هر آنچه درمورد هاستل و هاستل‌های کانادا باید بدانید

در ادامه‌ی کاناداگردی‌های‌مان در زانکو سری به هاستل‌های کانادا زدیم. در این مقاله درمورد هاستل، هاستل‌های کانادا گپ زده‌ایم و تمام نکات ریز و درشتی که مربوط به این موارد است را بررسی کرده‌ایم.

بسیاری از افرادی که به کانادا مهاجرت می‌کنند، طبیعتا هیچکس را نمیشناسند و هیچ یک از  اعضای خانواده‌شان در این کشور نیست! یکی از دغدغه‌های چنین افرادی این است که موقتا در کجا اسکان داشته باشند. معمول‌ترین و در دسترس‌ترین گزینه‌ هتل است. اما گزینه‌ای دیگر هم وجود دارد به نام هاستل که از نظر اقتصادی به صرفه‌تر و هم راحت‌تر است. هاستل چیست؟! در ادامه قرار است درمورد هاستل‌ها و البته هاستل‌های کانادا بیشتر بخوانیم.

چند سالی است که هاستل‌ها به فرهنگ زندگی مسافرها اضافه شده است و افراد بیشتری  تمایل پیدا کرده‌اند تا  با یک کوله‌پشتی بروند و جهان‌گردی کنند. از طرفی کانادا برای عده‌ی زیادی جدا از این که یک مقصد جذاب برای مهاجرت محسوب می‌شود، به خاطر اقلیم متفاوت، فرهنگ‌های متنوع، طبیعت منحصر به فرد و جاذبه‌های استثنایی‌اش توریست‌های بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند.

در ادامه‌ی این مقاله با مفهوم هاستل آشنا می‌شویم، تفاوت هاستل‌ها با هتل‌های تخت‌وصبحانه (بی‌اندبی) را بیان می‌کنیم و بعد به سراغ چند تا از بهترین هاستل‌های ایالت‌های کانادا مثل اونتاریو و کبک می‌رویم و آنها را معرفی، نقد و بررسی می‌کنیم. اول از همه برویم و ببینیم که اصلا هاستل چیست!

 

هاستل‌های کانادا

 

هاستل چیست؟

هاستل یک نوع اقامتگاه کم هزینه است که معمولا مسافرها به شکل اشتراکی در آن اقامت می‌کنند. اقامت به شکل اشتراکی به این معنی است که مسافرها معمولا به جای رزرو یک اتاق، یک تخت رزرو می‌کنند. تختی که او رزرو می‌کند، ممکن است در اتاق مشترک با چهار مسافر یا بیشتر باشد.

هاستل‌ها معمولا یک وعده (عموما صبحانه‌ی خیلی ساده) ارائه می‌دهند و یک آشپزخانه‌ی اشتراکی دارند که هر کس می‌تواند وعده‌های غذایی خود را با مواد غذایی موجود یا خریداری شده‌ تهیه کند. در این بین می‌تواند با مسافرهای دیگر هم ارتباط برقرار کند.

هاستل بیشتر از یک نوع اقامت‌گاه، می‌تواند یک نوع سبک‌زندگی باشد. سبک‌زندگی کسانی که بسیار و سبُک‌بار (با یک چمدان یا حتی یک کوله‌پشتی) مسافرت می‌کنند. بنابراین معاشرت با افراد غریبه و مسافر برایشان خوشایندتر از اقامت در یک هتل لوکس است، این افراد معمولا به دنبال اقامت طولانی نیستند و نمی‌خواهند بودجه‌ی زیادی برای غذا خوردن و محل اقامت اخصاص بدهند.

هاستل‌ها معمولا اتاق‌های تک جنسیتی(زنانه یا مردانه)، اتاق‌های خصوصی (مخصوص یک یا دو نفر) و اتاق‌های عمومی (چهار نفره یا حتی بیشتر) دارند و مسافرها بنا به علاقه‌ی خودشان می‌توانند انتخاب کنند که در چه نوع اتاقی اقامت داشته باشند.

 

هاستل‌های کانادا - هاستل چیست؟ چرا هاستل‌ها اهمیت دارند؟

 

چرا هاستل‌ها اهمیت دارند؟

راستی به نظر شما چند درصد احتمال دارد که وقتی در استخر مجهز یک هتل لوکس و پُرستاره‌ی کانادایی شنا می‌کنید، از یک فرد اندونزیایی دستور پختی هلندی یاد بگیرید که چطور بدون تجهیزاتی مثل فر یک پیتزای پپرونی درست کنید؟!

بله! این احتمال صفر است! اما در یک هاستل چنین چیزی نه تنها محتمل است، بلکه وقایعی مثل این هر لحظه اتفاق می‌افتد! به خاطر همین وقتی پای صحبت‌های یک مسافر می‌نشینید، داستان‌هایی شبیه به این را زیاد برایتان تعریف می‌کند!

به همین جهت درست بعد از بررسی هتل‌های کانادا، به سراغ معرفی و بررسی هاستل‌های کانادا رفته‌ایم تا در کنار هاستل‌ها، این نوع سبک‌زندگی را هم معرفی کنیم. پس این بار با زانکو راهی کانادا می‌شویم تا هاستل‌های کانادا را بشناسیم.

 

هاستل‌های کانادا - هاستل‌ها چه تفاوتی با هتل‌ها دارند؟

 

هاستل‌ها چه تفاوتی با هتل‌های تخت‌وصبحانه‌ دارند؟

همانطور که در مقاله‌ی هتل‌های کانادا درمورد انواع هتل‌ها صحبت کردیم، هتل‌های تخت‌وصبحانه بسته به نوعی که دارند، سرویس‌دهی می‌کنند. به طور کلی خدمات هتل‌های تخت‌وصبحانه خیلی بیشتر از یک هاستل شلوغ‌ است که هر لحظه مسافرهایش تغییر می‌کنند! مثلا در هتل‌های تخت‌وصبحانه در اتاق‌ها یک حمام کوچک وجود دارد. اما در هر طبقه‌ی یک هاستل نهایتا یک یا دو حمام وجود دارد و اگر هاستل سرویس‌دهی فوق‌العاده‌ای داشته باشد، برای اتاق‌های اختصاصی حمام اختصاصی هم وجود دارد!

پس توقعات ما از یک هاستل کمتر از یک هتل تخت‌وصبحانه است. به این علت که:

 • اولا؛ سبک‌زندگی ما به عنوان یک مسافر یا بک‌پکر (کسی که همیشه با یک کوله‌پشتی مسافرت می‌کند) با میهمانان هتل‌ها متفاوت است.
 • ثانیا؛ نهایت سرویس‌هایی که یک هاستل ارائه می‌دهد نظافت، وای‌فای رایگان، حمام اختصاصی و یک وعده‌ی غذایی است.
 • و ثالثا؛ بودجه‌ی ما محدود است و طبیعتا هر چه پول بدهیم، آش می‌خوریم!

 

هاستل‌های کانادا - نات مثبت و منفی هاستل‌ها

 

نکات مثبت و منفی هاستلها

درمورد خیلی چیزها در زندگی می‌توان گفت که هیچ چیز مطلقا تاریک یا روشن نیست. درمورد هاستل‌ها هم این قاعده صدق می‌کند. درواقع تماما برمی‌گردد به این که فرد چه نوع سبک‌ زندگی دارد. بنابراین چیزی که از نظر یک مسافر همیشگی یا بک‌پکر نکته‌ی فوق‌العاده‌ای است، می‌تواند برای فردی دیگر ناخوشایند باشد.

هتل یا هاستل مساله این است!

 • شما در هاستل می‌توانید با افراد هیجان‌انگیزی معاشرت کنید و از آنها چیزهای مختلفی را یاد بگیرید! مثلا در آشپزخانه‌ی اشتراکی هاستل شما می‌توانید از غریبه‌هایی که وجه اشتراکشان با شما سفر است، چندین دستور غذای ساده و جدید یا حتی من در آوردی را یاد بگیرید! مثلا ممکن است که از یک فرد اندونزیایی در یک هاستل در قلب کانادا یاد بگیرید که چطور بدون استفاده از فر پِپرونی درست کنید! اتفاقاتی از این دست را می‌توانید بارها و بارها در هاستل‌ها تجربه کنید که احتمال تجربه کردنشان در یک هتل تمام عیار صفر است!
 • طبیعتا امنیت یک هتل خیلی بیشتر از هاستل است. اما هاستل‌ها هم قوانین امنیتی خودشان را دارند. به هر حال وقتی مسافر هستید باید بیشتر از مواقع عادی از خودتان مراقبت کنید. و هاستل هم بخشی واقعی از یک سفر است. طبیعتا بعد از مدتی یاد می‌گیرید که چطور خودتان از پس خودتان بربیایید!
 • امکانات یک هتل بیشتر از هاستل است. اما اجاره‌ی هاستل بسیار پایین‌تر از اقامت در یک هتل است. پس اینجا هم خودتان تصمیم می‌گیرید که چه چیزی را به چه چیزی اولویت بدهید!
 • در هتل راحتی و فضای اختصاصی دارید، اما در هاستل الزاما این طور نیست! در یک اتاق چند نفره و با افرادی ناشناس هم‌اتاق می‌شوید و این برای همه‌ی افراد مناسب و هیجان‌انگیز نیست!
 • معمولا در هتل وسایل بهداشتی حمام و دستشویی ارائه می‌شود، اما در هاستل الزاما این طور نیست و خودتان باید لوازم مورد نیازتان را تامین کنید! این موضوع شامل دستمال کاغذی هم می‌شود!

 

هاستل‌های کانادا - هاستل با هوم‌استی چه تفاوتی دارد؟

 

هاستل با هوم‌اِستِی (Homestay) چه تفاوتی دارد؟

اگر شما هم از افرادی هستید که تفاوت هوم‌استی و هاستل را نمی‌دانند، این بخش از مقاله برای شما است! چند سالی است که نوع جدیدی از اقامت باب شده است که در کشور میزبان افرادی هستند که دوست دارند در خانه‌شان از توریست‌ها پذیرایی کنند و در قبال آن پول دریافت کنند. در برخی موراد دیده شده که پول دریافت نکرده‌اند اما کاملا بستگی به خود آن افراد دارد.

در این مواقع توریست‌هایی که میخواهند مدتی با افراد بومی آن کشور زندگی کنند تا سبک زندگی، زبان، فرهنگ و... را از آنها یاد بگیرند به خانه‌ی آنها می‌روند و مدتی را با آنها زندگی می‌کنند. به این سبک اقامت در سفر هوم‌استی گفته می‌شود که اتفاقا پرطرفدار هم هست و در خاطرات بلاگرهای سفر بسیار دیده می‌شود!

چطور در کانادا یک هاستل خوب پیدا کنیم؟

پیدا کردن یک هاستل در کانادا به آسانی آب خوردن است! کافی است که یک گوشی هوشمند یا لپ‌تاپ داشته باشید و اینترنت. چند سایت خیلی معروف وجود دارد مثل:

 • بوکینگ www.booking.com/hostels
 • بک‌پکرز کاناد اwww.backpackers.ca  
 • هاستل ورلد www.hostelworld.com/hostels/Canada

 

اما یک نکته‌ی طلایی درمورد پیدا کردن هاستل در کانادا وجود دارد! اینترنت و لوکیشن گوشی همراهتان را روشن کنید تا بگویم!

یک پلتفرم مخصوص برای پیدا کردن هاستل در کانادا وجود دارد به اسم AIRBNB . به کمک این پلتفرم اقامتی هر جایی از کانادا که باشید، می‌توانید نزدیک‌ترین هاستل نزدیک به خودتان را پیدا کنید.

اما از کجا بفهمیم که یک هاستل خوب و باکیفیت است یا نه؟!

نقدهایی که مسافرها راجع به هاستل‌ها می‌نویسند را حتما بخوانید. به علاوه ما پیشنهاد می‌دهیم که وقتی نزدیک‌ترین هاستل‌ها را در اطرافتان پیدا کردید، یک دقیقه بنشینید و ببینید که صاحبان هاستل لینک شبکه‌ی اجتماعی مثل فیس‌بوک، توییتر یا اینستاگرام خود را ذکر کرده‌اند یا نه! به صفحه‌های هاستل یا صاحبان هاستل و یا هر دو سر بزنید و تا می‌توانید اطلاعات کسب کنید!

تجربه نشان داده که از شبکه‌های اجتماعی اطلاعات درخور و بسیار خوبی را می‌توان استخراج کرد. پس در این مورد هم از این منابع استفاده کنید تا محل اقامت و صاحبان آن را خوب بشناسید.  

حالا که درمورد هاستل گپ زدیم و آماده شدیم که هاستل‌های کانادا را بررسی کنیم، سری می‌زنیم به اونتاریو که کاناداگردی امروزمان را از اینجا شروع کنیم!

در مقاله‌ی کافه‌های کانادا توضیح دادیم که اسامی ترجمه پذیر نیستند. مثلا به شرکت معروف اپل نمی‌گوییم سیب! پس در این مقاله هم اسم هاستل‌ها را ترجمه نمی‌کنیم.

هاستل‌های اونتاریو

 

هاستل‌های کانادا - هاستل پلنت ترولر کانادا

 

 • هاستلِ پلَنِت ترَوِلِر کانادا (Planet Traveler  Hostel)

هاستل پلنت ترولر در مرکز تورنتو و در یک ساختمان چهار طبقه‌ واقع شده که عمر بنا حدود صد سال است و نمایی آجری دارد. این هاستل در نزدیکی محل‌های دیدنی‌ مثل تورنتو آیلند، موزه‌ی سلطنتی اونتاریو و چند آرت‌گالری‌ قرار گرفته و چون در مرکز شهر تورنتو است دسترسی خوبی به تمام مناطق دارد.

هاستل پلنت ترولر کانادا فقط دو نوع اتاق خوابگاهی و خصوصی دارد. سرویس خشکشویی، باربیکیو، آشپزخانه، پشت‌بام و... از جمله مواردی هستند که این هاستل ارائه می‌دهد.

 

هاستل‌های کانادا - هاستل پلنت ترولر کانادا

 

اجاره‌ی این هاستل کانادایی که در سرتاسر سال باز است برای هر روز:

 • 31 دلار (برای اتاق‌های خوابگاهی) به علاوه‌ی مالیات
 • 80 دلار (برای اتاق‌های خصوصی) به علاوه‌ی مالیات
 • و در روزهای جمعه‌ و شنبه‌ 36 دلار (برای اتاق‌های خوابگاهی) و 89 دلار (برای اتاق‌های خصوصی) است.

 

هاستل‌های کانادا - هاستل نیل وایکیک کانادا

 

 • هاستلِ نِیل وایکیک کانادا (Neill-Wycik Hostel)

هاستل نیل وایکیک در خیابان جرارد تورنتو واقع شده و تنها در فصل تابستان باز است. یعنی از ماه مِی تا آخر آگوست مشغول به کار است و دقیقا همین موقع است که در این هاستل جای سوزن انداختن هم پیدا نمی‌شود. به خاطر همین حتما باید از پیش رزرو کرده باشید.

 

هاستل‌های کانادا - هاستل نیل وایکیک کانادا

 

این هاستل کانادایی پنج نوع اتاق دارد که شامل انواع زیر می‌شود:

 • اتاق خصوصی یک نفره
 • اتاق خصوصی دو نفره
 • اتاق چهارنفره
 • خوابگاه
 • و اتاق اقامت طولانی

 

هاستل‌های کانادا - هاستل نیل وایکیک کانادا

 

اجاره‌ی این هاستل به این صورت است که:

 • 25 تا 30 دلار کانادا برای خوابگاه
 • 45 تا 50 دلار کانادا برای اتاق‌های خصوصی یک نفره
 • 60 تا 70 دلار کانادا برای اتاق‌های خصوصی دو نفره

 

هاستل‌های کانادا - هاستل نیل وایکیک کانادا

 

در این هاستل برای صبحانه (غیررایگان) می‌توانید سر به کافه بزنید که پر است از شیرینی‌ها و نان و کراسان.

 

 

هاستل‌های کانادا - هاستل سنت کلر کانادا

 

 • هاستل بین‌المللی سَنت کلِر کانادا (St. Clair international Hostel)

هاستل سنت کلر در بریتیش کلمبیا واقع شده و یکی از قدیمی‌ترین هاستل‌های کانادا محسوب می‌شود. این هاستل که در سال 1911 به دست کاپیتان هِنری پیبوس ساخته شد و معمار آن سیموس برد (معمار فقید کانادایی) بود. این هاستل ابتدا برای اقامت کارگران و کارمندان راه‌آهن و کشتی‌رانی ساخته شده بود، اما کمی بعد مسافران راه‌آهن و کشتی‌ها هم توانستند از خدمات آن استفاده کنند.

 

هاستل‌های کانادا - هاستل سنت کلر کانادا

 

این هاستل در تمام سال باز است ولی در فصل سرد کانادا سرویس ورزش‌های زمستانی را هم به خدمات خود اضافه می‌کند. سرویس‌های آن شامل وای‌فای، خشکشویی، حوله و ملحفه، آشپزخانه و گرم‌کن غذا، محل نگه‌داری بارها و چمدان‌ها و پاسخگویی 24 ساعته و هفت روز هفته می‌شود.

هاستل سنت کلر هفت نوع اتاق دارد که شامل:

 • اتاق خصوصی یک نفره
 • اتاق خصوصی دو تخته (تخت دونفره)
 • اتاق خصوصی دو نفره (دو تخت یک نفره)
 • اتاق خصوصی دو نفره‌ (تخت خواب تاشو)
 • اتاق خصوصی سه تخته
 • خوابگاه زنانه
 • خوابگاه مردانه

 

هاستل‌های کانادا - هاستل سنت کلر کانادا

 

اجاره‌ی اتاق‌های این هاستل کانادایی در روزهای مختلف هفته و همینطور در فصول (تابستان و زمستان) مختلف متفاوت است. به طور متوسط از 69 دلار شروع می‌شود و تا 119 دلار بالا می‌رود. مثلا اجاره‌ی خوابگاه‌های این هاستل در فصل زمستان تا حد 30 دلار هم کاهش پیدا می‌کند. یا اجاره‌ی اتاق‌های خصوصی دو تخته‌ی این هاستل در روزهای شنبه و جمعه‌ی تابستانی تا 119 دلار افزایش قیمت پیدا می‌کند.

 

هاستل‌های کانادا - هاستل فایرساید کانادا

 

 • هاستل فایرساید کانادا (Fireside Hostel)

هاستل فایرساید هم در ویستلرِ بریتیش کلمبیا واقع شده؛ درست در منطقه‌ای که دو رشته‌کوه بزرگ آمریکای شمالی یعنی ویستلر و بلک‌کُمب قرار گرفته‌اند. این هاستل سرتاسر سال باز است، اما در فصل زمستان حسابی شلوغ می‌شود چون افرادی که زمستان‌ها هوای اسکی کردن در کوهستان به سرشان می‌زند، بعد از یک اسکی تمام عیار برای استراحت کردن حتما به اینجا سر می‌زنند.

گفته می‌شود که هاستل فایرساید با شش اتاق ظرفیت پذیرایی از پنجاه نفر را دارد و سرویس‌هایی شامل این موارد می‌شود:

 

هاستل‌های کانادا - هاستل فایرساید کانادا

 

 • خشکشویی
 • اتاق بازی
 • باربیکیو
 • آشپزخانه و فضای غذاخوری
 • پارکینگ
 • فضای نگه‌داری دوچرخه
 • سونای خشک
 • کمد اختصاصی
 • و فضایی برای لذت بردن از محوطه‌ی بیرونی هاستل

 

هاستل‌های کانادا - هاستل فایرساید کانادا

 

اجاره‌ی هاستل فایرساید کانادا در شب‌های تابستانی 30 دلار و در شب‌های زمستانی 35 دلار برای اقامت در خوابگاه است. و اجاره‌ی اتاق‌های پرایوت از 70 دلار کانادا در تابستان شروع و تا 90 دلار در زمستان بالا می‌رود.

 

هاستل‌های کانادا - هاستل ترتل کانادا

 

 • هاستل تِرتِل کانادا (Turtle Hostel)

نوبت می‌رسد به بررسی یک هاستل با قیمت اقتصادی و البته امکانات متناسب با قیمت! این نوع هاستل‌ها به درد افرادی می‌خورد که از یک هاستل توقع دارند امن، تمیز و مقرون به صرفه باشد و هیچ توقع دیگری ندارند. هاستل ترتل در ویکتوریای بریتیش کلمبیا واقع شده و با توجه به سروشکل ساختمان، انگار از وسط کارتون‌های دهه‌ی شصت بیرون پریده است!

 

هاستل‌های کانادا - هاستل ترتل کانادا

 

این هاستل کانادایی شامل اتاق‌های خصوصی و خوابگاه است و البته قیمت‌های آن در فصول مختلف فرق می‌کند. مثلا از ابتدای اکتبر تا انتهای آوریل کمترین میزان بهای اجاره را دارد و از یک مِی تا سی سپتامبر بیشترین میزان اجاره را دریافت می‌کند. البته در نهایت تفاوت چشمگیری با هم ندارند. قیمت‌های این هاستل در پایین‌ترین میزان از 28 دلار کانادا شروع می‌شود و تا 30 دلار بالا می‌رود و در حداکثر میزان خود به 33 دلار می‌رسد.

هاستل‌های کِبک

نوبت می‌رسد به فرانسه‌ی کوچک کانادا و ببینیم سلیقه‌ی اروپایی و فرانسوی این بخش چه نوع هاستل‌هایی را ارائه داده است. در مقاله‌های پیشین به کافه‌ها، موزه‌ها و هتل‌های منطقه‌ی فرانسوی‌نشین کانادا پرداخته‌ایم و حالا نوبت به بررسی هاستل‌های آن است.

 

هاستل‌های کانادا - هاستل‌های کبک - هاستل لوژیت کانادا

 

 • هاستل لو ژیت دو پا لافونتن کانادا (Le Gite Du Parc Lafontaine)

برویم به سراغ یک هاستل کانادایی که اسم آن فرانسوی است؛ لو ژیت دو  پا لافونتن! این هاستل چهار ستاره که در مرکز مونترال واقع شده و برایش فرقی نمی‌کند که یک مسافر تنها باشید، گروهی سفر کنید یا یک زوج باشید، چون برای تمامی این موارد اتاق مناسب دارد.

این هاستل فرانسوی-کانادایی وای‌فای، آشپزخانه‌ی مجهز، صبحانه، تراس پشت بام، راهنمای توریست و... را ارائه می‌دهد. تیم هاستل لوژیت خوشحال می‌شوند که برای گردش در مونترال کمکتان کنند و همراهتان باشند. برای شناسایی رستوران‌های خوب مونترال، گالری و موزه‌گردی و گشت شبانه در این شهر به شما کمک خواهند کرد و می‌توانید رویشان حساب کنید.

 

هاستل‌های کانادا - هاستل‌های کبک - هاستل لوژیت کانادا

 

اتاق‌های تمیز و شیک از ویژگی‌های بارز هاستل لوژیت کانادا محسوب می‌شود و این هاستل را برای اقامتهای کمی طولانی‌تر مناسب‌تر می‌کند. یعنی افرادی که تازه به کانادا مهاجرت کرده‌اند و هنوز خانه‌ی مناسب‌شان را پیدا نکرده‌اند می‌توانند از طرح‌های این هاستل استفاده کنند. چون این هاستل طرح‌های جالبی برای اقامت‌های طولانی‌تر دارد که کاملا به صرفه و اقتصادی محسوب می‌شود. مثل طرح اجاره‌ی یک ماهه که حدود 950 دلار کانادا می‌شود.

 

هاستل‌های کانادا - هاستل‌های کبک - هاستل لوژیت کانادا

 

 

 

هاستل‌های کانادا - هاستل‌های کبک - هاستل آبرگ کانادا

 

 • هاستل آبرگ دو جونِس لا مابِی کانادا (Auberge De Jeunesse La Malbaie)

با معرفی یک هاستل که لب ساحل است چطورید؟! این هاستل کانادایی که خیلی هم محبوب و پرطرفدار است در قلب شهر مابی (سابقا به نام ماری بِی) نام داشت قرار گرفته و اتاق‌های خصوصی و خوابگاه دارد. این هاستل جالب اتاق بازی، پارکینگ رایگان، وای‌فای، بار و لانژ، دوچرخه‌ی اجاره‌ای و... را در لیست خدمات خود دارد.

در این هاستل تمام اتاق‌ها غیرسیگاری هستند، حیوانات خانگی اجازه‌ی ورود به هاستل را دارند، یک آشپزخانه‌ی مجهز برای استفاده‌ی مسافرها وجود دارد و نظافت به خوبی رعایت می‌شود.

 

هاستل‌های کانادا - هاستل‌های کبک - هاستل آبرگ کانادا

 

کارکنان این هاستل تنها به زبان فرانسوی مسلط هستند و این موضوع برای انگلیسی‌زبان‌ها مساله‌ساز است.

با تمام این موارد همچنان یک هاستل اقتصادی و به صرفه محسوب می‌شود و نهایتا 100 دلار کانادا برای یک شب دریافت می‌کند.

 

هاستل‌های کانادا - هاستل‌های کبک - هاستل آبرگ کانادا

 

 

هاستل‌های کانادا - هاستل‌های کبک - هاستل آلترناتیو کانادا

 

 • هاستل آلترناتیو کانادا (Alternative Hostel)

هاستل آلترناتیو در مونترال واقع شده و هتل استایل باجت (Hotel Style Budget) محسوب می‌شود. به این معنا که قیمت و خدماتی که ارائه می‌دهد، مشابه با هتل است و توقع قیمت پایین نباید از آن داشت. خدماتی که این هاستل سه زبانه‌ی کانادایی ارائه می‌دهد شامل این موارد می‌شود: وای‌فای، پارکینگ، صبحانه، دوچرخه‌ی اجاره‌ای، خشکشویی سلف‌سرویس، آشپزخانه، وسایل سرگرمی( مثل بازی، کتاب، دی‌وی‌دی و...) و محوطه برای بازی کودکان.

 

هاستل‌های کانادا - هاستل‌های کبک - هاستل آلترناتیو کانادا

 

گفتیم سه زبانه؟! بله! کارکنان هاستل آلترناتیو کانادا به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی تسلط دارند و این برای مسافرهایی که فرانسوی بلد نیستند، یک اتفاق خوشایند محسوب می‌شود!

اتاق‌های این هاستل امن و تمیز کانادایی غیرسیگاری است و افراد اجازه ندارند در داخل فضای هاستل سیگار بکشند.

 

هاستل‌های کانادا - هاستل‌های کبک - هاستل آلترناتیو کانادا

 

خب این کاناداگردی هم به پایان رسید و امیدواریم که از این سفر مجازی اطلاعات و لذت کافی نصیب شما شده باشد. در مقاله‌ی کافه‌داری در کانادا از راه‌انداختن کافه در کانادا صحبت کردیم و شاید راه‌اندازی هاستل در کانادا برای افرادی که تخصص و تجربه‌ای در این زمینه دارند برای اخذ مهاجرت فکر و ایدهی بدی نباشد! فراموش نکنید که در این مورد حتما از افراد متخصص در امر مهاجرت به کانادا مشورت دریافت کنید. زانکو در کنار شماست!

دریافت راهنمایی درمورد مهاجرت از طریق کار و سرمایه‌گذاری از زانکو

پیشنهاد سردبیر زانکو