کشور چین جزو پهناورترین و گسترده‌ترین کشورهای جهان بوده است و ویژگی‌های دیگری از قبیل زیبایی و باستانی و توریستی و گردشی با میراث بسیار غنی و آثار تاریخی متنوع و باشکوه در این کشور مشهود است. چین را به عنوان سومین کشور بزرگ در جهان با مساحتی که چیزی در حدود ۹۶۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع است می‌توان معرفی کرد. کشور پهناور چین از تنوع زیادی در انواع گیاهان و حیوان‌ها و مواد معدنی و منابع زمینی برخوردار بوده است.

کشور چین:

کشور چین دارای زبان رسمی به نام ماندارین بوده است. اما نکته‌ي قابل توجه این بوده است که اکثر مردم در کشور چین با زبان انگلیسی تا حدودی آشنایی داشته و بیشتر مردمی که عهده‌دار کاری در این کشور هستند مانند کارکنان یا دانش آموزان در پایه‌های مختلف تحصیلی و هتلداران و تاجران و بانکدارها به زبان انگلیسی تا حد قابل قبولی آشنایی داشته تا کار آن‌ها به خوبی انجام شود.
پایتخت سیاسی کشور چین، بیجینگ نام دارد. نظام حکومتی جمهوری خلق چین از نوع نظام کمونیستی بوده است. جمعیت کشور چین چیزی در حدود ۱۳۶۷۴۸۵۳۸۸ نفر بوده است که همین امر باعث شده تا جزو پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان باشد و چون از نظر رشد اقتصادی و علمی با سرعت در حال پیشرفت بوده است ویزای چین دارای اعتبار بالایی می‌باشد. به‌علاوه اینکه جمهوری خلق چین در شرقی‌ترین بخش آسیا قرار گرفته است.

کشور چین
دین‌هایی که در کشور چین به رسمیت شناخته شده و جزو ادیان رسمی این کشور به حساب می‌آیند ۵ دین بوده که به طور کلی عبارتند از : 1-بودیسم، 2-تائیسم، 3-اسلام، 4-کاتولیک و در نهایت 5-پروتستان. همانطور که گفته شد این ادیان به صورت رسمی در این کشور محسوب می‌شوند. همانطور که گفته شد کشور چین سومین کشور پهناور در دنیا پس از پشت سر گذاشتن کشورهای روسیه و کانادا محسوب می‌گردد. رشد اقتصادی در کشور چین سرعت بسیار بالایی داشته و طی این چند سال اخیر در صنعت‌های بسیار مهم و پول‌سازی به صورت حرفه‌ای قدم گذاشته و رشد بی‌نظیری نیز داشته است و شهرهایی که در کشور چین بسیار مهم به حساب می‌آیند عبارت‌اند‌از 1-پکن، 2-شانگهای، 3-گوانگژو، 4-شنژن، 5-تیانجین و 6-چونگ کینگ.

مردم چین مردمانی هستند که پیشرفت‌های بسیار زیادی در انواع زمینه‌ها از جمله زمینه‌های علمی داشته و اختراعات مهم و تاثیر گذاری از قبیل 1-کاغذ، 2-قطب نما، 3-باروت، 4-بادبادک و غیره را برای اولین در جهان ساخنه و مورد استفاده‌ي مردمانی از سراسر جهان قرار گرفت. رنگ خوش شانسی و مورد علاقه‌ي مردم در کشور چین قرمز بوده است و به همین دلیل است که این رنگ را در کشور چین بیش‌از حد در طول روز و شب می‌بینید. مردمان چین در بیشتر جشن‌های خود از رنگ قرمز استفاده کرده و در مراسم‌های عزاداری خود نیز به جای استفاده از رنگ مشکی، از رنگ سفید استفاده می‌کنند.

یک ویژگی بارز در کشور چین و دیگر چینی‌های سراسر دنیا این بوده است که به شدت استفاده از چای سبز در زندگی خود بوده است و مردم چین باور دارند که اولین بار در حدود سال‌های 2737 قبل از میلاد، امپراطوران چین زمانی که یک برگ چای در لیوان آب جوششان به طور اتفاقی افتاد، در همان زمان بود که چای سبز را برای اولین بار کشف کردند.

دین کشور چین

 

روش‌های مهاجرت به جمهوری خلق چین:

1-مهاجرت کردن از روش تحصیل کردن در کشور چین

2-مهاجرت کردن از روش کار کردن در کشور چین

3-مهاجرت کردن از روش سرمایه گذاری در کشور چین

4-مهاجرت کردن از روش کارآفرینی در کشور چین

5-مهاجرت کردن از روش تولد در این کشور

6-مهاجرت کردن از روش ازدواج کردن با یک فرد چینی

7-مهاجرت کردن از روش نسبت داشتن خانوادگی

 

راه‌های مهاجرت کردن به جمهوری خلق چین:

در طی سال‌های گذشته مهاجرت کردن به کشور چین به صورت باور نکردنی زیاد شده است و این به این دلیل بوده است که هزینه‌های زندگی در کشور چین بسیار پایین بوده است و دانشگاه‌های بسیار معتبر و مناسبی در این کشور وجود دارد و اقتصاد این کشور هر روز رو به رشد و ترقی بوده و با قدرت‌های اقتصادی جهان از جمله آمریکا در رقابت بوده است و رقابت بعدی در حداقل دستمزد در آمریکا و چین بوده و همین دلیل‌ها نیز باعث شده تا مردم از سرتاسر جهان را جذب خود کند. در زمان حال بسیاری از مردم در سرتاسر جهان به دلیل شرایط بد کشورشان از جمله شرایط اقتصادی و ... قصد مهاجرت دارند تا شاید بهبودی برای آن‌ها حاصل شود و البته ذکر این نکته بسیار مهم بوده است که روش‌های مختلف و زیادی برای مهاجرت کردن وجود داشته که ما به طور کلی آن‌ها را برای شما بیان خواهیم کرد. همانطور که گفته شد روش‌های زیادی برای مهاجرت به کشور چین وحود دارد که عبارت‌اند از: 1-مهاجرت از روش کاری، 2-مهاجرت تحصیلی، 3-سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور چین و ....  بوده است که در قسمت بالا به صورت کامل نام بردیم که البته ویزای توریستی چین نوعی ویزای قابل دسترس بوده که فقط جنبه‌ی تفریحی و گردشگری دارد.

راه‌های مهاجرت به کشور چین

 

قانون‌هایی برای مجازات ورود غیر قانونی به کشور چین به شرح زیر است:

اگر یک شخص خارجی به طور غیر قانونی به سرزمین چین ورود کند میبایست جریمه‌ای در حدود ۵۰۰ یوان تا ۲۰۰۰ یوان پرداخت کرده یا طی سپری کردن مدتی در حدود ۳ تا ۱۰ روز در بازداشتگاه باشد. این امکان نیز وجود داشته است که به صورت همزمان دستور قضایی مبنی بر ترک کشور چین برای او صادر شود که در این صورت میبایست باید در اولین فرصت کشور چین را ترک کند. ولی اگر شخص در طی اقامت غیر قانونی خود به کشور چین جرم و جنایتی انجام داده باشد با توجه به قانون رسمی این کشور مجازات‌های مربوطه برای وی در نظر گرفته خواهد شد.

 

قوانین خارج شدن از چین یه شرح زیر بوده است:

اشخاص خارجی که از کشورهای دیگر وارد کشور چین شده باشند میبایست با توجه به تاریخ و محدودیت‌های زمانی که در پاسپورت و ویزای آن‌ها ثبت شده است کشور چین را ترک کنند.

شرایط ثبت درخواست برای گرین‌کارت کشور چین:

شخص متقاضی در وهله‌ی اول بایستی بداند که داشتن مدارک زیر به صورت الزامی بوده و بایستی در اولین فرصت برای دریافت آن‌ها اقدام کند:

1-به همراه داشتن اصل پاسپورت معتبر و مدارک مورد نیاز و تحویل دادن آن‌ها
2-ارائه کردن مدرک‌های سلامت و بهداشت
3-ارائه کردن مدرک‌های سوء پیشینه به صورت کامل

4-ارائه کردن چهار قطعه عکس پرسنلی و پشت سفید

شرایط ثبت درخواست ویزا چین

اشخاص خارجی که کشور آن‌ها همواره برای اخذ اقامت دائم درکشور چین تحریم هستند، می‌توانند اقامت دائم تحت عنوان کنسولگری را دریافت کرده و از آن استفاده کنند.
این مجوز تحت نظر وزارت امنیت عمومی در کشور چین مورد امضاء قرار می‌گیرد. شخص متقاضی میبایست در قدم اول فرم تایید اجازه‌ي دائمی بیگانه به سفارت را به صورت کامل تکمیل کند و به یک کنسولگری خارج از کشور چین برود و کارهای مربوطه را انجام دهد و برای ویزای تایپ دی درخواستی خود را ارسال کند. در نتیجه با انجام تمام مراحل بالا به صورت کامل یک اقامت دائم 30 روزه به وی داده می‌شود و بعد آن کارهای باقی مانده جهت اخذ اقامت را انجام می‌دهد.

مهاجرت کردن به کشور چین از حدود سال ۱۹۷۳ با افزایش قابل توجهی روبرو شد که این امر به علت بهبود پیدا کردن و رشد اقتصادی این کشور نیز بوده است. بیشتر این مهاجرت‌ها نیز به شهرهایی ازقبیل هنگ کنگ و شهرهایی که امکانات و جمعیت بیشتری دارد بوده است.

 

مهاجرت کردن به روش تحصیل در کشور چین:

جمهوری خلق چین به دلیل پیشرفت‌های زیاد اقتصادی که در سال‌های گذشته داشته و موقعیت‌های ویژه‌ای که به دست آورد خواهان زیادی در بیشتر زمینه‌ها پیدا کرد و تعداد بسیار زیادی از اشخاص و مهاجرین در سراسر جهان خواهان مهاجرت به این کشور هستند. یکی از راه‌های وارد شدن به کشور چین از طریق مهاجرت تحصیلی بوده است. البته نکته‌ی قابل توجه در رابطه با دانشگا‌ه‌های کشور چین این بوده است که فقط با ارائه پذیرش از دانشگاه‌های شما این امکان را ندارید که وارد خاک چین شوید و اقامت آن را دریافت کنید بلکه میبایست دانشگاه مورد پذیرش شما دارای اعتبار بالایی بوده باشد تا سفارت ویزا‌ي شما را صادر کند. جمهوری چین دانشگاه‌های بسیاری دارا بوده است و این دانشگاه‌ها به ۲ بخش دولتی و خصوصی تقسیم‌بندی می‌شوند و چیزی در حدود ۱۹۰ دانشگاه از میان کل دانشگاه‌های کشور چین توسط وزارت علوم کشور ایران تایید شده است. تحصیل کردن در دوره‌های مختلف تحصیلی در این کشور به صورت امکان پذیر بوده و مشکلی ندارد و به این بستگی دارد که دوره‌ي تحصیلی دانشجویان چه بوده است و در کدام تایم می‌توانند کار پاره‌وقت مرتبط را انجام بدهند. قابل توجه آن دسته از عزیزانی که خواهان تحصیل در این کشور هستند باید بدانند که تحصیل کردن در دوره‌ی لیسانس در کشور چین به زبان چینی انجام خواهد شد و به صورت حتم دانشجویان میبایست به زبان چینی مسلط بوده و آن را به طور کامل یاد بگیرند. البته ذکر این نکته نیز مهم بوده است که از آنجایی که کمپانی‌هایی از کشورهای بسیاری در چین در حال فعالیت هستند و اکثر دانشجوها پس از فارغ التحصیلی در رشته‌های مربوط این امکان را دارند که نظر کارفرما را جلب کنند و به شغل مورد نظر خود برسند به همین جهت یادگیری زبان چینی خالی از لطف نبوده است.

مهاجرت به چین

مهاجرت کردن به روش کاری در کشور چین به شرح زیر است:

یکی از راه‌های دیگر برای مهاجرت به کشور چین که مورد توجه تعداد بسیاری از اشخاص مهاجر  قرار گرفته است مهاجرت کردن از طریق کاری بوده است، برای وارد شدن به کشورهای دیگر شخص خارجی میبایست در وهله‌ي اول دعوت‌نامه‌ی کاری دارا باشد و سپس مراحل بعدی را انجام دهد، با داشتن دعوت‌نامه رسمی به سفارت برود و درخواست ویزا را بدهد که اگر با وی موافقت شد پس از طی شدن چند روز کاری ویزا برای او ارسال می‌شود. نکته‌ای که در کشور چین بسیار مهم بوده این است که کشور چین بسیار پهناور بوده و این کشور دارای جمعیت بسیار زیادی می‌باشد در نتیجه پیدا کردن شغل مورد نظر در این کشور بسیار دشوار بوده و اشخاصی که تبعه‌ی کشور دیگر بوده باشند که با بیکاری مواجه شده‌اند به راحتی نمی‌توانند در چین دنبال کار بگردند، درنتیجه به‌راحتی این امکان وجود نداشته است که از روش ویزای کاری به کشور چین وارد شده و اقامت بگیرید. با همه‌ي این اوصاف بهترین راه برای ورود کردن به کشور چین از روش تحصیلی بوده است و بعد از پایان تحصیلات خود به دنبال شغل یا حرفه‌ی مورد نظر خود بگردید.
قانون‌های جدیدی برای دریافت ویزای کشور چین تصویب شده است که بر طبق آن مجوز اقامت بلند مدت و مجوز اقامت دائم در کشور چین به وسیله‌ي گرین‌کارت چین حاصل شده است. که در بخش زیر تعدادی قابل قبول از این تغییرات به وجود آمده جمع‌آوری شده و به شما به طور کامل بیان خواهیم کرد.
اگر هر شخص تبع خارجی که به صورت مداوم برای مدت ۴ سال در کشور چین کار کرده باشد و در طول هر سال حداقل ۶ ماه در شانگ‌های سکونت داشته باشد و درآمد وی حداقل ۶۰۰ هزار یوان در سال باشد و مالیات خود که چیزی در حدود ۱۲۰۰۰۰ یوان است را به طور کامل پرداخت کرده و هیچ جرمی در طی این ماه‌ها مرتکب نشده باشد در این صورت این امکان برای او حاصل می‌شود که برای اقامت دائم در این کشور درخواست داده و به این شکل ویزای تایپ دی و گرین کارت چین را می‌تواند به راحتی دریافت کند.
اگر شخص در شرکتی با مدرک‌های دارای اعتبار و رسمی کار کند این شخص می‌تواند برای اخذ ویزای تایپ آر اقدام کرده و با انجام دادن کارهای مربوطه به آن برسد. دریافت مجوز اقامت برای افراد دارای تخصص به این صورت بوده است که ابتدا باید برای ۵ سال درخواست دهد و سپس پس از اینکه شخص به مدت سه سال در شرکت مربوطه کار کرد و به مشکلی برنخورد به راحتی این امکان را دارد تا درخواست اقامت دائم خود را به صورت رسمی بدهد و منتظر دریافت ویزای خود باشد.
تمام دانشجوهایی که در یکی از دانشگاه‌های چین درس خوانده باشد و از همان‌جا فارغ التحصیل شده باشد اگر خواهان سرمایه گذاری کردن در شانگ های باشد یا قصد راه‌اندازی بیزنس شخصی خودش را داشته باشد این امکان وجود دارد که ۲ سال در کشور چین اقامت کرده تا هنگامی که بیزنس شخصی وی شکل بگیرد.

تابعیت چین

قانون تابعیت کشور چین:

1-تابعیت در کشور چین از راه تولد ایجاد شده و میبایست یکی از پدر یا مادر تابعیت کشور چین را داشته و در آن‌جا متولد شده باشد.
2-اقامت از طریق همسر چینی در صورتی که ازدواج آن‌ها 5 سال طول کشیده باشد و در کشور چین در طی این مدت بالای 9 ماه اقامت داشته باشند.

 

 اقامت در کشور چین از روش سرمایه‌گذاری:

۱-سرمایه‌گذاری حداقل به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار در صنعت کشور چین که به وسیله‌ي دولت مشخص می‌شود.
۲-سرمایه‌گذاری در کل از ۵۰۰ هزار دلار برای نواحی غربی کشور چین بیشتر بوده باشد.
۳-سرمایه گذاری در مجموع از یک میلیون دلار برای بخش مرکزی کشور چین بیشتر باشد.
۴-سرمایه گذاری در کل از ۲ میلیون دلار در جمهوری خلق چین بیشتر باشد.

 حال با همه‌ي این اوصاف سوال اصلی اینجا بوده که چرا کشور چین را برای اقامت انتخاب کنید؟

1-غذاهای کشور چین:

غذاها در کشور چین شهرت بسیار زیادی دارند و اشخاصی که به عنوان مهاجر در کشور چین سکونت می‌کنند، این امکان را دارند که از غذاهای با کیفیت اما قیمتی پایین‌تر لذت ببرند. همچنین در کشور چین میوه‌ها و خوراکی‌های عجیبی وجود داشته که امتحان کردن آن‌ها خالی از لطف نیست.

2-مهمان‌نوازی در کشور چین:

چینی‌ها بسیار مهمان نواز هستند و نیز بسیار خوش برخورد بوده و با اشخاص خارجی رفتار بسیار خوبی دارند و از آن‌ها با کمال میل استقبال خواهند کرد.

غذاهای چین

3-دوستی و معاشرت با اشخاص چینی:

دوستی با چینی‌ها بسیار راحت بوده است، به این دلیل که چینی‌ها به داشتن دوست و دوستی علاقه‌مند بوده و از آن استقبال می‌کنند. آن‌ها اغلب اوقات خود را با دوستان خود به تفریح و معاشرت می‌پردازند درنتیجه دوستی و روابط جزو مهمی از زندگی چینی‌ها بوده است.

4-منظره‌های طبیعی زیبا در چین:

کشور چین منظره‌های بسیار زیبا و طبیعی دارد. شما این امکان را دارا هستید که از تماشای ساحل‌ها، بیابان‌های زیبا، رودخانه، جنگل و کوه با تمام وجود لذت ببرید این‌ها فقط بخشی از جاذبه‌های گردشی کشور چین بوده که شما را بسیار محصور و غافل می‌کند چراکه واقعا زیباست.

5-تولیدات چین:

کالا و هرچیزی که شما به آن نیاز داشته باشید در کشور چین یافت می‌شود چراکه کشور چین یک تولید کننده‌ي بزرگ در عرصه‌ي جهانی بوده است از لباس گرفته تا کالاهای خانگی و برقی و موبایل و ماشین و هر چیزی گه حتی فکرش را نمی‌کنید در این کشور پیدا خواهید کرد.

6-رشد اقتصادی در طی سال‌های اخیر:

رشد اقتصادی در کشور چین بسیار زیاد بوده است و به همین دلیل فرصت‌های پیدا کردن شغل برای بسیاری از افراد مهاجر وجود داشته است؛ به‌خصوص اگر مدرک تخصصی و حرفه‌ای در زمینه‌های مربوط داشته باشید شانس همکاری با شرکت‌های بین المللی برای شما بسیار زیاد می‌شود و به راحتی می‌توانید در کشور چین مشغول به کار شوید.

تولیذات چین

7-چین مکانی مناسب برای زندگی:

کشور چین محلی بسیار مناسب برای زندگی بوده است و تعداد کثیری از مهاجرین طی سپری کردن روزها چیزهای جدید دیده و احساس بسیار خوبی پیدا خواهند کرد. شغل‌های گوناگونی به صورت روزانه افتتاح می‌شود و سرعت ایجاد برنامه‌ها برای ساخت آن‌ها بسیار بالا می‌باشد.

8-اقامت در چین بسیار کم هزینه است که به شرح زیر است:

برای اقامت کردن در کشور چین و سکونت در آن‌جا هزینه‌ها بسیار ارزان بوده و شما حتی می‌توانید خانه‌های بزرگی را با قیمتی بسیار مناسب و استثنایی تهیه کنید.

9-شغل‌های فراوان:

تعداد مهاجران در کشور چین با سرعت بسیار زیادی در حال بالا رفتن بوده است و طی سپری شدن روز‌ها مشاغل و شرکت‌های زیادی در حال گسترش و رونق بوده و روز به روز در حال پیشرفت هستند.

10-خدمات آرایشی و زیبایی بت قیمت بسیار مناسب:

خدمات و سالن‌های آرایشی و زیبایی و محصولاتی از این قبیل برای آرایش و سلامت پوست و مو با قیمت‌های بسیار مناسبی عرضه می‌شوند و زنان در اکثر شهرها حتی شهرهای بسیار کوچک چین نیز می‌توانند از تمام امکانات با قیمت‌های پایین بهره‌مند شوند و از آن لذت ببرند.

11-تفریح و سرگرمی در کشور چین:

اشخاص چینی بسیار به دنبال سرگرمی و خوش گذرانی و تفریح بوده و شما به شکل یک مهاجر که تازه به این کشور آمدید می‌توانید از تفریحات به طور مداوم و هرشب لذت ببرید و تجربه‌های جدیدی کسب کنید.

تغذیه در چین

12-تغذیه در کشور چین:

انواع غذاها پر کشور چین به صورت کلی بسیار سالم و مغذی بوده و ارزش غذایی بالایی داشته‌اند و به ندرت از روش پخت ناسالم و مضر برای تهیه کردن غذاها در این کشور استفاده می شود. البته ذکر این نکته نیز بسیار مهم بوده است که غذاهایی که در غرب تهیه می‌شود بیشتر توجه مهاجرین را به خود جلب می‌کنند، اما نباید از این نکته غافل شد که از نظر خواص غذایی و سلامت آن غذاهای چینی به شدت گزینه های مفیدتری هستند و باعث سالم زندگی کردن شما می‌شود.

توضیحات بیشتر:

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه‌ي زانکو که جزو با سابقه‌ترین موسسه‌هایی در حیطه‌ی این موضوع فعالیت می‌کنند بوده است همراه باشید و بدانید مشاوران زانکو با کادری مجرب از کارشناسان و مشاوران همراه همیشگی شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در 2020

مهاجرت تحصیلی

رزرو وقت مشاوره مهاجرت

 

پیشنهاد سردبیر زانکو