هزینه‌های به دنیا اوردن فرزند در کشور کانادا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها برای مردم و مهاجرانی بوده که به این کشور به عنوان توریست سفر کرده‌اند. این هزینه‌ها اگر با بیمه همراه باشد به صورت تقریبا رایگان بوده است ولی اگر به صورت ازاد محاسبه شود بایستی متحمل پرداخت هزینه‌های گزافی شوید و این نکته را مد نظر قرار دهید که کودک شما جزو شهروندان کانادا محسوب می‌گردد و پاسپورت این کشور را خواهد گرفت.

هزینه تولد فرزند در کشور کانادا:

هزینه تولد در کشور کانادا و زندگی در کانادا به شرایط بسیار زیادی بستگی داشته است که باید تمام این هزینه‌ها را به صورت کامل مد نظر قرار دهید تا به مشکلی برنخورید. اگر شما از دسته افرادی هستید که در یک کشور خارجی زندگی کرده و منتظر این هستید تا فرزندتان متولد شود، به طور حتم در مورد نکات خاصی نگران بوده و استرس دارید. در میان کشورهای موجود در جهان هر کشور دارای سیستم درمانی خاص آن کشور و پیچیده‌ای بوده است. شما به عنوان یک مهماان خارجی حتما استرس هزینه‌های بالای درمانی را دارا هستید و انواع گزینه‌های گیج کننده‌ای در مقابل شما قرار گرفته است که باید راه‌حل مناسب هر کدام را پیدا کنید. . با ما همراه باشید تا به صورت کامل به بیان هزینه‌های بیمارستان، هزینه تولد و هزینه‌های مراقبت پس از زایمان را در تمام مراحل به شما بیان کنیم. در هرسال چیزی در حدود ۳۹۰ هزار نوزاد در کشور کانادا متولد می‌شوند و اگر شما نیز جزو والدینی بوده‌اید که فرزند خود را در این کشور متولد خواهید کرد پس با ماهمراه باشید تا تمام شرایط را به صور کامل به شما بیان کنیم.

هزینه تولد

 

هزینه‌ی بچه‌دار شدن در کشور کانادا با دارا بودن بیمه و بدون دارا بودن بیمه:

بهداشت و سلامت جزو سیستم‌هایی در این کشور بوده که‌ با بودجه‌ی دولتی به فعالیت پرداخته و اگر شما فردی مقیم دائم در کشور کانادا بوده باشید یا شهروند این کشور باشید، امکان دسترسی به این سیستم در کشور کانادا را دارا هستید.

با دسترسی به خدمات این سیستم، تمام هزینه‌های تولد فرزند شما در کشور کانادا با دارا بودن بیمه ممکن بوده است تا تماما رایگان باشد و یا برای افرادی که از اتاق‌های خصوصی و شرایط ویژه بهره‌مند می‌شوند فقط به چند صد دلار پرداخت نیاز داشته باشد.

 

سیستم بیمه سلامت در کشور کانادا به شرح زیر بوده است:

افرادی که ویزای توریستی کانادا را دارا بوده و افرادی که اقامت کشور کانادا را دارا نیستند بایستی به طور کامل تمام هزینه‌ها را از خودشان پرداخت کنند، مگر اینکه به صورت کامل تحت نظر پوشش برنامه‌های بیمه بین‌المللی سلامت قرار گرفته باشند که این برنامه‌ها با در نظر گرفتن شرایط تا حدد زیادی هزینه بچه‌دارشدن در این کشور را کم کرده و پوشش می دهد.

 

هزینه متولد شدن فرزند در کشور کانادا بدون بیمه و یا با دسترسی به سیستم سلامت کشور کانادا به شرح زیر بوده است:

متولد شدن فرزند در کشور کانادا به صورت طبیعی: چیزی در حدود 7 هزار دلار کانادا

متولد شدن فرزند در کشور کانادا به صورت سزارین: چیزی در حدود 11 هزار دلار کانادا

 

شرایط توریست و بازدید کننده در کشور کانادا برای تولد فرزند:

سوال مهمی  که تعداد بسیاری از افراد خواهند پرسید این بوده که یک غیر‌مقیم یا توریست که ویزای توریستی در اختیار دارد می‌تواند فرزند خود را درکشور کانادا متولد کند یا خیر؟ یا اینکه آیا امکان تولد توریستی در کشور کانادا وجود داشته‌ است؟ یا می‌توان با تولد فرزند مهاجرت به کانادا کرد یا خیر؟

بیمه سلامت

اگر زمانی که تحت عنوان یک فرد غیرمقیم یا توریست در کشور کانادا و برای قصد سفر به کانادا در این کشور حضور داشته باشید و نیاز به این داشته تا فرزند خود را به دنیا بیاورید می‌توانید از خدمات پزشکی این کشور به صورت ازاد بهره‌مند شوید.

