بدانید و بخوانید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از موسسه مهاجرتی زانکو با شماره های 021-22226480 تماس حاصل فرمائید.


بیشتر بخوانید:

اقامت در کانادا از طریق ویزای استارت آپ

شرایط گرفتن ویزای همراه کانادا

وکیل مهاجرتی با تضمین بازگشت وجه

مهاجرت تحصیلی به کانادا

پیشنهاد سردبیر زانکو