مهاجرت تحصیلی یکی از روش‌های مرسوم برای مهاجرت به شمار می‌رود. مهاجرت تحصیلی در واقع تحصیل در دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی خارج از کشور و اقامت دائم در آن کشور بعد از اتمام تحصیل است. مهاجرت تحصیلی می‌تواند شرایط به مراتب بهتری را برای مهاجران فراهم آورد. زیرا با ورود به دانشگاه‌های معتبر و کسب مدرک دانشگاهی در کشور مورد ‌نظر، شانس پیدا کردن کار به عنوان یک نیروی ماهر به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت و این موضوع می‌تواند موجب تسریع فرآیند دریافت اقامت دائم شما باشد.

تعیین هدف مهاجرت

در ابتدای راه هدف از مهاجرت تحصیلی باید مشخص شود.

  • برای این منظور سوال هایی مبنی بر هدف من برای ادامه تحصیل چیست؟
  • هدف من برای ادامه تحصیل در خارج از کشور چیست؟
  • هدف از مهاجرت برای ادامه تحصیل چیست؟

برای مثال اگر تنها قصد گرفتن ویزای شینگن را داشته باشید می‎توانید به جای اقدام کردن برای پذیرش تحصیلی در بهترین کشورهای اروپایی ، کشورهای درجه دو مانند  مجارستان، لهستان لیتوانی یا بلاروس را برای گرفتن پذیرش و ویزا اقدام کنید. اما اگر هدفتان از پذیرش تحصیلی مهاجرت است هر کشوری قوانین خاص خودش را دارد و همه کشورها مانند کانادا، استرالیا و نیوزلند مهاجر پذیر نیستند.

بیشتر بخوانید:

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان

رشته تحصیلی

به عقیده برخی به کشوری که از لحاظ کیفیت زندگی در سطح بالایی قرار دارد از اولویت بالاتری برخوردار است اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که هدف در واقع برای مهاجرت تحصیل است پس باید برای همین باید اولویت کشورها را برای تحصیل خودتان پیدا کنید به طور مثال کشورهایی مثل آمریکا، فرانسه و نروژ و حتی قطر برای رشته هایی نظیر مدیریت بسیار گزینه های خوبی هستند. اما اگر می خواهید کشورهای ارزان و زیباتری را برای زندگی انتخاب کنید مجارستان و یونان و اسپانیا را پیشنهاد می شود.

بیشتر بخوانید:

بهترین رشته های تجربی برای اپلای

بهترین رشته ها برای اپلای

مهاجرت تحصیلی

اقامت هدف تحصیل

توجه داشته باشید که اگر هدف شما از مهاجرت تحصیلی بدست آوردن شغل مناسب و اقامت در آن کشور است باید قبل از رفتن ابتدا شناسایی کنید که آیا آن کشور مهاجرپذیر است یا اینکه شرایط کار و اقتصاد در آن چطور است آیا به غیر از افراد بومی خودشان به افراد خارجی نیازی دارند، به طور مثال کشورهایی مثل مجارستان، فنلاند، ژاپن و آفریقای جنوبی مهارپذیر نیستند و می ‌بایست برای اقامت ۵ سال در هر یک از این کشورها کار کنید و مالیات آنرا پرداخت کنید، اما یک کشور مثل  نیوزلند، کاملا مهاجرپذیر است.

بیشتر بخوانید:

دریافت اقامت کانادا پس از تحصیل

مدرک زبان برای تحصیل

باتوجه به این که هدف شما برای مهاجرت ادامه تحصیل است لازم است تا مدارک تحصیلی مورد نیازتان را حتما برای دانشگاه مربوط به ارسال نماید. برای مثال دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا، معمولا علاوه بر رزومه (CV) و ترجمه رسمی مدارک تحصیلی دوره‌های قبلی خود، باید یک انگیزش نامه و حتی پروپوزال تحقیقاتی نیز درکنار فرم درخواست خود قرار دهند تا دانشگاه مقصد، با درک بهتری نسبت به ارجاع مدارک تحصیلی آن‌ ها به دپارتمان مورد نظر داشته باشد:

  • انگیزش نامه
  • پروپوزال تحقیقاتی
  • فرم اپلای
  • توصیه نامه

برخی از دانشگاه‌ها نیز به تناسب رشته و کشور از دانشجو گواهی ارزی، مدارک تخصصی زبان مانند (GRE/GMAT) تافل را نیز درخواست می‌ کنند. توصیه نامه از ۲ یا ۳ استاد نیز باید ضمیمه مدارک شود.

بیشتر بخوانید:

انگیزه نامه تحصیلی برای کانادا

مدرک زبان برای تحصیل

ارائه کلیه مدارک تحصیلی از جمله مدرک لیسانس و ریز نمرات و اگر مقطع فوق لیسانس را در ایران گذرانده اید و یا در حال تحصیل هستید هر مدرکی که در خصوص آن هست از جمله ریز نمرات و یا ارائه ی مدرک آن ضروری است. در این مرحله نیز باید تمام مدارک خود را به زبان کشور مقصد و یا انگلیسی ترجمه کنید. مدرک زبان که اکثرا نمره ی حداقلی کسب شده در آزمون آیلتس است و بعضا برخی دانشگاهها مدرک و نتیجه ی آزمون را از خود مرکز دریافت می کنند که در این زمینه باید بسته به شرایط خاص دانشگاه مورد نظر ، تحقیقاتی صورت گیرد. به طور معمول حداقل نمره پذیرش 6 ایلتس آکادمیک است.

بیشتر بخوانید:

مدرک زبان نیاز مورد نیاز تحصیل در کانادا

مهاجرت تحصیلی

بورسیه تحصیلی

یک سوال مهم که شاید برای همه پیش آمده باشد این است که چگونه بورس تحصیلی بگیریم؟! برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگر می خواهیم بورس بگیرید ابتدا باید تحقیق کنید کدام کشورها بورس می دهد و این که کدام رشته های تحصیل شامل بورس نیز هستند. برخی از دانشگاه‌ها، مانند آمریکا، وقتی دانشجوی دکترا را پذیرش می‌کنند، معمولا با بورسیه تحصیلی همراه هست. اما برعکس در اروپا، حتما باید برای موقعیت‌های (Position) خاصی که بورسیه به آن تعلق گرفته است، Apply کنید و به طور عمومی، به همه کمک هزینه تحصیلی تعلق نمی‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

بورسیه تحصیلی در کانادا

دانشگاه های رایگان

تحصیل در کشورهای نظیر فنلاند و نروژ کاملا رایگان است و در کشورهایی نظیر آلمان، اتریش و سوئیس نیز بخشی از رشته ها کاملا رایگان بوده و و تنها یک هزینه ترمیک که چند صد یوروی از دانشجو اخذ می‌گردد. تحصیل در مقاطع دکترا در کشورهایی نظیر آمریکا طور کلی و عموما” ، معاف از پرداخت شهریه هستند و بورس تحصیلی دریافت می‌گیرند. شهریه در دانشگاه های آسیایی و اروپای شرقی معمولا از پایین است.

بیشتر بخوانید:

بهترین رشته های برای گرفتن بورسیه

شرایط بورسیه‌ی تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان

پذیرش تحصیلی

پس از تصمیم‌گیری در خصوص رشته مد نظر، شهر و دانشگاهی که قصد دارید در آن به ادامه تحصیل بپردازید، باید برای دریافت پذیرش تحصیلی اقدام نمایید که البته دریافت آن نیازمند دانش و تجربه کافی در این زمینه است. اطلاع دقیق از مدارک مورد نیاز، شرایط و قوانین تحصیلی، ویژگی‌های هر استان و دانشگاه‌های فعال در آن همگی از مواردی هستند که نیازمند دقت ویژه در پروسه اخذ پذیرش تحصیلی هستند.