دراین شرایط همانطور که گفته شد میبایست فرزند خود را به صورت ازاد به دنیا اورده و سیستم سلامت کانادا هزینه‌ي تولد فرزند را پرداخت نمی‌کند. اگر خواهان این هستید تا این هزینه‌ها را از خودتان پرداخت نکنید میبایست به طور حتم از برنامه‌های بیمه بین‌المللی در کشور کانادا استفاده کنید.

تولد به صورت توریستی در کانادا جزو محبوب‌ترین روش‌های به دنیا اوردن فرزند در میان کشورها بوده است. زیرا این کشور حق کسب شهروندی را به هر نوزاد متولد شده در این کشور خواهد داد و به وضعیت شهروندی والدین و ویزای آن‌ها توجه نمی‌کند و سلامت فرزند برای ان‌ها در اولویت بوده است.

 

هزینه‌های تولد فرزند در کانادا به طور کامل بیان شده که به شرح زیر بوده است:

1-معاینه کردن و مراقبت‌های اولیه پزشکی قبل از متولدشدن فرزند برای هر جلسه در صورت ازاد بودن چیزی در حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ دلار کانادا و در زمان بیمه بودن در حدود صفر دلار کانادا بوده است.

2- انجام کامل سونوگرافی قبل از تولد نوزاد در صورت محاسبه به صورت ازاد در حدود۳۰۰ الی ۵۰۰ دلار کانادا و در صورت بیمه داشتن در حدود صفر دلار – ۳۰۰ دلار کانادا بوده است.

3-تولد نوزاد در بیمارستان که جزو اصلی‌ترین هزینه‌ها به حساب می‌آید در صورت محاسبه به صورت ازاد در حدود۵ هزار الی ۸ هزار دلار کانادا و در صورت محاسبه با داشتن بیمه و دولتی در حدود صفر دلار – ۱۰۰۰ دلار کانادا بوده است.

4-سزارین کردن در بیمارستان در صورت محاسبه ازاد در حدود۱۰ الی ۱۲ هزار دلار کانادا و در صورت بیمه بودن حدود صفر دلار – ۱۰۰۰ دلار کانادا بوده است.

لقاح مصنوعی در کانادا

5-تولد کودک در خانه نیز راهی قدیمی و در شرایط خاص اتفاق می‌افتد که هزینه‌ي ان در صورت محاسبه ازاد در حدود۲۵۰۰ دلار کانادا بوده است و در صورت محاسبه دولتی در حدود۸۶۰ دلار – ۲۵۰۰ دلار کانادا بوده است.

 

هزینه‌ی لقاح مصنوعی در کشور کانادا به شرح زیر بوده است:

در حدود سال ۱۹۷۸ میلادی اولین کودک تحت روش لقاح مصنوعی و خارج از بدن متولد گردید. از همان زمان تا حالا همواره شاهد پیشرفت‌های زیاد و متعددی در کشورهای جهان بوده‌ایم که یکی از روش‌های آن IVF بوده است و به زوج‌های جوانی که برای بچه‌دار شدن مشکل دارند کمک کرده و کارهای آن‌ها را هموارتر می‌کند و به بچه‌دارشدن آن‌ها کمک شایانی می‌کند. هزینه‌های مربوط به لقاح مصنوعی در کشور کانادا چقدر بوده است؟

 

شرایط لقاح مصنوعی برای توریست‌ها و گرد‌شگران در کشور کانادا:

اگر شما فردی هستید که به عنوان توریست یا فرد غیر مقیم، به کشور کانادا وارد شدید، امکان رفتن به انواع کلینیک‌های خصوصی لقاح مصنوعی برای درمان برای شما فراهم بوده است و مشکلی وجود نداشته است.

در این شرایط این امکان برای شما وجود داشته تا هزینه‌های مربوط به این دوره‌ی درمانی را از خودتان به طور کامل پرداخت کنید و شما صلاحیت استفاده کردن از کمک‌‌های بین‌المللی را نداشته باشید، جز اینکه تحت حمایت‌های کامل بیمه‌های پزشکی و درمانی بین المللی بوده باشید.

 

مراکز لقاح مصنوعی در کشور کانادا:

در حالت کلی به‌علت جهانی بودن کشور کانادا در حوزه‌‌ی بهداشت و سلامت این کشور تحت عنوان یکی از مهم‌ترین و بهترین مراکز درمانی توریستی قلمداد می‌شود. اما ممکن بوده است برای استفاده از درمان‌های تخصصی در حوزه‌‌ی لقاح مصنوعی شما هیچگونه تخفیف و کمک هزینه ای برای پرداخت هزینه‌ها برای شما محاسبه نگردد و تمام هزینه‌ها را خودتان بپردازید.

