نشان CE

کلمه CE بروی بسیاری از محصولات معامله شده در بازار های منطقه اقتصادی اروپا (EEA) مشاهده میشود. EEA شامل کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ است. سوئیس عضو بازار EFTA است، اما نه عضو اتحادیه اروپا . با این حال، هنوز بخشی از این بازاراست.

نشان CE  چیست؟

کلمه CE بر روی تعداد زیادی از محصولات معامله شده در بازارهای منطقه اقتصادی اروپا (EEA) مشاهده می‌گردد. EEA متشکل از کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین کشورهای ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ می‌باشد. کشور سوئیس عضو بازار EFTA می‌باشد، اما عضو اتحادیه نمی‌باشد. با این وجود، هنوز بخشی از این بازارمی‌باشد.

علامت CE نشان می‌دهد که محصولاتی که در EEA فروخته می‌شوند، مورد ارزیابی واقع شده‌اند تا شرایط ایمنی، سلامتی و حفاظت از محیط زیست را افزایش بدهند.

وقتی که یک تلفن جدید، یک خرس عروسکی یا یک تلویزیون در داخل EEA خریداری می‌نمایید، می‌توانید علامت CE را بر روی آن‌ها مشاهده نمایید. با تایید مارک CE برای یک محصول، تولید کننده اعلام می‌نماید که محصول مطابق کلیه الزامات قانونی برای مارک CE می‌باشد و می‌تواند در سراسر EEA فروخته شود. این امر در مورد محصولات تولید شده در کشورهای دیگر که در EEA به فروش می‌رسد نیز اعمال می‌گردد. مزیت  CE Marking  هم برای کسب و کارها و هم برای مصرف کنندگان در داخل EEA می‌باشد.

نشان ce

بیشتر بخوانید:

eta چیست؟

خلاصه‌ای از تاریخچه اتحاد اروپایی 

پس از جنگ جهانی دوم و وقایعی که در جنگ پیش آمد و تجربه‌هایی که در آن زمان به‌ وسیله کشورهای اروپایی کسب گردید، چندین کشور اروپایی علاقه زیادی داشتند که با هم همکاری نمایند تا از وقوع جنگ‌های جدید پیشگیری نمایند. از این رو شش کشور در سال ۱۹۵۲ "بازار مشترک اروپایی ذغال سنگ و فولاد" را بنیان گذاری نمودند. آن‌ها قصد این را داشتند که در امر تولید ذغال سنگ و فولاد که مواد خام با اهمیتی برای صنایع نظامی محسوب می‌شد، با یک دیگر همکاری نمایند. آن کشورها قصد داشتند که از این طریق مانع این امر گردند که یک کشور دوباره به تنهایی زراد خانه خود را تجهیز نماید. این نخستین گام در به وجود آمدن اتحادیه اروپا محسوب می‌شد. این همکاری در سال ۱۹۵۸ گسترده تر گشت و کالاهای دیگر، خدمات و سرمایه را نیز در بر گرفت. سپس همه این همکاری بازار مشترک نام گرفت و به اختصار "ا. گ" نامیده شد. همکاری بازار مشترک به مرور زمان از جمله محیط زیست، کشاورزی و ترابری را نیز شامل شد. ۲۹ سال پیش بازار مشترک تبدیل به اتحادیه اروپا شد و کشورهای عضو این امکان را داشتند که در مسایل سیاسی خارجی اظهار نظر نمایند.   

با امضای پیمان ماستــریخت، اتحــادیه اروپایی تحت نظارت شورای اروپایی متشکل از سران کشورها و دولت‌ها پدید آمد. پیمان ماستریخت یا معاهده اتحادیه اروپایی، معاهده مؤسس اتحادیه اروپایی محسوب می‌شد که از سوی سران دولت‌های عضو جامعه اروپا در دسامبر ۱۹۹۱ تصویب و در ۷ فوریه ۱۹۹۲ به امضا رسید و از سال ۱۹۹۵ لازم ‌الاجرا گشت. بر طبق این معاهده به شهروندان هر یک از دولت‌های عضو، عنوان «شهروندی اروپا» اعطا گردید و اعضای این اتحادیه به 28 کشور افزایش پیدا کرد.

خلاصه‌ای از تاریخچه اتحاد اروپایی 

 

 

علامت CE (نشان CE) چیست؟

علامت CE نمادی می‌باشد که در بالا نشان داده شده است. حروف "CE" اختصار عبارت فرانسه "Conformité Européene" است که به معنای "سازگاری اروپایی" می‌باشد. اصطلاح اولیه مورد استفاده "علامت EC" بود و در سال 1993  به طور رسمی جایگزین شده است. "CE Marking" در حال حاضر در کلیه اسناد رسمی اتحادیه اروپا مورد استفاده قرار می‌گیرد. "CE Mark" نیز در حال استفاده می‌باشد، اما این اصطلاح رسمی نیست.

علامت CE  بر روی یک محصول، اعلام تولید کننده می‌باشد که محصول مربوطه، مطابق با الزامات اساسی قوانین مربوط به سلامت، ایمنی و حفاظت از محیط زیست اروپا می‌باشد. این قوانین اصطلاحا Product Directives نامیده می‌شوند.

Product Directives شامل قوانین اصلی و استانداردهای هماهنگ می‌باشد و استانداردهای هماهنگ شامل مشخصات فنی می‌باشند که به وسیله چندین سازمان استاندارد ایزو اروپا (CEN، CENELEC و غیره) به وجود آمده است.

CEN مخفف کمیته اروپایی استاندارد سازی می‌باشد.

CENELEC مخفف کمیته اروپایی استاندارد سازی الکتروتکنیک می‌باشد.

علامت گذاری  CE بر روی یک محصول به مقامات دولتی نشان می‌دهد که محصول مورد نظربه احتمال فراوان به طور قانونی در بازار موجود در کشورشان قرار گرفته است.

 علامت گذاری CE بر روی محصول تضمین می‌نماید که  محصول در بازار مشترک EFTA و اتحادیه اروپا (از جمله 30 کشور EEA ) می‌تواند به فروش برسد. و همچنین باعث حذف محصولات غیر مجاز می‌گردد. 

علاوه بر این که بیشتر دستورالعمل‌ها در حال اجرایی شدن می‌باشند، محصولات بیشتری نیاز به داشتن CE  مارک برای دسترسی به بازار EFTA و اتحادیه اروپا دارند. با این وجود، عده زیادی از صادرکنندگان غیر اتحادیه اروپا هنوز هم در مورد این واقعیت و تاثیر آن در کسب و کار خود بی اطلاع می‌باشند.

 محصولات دارای علامت CE این امکان را دارند که بدون محدودیت در EEA به فروخته شوند‌.

مصرف کنندگان از سطح یکسان سلامت، ایمنی و حفاظت از محیط زیست در سراسر منطقه اقتصادی اروپا   بهره مند می‌گردند.

مارک CE قسمتی از قانون هماهنگ سازی اتحادیه اروپا می‌باشد که عمدتا به وسیله اداره کل بازار داخلی، صنعت، کارآفرینی و SME ها اداره می‌گردد.

علامت CE به منظور محدود کردن مواد خطرناک توسط اداره کل محیط زیست اداره می‌گردد.

 

یادداشت مهم:

همه محصولات نباید دارای مارک CE باشند.

این نشان فقط برای اکثر محصولاتی که تحت پوشش دستورالعمل‌های جدید قرار می‌گیرند، الزامی می‌باشد.

 مارک CE برای محصولات دیگر ممنوع می‌باشد.

لطفا توجه داشته باشید که مارک CE نشان دهنده این امر که یک محصول توسط اتحادیه اروپا یا یک مقام دیگر تأیید گشته است نمی‌باشد.

CE منشأ یک محصول را نیز نشان نمی‌دهد.

 

بیشتر بخوانید:

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در 2020

 

تولید کنندگان :

تمامی تولیدکنندگان نقش بسیار با اهمیتی در کسب اطمینان از این که محصولاتی که در بازار  EEA (منطقه اقتصادی اروپا) عرضه و توزیع می‌گردند ایمن هستند را ایفا می‌نمایند. 

همه تولید کنندگان مسئول بررسی این موضوع می‌باشند که محصولات آن‌ها با شرایط ایمنی، بهداشت و محیط زیست اتحادیه اروپا مطابقت داشته باشد. این مسئولیتی سازنده، برای انجام ارزیابی انطباق، ایجاد پرونده فنی، صدور ایزواتحادیه اروپا و تطبیق مارک CE با یک محصول می‌باشد. تنها در صورت طی این مراحل تولید کننده می‌تواند محصول تولیدی خود را در بازار EEA (منطقه اقتصادی اروپا) عرضه کند و به فروش برساند.

مراحل دریافت CE :
1-برای دریافت  CE  باید تمام مدارک مربوط به محصول که متشکل است از توضیحات کامل درباره محصول، نقشه‌های فنی محصول و ارائه آزمایش‌هایی که بر روی محصول انجام گردیده است  و نتایج آن‌ها به زبان یکی از کشورهای اروپایی ترجمه شده است
2-بر روی محصولات باید آزمایشات فنی انجام گردد و نتایج آن توسط کارشناسان اروپایی مورد تایید قرار بگیرد. شرکت صادر کننده گواهی، خود به صورت جداگانه بر روی محصول آزمایشاتی را انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که محصول مورد نظر مطابق استاندارد باشد ودر نهایت گواهی را صادر می‌نماید.
3-ارائه اظهارنامه تطابق محصول که به وسیله خود تولید کننده محصول یا نماینده آن در اتحادیه  اروپا تنظیم و امضا می‌گردد. این اظهارنامه نشان می‌دهد که تولید کننده کلیه مسئولیت‌های محصولات خود را برعهده می‌گیرد.
تولید کننده بعد از گذراندن مراحل فوق الذکر علامت CE را دریافت نموده و از آن بر روی محصول خود استفاده می‌نماید.
متقاضی به منظور دریافت نشان CE چه مراحل اجرایی را باید طی نماید :
1-فرد متقاضی درمرحله نخست باید اسناد و مدارک شرکت را ارائه کند و فرم مربوط به مشخصات کالا را تکمیل نماید.
2-فرد متقاضی باید گزارش اولیه را که به وسیله مشاور تهیه شده است و مربوط به آنالیز اولیه محصول می‌باشد ارائه نماید. 
3-به منظور پیگیری کارها، متقاضی باید فردی را به شرکت مشاور معرفی نماید.
4-متقاضی باید آموزش‌های مورد نیاز سازمان را ببیند.

مراحل دریافت CE :
5-فرد باید بر سیستمی که طراحی شده است نظارت داشته باشد. 
6-کارشناس باید ممیزی اولیه را انجام دهد تا در آن عدم انطباق وجود نداشته باشد و این امر را به سازمان اعلام نماید.
7-به منظور از میان برداشتن  مشکلات باید با سازمان همکاری داشته باشد.
8-همکاری با سازمان به منظور انجام کارهای ممیزی‌.
9-برای رفع اشکالات مربوط به ممیزی داخلی باید با سازمان همکاری داشته باشد.
10-فرد باید در ممیزی شرکت حضور داشته باشد. 
11- صدور گواهی نامه بین المللی
12-حضور یافتن در سازمان و همکاری با آن‌ها در صورتی که عدم انطباق در ممیزی نهایی وجود داشته باشد.
دریافت علامت CE چه مزایایی دارد :
1-ایجاد رقابت سالم‌.
2-این نشان بیان کننده این موضوع است که حقوق مصرف کننده در آن رعایت گردیده است.
3-محصولاتی این نشان را دارا هستند آسان تر می‌توانند وارد کشور شوند.
4-مشتریان با مشاهده این علامت به محصول اطمینان و اعتماد بیشتری پیدا می‌کنند. 
5-محصولاتی که این نشان را دارا هستند، دارای کیفیت زیادی می‌باشند و به محیط زیست آسیبی نمی‌رسانند‌.
6-محصولاتی که دارای این نشان هستند در بازارهای جهانی بیشتر مورد قبول قرار می گیرند
7-محصولاتی که دارای گواهی CE  می‌باشند مورد پذیرش کشورهای دیگر می‌باشند.
8 – فروش این محصولات در مناطق آزاد تجاری اروپا قانونی محسوب می‌شود.
9-برای  فعالیت در بازارهای حوزه خلیج فارس، عراق و ترکیه    

 

خلاصه مراحل به شرح زیر می‌باشد:

 

در صورتی که شما هم یک تولید کننده می‌باشید، باید از این شش مرحله برای اختصاص مارک CE به محصول خود طبعیت نمایید:

1. شناسایی قوانین قابل اجرا و استانداردهای هماهنگ با محصول تولیدی خود.

2. بررسی الزامات به خصوص، در ارتباط با محصول تولیدی خود.

3. شناسایی این که آیا یک ارزیابی مستقل انطباق (توسط یک سازمان اعلام شده) ضروری می‌باشد؟

4. آزمایش محصول و بررسی انطباق آن.

5. تهیه اسناد و مدارک فنی مورد نیاز

6. گزینه CE را علامت بزنید و EU Declaration of Compliance (اعلامیه اتحادیه اروپا) را تهیه نمایید.

این شش مرحله امکان دارد بر اساس محصولات گوناگون، متفاوت باشد زیرا روش ارزیابی انطباق آن‌ها متفاوت می‌باشد. تولید کنندگان نباید علامت CE را بر روی محصولاتی که تحت مجوز یكی از دستورالعمل‌ها برای تأیید آن قرار نگرفته اند، قرار دهند.

برای محصولاتی که دارای خطرات ایمنی بالایی هستند مانند دیگ‌های گاز یا اره برقی، ایمنی را نمی‌توان تنها به وسیله تولید کننده بررسی نمود. در این مواقع، یک سازمان مستقل، مخصوصا یک سازمان اعلام شده توسط مقامات ملی، باید بررسی ایمنی را انجام دهد. یک تولید کننده فقط زمانی مجاز می‌باشد علامت CE را به محصول خود اختصاص دهد که تمامی مراحل ذکر شده را انجام داده باشد.

 

بیشتر بخوانید:

آزمون CAE

 

گروه محصولات تحت پوشش استاندارد CE

- دستگاه‌های پزشکی ایمپلنت فعال

- لوازم خانگی با سوخت گازی

- تاسیسات راه آهن طراحی شده برای حمل اشخاص

- محصولات ساختمانی

گروه محصولات تحت پوشش استاندارد CE

- طراحی محصولات محیط زیستی مرتبط با انرژی

- لوازم سازگاری الکترومغناطیسی

- تجهیزات و سیستم‌های حفاظتی در نظر گرفته شده به منظور استفاده از جو پتانسیل انفجاری

- مواد منفجره جهت کاربردهای مدنی

- دیگ‌های آب گرم

- دستگاه‌های تشخیصی in vitro

- آسانسور

- ولتاژ پایین

- دستگاه

- ابزار اندازه گیری

- دستگاه‌های پزشکی

- انتشار نور در محیط زیست

- ابزار توزین غیر اتوماتیک

- تجهیزات حفاظتی شخصی

- تجهیزات فشار

- پیروئیت

- تجهیزات رادیویی

- صنایع تفریحی

- محدودیت مواد خطرناک در تجهیزات برق و الکترونیک

- ایمنی اسباب بازی‌ها

 

اصول کلی استاندارد CE

1-   'گواهینامه CE باید تنها به وسیله سازنده یا نماینده مجاز خود تهیه گردد.

2-  CE مارک باید تنها به محصولاتی که برچسب آن به‌ وسیله قوانین هماهنگ سازمانی خاص تهیه شده است، اعمال گردد و نباید به هیچ محصول دیگری اعمال گردد.

3- با داشتن نشانCE  مارک، تولید کننده نشان می‌دهد که مسئولیت محصول را با کلیه الزامات قابل اجرا که در قوانین مربوط به هماهنگ سازی مربوط به هماهنگی انجمن مطرح شده پذیرفته‌ است.

4- نشان CE باید علامت گذاری شده باشد که نشان دهنده انطباق محصول با الزامات قابل اجرا از قوانین مربوط به هماهنگی در اتحادیه اروپا باشد .

5- تایید محصولی دارای نشان CE که امکان دارد با داشتن علائم روی آن، شخص ثالث را از معنی نشان CE گمراه نماید ممنوع می‌باشد و همچنین هر علامت دیگری که به محصول اضافه گردد که دید، خوانایی و معنای CE را عوض نماید ممنوع می‌باشد.

6- کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید اجرای درست الزامات حاکم بر CE  مارک را تضمین نمایند و در صورت استفاده غیر صحیح از نشان CE اقدامات مناسب را انجام دهند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچنین مجازاتی را برای نقض قوانین تعیین می‌نمایند که امکان دارد شامل تحریم‌های کیفری در صورت نقض جدی قوانین باشد. این مجازات‌ها باید با جدی بودن جرم مطابقت داشته باشند و یک عامل بازدارنده موثر علیه استفاده نادرست باشند.

اصول کلی استاندارد CE

هزینه دریافت گواهینامه CE

هزینه دریافت گواهینامه CE مهم ترین سوال متقاضیان دریافت گواهینامه CE سی ای می‌باشد. متقاضیان دریافت گواهینامه CE جهت روند فروش خود تقاضای دریافت گواهینامه CE دارند. متقاضیان امکان دارد هزینه اخذ استاندارد CE را جستجو نمایند. بر این اساس آگاهی یافتن از مرجع صادرکننده گواهینامه CE و همچنین هزینه دریافت گواهینامه CE مهم ترین چالش متقاضیان می‌باشد. ما در این مقاله به هزینه اخذ گواهینامه CE می‌پردازیم.

اعتبار مرکز صادرکننده گواهینامه CE :

مرکز صادرکننده گواهینامه CEاختصارا  NB نامیده می‌شود. مراجع صادرکننده گواهینامه CE باید به وسیله انجمن اعتبار سنجی Nondo  ممیزی و همچنین اعتبار بخشی شوند.

NB به عنوان مرکز صادر کننده گواهینامه CE  باید دارای کد چهاررقمی اعتبارسنجی مورد تایید ناندو باشد. بر این اساس متقاضیان جهت اطمینان از اعتبار داشتن مرجع صدور می‌توانند با مراجعه به سایت ناندو و سپس انتخاب کشور صادرکننده، کد چهار رقمی مرجع صدور CE  را مشاهده نمایند.

اعتبار سنجی گواهینامه CE :

اعتبارسنجی گواهینامه CE  به وسیله مرکز ارائه دهنده گواهی نامه سی ای انجام می‌شود. سه نوع گواهینامه CE  در ایران وجود دارد.

گواهینامه CE  اورجینال بالاترین سطح اعتباری گواهینامه صادرات محصول می‌باشد که تقریبا یک درصد از متقاضیان درخواست CE اورجینال دارند.

 گواهینامه CE  خود اظهاری توسط مرجع صدور معتبر با این تفاوت که براساس اظهارات متقاضی صادر گردیده است. گواهینامه CE  انطباق توسط مراکز خصوصی صادر می‌گردد. مرجع صادرکننده CE  انطباق مورد تایید ناندو نمی‌باشد. بنا براین گواهینامه CE  انطباق پایین ترین سطح گواهینامه سی ای CE  می‌باشد.

گواهینامه CE  اورجینال :

CE  اصلی, CE  اورجینال و یا گواهینامه سی ای CE  معتبر به وسیله مرکز صدور مورد تایید انجمن اعتبار سنجی ناندو صادر می‌شود. هیچ مرکز صدور CE  معتبری درایران فعالیت ندارد، بلکه دفاتر مشاور CE  برای مراکز صدور گواهینامه CE  اورجینال کار سازی می‌کنند. CE  اورجینال، به وسیله مرجع معتبر NB دارای کد چهار رقمی که توسط ناندو معرفی شده است صادر می‌گردد. متقاضیان CE اورجینال توجه داشته باشند که مراکز معرفی شده به وسیله ناندو، نمی‌توانند گواهینامه CE هرمحصولی را صادر کنند. ناندو، زمینه فعالیت بابت صدور گواهینامه CE  اورجینال را در قالب  فایل  PDF  توضیح داده است.

 

گواهینامه CE  خود اظهاری : متقاضیان گواهینامه CE   توجه داشته باشند که راحت ترین روش برای دریافت CE  معتبر، دریافت گواهینامه CE  خود اظهاری می‌باشد. CE  خود اظهاری به وسیله مرکز معتبر مورد تایید ناندو صادر می‌شود، با این تفاوت که مرجع صدور، ممیزی بابت محصول انجام نمی‌دهد بلکه مطابق با اطلاعات اظهار شده جهت صدور گواهینامه CE اقدام می‌نماید.  معمولا برای محصولات کم خطر مرکز ارائه دهنده گواهینامه CE گواهی CE  خود اظهاری صادر می‌نماید. روند دریافت گواهینامه CE  خود اظهاری راحت تر از اخذ گواهینامه CE اورجینال می‌باشد.

گواهینامه CE  انطباق :

گواهینامه CE  انطباق بیشترین گواهینامه سی ای  صادرشده توسط مراجع صدور درایران می‌باشد. CE  انطباق به وسیله مرکز خصوصی صادر می‌شود. مرجع صدور CE  انطباق تحت نظارت انجمن اعتبار سنجی Nondo  فعالیت نمی‌کند بلکه به صورت کاملا خصوصی فعالیت می‌نماید. اکثر گواهینامه‌های ce  صادر شده به لحاظ عدم اطلاعات کافی متقاضیان توسط مراجع صدور CE خصوصی به صورت گواهینامه CE  انطباق می‌باشد. گواهینامه CE  انطباق دارای پایین ترین درجه صدور گواهینامه می‌باشد بنا بر این قابلیت صادرات به اتحادیه اروپا با مدرک CE  انطباق وجود ندارد. متقاضیان برای تمامی محصولات تولید شده می‌توانند گواهینامه CE  انطباق دریافت نمایند.

 

هزینه اخذ استاندارد CE :

CE  استاندارد تعریف شده اتحادیه اروپا برای بعضی از محصولات پرخطر می‌باشد. بر این اساس تولید کنندگان به منظور ورود به بازار(های) بین المللی باید اقدام نموده و  گواهینامه CE  را دریافت نمایند. مهم ترین چالش متقاضی اخذ CE  ، هزینه  دریافت گواهینامه CE  می باشد. هزینه دریافت استاندارد CE  به محصول تولید شده و همچنین اعتبار مرجع صادرکننده CE  بستگی دارد. لطفا ادامه مقاله را مطالعه فرمایید تا هزینه دریافت استاندارد CE   تا حدودی برای شما مشخص شود. اساسا محصولات تجهیزات پزشکی همچنین محصولاتی که دارای پیچیدگی خاص برای تولید می‌باشند، همینطور قطعات الکترونیکی بالاترین هزینه جهت صدور گواهینامه CE  را دارند. نکته با اهمیت این است که نشان CE  به محصول تعلق می‌گیرد نه صرفا پکیج کلی.

 هزینه اخذ استاندارد CE :

هزینه گرفتن گواهینامه CE :

متقاضیان دریافت گواهینامه CE  به منظور برآورد هزینه دریافت گواهینامه CE  ابتدا باید مشخص کنند که به وسیله چه مرجع صدوری و تحت چه اعتباری می‌خواهند گواهینامه CE  داشته باشند. هزینه دریافت گواهینامه CE  به وسیله مراجع گوناگون و همچنین محصولات متفاوت، متغیر می‌باشد. چنانچه متقاضی، قصد دریافت گواهینامه CE  اورجینال داشته باشد باید بیشترین هزینه بابت گرفتن CE اورجینال را بپردازد. هزینه دریافت گواهینامه CE خوداظهاری نسبتا پایین تر می‌باشد  به این دلیل که مرجع صدور بر اساس اطلاعات متقاضی گواهینامه CE  صادر می‌نماید. هزینه دریافت استاندارد CE  انطباق با توجه به این که به صورت ریالی دریافت می‌گردد بسیار پایین می‌باشد.

روند دریافت گواهینامه CE اورجینال :

هزینه دریافت استاندارد CE اورجینال با توجه به نوع محصول و همچنین کاربرد محصول، متغیر می‌باشد. مرجع صادرکننده CE  اورجینال ابتدا به منظور بررسی خط تولید متقاضی ممیزی می‌فرستد. در نتیجه متقاضی به منظور ارائه خط تولید لازم است تکنیکال فایل داشته باشد. سپس نمونه محصول توسط ممیزی  CE  بابت بررسی استاندارد محصول و همچنین تهیه تست ریپورت محصول به آزمایشگاه ارسال می‌گردد. حال این که چنانچه محصول قابلیت حمل توسط ممیز داشته باشد، متقاضی هزینه دریافت گواهینامه CE  کمتری پرداخت می‌نماید. بعد ازتایید تست ریپورت محصول مرکز صادرکننده گواهینامه CE براساس اطلاعات ثبت شده، جهت صدور CE  اورجینال اقدام می‌نماید.

 

بیشتر بخوانید:

بولونیا چیست؟

اراسموس چیست؟

 

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا، پیکاپ ویزا، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می دهیم ، شما می توانید با تماس با شماره ی 02122226480 از مشاوره ما بهرهمند شوید.

پیشنهاد سردبیر زانکو