نجاری در کانادا

اگر شغلتان نجاری است و قصد مهاجرت به کانادا را دارید و یا اگر دنبال حرفه‌ نجاری در کشور کانادا هستید، این مقاله می‌تواند برای شما سودمند باشد. علاوه بر توضیحات کامل و دقیق شغل نجاری در کشور کانادا به بررسی دیگر شرایط و بازار کار و میزان درآمد نجاری در کانادا نیز خواهیم پرداخت.

 

نجاری در کانادا

حرفه نجاری در کشور کانادا با کد 7271 در دسته‌بندی مشاغل ملی (NOC) قرار می‌گیرد و از بازار کار خوبی هم برخوردار می‌باشد. نجارها از بزرگترین گروه کارگران حرفه‌ای در کشور کانادا به حساب می‌آیند. آن‌ها سازه‌های چوبی و دیگر مصالح را می‌سازند و نصب، نگهداری و تعمیر می‌نمایند.

نجارها در کانادا معمولا به وسیله شرکت‌های بساز و بفروش، پیمانکاران نجاری، و شرکت‌های نگهداری و تعمیر استخدام می‌گردند؛ و یا آن‌ها همچنین امکان دارد که خویش کارفرما باشند. 
میانگین دستمزد یک نجار حرفه‌ای در کانادا معادل $52,133 در سال می‌باشد. همچنین، حقوق ساعتی دریافتی توسط یک نجار در کشور کانادا برابر $26.73 دلار است که درآمد قابل ملاحظه‌ای محسوب می‌شود.

ما در این مقاله، به صورت جامعی به بررسی شرایط کار نجاری در کانادا می‌پردازیم و در ادامه شما را با مهم ترین وظایف نجارها در کانادا، شرایط کار آن‌ها، میزان حقوق دریافتی نجارها و نیز روش مهاجرت به کانادا از طریق نجاری در کانادا آشنا می‌نماییم.

امیدوراریم مطالعه مقاله مذکور برای شما سودمند واقع گردد.

نجاری در کانادا

بیشتر بخوانید:

شغل آرایشگری در کانادا

مهم ترین وظایف نجار در کانادا

نجاری به عنوان یک شغل مهارتی در فهرست دسته بندی مشاغل ملی NOC کانادا با کد 7271 قرار می‌گیرد. به عنوان یک نجار، امکان دارد که شما وظایف محوله زیر را انجام دهید:

⦁ ساخت فونداسیون‌ها، نصب ستون‌های کف، گذاشتن زیر-ستون‌ها و نصب دیوارها و سیستم‌های بام؛

⦁ فیتینگ و نصب حاشیه‌ها، پلکان‌ها، درها، قالب ریزی و سخت افزار؛

⦁ اندازه گیری، برش و اتصال مصالح ساخته شده از چوب و اجزای چوبی؛

⦁ تعمیر و بازسازی سازه‌های چوبی؛

⦁ خواندن و تفسیر طرح‌های اولیه، ترسیمات و نقشه‌ها.

 

همچنین نجارانی که قصد مهاجرت به کشور کانادا تحت NOC دسته 7271 را دارند، ممکن است که تحت عنوان یکی از عناوین شغلی زیر متقاضی مهاجرت باشند:

⦁ قاب ساز فلزی- تجاری؛

⦁ نجار؛

⦁ نجار نگهداری،

⦁ نجار پلکان ساز؛

⦁ نجار بام؛

⦁ نجار نازک کاری؛

⦁ نجار سیار زن/ مرد؛

⦁ نجار بهسازی یا بازسازی.

شرایط کار نجاری در کانادا

شرایط کاری نجارها از یک عنوان شغلی به عنوان شغلی دیگر متفاوت می‌باشد. بعضی از نجارها در داخل ساختمان کار می‌کنند و با استاندارد 40 ساعت کار در هفته (8 ساعت در روز، 5 روز در هفته) کار می‌کنند. دیگر نجارها اغلب در بیرون کار می‌کنند و امکان دارد که ساعات کاری آن‌ها بسته به تقاضاهای پروژه متغیر باشد. همانند بسیاری از حرفه‌ها در زمینه ساخت و ساز، در حرفه نجاری هم دوره‌های پیک کاری وجود دارد که نیازمند اضافه کاری است.

شرایط کار نجاری در کانادا
نجارها امکان دارد که به صورت تنها، به صورت تیمی و یا با شاگردان خود کار نمایند. این شغل ممکن است از نظر جسمانی به قدرت بدنی بالایی احتیاج داشته‌باشد. نجارها اکثرا مجبور هستند مصالح سنگین را ازجا بلند کنند و با ابزارهای تیز کار کنند. این کار همچنین از نظر ذهنی هم کار چالش برانگیزی محسوب می‌گردد. امکان دارد که نجار به محاسبات سریع ذهنی در هنگام کار نجاری احتیاج داشته‌باشد.

 

بیشتر بخوانید:

شغل خیاطی در کانادا

آموزش و اخذ مدرک نجاری در کانادا

کارآموزی نجاری یا Apprenticeship در کانادا هم شامل تحصیلات کلاسی و هم آموزش ضمن شغلی تحت نظارت یک نجار حرفه‌ای و معتبر، موسوم به استادکار می‌باشد. شرایط ورود به برنامه کارآموزی نجاری در کشور کانادا به صورت زیر می‌باشد:
مدارک مورد نیاز برای پذیرش در برنامه کارآموزی نجاری در کانادا، مدرک دیپلم یا پایان دوره متوسطه می‌باشد.

همچنین امکان دارد که ثبت نام در دوره‌های ریاضی، فروش، هنرهای صنعتی و دوره‌های ترسیم مکانیکی در هنرستان یا دبیرستان مفید ارزیابی گردد. مدت زمان دوره کارآموزی نجاری در کانادا شامل چهار دوره 12 ماهه، مشتمل بر حداقل 5440 ساعت آموزش ضمن کار و 4 بلوک هشت هفته‌ای آموزش فنی می‌باشد.

مدرک پایان دوره نجاری

این مدرک مخصوصا برای کار در کبک(یکی از استان‌های کانادا) مورد نیاز می‌باشد. مدرک مذکور به کارفرماها نشان می‌دهد که شما یک پیشه ور حرفه‌ای هستید. برای اخذ مدرک، شما معمولا بایستی برنامه کارآموزی 4 ساله، آموزش فنی و آزمون‌ها را در کانادا بگذرانید. در پایان، به شما مدرک استادکاری اعطاء می گردد.

مدرک پایان دوره نجاری

نواحی پر متقاضی حرفه نجاری در کانادا

همان طور که قبل تر هم عنوان گردید، نجاری در کانادا از جمله پر متقاضی ترین مشاغل کانادا در سال 2019 با دستمزد خوب می‌باشد. اما بر طبق آمار و ارقام به دست آمده از استان‌های کانادا، بازار کار در چند منطقه از کانادا به علت وجود صنایع و شرکت‌های نجاری و کابین سازی، نیاز زیادی به شاغلین حرفه نجاری دارد که این مناطق به شرح زیر می‌باشند:
⦁ اونتاریو- ناحیه شرقی؛
⦁ اونتاریو- ناحیه تورنتو بزرگ (GTA)؛
⦁ اونتاریو- ناحیه جنوب غربی؛
⦁ جزیره پرینس ادوارد.

 

بیشتر بخوانید:

رشته عمران در کانادا

دستمزد نجاران در کانادا

متوسط دستمزد فهرست شده در اینجا بر مبنای متوسط‌های ملی می‌باشد و شامل کلیه سطوح سابقه کاری از کارآموزان سال اولی گرفته تا استادکارهای باتجربه است. البته دستمزدها با توجه به شرکت، قرارداد، محل کار و توافقات گروهی یا انفرادی و نیز شرایط اقتصادی ملی و محلی متفاوت می‌باشد.
متوسط دستمزد نجارها در کانادا در حدود $52,133 دلار درسال و یا $26.73 در هر ساعت می‌باشد. بنا بر این، درآمد دریافتی نجاران تازه کار در کانادا در حدود $31,200 دلار در هر سال است. این در حالی است که درآمد استادکار حرفه‌ای و باتجربه کانادایی در سال حدود $78,000 دلار می‌باشد که در مقایسه با مشاغل دیگر در فهرست مشاغل ملی NOC جزو مشاغل پردرآمد به محسوب می‌شود.

دستمزد نجاران در کانادا

بیشترین درآمد نجارها در کشور کانادا مربوط به نونآوت با دستمزد $63,375 دلاری در رده اول، قلمروهای نورث وست با $58,500 دلار در جایگاه دوم و آلبرتا با میزان درآمد $57,425 دلار در رتبه سوم درآمدی قرار دارند. همچنین در میان خود مشاغل نجاری، نجار فرم با $56,063 در جایگاه اول درآمدی، نجار با $52,095 در رتبه دوم درآمدی و نجار ساخت و ساز با $48,750 در پله سوم درآمدی نجاری در کشور کانادا قرار می‌گیرند.

چگونگی مهاجرت به عنوان نجار در کانادا

” برنامه مشاغل مهارتی فدرال کانادا ” (FSTP) به نجاران خارجی مهاجر که دارای شرایط مهاجرت به عنوان شاغل حرفه‌ای هستند فرصت دریافت اقامت دائمی PR کانادا را در تلاش برای اطمینان از جذب افراد ماهر و مستعد به کشور می‌دهد. هدف از برنامه FSTP تامین کمبود کارگرها بود که از سال 2003 آغاز شد و تا الان نیز ادامه پیدا کرده است. هم اکنون برنامه مشاغل مهارتی فدرال کانادا از طریق سیستم گزینش مهاجرتی اکسپرس انترای کانادا انجام می‌گردد.

شرایط مورد نیاز جهت درخواست مهاجرت از طریق برنامه FSTP به صورت زیر می‌باشد:
⦁ سابقه کار حداقل 24 ماهه فول- تایم (30+ ساعت در هفته) در شغل نجاری در 5 سال قبل از درتقاضای مهاجرت به کانادا؛
⦁ مدرک مهارت زبان شامل کسب نمره‌های معین در آزمون های IELTS، CELPIP,CLB, TEF؛
⦁ پیشنهاد کار دائمی یا مدرک شغل مهارتی که در این صورت احتیاجی به پیشنهاد کار نمی‌باشد؛
⦁ ایجاد شرایط و مدارک کار از جمله گذراندن دوره کارآموزی نجاری 4 ساله
⦁ عدم سابقه کیفری در 5 سال اخیر منتهی به درخواست مهاجرت به کشور کانادا.

توصیه کارشناسی در مهاجرت نجاری به کانادا

حرفه نجاری در کانادا با کد 7271 در فهرست دسته بندی مشاغل ملی کشور کانادا، از جمله مشاغلی با بازار کار پر رونق و درآمد خوب محسوب می‌گردد که هر سال درخواست کنندگان زیادی از همه نقاط دنیا به خود جلب می‌نماید. شما برای نجار شدن در کانادا نیازدارید که دوره 4 ساله کارآموزی را بگذرانید و مدرک لیسانس نجاری را دریافت نمایید. توصیه می‌گردد که به منظور اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این دوره آموزشی در کشور کانادا با کارشناسان مهاجرتی در ارتباط باشید.

همچنین برای مهاجرت به عنوان نجار دارای صلاحیت، شما بایستی از طریق برنامه مشاغل مهارتی فدرال کانادا FSTP اقدام کنید که در حال حاضر این برنامه از طریق سیستم گزینش مهاجرتی اکسپرس انترای کانادا انجام می‌گردد و کسب صلاحیت برای اخذ ویزای اقامت دائمی کانادا از این طریق نیاز به کسب حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز کل دارد.

توصیه کارشناسی در مهاجرت نجاری به کانادا

مهاجرت و اقامت نجاران در کانادا

کانادا انتخاب اول خیلی از ایرانیان برای مهاجرت و اقامت در خارج از کشور است. هر یک از ایرانیان به علت‌های گوناگونی از جمله شغل نجاری در کانادا (Carpentry Job in Canada)، منبت کاری در کانادا (Wood Carving in Canada)، مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا، سرمایه گذاری در کانادا، خود اشتغالی در کانادا، کارآفرینی در کانادا و… برای مهاجرت سریع کانادا اقدام می‌نمایند. این روش های مهاجرتی کانادا سرانجام به اخذ اقامت دائم کانادا منجر می‌گردد. در نتیجه می‌توان گفت یکی از علت‌های اصلی انتخاب کانادا برای مهاجرت همین نکته می‌باشد.

میزان درآمد در کانادا بالا می‌باشد و متقاضیان مهاجرت به این کشور می‌توانند با کار در کانادا درآمدهای خوبی را به دست آورند. به همین علت در میان ایرانیان، مهاجرت به کانادا از طریق کار محبوبیت زیادی دارد. یکی از مشاغل پردرآمد و مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ شغل نجاری می‌باشد. نجاران بین المللی می‌توانند با استفاده از روش‌های مهاجرتی گوناگون به کانادا مهاجرت کرده و به کار نجاری در کانادا مشغول شوند. مهاجرت به کانادا از طریق شغل نجاری و اخذ اقامت در کانادا به صورت زیر می‌باشد:

  • مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اسکیل ترید (Skilled Trades): نجارانی که دارای شرایطی از جمله سابقه کار، سن مناسب، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و … باشند می‌توانند از طریق برنامه اسکیل تریدز کانادا جهت مهاجرت و اقامت کانادا اقدام نمایند. برنامه اسکیل تریدز (Skilled Trades) یا نیروی کار ماهر زیرشاخه اکسپرس اینتری کانادا می‌باشد و همانطور که از نام آن معلوم است روشی سریع به منظور مهاجرت به کانادا محسوب می‌گردد. اشخاصی که موفق به مهاجرت به کانادا از طریق این برنامه مهاجرتی گردند از همان ابتدا با اقامت دائم کانادا وارد خاک کانادا خواهند شد.

  • مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار کانادا: نجارانی که قصد مهاجرت به کانادا و کار در کانادا را دارند می‌توانند کارفرمایان کانادایی را پیدا نمایند و از آن‌ها پیشنهاد شغلی (جاب افر) معتبر دریافت نمایند. بعد از آن خواهند توانست با داشتن دیگر شرایط لازم به منظور مهاجرت کاری به کانادا اقدام نموده و ویزای کار کانادا را دریافت نمایند. چنانچه پرونده کاری این اشخاص پذیرفته گردد می‌توانند به کانادا مهاجرت نمایند و از همان ابتدا مشغول به کار نجاری گردند. امکان دریافت اقامت دائم کانادا برای نجاران بین المللی که بتوانند یک سال سابقه کار کانادایی کسب کنند از طریق برنامه تجربه کار کانادایی (CEC) فراهم خواهد بود.

  • مهاجرت به کانادا از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل نجاری در کانادا: مهاجرانی که به رشته نجاری علاقه مند می‌باشند می‌توانند از همان ابتدا برای تحصیل در رشته نجاری در کانادا اقدام نمایند. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای این اشخاص فواید زیادی را به دنبال خواهد داشت که در ادامه توضیح خواهیم داد. نجاران فارغ التحصیل در کانادا شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود در این کشور دارند. علاوه بر آن با داشتن امتیازات تجربه کار کانادایی و مدرک کانادایی می‌توانند جهت دریافت ویزای اقامت کانادا (PR card) اقدام نمایند و اقامت دائم کانادا را به دست آورند. درآمد اشخاصی که مدرک نجاری خود را از کالج‌ها یا دانشگاه‌های کانادا دریافت می‌نمایند نیز بیشتر از نجاران مهاجر به کانادا می‌باشد.


نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کرد مربوط به نجارانی می‌باشد که با مدرک نجاری وارد خاک کانادا می‌شوند. این اشخاص باید دوره‌های کوتاه مدت ۳ ماهه تا ۱ ساله نجاری را بگذرانند تا موفق به اخذ سرتیفیکت (مدرک پایان دوره) معتبر از کانادا گردند. بعد از آن مجاز خواهند بود به کار در کانادا مشغول شوند. به همین علت توصیه می‌نماییم در صورتی که قصد کار نجاری در کشور کانادا را دارید با مهاجرت تحصیلی به کانادا وارد خاک این کشور شوید تا از همان ابتدا به عنوان نجار معتبر در کانادا شناخته شوید.

بازار کار و درآمد شغل نجاری بعد از مهاجرت کانادا

شغل نجاری از جمله شغل‌هایی می‌باشد که بازار کار بسیار خوبی در کانادا دارد و جز مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ محسوب می‌گردد. درآمد نجاران در کانادا بالا می‌باشد و با توجه به پارامترهای گوناگونی از جمله تجربه و مهارت آن‌ها و … مشخص می‌گردد. اما به طور کلی می‌توان گفت نجاران بین المللی در کانادا سالانه حدود ۵۲۰۰۰ دلار کانادا حقوق دریافت می‌نمایند.

بازار کار و درآمد شغل نجاری بعد از مهاجرت کانادا

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، مشاغل پردرآمد و پر رونق در کانادا، شرایط مهاجرت کاری به کانادا برای ایرانیان متقاضی کار در کانادا، ویزای کار کانادا، اپلای کاری کانادا و … می‌توانید سایر مقالات موجود در سایت زانکو را مطالعه نمایید.

نجاران مهاجر به کانادا در چه عناوین شغلی می‌توانند مشغول به کار شوند؟

بعد از مهاجرت به کانادا از طریق شغل نجاری و اقامت در کانادا نجاران می‌توانند در موقعیت‌های شغلی گوناگونی مشغول به کار گردند. فرصت‌های شغلی نجاران در کانادا بعد از مهاجرت سریع کانادا به شرح زیر می‌باشد:

  • تعمیر و بازسازی وسایل چوبی

  • نصب حاشیه‌ها، درها و پلکان‌های چوبی در کانادا

  • طراحی وسایل چوبی

  • ساخت قطعات چوبی

  • برش دادن و شکل دهی به چوب به منظور ساخت وسایل چوبی گوناگون

پس از مهاجرت به کانادا کدام یک از استان‌های این کشور نیاز بیشتری به شغل و حرفه نجاری دارند؟

همانطور که گفته شد شغل نجاری در کانادا جز مشاغل پرتقاضا به شمار می‌رود و بیشتر استان‌های کانادا نیز به این شغل احتیاج دارند. اما دو استان انتاریو (Ontario) و پرنس ادوارد (Prince Edward Island) به علت وجود شرکت‌های نجاری فراوان نیاز بیشتری به نجاران بین المللی دارند.

 

بیشتر بخوانید:

کار در لهستان

شغل معلمی در کانادا

 

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا، پیکاپ ویزا، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می‌دهیم، شما می‌توانید با تماس با شماره 02122226480 از مشاوره ما بهره‌مند شوید.

پیشنهاد سردبیر زانکو