مهاجرت کردن به کشورهای سراسر دنیا و دریافت اقامت به صورت دائم در این کشورها هزینه‌های بسیاری را شامل می‌شود. یکی از موارد مهمی که اشخاص متقاضی در جهت مهاجرت کردن به کشورهای دیگر به آن می‌پردازند هزینه‌ي مهاجرت کردن بوده است، برای محاسبه کردن این هزینه‌ها در جهت مهاجرت لازم به انجام پارامترهایی بوده است و تمام این هزینه‌ها برای همه‌ي روش‌ها برای مهاجرت کردن به صورت یکسان نبوده است.

هزینه‌های مهاجرت به کشورهای دیگر به شرح زیر بوده است:

هزینه‌های مهاجرت به کشورهای دیگر همیشه جزو مهم‌ترین مسائل بوده است و بر طبق مطالعات صورت گرفته از اداره ملی تحقیقات اقتصادی برطبق موارد مهمی تحلیل می‌شود که عبارت است‌از: 1-بررسی ادغام درآمد، 2-مشارکت برنامه اداره سرشماری، 3-استفاده‌ به صورت خاص از رفاه با معیار مشخص شده  4-هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم

همان‌طور که به صورت کامل بیان شده است موارد مهم و متعددی در جمع این هزینه‌ها برای مهاجرت کردن تأثیر دارد، در ادامه به بعضی از عامل‌های تاثیرگذار برای این پارامترها اشاره کرده و توضیح ‌مختصری از آن به شما بیان می‌کنیم تا بتوانید بادید بازتر و بهتری تصمیم‌گیری کنید.

هزینه مهاجرت

مهاجرت کردن به کشورهای مختلف هزینه‌های زیاد و متفاوتی دربر داشته‌ است. مبالغی که بایستی به وکیل خود پرداخت کنید و همینطور آزمایشات پزشکی و هزینه‌‌هاي زندگی کردن در آن کشور که به صورت الزامی بوده است، بخشی از این هزینه‌های مهم بوده است.

 

هزینه‌ي اخذ وکیل و مشاور مهاجرت به شرح زیر بوده است:

نقش وکیل یا موسسه در مهاجرت نقش بسیار مهم و اساسی بوده است، با ما همراه باشید تا وظایف وکیل مهاجرتی را به صورت کامل به شما بیان کنیم. شخص متقاضی میبایست برای مهاجرت کردن، مشاوری حرفه‌ای در این زمینه‌ در نظر گرفته و با کمک او چالش‌ها را پشت سربگذارد تا به موفقیت برسد. پاسخگو بودن به سؤالات و حل کردن چالش‌ها در رابطه با اخذ تصمیم‌گیری مناسب، کمک کرده تا به بهترین مسیر برای ساختن یک زندگی عالی در کشور جدید برسید. وکیل‌ها یا مشاوران مهاجرت به علاوه موارد گفته شده فرد را در انجام دادن مرحله‌های مهم کمک کرده و امور مهاجرت را اسان‌تر می‌کنند و این کمک‌ها شامل هزینه‌هایی بوده است. در رابطه با پرداخت کردن دستمزد وکلا و هزینه‌های آن‌ها میبایست گفت که این افراد نرخ و هزینه‌های ثابتی نداشته و این مبلغ به صورت کامل بستگی به نوع وکیل داشته است. مشورت کردن با وکیل‌های مهاجرتی حرفه‌ای و باتجربه منجر به ارائه کردن راهکارهای مهم و تاثیرگذار می‌شود و تا حدزیادی هزینه‌های مهاجرت برای فرد را کاهش خواهد داد.

 

هزینه‌های ترجمه‌کردن مدارک به شرح زیر بوده است:

مدرک‌های موردنیاز و مهم برای مهاجرت کردن به هرکشور بایستی به صورت الزامی به زبان موردنظر آن کشور ترجمه شده باشد و به سفارت به صورت کامل تحویل داده شود. این مدرک‌ها به صورت کلی عبارت‌اند از: 1-مدارک کاری به صورت کامل، 2-مدارک تحصیلی، 3-مدارک و گواهی معتبر و رسمی زبان، 3-مدارک هویتی به صورت کامل و … بوده است.

هزینه وکیل

 

هزینه جهت اخذ بلیت و هزینه‌های ساکن شدن فرد متقاضی به شرح زیر بوده است:

مهاجرت کردن به کشورهای مختلف با استفاده از روش‌های متفاوتی صورت می‌گیرد و در بعضی از این روش‌ها از قبیل: 1-مهاجرت کاری و 2-مهاجرت تحصیلی، این امکان وجود داشته است تا لازم باشد فرد برای انجام دادن انواع مصاحبه‌ها با دانشگاه‌های مربوط یا محل کار مورد نظر به کشور مقصد اعزام شود که خود این بخش هزینه‌های سفر و هزینه‌های از همین جهت را شامل می‌شود.

 

هزینه‌ها در وهله‌ی اول برای زندگی در کشور موردنظر به چه صورت بوده است؟

شخص در وهله‌ي اول بایستی برای ورود کردن به کشور مورد نظر هزینه‌هایی در بخش‌های مختلف را متحمل شده که این هزینه‌ها عبارت‌اند از: 1-هزینه‌های اجاره خانه، 2-هزینه‌های خورد و خوراک، 3-هزینه‌های رفت و آمد، 4- هزینه‌ي تفریح و … .

شخص مربوطه از زمان وارد شدن به کشور موردنظر تا هنگامی که زندگی عادیی در کشور داشته باشد میبایست هزینههای متنوع و زیادی پرداخت کند و به همین علت بوده است که میبایست مقداری از سرمایه‌ي اولیه برای این روزها کنار بگذارد.

 

هزینه‌های دولتی:

هزینه‌های مهاجرت کردن در بخش‌های امور دولتی به وسیله‌ي سازمان‌های مهاجرتی در کشور مربوطه مطرح خواهد شد، این مبالغ برای انواع روش‌های مهاجرت بسیار متفاوت بوده است و برطبق اطلاعات مهمی که سازمان مهاجرت به کشورها بر روی صفحه‌ي رسمی خود قرار می‌دهند تعیین می‌گردد.

هزینه دولتی

 

انواع هزینه‌های دولتی به شرح زیر بوده است:

1-هزینه‌های اقامت دائم در این کشور

2-هزینه‌های مهاجرت کردن به صورت خویشاوندی

3-هزینه‌های مهاجرت کردن به صورت تجاری به روش‌هایی از قبیل: 1-ثبت کردن شرکت، 2-سرمایه‌گذاری کردن و 3-داشتن تمکن مالی

4-هزینه‌های مجوز کار کردن و تحصیل در کشورهای مربوطه

 

انواع راهکارها برای کاهش دادن هزینه‌های مهاجرت به شرح زیر بوده است:

برای کاهش دادن انواع هزینه‌های مهاجرت کردن به کشورها میبایست بدانید که این هزینه‌ها به طور کلی به دودسته تقسیم می‌شوند که به شرح زیر بوده است:

1-هزینه‌های ثابت:

 در این هزینه‌ها امکان حذف یا کاهش دادن وجود نداشته است و به صورت ثابت بوده است، همانند: هزینه‌های دولتی و هزینه پاسپورت

هزینه ثابت

2-هزینه‌ها به صورت متغیر:

به مدت و میزان زمانی که در کشور جدید زندگی کرده‌اید بستگی داشته است و می‌تواند کمتر یا بیشتر باشد، و طبق شرایط می‌تواند هزینه‌ها کاهش نیز پیدا کند. در حالت کلی تصور کنید شما مهاجری هستید که قبل از وارد شدن به کشور مورد نظر شغل وی مشخص شده باشد، یعنی کارش از قبل آماده شده باشد و او بداند که کدام منزل را می‌خواهد بگیرد و قیمت اجاره را نیز مشخص کند و… در نتیجه واضح بوده است که این فرد در مدت زمان بسیار کمی این امکان را دارد تا در کشور مدنظر درآمد داشته و هزینه‌های خود را به صورت کامل پرداخت کند و از هزینه‌های اصلی و گزاف زندگی در کشور مدنظر کاسته خواهد شد در این حالت فرد دیگری را مجسم کنید که بعد از زندگی کردن در طی مدت زمان مشخصی در کشور هنوز کار و شرایط زندگی خود را با این کشور منطبق نکرده باشد و بخواهد شغلی را پیدا کند. در نتیجه قطعاً این شخص به علت طولانی بودن مدت زمان زندگی اولیه‌اش در این کشور هزینه‌ی زیادی را متحمل شده است در این حالت زندگی برای این فرد بسیار سخت و دشوار خواهد شد. و میبایست هزینه‌های بسیار سنگینی را پرداخت کند با ما همراه باشید تا به صورت کلی راه‌های مهاجرت کردن انواع کشورها را مورد بررسی قرار دهیم. انوع راه‌های مهاجرت کردن به کشورها به صورت کلی به 6 دسته تقسیم شده است که عبارت‌اند از: 1-تولد، 2-ازدواج کردن، 3-گرفتن پناهندگی، 4-کار، 5-تحصیل کردن و 6-سرمایه‌گذاری کردن

این روش‌ها جزو مهم‌ترین راه‌های مهاجرت کردن به شمار می‌رود و توضیح مختصری از آن به شما خواهیم داد که به شرح زیر بوده است:

1-تولد:

گرفتن اقامت به روش تولد فرزندان از آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌های‌ مهاجرت محسوب می‌شود و در کشورهای مختلف امکان پذیر بوده است و به خاک و خون مرتبط بوده است. در کشورهایی از قبیل: 1-کانادا و 2-آمریکا که بر اساس خاک عمل کرده‌اند، با تولد فرزندان در خاک کشور کانادا و امریکا اقامت و تابعیت این کشورها را به نوزادان خواهند داد. اما کشورهایی از قبیل: 1-اتریش، 2-هلند و ... بوده‌اند که معیار آن‌ها برای اقامت اصل خون بوده است، بدین صورت که میبایست پدر یا مادر شخص تازه متولد شده به صورت حتم تابعیت این کشور را داشته باشد تا این امکان برای او فراهم شود تا بتواند اقامت و تابعیت را برای فرزند‌ها دریافت کند.

تولد در کشور خارجی

2-ازدواج:

به روش ازدواج با فردی که تابعیت کشور مدنظر را داشته باشد، این امکان فراهم می‌شود تا اقامت آن کشور را به دست آورده و در آن‌جا زندگی کنند که باز به شرایط کلی آن کشور بستگی داشته است مانند ازدواج در کانادا که از سایر کشورها راحت‌تر بوده و زمان سریع‌تری سپری خواهد شد.

3-پناهندگی:

یکی از وحشتناک‌ترین و خطرناک‌ترین روش‌ها برای اقامت گرفتن روش پناهندگی بوده است که روشی به شدت غیرقانونی بوده است و برخوردهای قانونی را شامل خواهد شد و به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود. مهاجرت کردن به کشور کانادا و سایر کشورها به روش پناهندگی علاوه بر متضرر شدن زیان‌های مالی، به شدت خطرات جانی نیز داشته است.

4-تحصیل:

تحصیل کردن در کشورهای خارجی از مقطع مدرسه‌ها شروع خواهد شد و در مقاطع بالاتر که شامل دانشگاه‌ها و مقاطع مختلف دانشگاهی می‌شود نیز ادامه پیدا خواهد کرد و این امکان وجود داشته که دانشجویان بین المللی قادر به گرفتن پذیرش بوده باشند. در بیشتر کشورهای اروپا، کانادا و استرالیا نیز صورت‌پذیر بوده است. هزینه‌های تحصیل کردن در این کشورها چیزی در حدود 8 تا 12 هزار یورو سالیانه در دانشگاه‌ها و کالج‌های مختلف بوده است. ذکر این نکته مهم بوده است که مهاجرت کردن به کشور آلمان به روش تحصیل در این کشور به صورت کامل رایگان بوده و این امکان برای دانشجویان مختلف وجود داشته است و نیازمند ارائه مدرک زبان آلمانی بوده است و هزینه تحصیل در کانادا نیز نسبت به سایر کشورها مناسب‌تر بوده است.

تحصیل در خارج از کشور

5-کار:

هزینه مهاجرت کردن به کشورهای مختلف در این روش نسبت به سایر روش‌ها بسیار ارزان‌تر بوده  و به نسبت دیگر روش ها، هزینه کمتری دارا بوده است. به‌صورت کلی مهاجرت کردن به این کشورها به روش کار از 2 روش امکان پذیر بوده است:

1-استفاده کردن از پیشنهاد کاری

2- ویزای جستجوی کاری

 مهاجرت کردن به کشور آلمان از روش پیشنهادکاری و دریافت ویزای جستجوی کار ممکن بوده است. و از دیگر کشورهایی که این نوع ویزا را در اختیار افراد می‌گذارند کشور اتریش بوده است که علاوه بر کشور آلمان این ویزاها را به متقاضیان ارائه کرده است.

6-سرمایه گذاری:

مهاجرت کردن به روش سرمایه‌گذاری به تناسب دیگر روش‌ها نیاز به سرمایه‌ي بیشتری داشته است و بایستی به صورت الزامی سرمایه‌ای قابل قبول را داشته باشید. روش‌های متعددی برای این کار وجود داشته به عنوان مثال: 1-دریافت اقامت به روش خرید ملک در این کشورها 2-ثبت و تاسیس کارخانه و شرکت در این کشورها

کشورهایی مانند: 1-یونان، 2-پرتقال و 3-اسپانیا از آ دسته کشورهایی بوده است که سرمایه گذاری در آن‌ها امکان‌پذیر بوده است.

سرمایه گذاری

هزینه‌ي مهاجرت به روش سرمایه گذاری:

کشور یونان با پرداخت کردن 250 هزار یورو، کشور پرتقال با پرداخت کردن حداقل مبلغ 280 هزار یورو بوده است و در کشور اسپانیا نیز مبلغی در حدود 500 هزار یورو بوده است.

نکات مهم در مهاجرت کردن به کشورها:

انواع راه‌ها و روش‌های مهاجرتی به صورت کامل در بخش‌های قبلی توضیح داده شد و شما با آن‌ها آشنا شدید. اقدام کردن برای مهاجرت به کشورها از این روش‌ها امکان پذیر بوده و می‌تواند به تنهایی یا با وکیل مهاجرتی صورت بگیرد که کارها با اطمینان و سرعت بالاتری صورت بگیرد. اگرچه به صورت تنها با داشتن اطلاعات محدودی که دارید کار را برای مهاجرت بسیار سخت می‌کند ولی امکان پذیر بوده است. از این روش‌ها برای مهاجرت کردن به انواع کشورها می‌توان اقدام کرد، اما اقدام کردن با کمک وکیل مهاجرتی که دارای تجربه و دانش این حوزه و تخصص کافی در این زمینه داشته است، بسیار منطقی‌تر بوده و کار را سرعت می‌بخشد. برای دریافت کردن نتیجه‌ي بهتر و تا حد امکان پایین آوردن ریسک مهاجرت باید قبل از هر حرکتی در حیطه‌ي مهاجرت تا حد کافی اطلاعات داشته و یا با وکیل مهاجرتی مشاوره کرده باشید تا شرایط شما به صورت کامل و تخصصی مورد بررسی قرار گرفته شود و شما این امکان را داشته باشید تا بهترین و کامل‌ترین مسیر مهاجرتی را انتخاب کنید. از مهم‌ترین این کارها بررسی شرایط شخصی شما به وسیله‌ي وکیل خود بوده است. در نتیجه برای جلوگیری کردن از ضرر و زیان‌های مالی و  حفظ کردن سرمایه‌ي خود می‌توانید با وکیل‌های مهاجرتی مشورت کنید تا بهترین راه را به شما ارائه دهند و با آگاهی بیشتر اقدام نمایید.

هزینه‌های مهاجرت به خارج از کشور به شرح زیر بوده است:

 

وکیل حرفه‌ای مهاجرت

هزینه‌ي مهاجرت کردن به کشور کانادا و یا به صورت کلی به انواع کشور‌های خارجی یا اروپایی شامل بخش‌های متفاوتی بوده و باهم در تفاوت بوده‌اند، این هزینه‌ها شامل هزینه‌هایی از قبیل: 1-مشاوره‌ي رسمی در تمام زمینه‌ها، 2-وکالت و 3-هزینه‌های زندگی در کشور مورد نظر می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر از این هزینه‌ها و مهاجرت کردن به انواع کشورها با مشاوران حرفه‌ای ما همراه باشید.

هزینه‌های زندگی‌ کردن در خارج از کشور به شرح زیر بوده است:

این هزینه‌ها برای زندگی کردن در کشورهای خارجی، بستگی به نوع کشور داشته و با تفاوت‌های زیادی همراه بوده است و به شرایط و نوع زندگی کردن هر شخص در هر کشور بستگی داشته است و وابسته آن بوده است. نکته‌ي مهم این بوده که هزینه‌های زندگی در آمریکا و زندگی در کانادا با سایر کشورهای اروپایی تقریبا به صورت یکسان بوده است.

هزینه‌های اخذ وکیل برای مهاجرت به کشورهای خارج به شرح زیر بوده است:

برطبق توضیحاتی که در گذشته دادیم و به صورت کامل به آن اشاره شد، با توجه کردن به شرایط هر شخص این امکان وجود داشته است تا راه‌های مهاجرتی متفاوتی پیش روی هر فرد بوده باشد. در نتیجه راهنمایی و مشاوره دادن هر یک از وکیل‌ها این امکان را داشته تا نتیجه‌های متفاوتی به ثمر برساند و بسته به وکیل راه‌ها و نتایج مطلوب‌تری به شما عزیزان ارائه کند و می‌توان با در نظر گرفتن ریسک کمتر و داشتن آگاهی بیشتر در این زمینه‌ها برای مهاجرت کردن به انواع کشورها اقدام کنید. هزینه‌ي جزو اصلی‌ترین هزینه‌ها می‌باشد وحتما باید در نظر گرفته شود تا از تبعات منفی آن در آینده جلوگیری شود، زیرا راه‌های مهاجرتی برای شما و پرونده شخصی هر فرد ممکن است با هم در تفاوت بوده باشد و چالش‌های اساسی همراه آن باشد. به‌طور مثال: مهاجرت کردن به کشور کانادا به روش کار، با مهاجرت کردن به کانادا به روش سرمایه‌گذاری پرونده‌ای متفاوتی بوده است و تفاوت‌های زیادی باهم داشته است که این وکیل‌های مهاجرتی نیز ساعات زیادی را صرف حل کردن این مسائل می‌گذارند و درگیر آن هستند. به طور کلی پرونده‌هایی نظیر سرمایه‌گذاری کردن و مهاجرت کردن با استفاده از این روش، زمان بیشتری نیاز داشته و کارهای اساسی‌تری داشته است.

مشاوران زانکو

توضیحات بیشتر:

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه‌ي زانکو که جزو با سابقه‌ترین موسسه‌هایی در حیطه‌ی این موضوع فعالیت می‌کنند بوده است همراه باشید و بدانید مشاوران زانکو با کادری مجرب از کارشناسان و مشاوران همراه همیشگی شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در 2020

روش مهاجرت

مهاجرت به کانادا، طعمه کلاهبرداران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو