مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از روش های قانونی است که سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا تصمیم به این نوع مهاجرت می گیرند و برای آن اقدام می کنند، اما قبل از هر اقدام برای هر نوع مهاجرت بهتر است اول اطلاعات و آگاهی کافی راجب کشور مقصد و شرایط کلی مهاجرت به دست آوریم.

کانادا یکی از کشور های مهاجر پذیری است که متقاضیان زیادی برای مهاجرت به آن وجود دارد ، یکی از راحت ترین و بهترین روش های مهاجرت به کانادا ، مهاجرت از طریق تحصیل است که شاید دلیل آن این باشد که در این روش می توانید پس از پایان دوره تحصیلی خود و پیدا کردن کار در آن کشور اقامت دائم کانادا را کسب کنید.  از علت های دیگر پرطرفدار بودن این کشور می توان به انگلیسی زبان بودن آن ، داشتن مراکز آموزش علمی سطح بالا ، دانشگاه های برتر دنیا ، حمایت دولت کانادا از مهاجران ،امنیت بالا ، رفاه و سطح زندگی عالی باشد.

تحصیل در کانادا

دو مسیر اصلی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد: یک راه، اخذ ویزای اقامت دائم کانادا است و راه دیگر ورود به کانادا با اجازه کار موقت است؛ که مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌تواند یکی از بهترین راه‌های اخذ اقامت دائم در کانادا باشد. شما می‌توانید با اتمام تحصیل در کانادا ویزای کاری دریافت کنید و پس از پیدا کردن کار در آنجا مشغول به کار شوید و برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید.

منظور از اقامت دائم کانادا چیست؟

هنگامی که ویزای مهاجرت کانادا برای اقامت دائم صادر شد، بیشتر حقوق و تعهدات مشابه شهروندان کانادایی را دارید. همانطور که از نام آن پیداست، شما این وضعیت را در صورتی می‌توانید به طور نامحدود نگه دارید که در هر دوره 5 ساله، 2 سال حضور فیزیکی در این کشور داشته باشید. پس از 3 سال اقامت در کانادا، ممکن است درخواست تابعیت کانادا بدهید. کانادا تابعیت دوگانه را به رسمیت می‌شناسد، بنابراین مجبور نیستید از گذرنامه فعلی خود دست بکشید.
در عمل بین اقامت دائم و تابعیت در کانادا تفاوت‌های کمی وجود دارد. نکته اول این است که شما با عنوان اقامت دائم ممکن است در انتخابات رأی ندهید. دوم این که، در حالی که تابعیت حقی است که نمی‌توان از شهروندان گرفت، در صورت ارتکاب جرم جدی ممکن است اخراج شوید.

شرایط مهاجرت تحصیلی کانادا

 

شرایط مهاجرت دانشجویی به کانادا چیست؟

دانشجویانی که قصد دارند تحصیلات خود را در کانادا ادامه دهند نیاز به دریافت ویزای تحصیلی دارند. این ویزا به دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند اعطا می شود. دریافت این این ویزا شرایطی دارد که باید این شرایط لازم را داشته باشید تا بتوانید اقدام به مهاجرت تحصیلی نمائید.

  • اولین قدم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا دریافت پذیرش از طرف یکی از دانشگاه های کانادا است که جهت دریافت این پذیرش باید سابقه تحصیلی خوبی همچون معدل بالا را داشته باشید تا بتوانید پذیرش بگیرید.
  • قدم دوم دریافت ویزای تحصیلی کانادا است که اگر این شرایط را نداشته باشید نمی توانید به کانادا از طریق تحصیل مهاجرت کنید و اقامت دریافت کنید. اگر شما رزومه تحصیلی و کاری قوی ، مدرک زبان معتبر با نمره بالا و تمکن مالی بالایی داشته باشید به طوری که اثبات کنید قادر به پرداخت هزینه زندگی و تحصیل خود هستید؛شانس خیلی بالایی برای دریافت این ویزا خواهید داشت.

نکته ضروری پذیرش : برای دریافت پذیرش حتما باید یک مدرک معتبر انگلیسی با فرانسوی با نمره بالا همچنین نمرات بالا دروس تخصصی در آخرین مقطع تحصیلی خود داشته باشید تا بتوانید از یک دانشگاه معتبر در رشته مورد نظر خود پذیرش بگیرید. پس از دریافت نامه پذیرش به سفارت کانادا مراجعه کنید و یا نامه را به سفارت ارسال کنید تا ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید.

jpwdg nv;hkhnh

شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا (تحصیل در کالج):

پس از پذیرش در یکی از کالج های کانادا با توجه به شرایطی که در بالا ذکر کردیم. بعد از گذارندن دوره های زبان خود می توانید تا مقطع کارشناسی به تحصیل خود ادامه دهید.

 

شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا (تحصیل در دانشگاه):

علاوه بر تمکن مالی و شرایط سنی، و موارد ذکر شده شما برای تحصیل در دانشگاه های کانادا،  باید مدرک آیلتس آکادمیک ارائه دهید. سطح آیلتس شما با توجه به رشته و دانشگاه مقصد متفاوت است. اما معمولا برای تحصیل در یکی از دانشگاه های کانادا، باید حداقل آیلتس ۶ اکادمیک داشته باشید.

jpwdg nv gdshks ;hkhnh

 

تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند این امکان را دارند تا مقطع کارشناسی تحصیلات خود را در کانادا ادامه دهند. پس از ارائه مدارکی که در بالا نام بردیم یکی از مهم ترین مدارکی که باید ارائه دهید ، دیپلم 12 ساله خود است تا بتوانید پذیرش در مقطع کارشناسی را دریافت کنید. تنوع بالا  رشته و دانشگاه در کانادا باعث می شود که شما بتوانید با توجه به سلیقه خود در رشته مورد علاقه خود در یکی از دانشگاه های برتر کانادا مشغول به تحصیل شوید.

یک نکته جالب که می توان به آن اشاره کرد این است که اگر شما قصد تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا را دارید اما مدرک زبان ندارید می توانید برای تحصیل در کانادا اقدام نمائید ؛به این صورت که باید یک دوره زبان کوتاه در کانادا بگذرانید سپس وارد دانشگاه شوید و ادامه تحصیل دهید. الته ناگفته نماند که کسانی که مدرک زبان بلخصوص نمره بالا دارند شانس و امتیاز بالاتری برای پذیرش خواهند داشت.  تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا در حدود 3 الی 4 سال است و شما پس از گذراندن این دوره می ‌توانید مدرک تحصیلی خود را در مقطع کارشناسی اخذ نمایید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا با توجه به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است که در ادامه به این هزینه ها خواهیم پرداخت.

مقطع کارشناسی ارشد کانادا

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا

هزینه تحصیل در کانادا در تمام مقاطع نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان پایین تر است به همین علت متقاضیان زیادی برای تحصیل در کانادا وجود دارد.یکی از مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا این است که شما می توانید در عین تحصیل کار دانشجویی داشته باشید و مشغول به کار پاره وقت شوید.همچنین پس اتمام تحصیل می توانید وارد بازار کار شوید و اقامت دائم دریافت کنید.طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد حدود 2 سال است و پس از این دوره مدرک کارشناسی ارشد دریافت می کنید.

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل می پردازند از شرایط بسیار ویژه و مناسبی برخوردار هستند. چرا که می تواند در کنار تحصیل خود به کار دانشجویی نیز بپردازد. علاوه بر این امکان ورود به بازار کار به راحتی برای دانشجویان فراهم است و دانشجویان می ‌توانند پس از تحصیلات خود وارد بازار کار در کشور کانادا شده و اقامت این کشور را نیز به دست آورند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا در حدود 2 سال می باشد و دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود می توانند مدرک تحصیلی خود را نیز به دست آورند.

مقطع دکترا در کانادا

 

تحصیل در مقطع دکتری کانادا

اگر قصد تحصیل در مقطع دکترا در کانادا دارید باید رزومه بسیار قوی برای ارائه داشته باشید تا بتوانید تایید استاد راهنما را دریافت کنید.همچنین باید مدرک آیلتس با نمره حداقل 7 را داشته باشید و پروپوزال و مقالات  ISI خوبی ارائه دهید. سپس بعد از تایید استاد راهنما پذیرش تحصیلی خود را دریافت کنید. شما می توانید فاند تحصیلی هم در این مقطع دریافت کنید. طول این مقطع تحصیلی هم حدودا 4 الی 6 سال است. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در هرکدوم مقاطع تحصیلی ، مقالات زانکو را مطالعه نمائید و یا با مشاوران زانکو جهت راهنمایی تماس بگیرید.

 

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا چقدر است؟

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا بستگی به دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی دارد اما به طور میانگین بین 25,000 تا 35,000 دلار کانادا و برای کالج نیز از 10,000 دلار کانادا هزینه در بر می‌گیرد که علاوه بر آن هزینه‌های زیر را نیز شامل می‌شود:

  • هزینه ارزیابی مدرک تحصیلی بین 2700 تا 3500 دلار کانادا
  • هزینه لغو تعهد آموزش از 12،000 تومان
  • هزینه انگشت نگاری حدودا نفری 250 هزار تومان
  • هزینه پیک آپ ویزا حدودا از 330 هزارتومان
  • هزینه امتحان آیلتس 3,000,000 تومان

;hkhnh

 

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا چگونه است؟

ویزای تحصیلی برای مقاطع لیسانس یا پیین‌تر کمی مشکل است و برای مقاطع فوق لیسانس به بالا، راحت‌تر می‌باشد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم با معدل بالای 14 و مدرک تحصیلی زبان انگلیسی آیتلس با نمره‌ی 6 , نمره‌ی 6.5 برای کارشناسی ارشد، و نمره‌ی 7 برای دکترا مورد نیاز است.

نکته‌ی آخر اینکه، در صورتی‌که در دانشگاه معدل خوبی دریافت کنید نیز شامل کمک هزینه تحصیلی از طرف دانشگاه خواهید شد.

jpwdg nhka hl,cd ;hkhnh

 

شرایط تحصیل در مدارس کانادا چیست؟

کانادا  دارای یک سیستم قوی در آموزش تحصیلی به دانش آموزان است به همین علت خیلی از والدین برای پیشرفت تحصیلی فرزند خود اقدام به این نوع مهاجرت می کنند. تحصیل در مدارس استان های مختلف کانادا متفاوت است. اما به طور کلی تحصیل ازسن 5 سالگی شروع می شود البته تحصیل در این مقطع کاملا اختیاری است و تحصیلات اجباری در کانادا از سن 6 سالگی شروع می شود. یکی از فواید تحصیل دانش آموزان در مدارس کانادا این است که یکی از والدین می توانند در طول تحصیل فرزند خود همراه آن باشند و یک اقامت موقت دریافت کنند. مدارس کانادا دو نوع می باشد : مدارس دولتی که رایگان است و مدارس خصوصی که نیازمند پرداخت شهریه است. که این شهریه تقریبا از 14،000 دلار کانادا شروع می شود.

دانش آموزان بین المللی که از دیگر کشور ها برای تحصیل به کانادا مهاجرت میکنند ابتدا باید در مدارس شبانه روزی و  یا در مدارس روزانه بین المللی این کشورتحصیلات خود را آغاز کنند. سپس متناسب با سطح زبان فرانسه یا انگلیسی و اطلاعات علمی خود تعیین سطح شوند و در کلاس و مدارس مناسب سطحشان مشغول ه تحصیل شوند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو