آیلتس به عنوان یکی از پرطرفدارترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان شناخته شده است.نمره آیلتس برای ورود به کانادا بخشی مهم از درخواست خواهد بود.

آیلتس به عنوان یکی از پرطرفدارترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان شناخته شده است، به طوری که سالانه حدود سه میلیون نفر آزمون آیلتس می‌دهند. آیلتس و مهاجرت به کانادا از دیرباز با هم رابطه مستقیم داشته‌اند. در کانادا، موسسات آموزشی، انجمن‌های تخصصی و و همه کارفرمایان نمره آیلتس را در گزینش متقاضیان بین‌المللی مورد نظر قرار می‌دهند. در واقع در تمام موسسات آموزشی، دانشگاه‌ها و انجمن‌های تخصصی نمره آیلتس در سرنوشت افراد نقش مستقیم دارد.نمره آیلتس شما برای ورود به کانادا بخشی از درخواست شما خواهد بود.

زبان برای مهاجرت به کانادا

تاثیر نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا تا این حد بالاست که برای آن سیستم اندازه‌گیری یکپارچه در نظر گرفته شده است. متقاضیان بین‌المللی باید نمره خود را در این سیستم که به CLB  مشهور است، به دست آورند. این سیستم میزان تسلط افراد بزرگسالِ متقاضی برای مهاجرت به کانادا را توضیح، اندازه‌گیری و شناسایی می‌کند. افرادی که از قبل نمره آیلتس خود را دارند می‌توانند به راحتی CLB خود را بدست آورند، CLB با توجه به نمره چهارگانه آیلتس از ۱ تا ۱۲ شماره‌بندی می‌شود. برای تحصیل در مقطع لیسانس حداقل نمره 6.5، برای مقطع ارشد حداقل نمره ۷ و برای دکترا نمره 7.5به بالا مورد نیاز است. اما  تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان یا با مدرک زبان پایین‌تر از نمره مورد نظر نیز ممکن است. در صورت کامل نبودن دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی، متقاضی ملزم به گذراندن دوره های پیش نیاز زبان در کانادا خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

فرق LINC و ESL کانادا چیست

زمان بندی اپلای

درخواست مهاجرت اکسپرس اینتری به کانادا و آیلتس

نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا و مخصوصاً درخواست از طریق اکسپرس اینتری نقش مهمی دارد. همه درخواست‌هایی که برای برنامه‌های مهاجرتی فدرال کانادا ارسال می‌شوند بر مبنای سیستم انتخاب اکپرس اینتری ارزش‌یابی می‌شوند، همه متقاضیان باید تسلط خود را بر زبان انگلیسی یا فرانسه (یا برای بالا بردن امتیاز خود بر هردوی این‌ها) ثابت کنند؛ حتی متقاضیان بومیان انگلیسی‌زبان یا فرانسه‌زبان نیز باید نمره آیلتس یا آزمون زبان فرانسه خود را برای مهاجرت ارائه کنند.

بیشتر بخوانید:

آزمون دولینگو چیست؟ آزمون جایگزین تافل و آیلتس

نمره زبان برای مهاجرت به کانادا
به طور کلی سه نوع درخواست از طریق اکپرس اینتری امکان‌پذیر است.

  • فرد ماهر و متخصص کانادا (FSWC): افراد ماهر و متخصصی که می‌توانند با تخصصی که دارند کسب درآمد کنند. این افراد برای ورود باید حداقل از ۱۰۰ امتیاز، ۶۷ امتیاز را به دست آورند. از این ۶۷ امتیاز ۲۸ امتیاز آن به توانایی‌هایی زبان انگلیسی اختصاص می‌یابد، که اگر به همراه همسر خود اقدام به این درخواست کنید این ۲۸ امتیاز تا ۳۳ امتیاز بالاتر هم می‌رود. برای ورود به این برنامه حداقل نمره آیلتس ۷ نیاز است، البته هرچه نمره آیلتس بیشتر باشد امتیاز و شانس شما برای مهاجرت به کانادا از طریق این طرح بالاتر می‌رود.
  • تاجر متخصص کانادا (FSTC): این برنامه برای تاجرینی است که تجربیات مورد نظر برای شروع تجارت در بازار کانادا را داشته باشند. حداقل نمره شروع برای ورود به این طرح از گروه اول پائین‌تر است، اما باز هم هرچه نمره آیلتس بالاتر باشد شانس بیشتر خواهد بود.
  • تجربه کار در کانادا (CEC): این برنامه برای افرادی است که یا در حال کار در کانادا هستند یا اخیراً در کانادا کار کرده‌اند. حتی گروهی که در حال حاضر در کانادا زندگی و کار می‌کنند هم باید نمره آیلتس بالائی داشته باشند تا بتوانند مشمول این طرح شوند

بیشتر بخوانید:

آیا ازمون آیلتس در ایران برگزار می‌شود؟

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو