امروزه ورزشکارهای عزیز در رشته‌های مختلف ورزشی با توجه کردن به دلیل‌های منطقی و بعضا فراوانی که در پیش روی خود دارند تصمیم به این مهم گرفته که وطن خود را ترک کرده و به کشورهای مختلف که شایستگی و لیاقت آن‌ها را دارد مهاجرت کنند با ما همراه باشید تا به صورت کامل تمام مسائل را به شما توضیح بدهیم .

دلیل‌های مهم مهاجرت‌کردن ورزشکاران عزیز به کشورهای مختلف جهان:

از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین دلیل‌ها که دلایل بسیار جدی و مهمی بوده می‌توان به مواردی اشاره کرد که شامل: 1-وضعیت مالی نامناسب و 2-بیکاری، 3-تورم شدید و 4-برخوردار شدن خود و خانواده‌ي وی از زندگی مناسب، 5-بهتر شدن وضعیت فعلی زندگی و 6-تحصیل کردن خانواده در این کشورها و ایجاد شدن فرصت‌های شغلی بسیار مناسب اشاره داشت. ثبات نداشتن اقتصاد در کشور مبدا، تدابیر نامناسب مسئولان، تغییر قیمت‌ها به سرعت و به صورت همه روزه در بازار و گرانی بیش از حد و بیکاری مهم‌ترین دلیل‌هایی بوده که ورزشکاران را مجاب و علاقه‌مند کرده تا به کشورهای دیگر مهاجرت کنند.

البته مسئولان این نکته را بدانند که ورزشکارهای عزیز با سپری کردن مراحل دشوار و تلخ و بعضا بسیار سخت در دوره‌ی ورزش حرفه‌ای و زندگی خود این انتظار را داشته که آینده‌ي آن‌ها تثبیت شده باشد و شغل و کار با درامد بالا و مزایای بالا را داشته و زندگی خوبی تجربه کنند، اما متاسفانه شرایط در کشور جور دیگری بوده است و در سال‌های گذشته بیکاری و آینده‌ی شغلی نامعلوم برای همه‌ي اقشار جامعه به خصوص این افراد باعث شده تا آن‌ها را مجاب کرده تا به کشورهای دیگر سفر کنند و زیر پرچم کشورهای دیگر بازی کنند و در تلاش برای جست‌و‌جو و پیدا کردن کشوری مناسب با شرایطی هستند که پاسخگوی نیاز آن‌ها باشد و شرایط عالی برای مهاجرت داشته باشد که حق طبیعی آن‌ها نیز بوده است.

 در نتیجه‌ي صحبت‌هایی که شده است به این نتیجه می‌رسیم که با شرایط فعلی بهترین گزینه مهاجرت کردن به کشورهای دیگر بوده است تا با یافتن شغل مناسب با حقوق کافی و کشوری زیبا و دارای اسایش و زندگی کردن با آرامش و داشتن امنیت به دنبال به دست آوردن و اخذ مدال‌های رنگارنگ باشید و اینده‌ی حرفه ای داشته باشید.

مهاجرت ورزشی

 

در همین جهت با ما همراه باشید تا مهاجرت ورزشی که جزو مهاجرت شرایط خاص محسوب می‌شود را به صورت کامل به شما شرح دهیم تا بهترین انتخاب را از میان انتخاب‌های بی‌شمار داشته باشید و از زندگی و ورزش حرفه‌ای خود نهایت لذت را ببرید و خانواده‌ي شما در رفاه و ارامش باشند و پس با ما همراه باشید تا با بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت آشنا شوید. پس اگر ورزشکار هستید و قصد مهاجرت کردن به بهترین کشورها را دارید با ما همراه باشید و این مقاله را از دست ندهید تا به صورت کلی شرایط را به صورت کامل برای شما توضیح دهیم.

