برای اخذ مدرک ازمون ایلتس و تافل، در ابتدا شما باید ثبت نام و سپس هزینه امتحان را پرداخت کنید.

برای اخذ مدرک ازمون تافل، در ابتدا شما باید ثبت نام و سپس هزینه امتحان را پرداخت کنید. طبق اخرین اطلاعات هزینه آزمون تافل در ایران ۲۵۵ دلار است. شما این مبلغ را طی ثبت نام در سایت ETS پرداخت می نمایید. محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون تافل وجود ندارد و می توانید هر چند بار که بخواهید به فاصله ۱۲ روز در آزمون شرکت کنید.

هزینه شرکت در آزمون تافل

بیشتر بخوانید:

آزمون‌های آیلتس و تافل چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

هزینه ثبت نام تافل در تاریخ قرمز

برای ثبت نام در آزمون تافل زمانی وجود دارد که در اصطلاح به آن تاریخ قرمز گفته می‌شود. اگر که زمانی کمتر از ۵ روز به آزمون تافل باقی مانده باشد و بخواهید که در آزمون ثبت نام کنید، باید علاوه بر هزینه ثبت نام در آزمون، طبق مقررات ETS باید مبلغ ۳۵ دلار دیگر پرداخت کنید.

هزینه به تعویق انداختن آزمون تافل

اگر کسی به هر دلیلی بخواهد در تاریخی غیر از روزی که برای شرکت در آزمون ثبت نام کرده است آزمون دهد و آن را به تعویق بیندازد، حتما باید ۳ روز قبل از امتحان نسبت به این کار اقدام کند. هزینه تغییر تاریخ آزمون تافل ۶۰ دلار است. قبل از انتخاب تاریخ جدید باید حتما این مبلغ را پرداخت کنید. برای به تعویق انداختن زمان آزمون تافل به صورت آنلاین باید از طریق سایت ETS اقدام کنید.

بیشتر بخوانید:

آزمون دولینگو چیست؟ آزمون جایگزین تافل و آیلتس
اگر که قصد کنسل کردن آزمون تافل را داشته باشید باید حداقل یک هفته پیش از تاریخ آزمون انصراف خود را اعلام نمایید. در صورت انصراف از آزمون تافل تنها نیمی از مبلغ به شما بازگزدانده خواهد شد و پروسه بازگشت وجه به حساب مرکزی که هزینه ثبت نام را پرداخت داشتید حدود ۹۰ روز زمان میبرد. موسسه ETS طی یک ایمیل شما را از واریز مبلغ برگشتی به مرکز آزمون خود مطلع می نماید. برای ثبت انصراف خود باید به سایت تافل مراجعه کنید.

هزینه آزمون تافل با درخواست گواهینامه های بیشتر

هزینه ای که برای ثبت نام در آزمون تافل پرداخت می کنید برای ارسال این آزمون به ۴ دانشگاه است. اگر که بخواهید نمره آزمون تافل را به بیش از ۴ دانشگاه ارسال کنید، برای صدور گواهینامه های بیشتر باید هزینه اضافه ای پرداخت کنید. هر یک گواهینامه مبلغ ۱۸ دلار هزینه خواهد داشت. برای این منظور ETS بسته های مختلفی را برای افرادی که به گواهینامه های زیادی نیاز دارند ارائه کرده است تا هزینه کمتری را پرداخت نمایند. آخرین اطلاعات در مورد این پیشنهادات همیشه در وب سایت ets.org موجود است.

هزینه آزمون آیلتس(IELTS) در کشورهای مختلف دنیا یکسان نبوده و این هزینه در سال 2021 به طور متوسط از 245 تا 255 دلار متغیر است. قیمت این آزمون در ایران، حدود ۶۱۵۱۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است. با تغییرات قیمت ارز و دلار  قیمت آزمون‌های بین المللی نیز تغییر می‌کند. نوسانات قیمت آزمون‌های زبان، بر اساس تغییرات قیمت ارز می‌باشد. به این صورت که با افزایش قیمت ارز، هزینه آزمون آیلتس نیز زیاد می‌شود.

البته بعضی از افراد فکر می‌کنند که رفتن به کشورهای همسایه و شرکت در این آزمون، باعث می‌شود که هزینه کمتری برای ثبت نام پرداخت کنند. در صورتی که این تصور اشتباه بوده و علاوه بر هزینه آزمون، باید هزینه اقامت، بلیط هواپیما و… را هم در نظر گرفت. هزینه آزمون آیلتس در چند کشور همسایه و نزدیک در جدول زیر، بررسی شده است.

 • ترکیه    ۱۴۰۰ لیر
 • ارمنستان    ۹۷۰۰۰ درام ارمنستان
 • گرجستان    ۵۵۵ لاری
 • آذربایجان    ۳۶۰ منات
 • عمان    ۹۰ ریال عمان
 • بحرین    ۱۱۰ دینار بحرین
 • روسیه    ۱۵۰۰۰- ۸۰۰۰ روبل
 • قطر    ۱۰۳۰ ریال قطر
 • کویت    ۸۵ دینار کویت

سازمان سنجش، تنها مرجع رسمی صادر کننده مجوز برای برگزاری آزمون آیلتس می‌باشد. سازمان سنجش، هزینه شرکت در این آزمون را به ریال تبدیل کرده و به عنوان هزینه قابل پرداخت برای داوطلبان اعلام می‌کند. موسسات برگزار کننده این آزمون مقداری از هزینه را به عنوان سود خود برداشته و بخشی از آن را به موسسه IDP استرالیا پرداخت می‌کنند.

هزینه ازمون ایلتس و تافل در سال 2021

بیشتر بخوانید:

تقویت زبان با استفاده از دیدن فیلم و سریال

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون آیلتس 2021

دارک دیگری هم برای ثبت نام و شرکت در این آزمون، جدا از هزینه آزمون آیلتس لازم است. از جمله مدارکی که برای ثبت نام آزمون آیلتس مورد نیاز می‌باشد، شامل:

فرم IELTS Application که داوطلبان باید آن را از سایت مراکز مربوط به آن دانلود کنند. پس از تکمیل فرم، روز آزمون SPEAKING یا آزمون کتبی، آن را به همراه خود داشته باشند.
در صورتی که داوطلب قبلا در آزمون آیلتس شرکت کرده است، ارائه مدرک قبلی الزامی می‌باشد.
1 قطعه عکس رنگی زمینه سفید پاسپورت یا کارت ملی

 • مدت زمان این آزمون حدود ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه می‌باشد.
 •  آزمون SPEAKING ممکن است در روز امتحان، یک هفته قبل یا بعد از آن برگزار گردد.
 • نمره آزمون آیلتس، از صفر تا نه می باشد که نمره ۵، متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی می گردد.
 •  حداقل نمره برای پذیرش اغلب دانشگاه ها، ۶.۵ است.
 • در صورتی که گذشت بیش از دو سال از تاریخ تحویل کارنامه آیلتس، این مدرک فاقد اعتبار بوده و داوطلب مجددا باید در آزمون شرکت کند.

پیشنهاد سردبیر زانکو