کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است. این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌است.

 کانادا کشوری واقع در شمال قاره آمریکا و دومین کشور پهناور جهان است. کشور کانادا از غرب با  آلاسکا، از جنوب با  ایالات متحده آمریکا مرز  مشترک دارد. بخش زیادی از کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه می‌باشد. کانادا مرز دریایی با گرینلند دارد .

نقشه کانادا

بیش از 80 درصد جمعیت این کشور در جنوب و تا فاصله ۲۰۰ کیلومتری مرز آمریکا زندگی می‌کنند. مرز مشترک با آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد به گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است. کانادا تا قرن 18 مستعمره فرانسه و سپس انگلیس بود. کانادا در قرن نوزدهم کانادا استقلال یافت. جمعیت کانادا بیش از سی و پنج میلیون نفر می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

بورس کانادا و آمریکا

رده بندی شغلی در کانادا

برنامه ی کاری استان های آتلانتیک کانادا | AIPP

کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است. آبشار نیاگارا، عریض‌ترین آبشار جهان هم در این کشور قرار دارد.

نقضه کانادا

کانادا به صورت سلطنت مشروطه مرتبط با پادشاهی متحده اداره می‌شود. پایتخت کانادا شهر اتاوا است و از شهرهای بزرگ آن می‌توان به ونکوور و تورنتو اشاره کرد.

کانادا کشوری است واقع در شمال قاره آمریکای شمالی که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است. این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌است ، کانادا با مساحت 99 میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با آمریکا، بلندترین مرز زمینی در جهان می‌باشد. بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است؛ کانادا دارای مناظر طبیعی متنوع، از کوهستان های پر برف‌و‌یخ یوکان، سواحل شرقی و کوهستان‌های کلگری گرفته تا جنگل‌های بارانی ونکوور می‌باشد.

کانادا، دومین کشور بزرگ‌ دنیا پس از روسیه، جمعیتی تنها حدود یک‌پنجم جمعیت روسیه دارد. علی رغم اینکه کانادا از  آمریکا بیشتر گسترده تر است، جمعیتی برابر 10 درصد جمعیت آمریکا دارد؛ از پرجمعیت ‌ترین شهرهای کانادا می‌توان به تورنتو، مونترآل و ونکوور اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

تحصیل در کانادا

پذیرش در دانشگاه‌های کانادا

لیست دانشگاه های کانادا

پیشنهاد سردبیر زانکو