یکی از روش های مهاجرتی که به مهاجران متقاضیان مهاجرت به کشورهای خارجی امکان می دهد تا بتوانند سریع تر ویزای خود را دریافت کرده و بتواند در مدت زمان معلوم اقامت موقت و یا دائم یک کشور را به دست آورند استفاده از شرایط مهاجرت با شرایط خاص است. در این روش مهاجرتی متقاضیان مهاجرت باید دارای یک امتیاز ویژه، مهارت، تخصص و یا برتری قابل تمایز با سایر مهاجران داشته باشند.

اگر فردی در مهارت های حرفه ای یا ورزشکاری، مدال های جهانی کسب کرده باشد یا به عنوان نخبه های برتر علمی رتبه های بالا در المپیادهای علمی به دست آورده باشد و یا در یکی از رشته های هنری یا فنی دارای تخصص و مهارت حرفه ای باشد و همچنین اگر فردی دارای ایده‌های کارآفرینی و استارتاپی با سودآوری بالا باشد می‌تواند برای مهاجرت و اخذ ویزا در مدت کوتاه اقدام نماید.

 در حال حاضر کشورهایی شامل مهاجرت با شرایط خاص می شوند که ظرفیت مهاجرپذیری از این روش را داشته باشند. در حال حاضر مهاجرت شرایط خاص از طریق کارآفرینی و استارتاپ‌ها یکی از زیرشاخه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری محسوب می شود. برخی از کشورها همچون استرالیا، نیوزلند، کانادا، آلمان، اتریش و غیره دارای ظرفیت ها و فرصت های اشتغال زایی و کارآفرینی  برای دریافت ویزای مهاجرتی هستند.

 یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت از طریق کسب و کار کارآفرینی استارت و شرایط خاص کشور کانادا است. اگر شما یک ایده کارآفرینی دارید و یا تمایل به راه اندازی استارت آپ سودآور هستید، کشور کانادا برای شما بهترین گزینه است. این کشور، برنامه ریزی های منظمی را برای پذیرش کارآفرینان و ارائه راهکارهایی برای تسهیل مهاجرت آنان فراهم کرده است. کشور کانادا یک برنامه جذاب کارآفرینی در سراسر جهان طراحی کرده که موجب شده افراد زیادی از سراسر جهان متقاضی مهاجرت به کانادا باشند. به عبارت ساده، کشورها با برنامه ریزی دقیق توانسته اند برای ایجاد کسب و کار در سطح جهان رقابت کنند. کارآفرینانی که واجد شرایط دریافت برنامه ویزا باشند، تکلیف درخواست آنها در عرض چند هفته مشخص می شود و می توانند ویزای کارآفرینی کانادا را به دست آورند. پس از دوره مشخص، افراد می توانند اقامت دائم کانادا و حقوق شهروندی را به دست آورند.

بیشتر بخوانید:

ویزای تحصیلی کانادا

چه کسانی میتوانند برای ویزای استارتاپ کانادا اقدام کنند؟

شرایط لازم برای اخذ ویزا

  • ایجاد یک بیزینس در کانادا
  • دریافت نامه حمایت از یکی از سازمان های مورد تایید برنامه ویزای استارتاپ کانادا
  • مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسه) معادل IELTS 5
  • داشتن حداقل هزینه زندگی در کانادا

ایجاد یک بیزینس در کانادا

شرایط ایجاد کسب و کار

  • هر کدام از متقاضیان ویزای استارتاپ حداقل مالک 10 درصد بیزینس باشند
  • متقاضیان و سازمان حمایت کننده در مجموع حداقل 50 درصد بیزینس را مالک باشند
  • بخش اصلی بیزینس در خاک کانادا باشد
  • در زمان دریافت اقامت، متقاضی بیزینس خود را از داخل کانادا اداره کند.
  • در زمان دریافت اقامت بیزینس در کانادا ثبت شده باشد

مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسه) برای ویزای استارتاپ کانادا

توانایی صحبت و کار به یکی از زبانهای رسمی کانادا ( انگلیسی و یا فرانسه) امکان موفقیت بیزینس شما را در کانادا افزایش خواهد داد. به همین دلیل شما باید در یکی از امتحانات زبان مورد تایید کانادا شرکت کرده و نشان دهید که سطح زبان شما به اندازه مورد نیاز است.

سطح تعیین شده معادل سطح 5 در معیار زبان کانادا (CBL) است. آیلتس آکادمیک مورد پذیرش برنامه استارتاپ کانادا نیست و باید در IELTS – General Training  شرکت کرد.

بیشتر بخوانید:

راحت ترین ویزای کار مربوط به کدام کشور است؟

داشتن حداقل هزینه زندگی در کانادا

متقاضیان در هنگام درخواست ویزا باید نشان دهند که پول کافی برای زندگی خود و همراهانشان در بدو ورود به کانادا را دارند.

بیشتر بخوانید:

خرید دلار در مناسب ترین قیمت برای مهاجرت

اخذ ویزای P آمریکا برای ورزشکاران و گروه های هنری

مهاجرت شرایط خاص به کانادا

ورزشکاران، هنرمندان و برای مهاجرت به آمریکا

اخذ ویزای P آمریکا برای ورزشکاران و گروه های هنری و سرگرمی شناخته شده بین المللی برای ورود به ایالات متحده برای شرکت در رویدادهای شناخته شده بین المللی برای یک کارفرمای آمریکایی یا یک کارفرمای بین المللی که از طریق یک نماینده ی آمریکا کار می کند، در دسترس است.

مزایای ویزای P1  آمریکا برای ورزشکاران و گروه های هنری

وابستگان شما متقاضی ویزای P1  آمریکا برای ورزشکاران و گروه های هنری می توانند تا زمانی که وضعیت P1 خود را حفظ می کنید با شما باقی بمانند. آنها همچنین می توانند در مدرسه شرکت کنند
شما متقاضی ویزای P1  آمریکا برای ورزشکاران و گروه های هنری می توانید به صورت رایگان در خارج از ایالات متحده و خارج از کشور سفر کنید اگر شما یک ویزای معتبر دارید

پیشنهاد سردبیر زانکو