مهاجرت ورزشکارها به کشورهای مختلف در سطح جهان دارای شرایطی به شرح زیر بوده است:

ورزشکارهایی که این قصد را دارند تا به کشورهای دیگر در سرتاسر جهان مهاجرت کنند، باید نکاتی را مد نظر قرار دهند که  تا بر طبق سابقه‌ی ورزشی و کاری خود در کشور مبدا این امکان را دارند تا بهترین اقدام را کنند و متضرر نشوند.

 باید بدانید که کشورهایی نظیر آمریکا و استرالیا و کشورهای مهم اروپایی بهترین کشورها در جهت مهاجرت کردن هستند. از نکات بسیار مهمی که در کار و شاغل شدن در خارج از کشور تاثیر به‌شدت زیادی داشته است و جزو مهم‌ترین ویژگی‌ها بوده آشنایی با زبان رسمی کشور مورد نظر دارد.

نکات مهمی عبارت‌اند از: ارتباط و تعامل با افراد کشور مدنظر و آشنا بودن با زبان رسمی آن کشور می‌باشد. ارتباط برقرارکردن برای کار و شغل ورزشکارها و اخذ مدرک زبان کشور مربوطه بسیار پر اهمیت بوده است. بعضی از کشورهای موجود در سطح جهان برای مهاجرت کردن ورزشکارها ویزای ورزشی صادر کرده و با بررسی شرایط و ویژگی‌ها فردی شما نسبت به دعوت از شما اقدام می‌کنند. و البته این امکان نیز وجود داشته است تا با ارائه کردن ویزاهای خاص شرایط برای مهاجرت کردن ورزشکارها در کشور دلخواه فراهم شود و بهترین زندگی را داشته باشد.

ورزشکارهای عزیز برای مهاجرت کردن به اکثر کشورها در سرتاسر جهان میبایست اثبات کنند که مبنع درامد آن‌ها از فعالیت ورزشی بوده است. در نتیجه ورزشکارها بایستی شرایط اشتغال خود در کشور مبدا را دارا باشند.

 

 خود اشتغال بودن برای ورزشکاران تحت شرایطی به شرح زیر بوده است:

 

1-نکته اول ورزشکارها میبایست دارای 2 سال سابقه‌ی ورزشی بوده باشند و در زمینه‌ی تخصصی ورزش خود به صورت رسمی و معتبر کارکرده باشند.

2-نکته دوم این بوده است که ورزشکارها میبایست به طور حتم دارای 2 سال فعالیت حرفه‌ای ورزشی در سطح جهانی و بین‌المللی بوده باشند.

3-ورزشکارها میبایست دارای 1 سال فعالیت ورزشی رسمی در داخل کشور به صورت حرفه‌ای بوده و کسب درامد کرده باشند و 1 سال فعالیت ورزشی در خارج از کشور و به صورت بین المللی بوده باشند و مقام اورده باشند.

 4-نکته چهار این بوده است که ورزشکارها میبایست ثابت کنند که در کشور مقصد به صورت حتم به ادامه دادن فعالیت‌های ورزشی خود پرداخته باشند و قصد آنان از مهاجرت کردن به کشور مدنظر توسعه ورزش خود و ادامه‌ی فعالیت‌های ورزشی در سطوح بین‌المللی باشد.

شرایط کشورهای دارای مهاجرت ورزشی

 

ویزاهای مختلفی برای ورزشکاران وجود داشته است که عبارت است از:

 

اشخاص متقاضی که باید به طور حتم به صورت حرفه‌ای و رسمی در زمینه‌های مختلف ورزشی فعالیت کرده باشند. این توان را دارند که در مرحله دوم با ارسال کردن تمام مدارک خود به صورت رسمی برای خود اسپانسر دست و پا کردده و کشوری که هزینه‌ی ورزش و هزینه‌های دیگر را پوشش دهد و در مرحله سوم ویزای کاری در کشورهای مربوطه را دریافت کنند و زندگی ایده‌الی را داشته باشند. اگرچه بعضی از این کشورها برای جذب کردن ورزشکارها ویزایی تحت عنوان ویزای ورزشکاری را برای این اشخاص صادر کرده و افرادی که در زمینه‌های ورزشی مورد نظر تخصص کافی دارند همانند : مربی‌گری، داوری، ورزش در سطح جهانی، تدریس و مربی می‌توانند فعالیت خود را به صورت حرفه‌ای شروع کنند. در نتیجه این امکان بوده است تا از روش اخذ کردن ویزای ورزشکاران به بهترین کشورهای موجود در جهان در زمینه‌ی ورزشی مربوطه به صورت رسمی بدون مشکل مهاجرت کنند.

  ویزا ورزشی انواع مختلفی دارد که به شرح زیر بوده است:

1-ویزا ورزشی به صورت موقت:

 

ویزای موقت به این صورت بوده که به ورزشکارانی اختصاص می‌یابد که از سوی نهادها و سازمان‌هایی از خارج کشور برای حضور در مسابقه‌ یا رویدادهای مهم ورزشی به صورت رسمی دعوت شده باشند. ورزشکارهایی که توانایی خاصی در ورزش و آمادگی جسمانی دارا بوده باشند نیز این امکان را دارند تا از روش دریافت ویزای مهارت به کشورهای مدنظر مهاجرت کرده و درنهایت ارامش به زندگی بپردازند. البته ذکر این نیز بسیار مهم بوده که دارا بودن سوابق حرفه‌ای در حیطه‌ی ورزش مورد نظر بسیار در دریافت ویزا تاثیر گذار بوده است.

2-ویزا ورزشی به صورت دائم:

 

ورزشکارهایی که دارای مقام‌ها و منصب‌ها و موفقیت‌هایی در سطح جهانی یا المپیک بوده باشند و درخشش به وجود اورده باشند و یا در مسابقه‌هایی که همه ساله برگذار می‌شود مقام داشته باشند، این توانایی‌ها خالی از لطف نبوده و روش دریافت ویزای دائم ورزشی به کشورهایی که مدنظر آن‌ها بوده را اسان‌تر می‌کند و به راحتی مهاجرت کرده و در کمال ارامش به فعالیت حرفه‌ای خود بپردازند. به علاوه ورزشکارهایی که دارنده‌ي مدرک‌های دانشگاهی از دانشگاه‌های معتبر بوده و رتبه و هوش بالایی در حوزه‌های تخصصی ورزشی خود هستند نیز به راحتی شرایط لازم برای دریافت کردن ویزای دائم را دارند و می‌توانند کشب کنند.

بورسیه‌ی ورزشی

 

دریافت بورسیه‌ به صورت ورزشی:

اشخاصی که دارای توانایی خاص و ویژه‌ای در حیطه‌ی ورزش بوده باشند، این توان را دارند با اخذ بورسیه ورزشی به کشورهای مدنظر و دارای امکانات عالی مهاجرت کرده بدون اینکه به مشکلی برخورد کنند. بورسیه ورزشی این کمک را به ورزشکاران می‌کند تا هزینه‌های تحصیلی برای قصد تحصیل در مدرسه‌ها، کالج‌ و دانشگاه‌های برتر را دارا باشند و هزینه‌های آن‌ها کم شود بهترین کشورهای موجود برای  مهاجرت این افراد امریکا و اروپا بوده است تا با خیالی اسوده به ورزش بپردازید و از زندگی خود لذت ببرید. اشخاص متقاضی دارای توانایی ویژه و افراد دارای استعداد در انواع ورزش‌ها باشند و کسب مقام در این حطیه کرده باشند و باعث پیشرفت کشور مقصد شوند و این ورزش‌ها عبارت است‌از: 1-شنا، 2-بسکتبال، 3-بیسبال و 4-فوتبال آمریکایی بوده باشند، به راحتی می‌توانند برای دریافت کردن ویزا اقدام کنند.

بهترین کشورهای مهاجرت ورزشی

کشورهای مهم برای مهاجرت کردن ورزشکاران:

در بین تمام کشورهای موجود در جهان کشورهایی از قبیل کشورهای اروپایی مثل: 1-اتریش، 2-آلمان، 3-کانادا، 4-استرالیا و 5-آمریکا و 6-کشورهای عربی امارات و 7-عمان دارای شرایط به شدت بهتری در مقایسه با کشورهای دیگر برای کار و اشتغال ورزشکارها از سراسر جهان بوده‌اند.

 شرایط‌کاری مناسب‌تر و درآمد عالی‌تر و نیاز داشتن به ورزشکاران تخصصی در این کشورها باعث پدید امدن شرایط خوب و ایده‌ال برای خود و خانواده‌ي این ورزشکارا شده که بسیار عالی است . این کشورها که نام بردیم تحت عنوان بهترین مقصدها برای اقامت مهاجرتی ورزشکاران به حساب می‌آید.

 

1-مهاجرت کردن به کشور بزرگ آمریکا:

کشور بزرگ آمریکا به سبب امکانات و ارزشی که برای این دسته از مهاجران قائل بوده است جزو بهترین مقاصد ممکن است و جزو برترین و پرطرفدارترین و بهترین کشورها در میان کشورهای جهان به سبب مهاجرت کردن ورزشکاران به شمار می‌رود و این دلیل‌ها نیز بسیار منطقی بوده است بعضی از این دلیل‌ها عبارت‌اند از: این کشور برای مهاجرت کردن ورزشکارها از کشورهای دیگر ویزاهای به مراتب خاص‌تری را در مقایسه با سایر کشورها را ارائه می‌کند. تعداد زیادی از ورزشکارها برای مهاجرت کردن کشور آمریکا را انتخاب خواهند کرد به این دلیل که شرایط کار و اقامت و اشتغال این افراد و درآمد آنان در این کشور نسبت به سایر کشورها بسیار مناسب‌تر بوده است.

کشور کانادا

 

2-مهاجرت کردن به کشور کانادا:

کشور کانادا جزو بهترین کشورها در جهان به سبب مهاجرت کردن ورزشکارها به شمار می‌رود و ویزای ورزشی کانادا جزو بهترین ویزاها به شمار می‌آید.

برنامه‌ی مهاجرت کردن ورزشکارها  باید از قبل تععین شده باشد مثلا مهاحرت به کشور کانادا از برنامه‌های بسیار کم‌هزینه در میان کشورهای جهان بوده است و جزو کم هزینه‌ترین برنامه‌های مهاجرتی کشورهی دیگر محسوب می‌گردد و پروسه‌ی پذیرش و دریافت این ویزا بسیار آسان‌تر از نوع‌های دیگر ویزا در میان کشورها می‌باشد. اشخاص متقاضی می‌توانند برای مهاجرت کردن به کشور کانادا از روش برنامه‌ي خود اشتغالی نیز به صورت رسمی اقدام کرده و شروط  لازم را رعایت کنند و شرط لازم این بوده که ورزشکارها و مربیان ورزشی و افرادی که دارای عنوان قهرمانان داخلی هستند اثبات کنند که منبع درآمد این افراد در کشور مبدا فقط از راه ورزش بوده‌است و حرفه‌ی دیگری انجام نداده‌اند و در این زمینه تخصص  کافی دارند. تمام ورزشکارها میبایست اثبات کرده که این نیت را دارند که در کشور کانادا به راه‌اندازی کسب و کار ورزشی و توسعه‌ی کار خود و پیشرفت ورزش کانادا بپردازند. به همین دلیل ورزشکارهای مدنظر میبایست برای مهاجرت کردن به کشور کانادا از روش خود اشتغالی شرایط زیر را به صورت حتم داشته باشند:

1-ورزشکارهای عزیز میبایست دارای سابقه‌ي ورزشی حرفه‌ای و مربوطه با رشته‌ی خود باشند و مدت زمان الزامی حداقل 2 سال در کشور مربوطه بوده است.

2-ورزشکارها باید امکان آزادانه تردد داشتن به کشور کانادا را دارا باشند بدون اینکه به مشکلی بربخورند یا محدودیت خاصی در این زمینه داشته باشند از جمله سابقه‌ی کیفری انجام جرم و جنایت در کشور یا زیرپا گذاشتن قوانین مربوط به این حوزه.

3- ورزشکارها میبایست بر طبق برنامه‌ي خود اشتغالی در کشور کانادا تمام امتیازات لازم و ضروری را به صورت کامل کسب کنند. امتیازهای لازم و ضروری برای تمام ورزشکاران مهاجر در کشور کانادا براساس قوانین مربوطه و ذکرشده به این صورت بوده است که باید در این برنامه‌ها حداقل 35 امتیاز داشته باشند.

کشور امریکا

5-ملاک‌ها و معیار این امتیازبندی‌ها براساس سوابق کاری در حیطه‌ی مربوطه و دارا بودن تحصیلات رسمی و آکادمیک در رشته‌ی مورد نظر تا 25 امتیاز، همانطور که گفته شد دارا بودن سابقه‌ي کار به صورت کاملا حرفه ای در حیطه‌ي مشخص شده تا 35 امتیاز، و دارا بودن مدرک زبان انگلیسی در آموزشگاه‌های رسمی با داشتن گواهی رسمی یا زبان فرانسه تا 24 امتیاز و در مرحله‌ي آخر دارا بودن تمام شرایط منطبق شدن و سازگاری طبق قوانین و اصول مربوطه که امتیاز این مرحله 6 امتیاز بوده است.

 

بهترین کشورها در صدد مهاجرت کردن ورزشکارها:

انتخاب کشور برای ورزشکاران از اهمیت زیادی برخوردار بوده است زیرا این ورزشکاران باید به صورت حرفه‌ای به ورزش بپردازند و تمرکز کنند تا قهرمان شوند و حاشیه و دغدغه فکری نداشه باشند.یکی از مهم‌ترین انتخاب‌ها انتخاب کشور بوده است و به همین جهت انتخاب کردن کشوری با شرایط خوب کار سخت و پیچیده‌ای بوده است که برای مهاجرت کردن ورزشکاران مناسب بوده باشد و میبایست موردهایی بسیارگسترده‌ای را زیر نظر قرار داد تا بهترین انتخاب حاصل شود. از جمله مهم‌ترین موردها جهت اخذ ویزای ورزشکاری را باید در نظر گرفت تا پروسه‌ي‌ آن راحت و ساده‌تر شود و به مشکلی برخورد نکنید. بعضی از این کشورها با دادن شرایط ویژه و ویزاهای خاص شرایط مهاجرت ورزشکاران را بسیار عالی کرده و کشور مورد نظر آن‌ها جهت مهاجرت خواهد بود. ورزشکارهای عزیز با دریافت کردن ویزای ورزشی و یا ویزای اشتغالی در کشورهایی از قبیل: 1-حضور داشته در کشور مورد نظر  2-ورزشکار تحت پرچم این کشور بازی کند 3-ورزشکاری که دارای تاهل بوده باشد به همراه همسر و فرزندان خود به کشور مربوطه مهاجرت کنند و خود و فرزندانشان به ادامه تحصیل بپردازند. نکته‌ی بسیار مهم این بوده که کشور مقصد برای ورزشکاران شرایط سنی محدودی قرار ندهد زیرا بعضی از کشورها این محدودیت سنی را برای ورزشکاران اعمال می‌کنند.

توضیحات بیشتر:

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه‌ي زانکو که جزو با سابقه‌ترین موسسه‌هایی در حیطه‌ی این موضوع فعالیت می‌کنند بوده است همراه باشید و بدانید مشاوران زانکو با کادری مجرب از کارشناسان و مشاوران همراه همیشگی شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

کدام کشور‌های جهان میزبان «مهاجران ایرانی» هستند؟

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در 2020

شماره تماس وکیل مهاجرت

 

 

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو