هزینه پاسپورت 99

هزینه اخذ پاسپورت در سال 99 چقدر است ؟

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت 

  • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه یا تاییدیه ثبت احوال و همچنین اصل آخرین گذرنامه
  • یک قطعه عکس ۶*۴ جدید و رنگی به صورت تمام رخ
  • برای افراد بالای 15 سال ، گواهی اشتغال به تحصیل و دفترچه بیمه الزامی است و این افراد باید به همراه شناسنامه عکس دار در محل حضور داشته باشند .
  • جهت دریافت گذرنامه برای افراد زیر ۶ سال باید خود فرد در محل حاضر شود و یک قطعه عکس از کودک از طرف ولی کودک نیز باید ارائه گردد .
  • نظامیانی که شاغل هستند باید حتما نامه موافقت حفاظت یگان مربوطه را به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ارائه کنند .
  • بانوانی که همسر متوفی هستند ، باید اصل گواهی فوت همسر و یا اصل شناسنامه باطل شده را ارائه دهند .

آقایان برای دریافت گذرنامه باید اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت و یا موافقت نامه سازمان وظیفه عمومی را ارائه دهند همچنین آقایان بالای ۵۰ سال نیازی به ارائه کارت پایان خدمت ندارند .

بیشتر بخوانید:

وثیقه خروج از کشور

هزینه اخذ پاسپورت در سال 99

در حال حاضر طبق اطلاعیه موجود در درگاه خدمات الکترونیک انتظامی هزینه پاسپورت مبلغ ۳۷,۵۰۰ ریال + ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال بابت تعویض عادی گذرنامه و  با احتساب هزینه پستی ۴۲۸,۶۱۲ ریال برای گذرنامه‌های مفقودی از طریق دستگاه‌‌های کارت‌ خوان موجود در دفاتر دریافت می‌گردد.

شرایط اخذ پاسپورت

 در سال ۱۳۹۹ هزینه صدور و تمدید گذرنامه به منظور سفر توریستی با تورهای خارجی برای هر فرد مبلغ 330.000 تومان می باشد.

بیشتر بخوانید:

حداقل امتیاز اکسپرس انتری

محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس انتری

مراحل دریافت پاسپورت

باییستی در مرحله اول برای ‌دریافت گذرنامه می بایست به دفاتر پلیس +10 مراجعه شود. در مراجعه به مراکز پلیس +10 مبلغ 1000 تومان بابت فرم و شناسه گذرنامه پرداخت می‌گردد. سپس از طریق دستگاه کارت خوان موجود در مرکز می بایست مبلغ 3750 در وجه شهرداری و 75000 تومان برای نیروی انتظامی پرداخت شود. پس از تکمیل مدارک و فرم های مربوطه به صورت کامل می توان طی چند روز گذرنامه را از طریق پست دریافت نمود.

کسانی که سن آن ها زیر ۱۸  سال می‌باشد و یا تحت قومیت فردی دیگر هستند، با اجاره ولی خود می توانند برای اخذ پاسپورت اقدام نمایند.  افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند نیز می توانند با مراجعه به سازمان وظیفه عمومی از این سازمان اجازه خروج از کشور بگیرند. خانم های متاهل می بایست برای دریافت پاسپورت موافقت نامه کتبی همسر و یا در موارد اضطراری اجازه دادستان شهرستان خود را ارائه دهند.  در صورت خودداری همسر و یا سازمان از اجازه خروج، فرد نمی تواند از کشور خارج شود تا زمانی که مشکل بین آن ها به طور کامل برطرف شود گذرنامه وی ضبط می شود.

برای اطلاعات بیشتر و ارتباظ با مشاورین زانکو می‌توانید اینجا کلیک نمایید.

پیشنهاد سردبیر زانکو