بیشتر بخوانید:

پذیرش تحصیلی کانادا

مهاجرت تحصیلی

 ویزای تحصیلی

به منظور تمدید ویزای تحصیلی دانشجویی معمولا ۳ تا ۹ ماهه است که با توجه به درخواست دانشجو و دانشگاه سال به سال تمدید می شود. توجه داشته باشید که برای تمدید هر کشوری، قوانین خاص خود را دارد. سن، میزان پس انداز، رشته تحصیلی، هدف از مهاجرت و وضعیت کنونی تحصیلی از جمله موارد حائز اهمیت در مهاجرت تحصیلی است.
اخذ ویزای تحصیلی روشی بسیار مناسب جهت مهاجرت است که سالیانه مورد استقبال کثیری از ایرانیان و حتی دیگر افراد در کشورهای گوناگون می باشد. برخی از کشورها با تحصیل رایگان خود زمینه را برای داشتن فرصتی مناسب جهت ادامه تحصیل مهیا نموده اند. گاها دانش آموزان بسیاری از سختی کنکورهای داخلی ایران جهت تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی صحبت میکنند که باز هم برخی از کشورها با مرتفع نمودن این مسائل به شما نوید تحصیل در رشته مورد علاقه تان را خواهند داد.
در بعضی مواقع اشخاص نسبت به اخذ بورسیه تحصیلی اقدام می کنند و می توانند با داشتن بورسیه تحصیلی و حتی گرفتن فاند تحصیل را به صورت رایگان بگذرانند. اطلاع از دانشگاه های غیر پزشکی و پزشکی و همچنین رتبه بندی آنها، برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند بسیار با اهمیت است. معمولاً پس از تحصیل افراد باید جهت اخذ اقامت و تابعیت کشور مربوطه کار پیدا کنند و از این طریق بتوانند اقامت خود را اخذ کنند.همچنین شرایط تحصیل بدون مدرک زبان نیز برای بسیاری از کشور ها نیز وجود دارد و نگرانی مضاعفی برای زبان تحصیل در بسیاری از کشورها وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

ویزای تحصیلی کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول میکشد

مهاجرت تحصیلی

شرایط مهاجرت تحصیلی

در برخی موارد افراد شرایط لازم جهت مهاجرت از طریق ویزای کاری یا سرمایه گذاری را ندارند و بهترین پیشنهاد به این اشخاص اقدام از طریق ویزای تحصیلی و مهاجرت از طریق تحصیل میباشد. در اکثر کشورهای اروپائی این امکان فراهم است که پس از تحصیل با ورود به بازار کار و منعقد کردن قرار داد کاری با شخص کارفرما در آن کشور بمانید و اقدام جهت دریافت اقامت دائم این کشور را نمائید. شما به واسطه ورود به کشورهای عضو شینگن و اتحادیه اروپا امکان سفر، زندگی آزادانه در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا را خواهید داشت. این کشورهای عضو پیمان شینگن شامل بلژیک، اسپانیا، سوئد، چک، مجارستان، بلغارستان، قبرس دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه،اتریش، یونان، لیتوانی، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی اسلوونی، ایتالیا، ایسلند، لتونی، لوکزامبورگ و آلمان میباشد.

بیشتر بخوانید:

بهترین کشورهای جهان برای زندگی در سال2020

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

تحصیل در کالج ها و دبیرستان های کشور انگلستان گزینه بسیار مناسبی میباشد که در سال های اخیر مورد استقبال کثیری از دانش آموزان ایرانی قرار گرفته است. انگلستان بخاطر داشتن کالج ها و دانشگاه های بسیار معتبر با رنکینگ بالا دارای مدارک بسیار معتبری در سراسر جهان میباشد. از مزایای تحصیل در سایر مقاطع تحصیلی در این کشور، کوتاه بودن مدت زمان تحصیل در مقایسه با سایر کشوها میباشد. بدان معنا که شما میتوانید مقطع Master  را در این کشور یکساله به اتمام برسانید. هزینه تحصیل در کشور انگلستان در رشته های پزشکی و سایر رشته ها کمی متغییر میباشد و بایستی هزینه تحصیل را حدودا سالی 12000 تا 15000 پوند در نظر گرفت. تحصیل در این کشور نیازمند داشتن در آمد های بالا میباشد. این کشور کلیه مدارک تحصیلی ایران را جهت پذیرش تحصیلی قبول داشته و شما با ارائه مدرک زبان آیلتس حداقل 5 در مقطع دیپلم و آیلتس حداقل 6 در مقاطع بالاتر میتوانید جهت پذیرش و ویزا اقدام نمایید. دانشجو در حین تحصیل اجازه کار پارت تایم یا نیمه وقت را خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

ویزای انگلیس

مهاجرت تحصیلی به اتریش

اتریش کشوری از اروپای غربیست که تحصیل در این کشور بخاطر هزینه های تقریبا رایگان و دانشگاه های با رتبه عالی، مورد استقبال چشمگیری از علاقمندان به تحصیل قرار گرفته است، شما برای ورود به کشور اتریش در اکثر رشته ها نیازمند ارائه مدرک زبان نمی باشید و قبل از شروع تحصیل در این کشور فرصت یادگیری زبان به فرد داده خواهد شد. تحصیل در رشته هایی چون حسابداری، تربیت بدنی، هنر، اقتصاد، مدیریت آموزشی به علت داشتن آزمون و مصاحبه  در کشور اتریش به افراد پیشنهاد نمیشود. از مزایای تحصیل در اتریش فرصتی است که پس از تحصیل به افراد داده می شود تا جهت یافتن کار بمانند و سپس بعد از 3 سال کار و پرداخت مالیات اقدام جهت اخذ دائم این کشور را نمایند. اتریش در مرحله اول مدارک دانشگاه های دولتی و کمی با اعتبار کمتر مدارک سایر دانشگاه ها را جهت پذیرش میپذیرد. در ضمن برای ورود به مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور اتریش شما بایستی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی از دانشگاه های داخلی باشید. در مابقی مقاطع نیز شرایط به همین شکل می باشد.

بیشتر بخوانید:

کار در اتریش

اقامت اتریش

مهاجرت تحصیلی به کانادا

از مهمترین موارد لازم جهت تحصیل در کشور کانادا داشتن آیلتس 6 تا 7 و همچنین معدل بالا و فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر داخلی میباشد. فرد در حین تحصیل اجازه کار پاره وقت را خواهد داشت، ولی دقت داشته باشید که شانس ویزا شدن شما در سفارت کانادا در مقایسه با سایر کشورها کمی سخت تر می باشد. هزینه های تحصیل در این کشور از سالی 14000تا 30000 دلار در سال متغییر است. هزینه های زندگی در ایالت های مختلف در کشور کانادا کاملا متفاوت می باشد. در مقطع دکترا کشور کانادا بورسیه های بسیار مناسبی را به افراد اعطا میکند و به همین دلیل این کشور علاقمندان خاصی راجهت ادامه تحصیل جذب کرده است. ناگفته نماند که کانادا از لحاظ اقامت و زندگی از رویایی ترین کشورهای جهان است. اقدام جهت ویزای تحصیلی کانادا به مراتب گزینه بهتری نسبت به ویزای کار این کشور می باشد.

بیشتر بخوانید:

آیا دانشگاه های کانادا فاند میدهند؟

تحصیل رایگان در کانادا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

ایتالیا کشوری در جنوب اروپای مرکزی که بهترین گزینه جهت تحصیل افراد میباشد. ایتالیا کشوری است که فارغ از معدل و مدرک تحصیلی و نوع دانشگاه متقاضی شما با بورسیه های دولتی بسیار مناسب رویای تحصیل در اروپا با هزینه های بسیار پایین را برای شما عملی میکند. این کشور از بابت اقتصاد سطح بالائی نداشته و نمیتوانید از حیث کار حساب ویژه ای روی آن داشته باشید. شما با دریافت آیلتس 6 میتوانید برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای این کشور اقدام نمایید و خبر خوش برای شما دوست عزیز متقاضی مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، اخذ پذیرش در رشته مدیریت در مقطع کارشناسی بدون ارائه مدرک زبان و تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. متذکر می شوم که بواسطه ویزای تحصیلی ایتالیا خانواده نمیتوانند فرد را همراهی کنند. از نکات حائز اهمیت در اخذ پذیرش تحصیلی در کشور ایتالیا این است که اگر فرد متقاضی فارغ التحصیل نشده باشد و در حین تحصیل در ترم آخر باشد میتوان جهت پذیرش برای وی اقدام کرد، البته دانشجو تا زمان سفارت بایستی دانشنامه خویش را دریافت کرده باشند. دانشگاه پلی تکنیک میلان از برترین دانشگاه های این کشور برای رشته های معماری و مهندسی است. برای مهاجرت تحصیلی در این مقطع به ایتالیا نیاز است تا مدارک مربوط به سوابق تحصیلی خود را ارائه کنید. دانشگاه‌های ایتالیا در سال‌های اخیر و با روی آوردن دانشجو‌های بین‌المللی به این کشور، اقدام به افزایش آموزش به زبان انگلیسی کرده‌اند. در هر حال، بلد بودن زبان ایتالیایی به زندگی و راحتی شما در ایتالیا کمک شایانی خواهد کرد. دانشجویان کارشناسی همچنین امکان انجام کار دانشجویی دارند. در آمد این کار، به ازای هر ساعت هشت تا ده یورو می‌باشد. یکی از گزینه‌هایی که پیش روی متقاضیان این مقطع می‌باشد، شرکت در دوره‌های آموزش زبان ایتالیایی سفارت این کشور در ایران است.

بیشتر بخوانید:

تحصیل در ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به آلمان

آلمان قطب اقتصاد اروپا و دانشگاه های آن از نظر علمی، شهرت بسیار خوبی در جهان دارند. برای ورود به دانشگاه ها و کالج های این کشور نیازمند ارائه مدرک B-1 آلمانی یا آیلتس 6.5 میباشید. توجه به تحصیل رایگان در کشور آلمان از مواردیست که نظر بسیاری از دانشجویان را معطوف به خود کرده است. توجه داشته باشید که فارغ التحصیلان دانشگاه های آزاد، غیر انتفاعی و علمی کاربردی شانسی در پذیرش و ویزا شدن از سمت دانشگاه ها و سفارت آلمان نخواهند داشت. شما جهت پذیرش از دانشگاه های این کشور نیازمند قبولی در دانشگاه های دولتی داخلی میباشید. این کشور آینده بسیار روشنی را در جهت کار پیش روی شما قرار میدهد و فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور آلمان از شانس بالائی در یافتن کار برخوردار خواهند بود . تحصیل در رشته پزشکی به شرط قبولی در رشته های علوم پایه مرتبط با پزشکی، گزینه مناسبی برای دانش آموزان علاقمند به تحصیل پزشکی با هزینه های مناسب میباشد. دقت داشته باشید مردم این کشور روی زبانشان تعصب خاصی دارند.

بیشتر بخوانید:

مشاغل مورد نیاز در آلمان

مهاجرت تحصیلی به ارمنستان

تمام رشته های دانشگاهی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در کشور ارمنستان از اهمیت زیادی برخوردار هستند. هر ساله تعداد زیادی دانشجو در دانشگاه های این کشور پذیرفته می شوند. تحصیل در ارمنستان برای دانشجویان خارجی جذاب است. برخی از دانشگاه های ارمنستان به صورت بورسیه تحصیلی، دانشجویان خود را پذیرش می کنند و برخی دیگر هم مدارک دانشجو را بررسی کرده و در صورت واجد شرایط بودن، او را می پذیرند. کشور ارمنستان یکی از کشورهای همسایه ایران با شرایط بسیار عالی برای زندگی است، دانشجویانی که در ارمنستان تحصیل می کنند می توانند از شرایط و امکانات زندگی دانشجویی با هزینه های کمتر بهره مند شوند. تعداد دانشجویان ایرانی این کشور نیز به بیش از 3000 نفر می رسد. هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در ارمنستان در مقایسه با دانشگاه های اروپایی بسیار کمتر است و شاید به همین دلیل است که دانشجویان خارجی به ویژه ایرانیان تمایل دارند در این کشور تحصیل کنند. 

بیشتر بخوانید:

تحصیل در ارمنستان

مهاجرت تحصیلی به قبرس

کشور قبرس شامل سه دانشگاه دولتی و پنج دانشگاه خصوصی است که هر کدام از آنها در رشته های مختلفی دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری می پذیرند. فرد متقاضی برای تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر باشد. سپس باید دانشگاهی که رشته دلخواهش را دارد ، پیدا کند و درخواست پذیرش خود را به دانشگاه قبرس ارسال کند . هیچ مدرک زبانی برای پذیرش جهت تحصیل در قبرس لازم نیست اما در صورت نیاز یک دوره های زبان برای آموزش زبان در قبرس برگزار می شود که می تواند در آن شرکت نماید .