ویزای کانادا

 

واحد پولی در کشور کانادا تحت عنوان دلار کانادا محسوب می‌شود. به کمک استفاده از اینترنت و موتور‌های جستجوگر گوگل می‌توانید ارزش پول کانادا محاسبه کرده و تغیر آن نسبت به پول کشور خودتان را مشاهد کنید.

 

پروسه لقاح مصنوعی :

1-هزینه دوره آی وی اف که هزینه آن درحدود ۷۷۵۰ الی ۲۵۰۰۰ دلار کانادا بوده است.

2-هزینه داروهای مربوط به لقاح مصنوعی در این کشور چیزی در حدود4000 تا 7000 دلار بوده است.

3-هزینه تزریق کردن اسپرم درون سلولی ( ICSI ) چیزی در حدود ۲۰۰ الی ۱۵۰۰ دلار کانادا بوده است.

4-هزینه انتقال جنین منجمد چیزی در حدود 100 تا 300 دلار کانادا بوده است.

5-هزینه ذخیره جنین، نیز در کشور کانادا چیزی در حدود۱۵۰ الی ۳۰۰ دلار کانادا به صورت سالانه بوده است.

 

شرایط استفاده از بیمه سلامت برای لقاح مصنوعی:

سیستم‌ها و بیمه‌های کشور کانادا برای استفاده از بعضی از دوره‌های درمان لقاح مصنوعی شرایطی را فراهم کرده‌اند و برخی از حوزه‌های کانادا و استان‌های کانادا کمک هزینه‌ي مالی  را برای درمان IVF به این افراد پرداخت می‌کنند.

بستری شدن در کانادا

مرکز آنتاریو در کشور کانادا هزینه‌های این چرخه‌ی لقاح مصنوعی را به صورت کامل را برای یک بار در زندگی برای هر شخص انجام می‌دهد و کبک نیز همواره برای حمایت از زوج‌هایی که فرزندی نداشته انواع کمک هزینه مالی را به شکل‌های مختلف برای این افراد فراهم می‌کنند.

اما اولویت و صلاحیت داشتن افراد در این زمینه‌ها باید بررسی گردد و دارای محدودیت‌های خاصی بوده است و شرایط در نقاط مختلف کشور کانادا متفاوت بوده است  و بیشتر مراکز به زوج‌های جوان برای بچه‌دار شدن کمک‌های شایانی خواهند کرد.

 

شرایط بستری شدن در بیمارستان‌ پس از زایمان در کشور کانادا:

پس از بررسی کردن هزینه‌های تولد فرزند در کشور کانادا که به صورت کامل انجام دادیم باید به مراقبت‌های بعد زایمان از فرزند و مادر فرزند بپردازیم و شرایط مرخصی گرفتن این افراد را بررسی کنیم.

این هزینه‌ها شامل هزینه‌های مراقبت قبل از زایمان بوده تا دوره‌ی بعد از زایمان، بیشتر این افراد در کشور کانادا برای مدت زمان بسیار کوتاهی در بیمارستان‌ها بستری خواهند شد و هزینه‌ي زیادی در بر نمی‌گیرد.

 

مدت زمان بستری در بیمارستان برای متولد شدن فرزند در کشور کانادا:

1-زایمان طبیعی:

میانگین زمان بستری شدن در بیمارستان در کشور کانادا چیزی در حدود ۲ الی ۳ روز است.

زایمان طبیعی

2-زایمان سزارین:

میانگین زمان بستری شدن در بیمارستان در کشور کانادا چیزی در حدود 4 تا 5 روز بوده است.

نکته مهم این بوده تا به طور حتم تمام اسناد و مدارک و گزارشات پزشکی پیش از زایمان را با لوازم راحتی، بهداشتی و لباس برای فرزند و مادر به همراه داشته تا راحت‌تر باشید.

 

مدارک لازم برای تولد فرزند در کشور کانادا:

1-برنامه درست از تولد کودک

2-تاریخچه سلامتی و بیماری‌ها به صورت رسمی و کامل

3-کارت بیمه‌ی سلامت و بهداشت به صورت حتم

4-به همراه داشتن پاسپورت‌ها و ویزا

5-به همراه داشتن مدارک شناسایی

6-داشتن شماره بیمه اجتماعی به صورت الزامی

ثبت نام نوزاد در کانادا

 

ثبت‌نام نوزاد در کشور کانادا به شرح زیر بوده است:

هر منطقه در کشور کانادا پروسه و دوره‌ی مختص به خود را دارا بوده است تا برای ثبت کردن نام کودک و تولد وی مورد استفاده قرار بگیرد.

به طور مثال، در آنتاریو نوزاد میبایست به صورت حتم به مدت سی روز پس از متولد شدن در این کشور در پروسه و مراحل ثبت‌نام قرار گرفته و کارها را انجام دهد. حال اگر زمانی این کارها به صورت آنلاین پیگیری شود و انجام گردد، این امکان وجود داشته تا ثبت نام کردن برای اخذ گواهی تولد کودک، شماره بیمه‌ی اجتماعی و ثبت نام کردن برای بهره بردن از مزایای کودکان نیز در این کشور وجود داشته است و درخواست آنلاین ویزای کانادا را نیز می‌توان از این طریق پیگیری کرد.

 

تابعیت کودک متولد شده در کشور کانادا:

اگر مادر و پدر کودک یک کانادایی نباشند و کودک در کشور کانادا متولد شود، آیا فرزند حق شهروندی کانادا را دریافت خواهد کرد؟

اگر نوزاد در کشور کانادا به دنیا بیاید این حق را داشته است تا به شهروند این کشور تبدیل گردد و بدون اینکه به هیچگونه مشکلی برخورد کند و این موضوع به هیچ عنوان ربطی به شهروند بودن پدر و مادر و ویزای آن‌ها نداشته است.

 

دریافت پاسپورت برای نوزاد متولد شده در کشور کانادا:

پس از ثبت‌نام کردن تولد کودک در کشور کانادا بایستی به صورت حتم یک گواهی بلند مدت در این کشور را تحت عنوان مدرک شهروندی کانادا اخذ کنید.

تابعیت کودک در کانادا

 

مراحل دریافت پاسپورت کانادایی برای نوزاد متولد شده در این کشور به شرح زیر بوده است:

1-پر کردن فرم تقاضا به صورت کامل

2-جمع آوری مدارک لازم و ضروری برای شهروندی

3-دوعکس مخصوص به پاسپورت داشته باشید

4-ارائه مدرک‌های مربوط برای اثبات سرپرستی قانونی بودن

5-پیدا کردن یک ضامن معتبر

6-پرداخت کردن هزینه‌های لازم به صورت کامل

7-فرستادن اسناد مربوط به سایت‌های مرتبط

8-ارائه کردن مدارک شناسایی لازم

 

قوانین تابعیت و تولد فرزند در کشور کانادا به شرح زیر بوده است:

تابعیت کانادا

تابعیت کشور کانادا برطبق اصل حق خاک بوده است و تحت روش تولد فرزند در کشور کانادا به دست می‌آید. این عبارت به معنای دریافت رسمی و قانونی حقوق شهروندی و تابعیت کشور کانادا بوده است، که در نتیجه‌ تولد کودک در یک کشور ایجاد می‌شود، شما می‌توانید تمام قوانین دقیق برای مهاجرت و تولد توریستی را به صورت کامل مطالعه فرمایید.

 

مدت زمان مرخصی زایمان در کشور کانادا:

والدین در کشور کانادا حق استفاده از مزایای مرخصی در دوران زایمان و بچه‌دار شدن را در این کشور دارا هستند و این در صورتی بوده که حداقل به طور متوسط در سال گذشته ۶۰۰ ساعت کار کرده باشند.

 

مرخصی پس از زایمان در کشور کانادا:

 

یک مرخصی مربوط به این حیطه در کشور کانادا وجود داشته و به طور ۱۸ ماهه بوده است که این امر باعث دریافت کردن ۳۳ درصد از حقوق هفتگی را می‌دهد. نوع دیگر این مرخصی به این صورت بوده است که به صورت ۱۲ ماهه است و ۵۵ درصد از درآمد و حقوق هفتگی به آن‌ها پرداخت خواهدد شد.

مشکل‌های احتمالی به وجود آمده برای دریافت کردن اقامت فرزند متولد شده در کشور کانادا:

ذکر این نکته بسیار مهم بوده است که تولد فرزند در کشور کانادا هیچ شانس مهم و بیشتری برای مهاجرت کردن به شما نخواهد داد. فرزند شما میبایست به صورت حتم با شما یا سرپرست قانونی در کشور کانادا بماند و شما به عنوان والده حق دریافت کردن هیچگونه حمایتی از سمت کانادا را نداشته است.

زایمان در کانادا

توضیحات بیشتر:

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه‌ي زانکو که جزو با سابقه‌ترین موسسه‌هایی در حیطه‌ی این موضوع فعالیت می‌کنند بوده است همراه باشید و بدانید مشاوران زانکو با کادری مجرب از کارشناسان و مشاوران همراه همیشگی شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

سین نامبر کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کبک

مهاجرت به کانادا، طعمه کلاهبرداران

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو