همه ما گاهی اوقات می‌توانیم از کمی پول اضافی که می‌توانیم از را‌های مختلفی بدست آوریم، برای تکمیل درآمد خود استفاده کنیم. اما اگر می‌توانستید این درآمد و شغل را با کمترین سرمایه گذاری در اختیار داشته باشید، هر چقدر زمان می‌خواهید را به آن اختصاص دهید(حتی اگر کم باشد)، از خانه کار کنید و تمام آموزش‌ها و پشتیبانی‌های لازم مربوط به این کار بصورت رایگان به شما ارائه داده شود، آیا نتورک مارکتینگ را در نظر می‌گیرید؟!

نتورک مارکتینگ چیست؟

نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای که به آن بازاریابی چند سطحی هم می‌گویند روشی است که از طریق آن شرکت‌های مختلف، محصولات و خدمات خود را بدون دردسر و تبلیغات به فروش می‌رسانند. در واقع در این روش بازاریابی، فروش محصولات به صورت رایگان و به واسطه مشتریان صورت می‌گیرد، به این صورت که هر فردی می تواند در ازای دریافت پورسانت از شرکت مورد نظر محصولاتشان را به فروش برساند.

بنابراین اساساً این بدان معناست که شما یک محصول یا خدمات را بفروشید در حالی‌که افراد دیگری برای پیوستن به تیم فروش خودتان که بخشی از سود فروش آنها را نیز دریافت می‌کنید ،بدست آورید؛ که این چرخه به همین صورت و بطور هرمی بعد از شما ادامه می‌یابد و بدین صورت افراد بیشتری برای پیوستن به این فروش و بازاریابی افزوده می‌شوند.هرچه شما و افراد زیرمجموعه‌تان، محصول بیشتری بفروشید، پول بیشتری نیز کسب می‌کنید!

بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگ همچنین با عنوان‌های دیگری همچون بازاریابی چند سطحی (multi-level marketing)، فروش مستقیم(direct selling)، بازاریابی ارجاعی(referral marketing) و فروش هرمی(pyramid selling) نیز شناخته می‌شود.

در نتورک مارکتینگ شما صاحب کسب و کار خودتان هستید، همانقدر که می‌خواهید کار می‌کنید و در عین حال میزبان یک شرکت دیگر هستید که تمام سرمایه گذاری های اصلی را انجام می‌دهید و اینها در حالی است که تمام پشتیبانی مورد نیاز خود را می‌توانید از آنها دریافت کنید زیرا آنها برای موفقیتشان به وجود شما نیاز دارند.
این شرکت ها همچنین تفکر هوشمندانه‌ای برای رسیدن به میزان فروش هدف خود بکار می‌گیرند؛ برای مثال اگر فروش هدف 1,000,000 دلار باشد، بجای داشتن 100 کارمند که هرکدام 10,000دلار در فروش می‌کنند می‌توان 10,000 کارمند (که داوطلبانه به شرکت پیوسته و روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند) داشت که هرکدام 100دلار فروش می‌کنند.

نتورک مارکتینگ در کانادا

لیست بهترین شرکت‌ های نتورک مارکتینگ در کانادا

یكی از بزرگترین چالش‌های یافتن شركت‌های بزرگ نتورک مارکتینگ در كانادا از این واقعیت ناشی می‌شود كه پایدارترین فرصت‌های نتورک مارکتینگ با سابقه اثبات شده در ایالات متحده مستقر هستند حتی اگرopen for business باشند و اجازه توزیع در كانادا را داشته باشند.
صرف نظر از شرکتی که برای نتورک مارکتینگ در کانادا انتخاب می‌کنید، برای ایجاد یک تجارت نتورک مارکتینگ سودآور سریع، همه چیز به این برمی‌گردد که شما چگونه از این فرصتی که دارید استفاده می‌کنید و چگونه "بازاریابی" می‌کنید.
در این مقاله، لیست کوتاهی از بهترین شرکت‌های MLM کانادایی پیدا خواهید کرد. این شرکت‌ها بیشترین موارد ثبتنام را ابتدا در ایالات متحده داشته و سپس در کانادا گسترش یافته است و در واقع شرکت های معدودی هستند که ازخود  کانادا سرچشمه گرفته اند:


Amway Global

که یک شرکت نتورک مارکتینگ آمریکایی در سراسر جهان است. پس از راه اندازی Amway Global ، این شرکت جایگزین تجارت Amway در ایالات متحده ، کانادا و کارائیب شد ، به طوری که تجارت Amway در سایر کشورها در جهان به فعالیت خود ادامه داد. در اول ماه مه 2009 ، Quixtar تغییر نام را به Amway Global تغییر داد و نهادهای مختلف این شرکت مادر ترکیب شد.


Avon

Avon Products یک شرکت بازاریابی چند سطحی یا نتورک مارکتینگ در کانادا است. مدیرعامل شرکت Jan Zijderveld است که در فوریه سال 2018 به این سمت منصوب شد. Avon Products معروف به Avon که توسط  David H. McConnell در سال 1886 تاسیس شد یک شرکت فروش مستقیم در مقوله های زیبایی، خانگی و مراقبت شخصی است.
 Avon در سال 2017 مبلغ 5.7 میلیارد دلارفروش سالانه  در سراسر جهان داشته است. این پنجمین شرکت بزرگ زیبایی است و با 6.4 میلیون نماینده در سراسر جهان، دومین شرکت بزرگ نتورک مارکتینگ در جهان است.

 

Canadian Marketing Association

این شرکت نتورک مارکتینگ شاید برای افرادی که به دنبال راه اندازی یک شرکت توزیع کننده جدید و یا علاقه مندان به کشف بهترین موقعیت برای محصولات یا خدمات خود در بازار هستند، مناسب‌ترین گزینه باشد. اعضای CMA حداقل 250 دلار برای ورود به این شرکت پرداخت می‌کنند، در حالی که افراد غیر عضو حداکثر 625 دلار پرداخت می‌کنند.

 

Direct Selling Opportunities

مفهوم "مهمانی خانگی" ، بیشتر از نتورک مارکتینگ با فروش مستقیم انطباق دارد! این مفهوم مخصوصاً برای خانم‌ها، جذاب است. اگر به دایرکتوری سایت‌های شرکت‌های نتورک مارکتینگ نیاز دارید می‌توانید به سایت DirectSellingOpportunities.com مراجعه کنید. برای مثال در این سایت خواهید دید که در مورد فروش لوازم آرایشی، به شرکت Mary Kay، محصولات مراقبت از پوست به Avon و برای وسایل و لوازم  به Heritage Makers باید فکر کنید. این شرکت های نتورک مارکتینگ کانادایی نماینده بهترین نام های "برنامه مهمانی خانگی" در صنعت هستند و ده‌ها شرکت دیگر نیز در حوزه‌ی این برنامه وجود دارد.

 

Direct Selling Association

این سایت بهترین گزینه برای تهیه لیست جامع شرکت‌هایی که در سراسر جهان نتورک مارکتینگ انجام می دهند، می‌باشد. این سایت اخبار روزانه، آمارهای به روز صنعت و اطلاعات زیادی را که می تواند به شما برای تصمیم گیری درمورد فعالیت در حوزه نتورک مارکتینگ در کانادا کمک کند را ارائه می‌دهد.

 

Arbonne

یک شرکت نتورک مارکتینگ در کانادا است که مقر آن در Irvine کالیفرنیا می‌باشد. این شرکت در ساخت و توزیع محصولات بهداشتی و مراقبت از پوست فعالیت می‌کند. این شرکت نتورک مارکتینگ عظیم در سایه دو برند لوازم آرایشی حتی بزرگتر (Avon و Mary Kay) قرا گرفته است. اما با این حال، با تمرکز آنها بر روی محصولاتی که روی حیوانات تست نشده و استفاده از مواد طبیعی، به نظر می رسد که آنها می‌توانند جایگاه خود را در بین بهترین‌ها حفظ کنند.

 

بیشتر بخوانید:

حداقل دستمزد در تمامی ایالت های کانادا

شغل های مربوط به مدیریت و امور مالی در کانادا چقدر درآمد دارند؟

ده شرکت برتر در کانادا برای استخدام

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو