کشور کانادا در شمال قاره آمریکا واقع شده است و دومین کشور پهناور دنیا محسوب می‌شود.سطح بالای کیفیت آموزش در کانادا سبب گشته است که تحصیل در کانادا همواره توجه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان بین المللی را به خود جلب نماید. همچنین این امکان برای دانشجویان فراهم است تا از برنامه های ویزای کار پس از تحصیل در کانادا برخوردار باشند.

برای دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا عوامل متعددی دخیل است، از مهم ترین فاکتورها برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا می‌توان به سن، نمره مدرک زبان و تمکن مالی مناسب اشاره کرد. هر چه از تاریخ کسب آخرین مدرک تحصیلی مدت زمان کمتری گذشته باشد و دانشجو گپ تحصیلی کمتری داشته باشد، شانس بالاتری برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارد. نمره مدرک زبان هم در اخذ پذیرش و هم در اخذ ویزای تحصیلی اهمیت دارد. دانشگاه و رشته تحصیلی در تعیین نمره مدرک زبان موثر می‌باشد. معمولا کف نمره زبان در کانادا بین 6 تا 7 می‌باشد. تمکن مالی عامل موثری در دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا می‌باشد. شهریه دانشگاه های کانادا با توجه به مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متغیر است. میانگین شهریه دانشگاه های کانادا بین 15000 تا 30000 است.

بیشتر بخوانید:

بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا

تحصیل در کانادا به همراه بورسیه تحصیلی

کانادا از دانشجویان بین المللی استقبال می کند و بورسیه های تحصیلی متنوعی برای دانشجویان بین المللی در نظر می‌گیرد. سازمان امور جهانی در کانادا، بورسیه های تحصیلی در مقاطع مختلف برای دانشجویان بین المللی که به تحصیل در کانادا می پردازند، اهدا می کند.

  • کمک هزینه تحصیلی جوایز الماس ملکه الیزابت دوم: کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در پروژه های PhD منتخب در دانشگاه های کانادا
  • جوایز دکترای پژوهشی IDRC: بیش از 20،000 دلار کانادا از 3 تا 12 ماه برای دانشجویان مقطع دکترا در کانادا  کشورهای در حال توسعه
  • بورسیه تحصیلی دکترا ترودو: تامین مالی PhD برای دانشجویان بین المللی
  • بورسیه تحصیلی وینج کانادا: دانشجویان بین المللی را با 50 هزار دلار کانادا در سال، برای سه سال تحصیل در رشته علوم بهداشت، علوم طبیعی، مهندسی، علوم اجتماعی یا علوم انسانی
  • بورس تحصیلی از دانشگاه: علاوه بر بورس های ذکر شده دانشگاه ها نیز برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا بورس تحصیلی در نظر می گیرند.

هزینه تحصیل در کانادا شهریه دانشگاه کانادا

حساب بانکی لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

در زمان اقدام برای ویزای تحصیلی کانادا، متقاضی باید به آفیسر اثبات کند که تمکن مالی برای سال اول تحصیل از نظر شهریه و هزینه زندگی را دارد.

  • مجرد: شهریه سال اول + ۱۲ هزار دلار
  • متاهل به همراه همسر: شهریه سال اول + ۱۸ هزار دلار
  • متاهل به همراه همسر و فرزند: شهریه سال اول + ۲۲ هزار دلار

بیشتر بخوانید:

ترم های تحصیلی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا در شهر های کوچک پایین تر از شهر های بزرگ هست. در صورتی که هزینه تحصیل در کانادا را حتی بدون بورسیه میتوانید تامین کنید، فرصت های شغلی دانشجویی در این کشور کانادا موجود است و شما میتوانید هزینه  زندگی دانشجویی خود را در حین تحصیل با کار دانشجویی تامین کنید. هزینه تحصیل در کانادا به همراه هزینه زندگی در کانادا برای سال اول میانگین حدود 30000 دلار کانادا خواهد بود.

پیشنهاد سردبیر زانکو