امروزه افراد زیادی به سمت مهاجرت می‌روند. کشور‌های صنعتی و بزرگ به‌دنبال جذب سرمایه‌های فکری، تخصصی یا مالی کشور‌های دیگر از طریق پذیرش مهاجران هستند. بهترین راه مهاجرت راه قانونیست. برای این کار در ایران دفاتر و موسسات مهاجرتی وجود دارند. زانکو یکی از این موسسات است. نقش این موسسات در مهاجرت چیست؟

اعتبار

موسسه ی مهاجرتی زانکو

موسسات مهاجرتی از وجود وکلای مهاجرتی بهره می‌برند. این وکلا که در دانشگاه «حقوق بین‌الملل» گذرانده‌اند و پروانه‌ی رسمی وکالت دارند، می‌توانند شما را از زیر و بم قانون مهاجرت مطلع سازند. رسمیت و اعتبار موسسه با تایید وزارت علوم مشخص می‌شود و حتما باید قبل از مراجعه به یک موسسه از اعتبار آن مطمئن شوید. ریجکتی ویزا نه‌تنها حس سرخوردگی در شما ایجاد می‌کند، بلکه برای اقدام‌های بعدی نیز شانس بسیار کمی به شما تعلق می‌گیرد.

تجربه

تجربه ی مهاجرت

جدا از داشتن مدرک تحصیلی، تجربه‌ی کاری نیز بسیار مهم است. برخی موسسات فقط در زمینه‌ی یک یا چند کشور خاص کار می‌کنند و برخی از آن‌ها در مورد یک‌سری کشور تجربه‌ی بیشتری دارند. این موارد را پس از اعتبار سنجی لازم است در بررسی خود لحاظ کنید. مهاجرت، کاری مهم و تغییری اساسی در زندگیست، در نتیجه برای حرکت به سمت آن باید با دقت عمل کرد.
به‌روز بودن اطلاعات نیز جدا از بحث اعتبار بین موسسه‌ها متفاوت است. هرچه وکیل با تجربه‌تری پرونده‌ی شما را در دست داشته باشد، شانس بیشتری برای قبولی ویزا خواهید دشت. جزییاتی در مورد روال‌های کاری هست که این افراد به مرور زمان تسلط بیشتری بر آن می‌یابند.

بدون موسسه

مهاجرت بدون موسسه

آیا می‌توان بدون موسسه نیز برای مهاجرت اقدام کرد؟ بله! این گزینه همیشه برای شما وجود دارد. شما می‌توانید همه یا بخشی از کار را خودتان انجام بدهید. اما لازم است بدانید این پروسه پیچ‌و‌خم‌های زیادی دارد و کوچکترین اشتباه می‌تواند برای شما گران تمام شود. اثبات توانایی‌ها، انگیزه‌ها و هویت شما به آفیسر‌های ویزا کاری ظریف و بسیار حساس است و نیازمند دقت ریزبینانه همراه اطلاع از قوانین می‌باشد. نقش موسسه‌ها و وکلا در مهاجرت رفع این نیاز است.

فریب نخورید

فریب موسسات مهاجرتی

هیچ موسسه‌ای نخواهد توانست به شما تضمین 100درصد بدهد. برخی از افراد سودجو اما با وعده‌هایی دروغین سعی در جذب افراد دارند. وکیل هرقدر که مجرب و توانا باشد، شانس بالایی برای قبول شدن ویزای شما فراهم خواهد کرد؛ اما همیشه احتمال شکست وجود دارد. وعده‌هایی دیگر نیز از قبیل «در کمترین زمان» یا «با کمترین هزینه» نیز وعده‌های شک برانگیزی هستند و نباید به آن‌ها ساده نگاه کنیم. زیرا مهاجرت کاری زمان و همچنین هزینه‌بر است و این دو عامل روز به روز (به علت شرایط جهانی) سخت‌تر می‌شود.

نقش خودتان را دست کم نگیرید!

نقش خود فرد در مهاجرت

سپردن کار به یک وکیل مهاجرت بهانه‌ای برای بی‌اطلاع بودن از جریان کار نیست. در واقع باید وکیل به عنوان کاتالیزور در نظر گرفت و با دقت مراحل کار را بررسی کرد. زیرا در نهایت این شما هستید که مهاجرت می‌کنید. برای اطلاعات و مدارک ارائه شده نهایت دقت را به خرج دهید و از جزییات غافل نشوید. گاهی یک مهر یا یک امضای فراموش شده اعتبار یک مدرک را زیر سوال می‌برد.
هیچ‌کس مثل شما برای این پرونده دغدغه ندارد. حتی وکیل که به او پول می‌دهید. او فقط تا جایی از مسیر را همراه شما خواهد بود، پس در هر زمینه نفر اول پرونده‌ی خود باشید و از اهمیت کار غافل نشوید.

مهاجرت خوب و قانونی

مهاجرت قانونی

اگر سرمایه‌ی خوب، مهارت تخصصی، اپلای تحصیلی و یا یک اسپانسر در کشور مقصد برای کسب اقامت دارید، مهاجرت برای شما گزینه‌ی مناسبی خواهد بود. برای مهاجرت قانونی لازم است صلاحیت خود را به کشور مقصد و برای دریافت اقامت اثبات نمایید. این کار به سادگی گفتن نیست. تک تک جزییات کار، متون ارسال شده و فرم‌ها در شانس شما برای گرفتن اقامت تاثیرگذار خواهد بود. وکیل مهاجرتی علاوه بر اطلاع قانونی، مراحل کار را در عمل دیده و زیر و بم آن  را فهمیده است. شما با پیدا کردن یک موسسه‌ی معتبر که وکلای مجربی دارند شانس خود را برای گرفتن ویزا تا حد ممکن افزایش دهید. زانکو یکی از این موسسات می‌باشد.

 

 

بیشتر بخوانید:

تورنتو شهر مهاجرپذیر کانادا

ویزای طلایی چیست

پیشنهاد سردبیر زانکو