تحصیل می تواند یکی از بهترین راه های اخذ اقامت در کانادا باشد. شما میتوانید با اتمام تحصیل در کانادا ویزای کاری دریافت کنید و پس از پیدا کردن کار در آنجا مشغول به کار شوید و برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید.و همچنین در ادامه هزینه تحصیل به کانادا ذکر خواهد شد.

دو مسیر اصلی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. یک راه، اخذ ویزای اقامت دائم کانادا است و راه دیگر ورود به کانادا با اجازه کار موقت است؛ که مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌تواند یکی از بهترین راه‌های اخذ اقامت دائم در کانادا باشد. شما می‌توانید با اتمام تحصیل در کانادا ویزای کاری دریافت کنید و پس از پیدا کردن کار در آنجا مشغول به کار شوید و برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید. همچنین درادامه هزینه تحصیل در کانادا نیز ذکر خواهد شد.

منظور از اقامت دائم کانادا چیست؟

هنگامی که ویزای مهاجرت کانادا برای اقامت دائم صادر شد، بیشتر حقوق و تعهدات مشابه شهروندان کانادایی را دارید. همانطور که از نام آن پیداست، شما این وضعیت را در صورتی می‌توانید به طور نامحدود نگه دارید که در هر دوره 5 ساله، 2 سال حضور فیزیکی در این کشور داشته باشید. پس از 3 سال اقامت در کانادا، ممکن است درخواست تابعیت کانادا بدهید. کانادا تابعیت دوگانه را به رسمیت می‌شناسد، بنابراین مجبور نیستید از گذرنامه فعلی خود دست بکشید.
در عمل بین اقامت دائم و تابعیت در کانادا تفاوت‌های کمی وجود دارد. نکته اول این است که شما با عنوان اقامت دائم ممکن است در انتخابات رأی ندهید. دوم این که، در حالی که تابعیت حقی است که نمی‌توان از شهروندان گرفت، در صورت ارتکاب جرم جدی ممکن است اخراج شوید.

 

بیشتر بخوانید:

اقامت در کانادا از طریق ویزای استارت آپ

انگشت نگاری سفارت کانادا

پیکاپ ویزای کانادا چیست؟


هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا چقدر است؟

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا بستگی به دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی دارد اما به طور میانگین بین 25,000 تا 35,000 دلار کانادا و برای کالج نیز از 10,000 دلار کانادا هزینه در بر می‌گیرد که علاوه بر آن هزینه‌های زیر را نیز شامل می‌شود:

  • هزینه ارزیابی مدرک تحصیلی بین 2700 تا 3500 دلار کانادا
  • هزینه لغو تعهد آموزش از 12،000 تومان
  • هزینه انگشت نگاری حدودا نفری 250 هزار تومان
  • هزینه پیک آپ ویزا حدودا از 330 هزارتومان
  • هزینه امتحان آیلتس 3,000,000 تومان

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا چگونه است؟

ویزای تحصیلی برای مقاطع لیسانس یا پیین‌تر کمی مشکل است و برای مقاطع فوق لیسانس به بالا، راحت‌تر می‌باشد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم با معدل بالای 14 و مدرک تحصیلی زبان انگلیسی آیتلس با نمره‌ی 6 , نمره‌ی 6.5 برای کارشناسی ارشد، و نمره‌ی 7 برای دکترا مورد نیاز است.

نکته‌ی آخر اینکه، در صورتی‌که در دانشگاه معدل خوبی دریافت کنید نیز شامل کمک هزینه تحصیلی از طرف دانشگاه خواهید شد.

 

بیشتر بخوانید:

تحصیل در رشته سینما در کانادا

علت مهاجرت دانشجویان

پیشنهاد سردبیر زانکو