بیشتر بخوانید:

تحصیل در قبرس

مهاجرت تحصیلی به پرتغال

پرتغال کشوری با آب و هوای بسیار مناسب و همجواری با سواحل بسیار زیبای اقیانوس آتلانتیک شرایط مناسبی را جهت زندگی در کشور خویش فراهم نموده است. دقت داشته باشید که مردم این کشور رفتار اجتماعی بسیار گرمی با ایرانیان دارند. پرتغال کشوریست که با هزینه های بسیار پایین بخصوص در مقاطع دکترا که حدودا 1000 یورو در سال میباشد گزینه مناسبی جهت ادامه تحصیل است. خبرخوش برای شما دوست عزیز آن است که بدون ارائه مدارک زبان میتوان اقدام جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نمود. هزینه زندگی در کشور پرتغال ماهی حدودا 600 یورو میباشد. کشور پرتغال از جمله کشورهائیست که دارای رکود اقتصادی است و مساله اقامت گرفتن از این کشور کمی مشکل به نظر میرسد. ورود به دانشگاه های پزشکی این کشور بدلیل اینکه مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست به دانش آموزان توصیه نمیشود.

مهاجرت تحصیلی به ایالت متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا بیشترین جمعیت بین المللی دانشجویی را در جهان دارد و بیش از 1،000،000 دانشجو تصمیم به گسترش تحصیلات و تجربه زندگی خود در ایالات متحده گرفته اند.  تقریباً 5٪ از کل دانشجویان ثبت نام شده در آموزش عالی در ایالات متحده ، دانشجویان بین المللی هستند و تعداد آنها نیز در حال افزایش است. ما جهت کمک به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در ایالات متحده را دارند اطلاعاتی در مورد جنبه های آموزشی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی تحصیل در ایالات متحده آمریکا در این مقاله برای شما ذکر کرده ایم تا بتوانید بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرید. دلایل زیادی وجود دارد که دانشجویان تمایل دارند برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به آمریکا مهاجرت کنند در این بخش ما اصلی ترین عواملی که دانشجویان آمریکا را انتخاب می کنند را بیان خواهیم کرد پس با ما همراه باشید تا پاسخ سوال های خود را دریافت کنید.
ایالات متحده آمریکا کشوری گسترده است و هر ایالت از لحاظ فرهنگی ، اقلیمی ، تاریخ ، اقتصاد و ... بی نظیر است. آلاسکا بزرگترین ایالت کشور آمریکا است و رود آیلند کوچکترین ایالت در کشور آمریکا محسوب می شود.ایالت تگزاس بعد از آلاسکا وسیع‌ترین ایالت است. زبان رسمی 31 ایالت آمریکا، زبان انگلیسی است و زبان اسپانیایی دومین زبان این کشور است.

بیشتر بخوانید:

تحصیل در آمریکا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

استرالیا کشوری با وسعت زیاد و جمعیت نسبتا کم میباشد که از نظر هزینه های زندگی جز گرانترین کشورهای جهان است به حدی که این هزینه ها از کشورهائی چون آمریکا و کانادا نیز بالاتراست. جهت پذیرش تحصیلی این کشور حدودا شرایطی نزدیک به کشور انگلستان را دارد. میتوان جهت پذیرش تحصیلی از کالج ها و دانشگاه های این کشور برای افراد اقدامات لازم را از دانشگاه های با رتبه ممتاز علمی انجام داد. فرد متقاضی جهت تحصیل در دانشگاه های کشور استرالیا نیازمند داشتن آیلتس 6.5 میباشد و در ضمن مدارک تمامی دانشگاه های داخلی مورد تایید این کشور میباشد. اخذ اقامت از کشور استرالیا به راحتی امکان پذیر است و فرد پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور میتواند برای دریافت ویزای کار امتیازات لازم را کسب کرده و برای یافتن شغل مناسب اقدام نماید. متوسط هزینه های تحصیل در استرالیا را میتوان تا سالی 20000 دلار استرالیا در نظر گرفت.

بیشتر بخوانید:

شرایط مهاجرت به استرالیا

 برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو