امروزه ورزشکارهای عزیز در رشته‌های مختلف ورزشی با توجه کردن به دلیل‌های منطقی و بعضا فراوانی که در پیش روی خود دارند تصمیم به این مهم گرفته که وطن خود را ترک کرده و به کشورهای مختلف که شایستگی و لیاقت آن‌ها را دارد مهاجرت کنند با ما همراه باشید تا به صورت کامل تمام مسائل را به شما توضیح بدهیم .

دلیل‌های مهاجرت‌کردن ورزشکارها به کشورهای دیگر:

از مهم‌ترین این دلیل‌ها که بسیار جدی و مهم بوده است می‌توان به وضعیت مالی نامناسب و بیکاری، تورم و برخوردار شدن خود و خانواده‌ي وی از زندگی مناسب و بهتر شدن وضعیت فعلی و تحصیل کردن در آن کشورها و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب اشاره کرد. ثبات نداشتن اقتصاد، تدبیر نامناسب، تغییر قیمت‌ها به صورت همه روزه در بازار و گرانی بیش از حد و بیکاری مهم‌ترین دلیل‌هایی بوده که ورزشکاران را مجاب و علاقه‌مند کرده تا به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. ورزشکارهای عزیز با سپری کردن مرحله‌های دشوار و بسیار سخت در دوره‌ی ورزش حرفه‌ای خود این انتظار را داشته که شغل و کار با درامد بالا و مزایای بالا را تجربه کنند، اما با نهایت تاسف در سال‌های گذشته بیکاری و آینده‌ی شغلی نامعلوم آن‌ها را مجاب کرده تا به کشورهای دیگر سفر کنند و در تلاش برای جست‌و‌جوی کشوری مناسب با شرایط عالی برای مهاجرت هستند که حق طبیعی آن‌ها نیز است. در نتیجه با شرایط فعلی بهترین انتخاب مهاجرت به کشورهای دیگر بوده تا با یافتن شغل مناسب با حقوق کافی و زندگی کردن در نهایت آرامش و امنیت به دنبال به دست آوردن مدال‌های رنگارنگ باشند.

مهاجرت ورزشی

 

در همین جهت با ما همراه باشید تا مهاجرت ورزشی که جزو مهاجرت شرایط خاص محسوب می‌شود را به صورت کامل به شما شرح دهیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید و از زندگی و ورزش حرفه‌ای خود نهایت لذت را ببرید و با بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت آشنا شوید. پس اگر ورزشکار بوده و قصد مهاجرت کردن به بهترین کشورها را دارید با ما همراه باشید و این مقاله را از دست ندهید.

شرایط مهم مهاجرت ورزشکارها به کشورهای دیگر:

 

ورزشکارهایی که این قصد را دارند تا به کشورهای دیگر مهاجرت کنند، بر طبق سابقه‌ی ورزشی و کاری خود در کشور مبدا این امکان را دارند تا بهترین اقدام را کنند. به صورت کلی کشورهایی نظیر آمریکا و استرالیا و کشورهای اروپایی بهترین کشورها برای مهاجرت هستند. از موردهای مهمی که در کار و شاغل شدن در خارج از کشور تاثیر به سزایی در مهاجرت آن‌ها دارد آشنایی با زبان رسمی کشور مورد نظر دارد. یکی از نکات مهم در جهت این امر برقرار کردن ارتباط و تعامل با افراد کشور مدنظر و آشنا بودن با زبان رسمی آن کشور می‌باشد. ارتباط برقرارکردن برای کار و شغل ورزشکارها و اخذ مدرک زبان کشور مربوطه بسیار پر اهمیت بوده است. بعضی از کشورها در نقاط مختلف جهان برای مهاجرت کردن ورزشکارها ویزای ورزشی صادر کرده و با بررسی شرایط شما نسبت به دعوت از شما اقدام می‌کنند. و البته این امکان وجود دارد تا با ارائه کردن ویزاهای خاص شرایط برای مهاجرت کردن ورزشکارها در کشور دلخواه فراهم شود.

ورزشکارها برای مهاجرت کردن به بعضی از کشورها در سرتاسر جهان میبایست اثبات کرده که از فعالیت ورزشی خود در کشور مبدا ایجاد درامد می‌کنند. در نتیجه ورزشکارها بایستی شرایط اشتغال خود در کشور مبدا را داشته باشند.

 

 شرایط ورزشکارها برای خود اشتغال بودن به شرح زیر است:

 

1-ورزشکارها میبایست دارای 2 سال سابقه‌ی ورزشی و کار در زمینه‌ی تخصصی ورزش خود بوده باشند.

2-ورزشکارها میبایست دارای 2 سال فعالیت حرفه‌ای ورزشی در سطح جهانی بوده باشند.

3-ورزشکارها میبایست دارای 1 سال فعالیت ورزشی رسمی در داخل کشور به صورت حرفه‌ای و 1 سال فعالیت ورزشی در خارج از کشور و به صورت بین المللی بوده باشند. 4-ورزشکارها میبایست ثابت کرده که در کشور مقصد به صورت حتم به ادامه دادن فعالیت‌های ورزشی خود پرداخته و قصد آنان از مهاجرت کردن به کشور مدنظر توسعه ورزش خود و ادامه‌ی فعالیت‌های ورزشی در سطوح بین‌المللی باشد.

شرایط کشورهای دارای مهاجرت ورزشی

 

انواع ویزا برای مهاجرت کردن ورزشکارها:

 

اشخاص متقاضی که به صورت حرفه‌ای و رسمی در زمینه‌های مختلف ورزشی فعالیت کرده باشند. این توان را دارند که با ارسال کردن تمام مدارک خود به صورت رسمی برای کارفرماهای کشورهای مدنظر و پیدا کردن اسپانسر برای خود این امکان را دارند تا ویزای کاری در کشورهای مربوطه را دریافت کنند. اگرچه بعضی از این کشورها برای جذب کردن ورزشکارها ویزایی تحت عنوان ویزای ورزشکاری را برای این اشخاص صادر کرده و افرادی که در زمینه‌های ورزشی مورد نظر تخصص کافی دارند همانند : مربی‌گری، داوری، ورزش در سطح جهانی، تدریس و مربی می‌توانند فعالیت خود را به صورت حرفه‌ای شروع کنند. در نتیجه این امکان بوده است تا از روش اخذ کردن ویزای ورزشکاران به بهترین کشورهای موجود در جهان در زمینه‌ی ورزشی مربوطه به صورت رسمی بدون مشکل مهاجرت کنند.

 انواع ویزای ورزشی:

1-ویزای موقت ورزشی:

 

ویزای موقت به این صورت بوده که به ورزشکارانی اختصاص می‌یابد که از سوی نهادها و سازمان‌هایی از خارج کشور برای حضور در مسابقه‌ یا رویدادهای مهم ورزشی به صورت رسمی دعوت شده باشند. ورزشکارهایی که توانایی خاصی در ورزش و آمادگی جسمانی دارا بوده باشند نیز این امکان را دارند تا از روش دریافت ویزای مهارت به کشورهای مدنظر مهاجرت کرده و درنهایت ارامش به زندگی بپردازند. البته ذکر این نیز بسیار مهم بوده که دارا بودن سوابق حرفه‌ای در حیطه‌ی ورزش مورد نظر بسیار در دریافت ویزا تاثیر گذار بوده است.

2-ویزای دائم ورزشی:

 

ورزشکارهایی که دارای مقام‌ها و موفقیت‌ها در سطح جهانی یا المپیک بوده باشند و یا در مسابقه‌هایی که همه ساله در سطح جهان برگزار می‌شود دارنده‌ی مدال باشند، این توانایی را دارند تا از روش دریافت ویزای دائم ورزشی به کشورهایی که مدنظر آن‌ها بوده مهاجرت کرده و در کمال ارامش به فعالیت حرفه‌ای خود بپردازند. به علاوه ورزشکارهایی که دارنده‌ي مدرک‌های دانشگاهی از دانشگاه‌های معتبر در کشور در حوزه‌های تخصصی ورزشی خود هستند نیز شرایط لازم برای دریافت کردن ویزای دائم را دارند.

بورسیه‌ی ورزشی

 

دریافت بورسیه‌ي ورزشی:

اشخاصی که دارای توانایی خاص و ویژه‌ای در حیطه‌ی ورزش بوده باشند، این توان را دارند با اخذ بورسیه ورزشی به کشورهای مدنظر و دارای امکانات عالی مهاجرت کرده بدون اینکه به مشکلی برخورد کنند. بورسیه ورزشی این کمک را به ورزشکاران می‌کند تا هزینه‌های تحصیلی برای قصد تحصیل در مدرسه‌ها، کالج‌ و دانشگاه‌های برتر را دارا باشند و هزینه‌های آن‌ها کم شود. بعضی از بهترین کشورهای جهان مانند کشور بزرگ آمریکا همه ساله بورسیه‌های ورزشی با شرایط و امکانات بسیار عالی را برای آموزش و پرورش ورزشکارهای خارجی در سرتاسر جهان را فراهم کرده و تمام شرایط را ایجاد می‌کند تا با خیالی اسوده به ورزش بپردازید و از زندگی خود لذت ببرید. اشخاص متقاضی دارای توانایی ویژه و افراد دارای استعداد در انواع ورزش‌هایی از قبیل: 1-شنا، 2-بسکتبال، 3-بیسبال و 4-فوتبال آمریکایی بوده باشند، به راحتی می‌توانند برای دریافت کردن ویزا اقدام کنند.

 

کشورهای مناسب جهت مهاجرت ورزشکارها:

به جهت انتخاب کردن کشوری که برای مهاجرت کردن ورزشکاران مناسب بوده باشد میبایست موردهایی بسیارگسترده‌ای را زیر نظر قرار داد تا بهترین انتخاب حاصل شود. از جمله مهم‌ترین موردها جهت اخذ ویزای ورزشکاری را باید در نظر گرفت تا پروسه‌ي‌ آن راحت و ساده‌تر شود و به مشکلی برخورد نکنید. بعضی از این کشورها با دادن شرایط ویژه و ویزاهای خاص شرایط مهاجرت ورزشکاران را بسیار عالی کرده و کشور مورد نظر آن‌ها جهت مهاجرت خواهد بود. ورزشکارهای عزیز با دریافت کردن ویزای ورزشی و یا ویزای اشتغالی در کشورهایی از قبیل: آمریکا، استرالیا و کانادا این امکان را دارند تا با کار ورزشی به صورت حرفه‌ای و اشتغال در زمینه‌های مربوطه شرایط را هموار و اقامت را به راحتی کسب کنند. اما کشورهای عربی از قبیل: امارات و عمان اقامت دائم را برای مهاجرین و ورزشکارها فراهم نمی‌کنند و فقط اقامت موقت می‌دهند. از موردهای بسیار مهم که در انتخاب مقصد مناسب باید مد نظر قرار بگیرد این است که کشوری که کشور مدنظر و مقصد بوده نیازمند ورزشکار بوده باشد و تمام شرایط ادامه دادن تحصیلات ورزشکار مهاجر را درکشور به صورت کامل فراهم کند و این امکان را به ورزشکار بدهد با دریافت کردن پذیرش از سوی دانشگاه‌های این کشور در رشته‌ای که مد نظر ورزشکار بوده به صورت کامل ادامه تحصیل بدهد و به اهداف خود برسد. به علاوه شرایط اشتغال ورزشکار در کشور مربوطه به صورت کامل فراهم باشد و ورزشکار مهاجر این امکان را داشته باشد با اخذ مجوز کار در کشور مربوطه به راحتی مشغول به کار شود و با مشکلی مواجه نشود. یکی دیگر از شروط بسیار مهم برای ورشکار بایستی این بوده باشد که خانواده‌ی ورزشکار مهاجر در آن کشور حضور داشته و ورزشکار را همراهی کنند. ورزشکارهایی که دارای وضعیت تاهل بوده به همراه همسر و فرزندان خود به کشور مربوطه مهاجرت کنند و خود و فرزندانشان به ادامه تحصیل بپردازند. نکته‌ی بسیار مهم این بوده که کشور مقصد برای ورزشکاران شرایط سنی محدودی قرار ندهد زیرا بعضی از کشورها این محدودیت سنی را برای  ورزشکاران اعمال می‌کنند.

بهترین کشورهای مهاجرت ورزشی

مقاصد عالی برای مهاجرت ورزشکاران:

در بین تمام کشورهای موجود در جهان کشورهایی از قبیل کشورهای اروپایی مثل: اتریش، آلمان، کانادا، استرالیا و آمریکا و کشورهای عربی امارات و عمان دارای شرایط به شدت بهتری در مقایسه با کشورهای دیگر برای کار و اشتغال ورزشکارها از سراسر جهان بوده‌اند. شرایط‌کاری مناسب و درآمد عالی و نیاز داشتن به ورزشکاران تخصصی درکشورهای ذکر شده سبب فراهم شدن این موجبات شده است. این کشورها که نام بردیم تحت عنوان بهترین مقصدها برای اقامت مهاجرتی ورزشکاران به حساب می‌آید. در قسمت‌های بعدی به بررسی و معرفی کردن چندی از این کشورها پرداخته و شرایط کلی آن را برای شما بازگو خواهیم کرد:

 

1-مهاجرت کردن به کشور آمریکا:

کشور بزرگ آمریکا به سبب امکانات و ارزشی که برای این دسته از مهاجران قائل بوده است جزو بهترین مقاصد ممکن است و جزو برترین و بهترین کشورها در میان کشورهای جهان به سبب مهاجرت کردن ورزشکاران به شمار می‌رود به این دلیل که این کشور برای مهاجرت کردن ورزشکارها از کشورهای دیگر ویزاهای به مراتب خاص‌تری را در مقایسه با سایر کشورها را ارائه می‌کند. تعداد زیادی از ورزشکارها برای مهاجرت کردن کشور آمریکا را انتخاب خواهند کرد به این دلیل که شرایط کار و اقامت و اشتغال این افراد و درآمد آنان در این کشور نسبت به سایر کشورها بسیار مناسب‌تر بوده است.

بر طبق نکات گفته شده ویزاهای ورزشی در کشور آمریکا به شرح زیر است:

1-ویزای ورزشی p1  :این نوع ویزا درخصوص ورزشکارهایی در جهان بوده است که در میان مسابقه‌ها و رقابت‌های بین‌المللی و جهانی مدال‌های برتری را دریافت کردند.

 2-ویزای ورزشی P2 : این نوع از ویزا نیز در خصوص ورزشکارهایی بوده است که از سمت کشور مبدا جهت شرکت در مسابقه‌های برگزار شده در آمریکا آماده شده‌اند.

3-ویزای ورزشی  P3: این نوع ویزا در خصوص ورزشکارهایی بوده است که قصد شرکت کردن در پروسه‌ي ورزشی خاصی را داشته و یا این قصد را دارند که به اجرای برنامه‌ی ورزشی در این کشور و یا تدریس کردن به صورت تخصصی در کشور آمریکا بپردازند، این امکان برای آن‌ها فراهم شده تا از طریق دریافت کردن این نوع ویزا به کشور آمریکا مهاجرت کرده و در این کشور زندگی کنند.

کشور کانادا

 

2-مهاجرت کردن به کشور کانادا:

کشور کانادا جزو بهترین کشورها در جهان به سبب مهاجرت کردن ورزشکارها به شمار می‌رود و ویزای ورزشی کانادا جزو بهترین ویزاها به شمار می‌آید و برنامه‌ی مهاجرت کردن ورزشکارها به کشور کانادا از برنامه‌های بسیار کم‌هزینه در میان برنامه‌های مهاجرتی کشورهی دیگر محسوب می‌گردد و پروسه‌ی پذیرش و دریافت این ویزا بسیار آسان‌تر از نوع‌های دیگر ویزا در میان کشورها می‌باشد. اشخاص متقاضی می‌توانند برای مهاجرت کردن به کشور کانادا از روش برنامه‌ي خود اشتغالی نیز به صورت رسمی اقدام کرده و شرط لازم این بوده که ورزشکارها و مربیان ورزشی و افرادی که دارای عنوان قهرمانان داخلی هستند اثبات کنند که منبع درآمد این افراد در کشور مبدا فقط از راه ورزش بوده‌است. تمام ورزشکارها میبایست اثبات کرده که این نیت را دارند که در کشور کانادا به راه‌اندازی کسب و کار ورزشی و توسعه‌ی کار خود و پیشرفت ورزش کانادا بپردازند. به همین دلیل ورزشکارهای مدنظر میبایست برای مهاجرت کردن به کشور کانادا از روش خود اشتغالی شرایط زیر را به صورت حتم داشته باشند:

 

1-تمام ورزشکارها باید اثبات کنند که با ایجاد کردن کسب و کار ورزشی در این کشور باعث کسب کردن درآمد و رونق پیدا کردن جامعه‌ي ورزشی در کانادا خواهند شد.

2-ورزشکارهای عزیز میبایست دارای سابقه‌ي ورزشی مربوطه و تجربه‌ي به صورت حرفه‌ای به مدت زمان الزامی حداقل 2 سال در کشور خود به صورت رسمی و قانونی بوده باشند.

3-ورزشکارها باید این امکان را داشته باشند که به صورت آزادانه به کشور کانادا تردد داشته باشند بدون اینکه به مشکلی بربخورند یا محدودیت خاصی در این زمینه داشته باشند از جمله سابقه‌ی کیفری یا قوانین مربوط به این حوزه.

4- ورزشکارها میبایست بر طبق برنامه‌ي خود اشتغالی در کشور کانادا تمام امتیازات لازم و ضروری را به صورت کامل کسب کنند. امتیازهای لازم و ضروری برای تمام ورزشکاران مهاجر در کشور کانادا براساس قوانین مربوطه و ذکرشده به این صورت بوده است که باید در این برنامه‌ها حداقل 35 امتیاز داشته باشند.

کشور امریکا

5-ملاک‌ها و معیار این امتیازبندی‌ها براساس سوابق کاری در حیطه‌ی مربوطه و دارا بودن تحصیلات رسمی و آکادمیک در رشته‌ی مورد نظر تا 25 امتیاز، همانطور که گفته شد دارا بودن سابقه‌ي کار به صورت کاملا حرفه ای در حیطه‌ي مشخص شده تا 35 امتیاز، و دارا بودن مدرک زبان انگلیسی در آموزشگاه‌های رسمی با داشتن گواهی رسمی یا زبان فرانسه تا 24 امتیاز و در مرحله‌ي آخر دارا بودن تمام شرایط منطبق شدن و سازگاری طبق قوانین و اصول مربوطه که امتیاز این مرحله 6 امتیاز بوده است.

 

 

 

توضیحات بیشتر:

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه‌ي زانکو که جزو با سابقه‌ترین موسسه‌هایی در حیطه‌ی این موضوع فعالیت می‌کنند بوده است همراه باشید و بدانید مشاوران زانکو با کادری مجرب از کارشناسان و مشاوران همراه همیشگی شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

کدام کشور‌های جهان میزبان «مهاجران ایرانی» هستند؟

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در 2020

شماره تماس وکیل مهاجرت

 

 

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو