کشور فرانسه در سال‌های اخیر چیزی در حدود 84٫7 میلیون گردشگر خارجی داشته است و از این نظر جزو محبوب‌ترین مکان‌ها برای گردشگری و تفریح در جهان به شمار می‌رود و رتبه‌ي سوم در بین کشورهای پر درآمد از طریق گردشگری را دارا می‌باشد. ذکر این نکته مهم بوده است که هزینه‌هایی که بیشتر گردشگران در کشور فرانسه خرج می‌کنند چیزی در حدود نیمی از هزینه‌های آن‌ها در مناطق ایالات متحده بوده است که از همین نکته می‌توان نتیجه گرفت که هزینه‌ها در کشور فرانسه به نسبت پایین‌تر از سایر کشورها بوده است.

جاذبه‌های گردشگری کشور فرانسه:

 

1-برج ایفل:

 

بدون تردید میبایست برج ایفل پاریس را یکی از اصلی‌ترین نمادهای کشور فرانسه و گردشگری اروپا به‌شمار آورد؛ این مکان به مناسبت صدسالگی انقلاب در کشور فرانسه ساخته شده است و به دلیل جذابیت و زیبایی فراوانی که دارا است جزو مکان‌های جذاب و تماشایی برای توریست‌ها و گردشگران از سرتاسر جهان تبدیل شده است.

 

جالب است بدانید که برج ایفل با 336 پروژکتور نورپردازی می‌شود و چیزی در حدود 20 هزار نور نقطه‌ای در شب این برج زیبا را تزئين کرده و باعث درخشش آن می‌شود که این نورها از فاصله‌ي 80 کیلومتر قابل دیدن است. در ده‌های گذشته با 10 هزار لامپ گازی تزئين شده بود که با پیشرفت تکنولوژی و روش‌های جدید امروزه با بهترین روش نورپردازی شده که به شکوه این برج زیبا می‌افزاید.

ایفل

 

2-موزه‌ي لوور:

 

موزه‌ي لوور پاریس جزو زیباترین مکان‌ها و موزه‌ها در دنیا به شمار می‌رود که سالانه افراد زیادی از سرتاسر جهان برای بازدید آن به این کشور زیبا می‌آیند و جزو پر بازدید‌ترین موزه‌ها در سرتاسر جهان به‌حساب می‌آید. موزه‌ي لوور یکی از اصلی‌ترین موزه‌ها برای نمایش آثار باستانی، فرهنگی، هنر و تاریخ بشر بوده است و از هر قسمتی از جهان تمدنی به معرض نمایش گذاشته است.

 

از آثاری که در این موزه قرار گرفته است، می‌توان به آثاری از جمله تابلوی مونالیزا، کتیبه‌ي کوروش، گاو بالدار، لوح حمورابی و آثار مشهور و مهم کشورهای دیگر اشاره کرد. در این مکان زیبا چیزی در حدود بیشتر از 35 هزار آثار هنری از کشورهای گوناگون موجود بوده است. نام دیگر موزه‌ي لوور، موزه‌ی عمومی است به این دلیل که از سال 1793 میلادی تا زمان حال به جمع کردن اثرهای مهم تمام جهان پرداخته است.

موزه‌ی لوور در طی ادوار گذشته جزو کاخ‌های سلطنتی و شاهانه بوده است که در آن آثاری مهم که اغلب سلطنتی بود مورد حفظ و نگهداری قرار می‌گرفت. به طور دقیق پس از انقلاب فرانسه این کاخ سلطنتی با نام موزه‌‌ي ملی در کشور فرانسه به صورت رسمی و قانونی شناخته شده است.

 

ایم مکان زیبا که به صورت کامل در مورد آن بحث کردیم رو به روی میدان کنکورد در شهر پاریس بوده که در آن باغ به‌شدت زیبایی که نام آن باغ تویلری است قرار گرفته که به صورت کلی از خصوصیات جذاب موقعیت این موزه، دسترسی آسان به خیابان شانزلیزه می‌باشد که جزو زیباترین خیابان‌های فرانسه و کل جهان بوده است.

 

یکی دیگر از اثرهای مهم ایرانی که در این موزه قرار گرفته و دارای ارزش بالایی برای این کشور است، اسب دو سر بوده که مربوط به دوره‌ي تخت جمشید است. اسب دو سر در دوره‌ي خود جزو سر ستون اصلی تخت جشید محسوب می‌شد که دارای شکوه ویژه‌ای است.

از دیگر اثرهای موجود در این کشور که اصلیت ایرانی داشته است و در کشور فرانسه نگهداری می‌شود به کتیبه‌ي داریوش کبیر اشاره کرد که به دوره‌ي هخامنشیان تعلق دارد، متن زیبای این کتیبه به موضوع دعا برای اهورا مزدا، شجره نامه داریوش بزرگ و دستور احداث بنای کاخ آپادانا اشاره داشته و به زیبایی سخن گفته که خواننده را جذب خود می‌کند. البته ذکر این نکته بسیار مهم بوده است که آثار تاریخی و ملی کشور ایران که در موزه لوور فرانسه بوده است چیزی در حدود 2500 عدد می‌باشد که بالاترین امکانات از آن‌ها مراقبت می‌شود . این اثرهای زیبا در قسمت سالن‌های 12 تا 20 این موزه قرار گرفته‌اند و محدودیتی برای آن وجود ندارد.ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر به فرانسه سفر کردید حتما سری به موزه‌ي لوور فرانسه بزنید و از دیدنی‌ها و جاذبه‌های این موزه لذت ببرید.

موزه لوور

 

3-شانزه لیزه:

 

خیابان شانزه لیزه یکی از زیباترین و معروف‌ترین خیابان‌های فراتسه وحتی تمام دنیا باشد. این خیابان باشکوه نسیتا طولانی بوده است و از میدان کونکورد تا طاق پیروزی ادامه داشته است و مراکز خرید و رستوران‌ها و انواع مکان‌ها تفریحی و تجاری و مراکز خرید در آن وجود داشته است.

 

4-طاق پیروزی:

طاق پیروزی یکی دیگر از بناهای زیبای کشور فرانسه محسوب می‌شود که در میدان شارل دوگل واقع شده است، این بنای زیبا یادگار پیروزی‌های امپراتور ناپلئون بوده و اشاره به آن دوره دارد. این طاق چیزی در حدود سال 1836 که در سال‌های اواخر دوره‌ي حکومت ناپلئون بود ساخته شده است.

 

5-کاخ ورسای:

 

جالب است بدانید دلیل ساخت این کاخ بسیار زیبا برای یک اقامتگاه معمولی شکار بوده است، و در آخر این کاخ که هدف از ساخت آن اقامتگاه بود به معروف‌ترین و زیباترین کاخ جهان و مدلی برای ساخت به طور تقریبی همه‌ي قصرها و کاخ‌های دوره‌های بعد خود در اروپا تبدیل شد. این کاخ چیزی در حدود 20 کیلومتر تا جنوب غرب پاریس فاصله دارد.

 

6-جزیره کرس:

 

جزیره‌ي کرس یکی از جزیره‌های زیبا و جزو مکان‌های دیدنی کشور فرانسه محسوب می‌شود و جزو چهار جزیره‌ي بزرگ مدیترانه نیز به‌شمار می‌رود. این جزیره از آب و هوای بسیار معتدل و خوبی برخوردار بوده است و با داشتن ساحل زیبا و چشم انداز کوهستانی که در این جزیره قرار گرفته باعث شده تا جزو مکان‌های مهم گردشگری کشور فرانسه به حساب بیاید و همه ساله از سراسر جهان برای دیدن این مکان به کشور فرانسه سفر کنند و مکانی جذاب برای گردشگران محسوب شده است.

طاق پیروزی

 

زبان کرسی یکی از زبان‌های محلی این کشور محسوب می‌شود و اصالتی ایتالیایی دارد. این زبان به طور دقیق یکی از گویش‌های توسکانی ایتالیایی زبان‌ها بوده است که نفوذ شدید زبان فرانسوی در این زبان باعث شده که در فرانسه جا باز کرده و جزو زبان‌های محلی این کشور به حساب بیاید. و این زبان امروزه در کشور فرانسه به عنوان یک زبان محلی به صورت رسمی ثبت گردیده است.

 

7-جزیره‌ي مونت سنت میشل:

 

در حدود قرن هشت، جزیره‌ای در یکی از قسمت‌های فرانسه بنا گردید که طی گذر زمان با نام سنت میشل نام گذاری شد. این جزیره‌ي زیبا، پر از جاذبه‌های گردشگری بوده که دارای تنوع بسیار بالایی است و همه ساله چند صد هزار نفر به این جزیره‌ی زیبا سفر کرده و از آن لذت می‌برند .

 

نکته‌ي مهمی که باعث خاص شدن این جزیره می‌شود، ساختمان آن بوده است که در قسمت بالایی صومعه قرار گرفته است و در قسمت پایینی آن فروشگاه‌هایی یافت می‌شود و در قسمت‌های بعدی آن نیز ماهیگیران و کشاورزها مشغول به کار بوده و آمیزه‌ای از تلاش و هنر و تاریخ را به معرض نمایش گذاشته است. این جزیره جزو نمادهای اصلی کشور فرانسه به حساب می‌آید زیرا در آن هنر و تاریخ کشور فرانسه به نمایش کشیده شده است. این جزیره جزو قطب‌های گردشگری در کشور فرانسه به شمار می‌رود. از دیگر ویژگی‌های جذاب این جزیره ویژگی جزر و مد آن بوده که تقریبا همیشه در حال جزر و مد است و به وسیله‌ي آب تا شعاع 25 کیلومتر از ساحل به سمت عقب کشیده شده که همین امر باعث ایجاد خطراتی می‌شود. مد با سرعت بسیار بالایی در این منطقه رخ می‌دهد و همه ساله گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان هنگام عبور کردن از خلیج شنی غرق شده و مصدوم شده‌اند. در نتیجه با پیش آمدن خطرات احتمالی به این نکته توجه داشته باشید که هنگامی که جزر و مد کم بوده است، با یک راهنمای آگاه و ماهر راهی بازدید از جزیره شوید تا خطری شما را تهدید نکرده و از این سفر لذت ببرید.

 

8-کاخ فرانسه:

برای دسترسی راحت به کاخ فرانسه میبایست در ابتدا به Pontorson رفته و زمانی که به آنجا رسیدید با ماشین خود یا وسیله‌های عمومی به آنجا راهی شوید. البته شما می‌توانید این راه را با دوچرخه طی کرده و مناظر اطراف لذت ببرید.

کاخ فرانسه

 

9-باغ ژیورنی:

موزه‌ي کلود مونه که متعلق به نقاش فرانسوی بوده است در ژیورنی در قسمت شمالی این کشور واقع شده است. برای تشکر از زحمات او، باغ زیبایی برای او ساخته که از نقاشی "نیلوفر آبی” وی الهام گرفته شده و دیدن این باغ جذاب خالی از لطف نبوده است. این باغ، در طی سال چیزی در  حدود نیم میلیون گردشگر دارد و در آن انواع بافت گل و گیاهی یافت خواهد شد .

 

10-پل میلائو:

در قسمت جنوبی کشور فرانسه، شهر کوچکی به نام میلائو قرار گرفته، اگرچه این نام ممکن بوده است برای شما غریب و ناشناس بوده باشد، اما شهر میلائو لیاقت آن را داراست که در فهرست سفر شما به فرانسه به صورت حتم قرار بگیرد و علتش نیز پل میلائو بوده است.

 

پل زیبای میلائو، یک پل به صورت کابلی بوده که بسیار شگفت انگیز است که در دهانه رودخانه‌ی تارن قرار دارد و اندازه و ارتفاع آن رکوردهای بسیار زیادی را جابه‌جا کرده است. اگرچه که این پل زیبا در سال 2004 تاسیس گردیده و با این توضیحات متوجه شدید که جزو جدیدترین جاذبه‌های گردشی فرانسه است، اما به دلیل طراحی عجیب و غریب خود جزو جاذبه‌های تاثیرگذار و شگفت‌انگیز فرانسه و دنیا به حساب می‌آید.

 

به علاوه که، پل میلائو با دارا بودن منظره‌های بسیار زیبا و شگفت‌انگیزی که دورتادور آن احاطه گردیده این امکان را به گردشگران می‌دهند که به عنوان پس زمینه‌ای در عکس‌هایی باور نکردنی خودنمایی کرده و باعث خلق آثار بسیار زیبا و شگفت‌انگیزی شود. ‏‏‏‏‏

 

11-کلیسا فونتونی:

سفر کردن به کشور فرانسه می‌تواند به این معنی باشد که شما شانسی برای بازدید کردن از بناهای مذهبی بسیار زیادی داشته باشید، اما نکته اینجاست که فقط تعداد کمی از آن‌ها وجود داشته که به اندازه‌ي کلیسای فونتونی مشهور باشد. این کلیسای دیدنی که در شهر کوچک مارمانی قرار گرفته است، این بنای زیبا در سال 1118 به سبک رمانسک بنا نهاده شده است.

 

برخلاف باورهای زیادی که ناشی از سن زیاد این کلیسا بوده است، قسمت‌های زیادی از این کلیسای اصلی، دست نخورده و بسیار سالم باقی مانده و شما این امکان را دارید که در هنگام بازدید از این کلیسا به اتاق‌هایی از قبیل اتاق ناهارخوری، اتاق‌های راهبان و حتی خوابگاه‌های اشخاص مذهبی که بسیار مشهور بودند و در قرن‌های گذشته زندگی می‌کردند سری بزنید و از دیدن آن لذت ببرید. ‏ ‏

پل معلق

 

12-کلیسا نوتردام:

کلیسا نوتردام که در پاریس قرار دارد کلیسای بسیار معروفی می‌باشد. این کلیسای زیبا در جزیره‌ي سیته در قسمت میانی رود سن و در مرکز شهر پاریس قرار گرفته است و نکته اینجاست که همه ساله بالغ‌بر 13 میلیون نفر از این مکان زیبا و مقدس بازدید می‌کنند.

 

در مکانی که این کلیسا قرار گرفته است تا پیش از قرن چهارم معبدی غیر مسیحی قرار گرفته بود. در قرن چهار این کلیسا جای آن معبد ساخته شد. این کلیسا تا حدود قرن دوازدهم به صورت اصلی خود واقع شده بود ولی زمانی که جمعیت شهر پاریس به صورت ناگهان به شدت بالا رفت و این تصمیم ایجاد شد تا کلیسا را بزرگتر کنند و حاصل کار کلیسای فعلی شد.

 

در نتیجه ساختمان قبلی به کل تخریب شد و طی سپری شدن چند سال ساختن ساختمان جدید شروع گردید که ساخت جدید آن تقریباً چیزی در حدود دو قرن طول کشید که زمان بسیار زیادی است و در آخر ساخت آن به پایان رسید. این کلیسا تا مدت زمان زیادی بزرگترین کلیسای قاره‌ی اروپا نامگذاری شده بود ولی در زمان حال نه فقط در اروپا بلکه در کشور فرانسه نیز کلیساهای بسیار بزرگتری ساخته شد و از نظر رتبه‌بندی از نظر مقیاس به رتبه‌های پایین‌تری نازل گردید.

 

13-نوتردام:

اهمیت نوتردام در این زمینه بوده است که جزو زیباترین آثار در معماری گوتیک محسوب می‌گردد. برای تزئین کردن در قسمت‌های داخلی و خارجی آن از صدها مجسمه‌ي کوچک و بزرگ که از سنگ یا چوب تراشیده شده استفاده می‌شود که زیبایی این بنا را چند برابر می‌کند و باعث خلق آثار بسیار زیبایی شده است.

 

14-قلعه چنانسی:

این قلعه‌ي تماشایی در محدوده‌ي روستای کوچک چنانسیکس  واقع شده است و روی رودخانه‌ي چر بنا شده است. برای اولین بار در حدود قرن پانزدهم بنا شد و پس از آن در حدود قرن شانزده تخریب و دوباره مورد بازسازی قرار گرفت. این قلعه مالک‌های زیادی همانند پادشاه فرانسیس 1 دارا بوده که همین امر باعث ارزش بیشتر این بنای تاریخی شده است.

 

این قلعه در حال حاضر به یک خانواده دارای یک شرکت شکلات بسیار معروف، متعلق بوده است.  این خانواده قصر و باغ‌های خود را دوباره مورد بازسازی قرار داده‌اند. این قلعه در حال حاضر برای بازدید عموم آزاد بوده و مشکلی ندارد و دومین رتبه در بین مکان‌های پر بازدید در کشور فرانسه  را دارا می‌باشد.

قلعه چنانسی

 

15-سنت مالو:

سنت مالو یک شهر بندری که دارای انواع رستوران‌ها و غذاهای دریایی و متنوعی می‌باشد و بر روی کانال انگلیسی بنا نهاده شده است که واقعا دیدنی بوده است. جمعیت این شهر در طول فصل‌های گردشگری به خصوص در فصل تابستان به‌صورت قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. جاذبه اصلی این شهر معماری تاریخی این بنا بوده است که واقعا زیبا است. به علاوه مواردی که گفته ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که گردشگران اط کشورهای مختلف عاشق غذاهای محلی این شهر به‌خصوص غذاهای تازه‌ی دریایی هستند. از ویژگی‌های دیگر سنت مالو این بوده است که بیشترین تعداد رستوران‌ها را در قاره‌ي اروپا دارا بوده است که همین امر سبب تنوع چشمگیر غذاها در این شهر شده است.

 

16-شنا در کشور فرانسه:

یک calanque بسیار تماشایی و دیدنی که در خلیجی که دو شهر را محصور میکند واقع شده است، یکی از شاهکارهای مکان‌های طبیعی در پرونس بوده است که از جمله زیبا‌ترین نقاط کشور فرانسه محسوب می‌شود. خلیج با حکاکی بر روی سنگ‌های آهک، رنگ آب را به صورت رنگ فیروزه‌ای خیره کننده‌ای را نمایش می‌دهد که مثل آن را قبلا هرگز مشاهده نکرده‌اید. تعداد بسیار کمی calanques  وجود داشته اما این مورد جزو بیشترین و زیباترین صخره‌ها را به معرض نمایش عموم قرارداده است.

17-هتل‌های موجود در کشور فرانسه:

کشور فرانسه که پایتخت زیبایی و شهرت جهان در زمینه‌ي تنوع و تجمل به حساب می‌آید. کشوری بوده است که به طور حتم میبایست حداقل یک بار به آن سفر کنید چراکه واقعا از گردش و تفریح در این کشور زیبا سیر نخواهید شد. از این چون همه ساله تعداد بی‌شماری از گردشگران ار سراسر جهان راهی سفر به این کشور مخصوصا پاریس می‌شوند هتل‌های بسیار زیبا بسته به شرایط شما مهیا بوده که از نظر امکانات در بالاترین سطح ممکن قرار دارند.

 

18-شهر ریویرا:

 

شهر زیبای ریویرا به جز اینکه یک جاذبه‌ي طبیعی شاهکار و شکوه‌مند بوده است، قدمت تاریخی نیز داشته است. تمام گردشگران از سراسر جهان این امکان را دارا هستند که در یک منظقه بمانند یا بسته به علاقه‌ي خود از تمام سواحل بازدید کنند و از آن لذت ببرند. شهر کان نیز با ستاره‌های دنیای سینما پیوند و ریشه‌ای عمیق دارد، شهر نیس یک مکان جذاب و دیدنی برای ایام تعطیلات اشراف‌زادگان و تجار از اواسط قرن هجده و سنت تروپز نیز مکانی عرفانی برای شاعران بوده است.

مکان‌های دیدنی فرانسه

 

19-همسایه‌های کشور فرانسه:

فرانسه با کشورهای ایتالیا، آلمان و اسپانیا همسایه بوده است؛ و جزو یکی از قدرتمندترین و مشهورترین کشورها در زمینه‌ي گردشگری می‌باشد. جمعیت زیادی از این کشور بزرگ را مسیحیان کاتولیک تشکیل داده و همچنین این کشور دارای اقلیت‌هایی از قبیل مسیحی پروتستان، مسلمان و یهود و دین‌های دیگر نیز بوده است.از جمله ویژگی‌های جذاب این کشور است، آب و هوای این کشور شبیه آب و هوای آمریکا بوده و جاذبه‌های زیاد و متنوع فرهنگی و تاریخی و رستوران‌ها و جزیره‌ها و سواحل زیبای این کشور سبب شده است تا گردشگران از سراسر دنیا جذب دیدن این کشور شده و از آن لذت ببرند.

 

20-شهر پاریس:

شهر پاریس هم همانند دیگر نقاط دیدنی کشور فرانسه، آب و هوای بسیار معتدل و خوب مدیترانه‌ای داشته است و شهری است که برای تحصیل در فرانسه نیز مورد اقامت دانشجویان قرار می‌گیرد. بارندگی در بیشتر ماه‌های سال در کشور فرانسه وجود داشته است اما در فصل پاییز و بهار همانند کشور ایران یک امر نسبتا حتمی به حساب می‌آید. درنتیجه هرگز نباید در هنگام سفر کردن به کشور فرانسه بدون داشتن چتر باشید!

 

21-کوه آلپ کشور فرانسه:

کوه‌های پوشیده شده از برف که در کشور فرانسه واقع شده که به نام کوه آلپ از آن یاد می‌شود به صورت مداوم و همیشگی مورد توجه گردشگران از سرتاسر جهان که علاقه‌مند به انجام ورزش‌های زمستانی، کوهنوردی، اسکی روی برف و یخ نوردی هستند را جذب خود می‌کند. البته ذکر  این نکته نیز مهم بوده است که منطقه‌های مناسب و بسیار زیبای ورزش‌های زمستانی در کشور فرانسه که از آن‌ها نام بردیم در عین اینکه بسیار زیبایی قابل توجهی دارند بسیار گران قیمت نیز هستند پس با توجه به شرایط گام به سوی این ورزش‌ها بردارید.

پاریس

توضیحات بیشتر:

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه‌ي زانکو که جزو با سابقه‌ترین موسسه‌هایی در حیطه‌ی این موضوع فعالیت می‌کنند بوده است همراه باشید و بدانید مشاوران زانکو با کادری مجرب از کارشناسان و مشاوران همراه همیشگی شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

توسعه زبان فرانسه

تفاوت ویزای مولتی، توریستی، مولتیپل چیست؟

انواع ویزا

 

پیشنهاد سردبیر زانکو