امروزه مقاصد زیادی برای مهاجرت وجود دارند اما دو کشور کانادا و استرالیا به دلایل مختلفی از جمله اینکه بسیار مهاجر پذیر هستند و کیفیت زندگی بالایی دارند همیشه جزء اولین گزینه‌ها برای مهاجرت افراد بوده‌اند..

امروزه مقاصد زیادی برای مهاجرت وجود دارند اما دو کشور کانادا و استرالیا به دلایل مختلفی از جمله اینکه بسیار مهاجر پذیر هستند و کیفیت زندگی بالایی دارند همیشه جزء اولین گزینه‌ها برای مهاجرت افراد بوده‌اند.

از دیگر دلایل اعتبار استرالیا و کانادا می‌توان به این اشاره کرد که هر دو همچنین در مقابل آشفتگی مالی چند سال گذشته بهتر از از سایر کشورها مقاومت کردند و هرکدام دارای ذخایر زیادی از مواد معدنی هستند. همچنین با افزایش تقاضای جهانی برای کالاها، چشم اندازهای اقتصادی استرالیا و کانادا نیز رشد زیادی کرده است.

 پس قبل از اینکه بخواهیم بین این دو کشور تصمیم نهایی خود را بگیریم، بهتر است درباره‌ی یکی از مهم‌ترین علل مربوط به انتخاب بین این دو، یعنی هزینه‌های زندگی استرالیا و کانادا بپردازیم و ریز هزینه‌هایشان را مقایسه کنیم.


اختلاف شاخص‌های قیمتی

  قیمت مصرف کننده در کانادا 7.56٪ پایین تر از استرالیا است. قیمت مصرف کننده شامل موارد زیر است:

 •  اجاره که در کانادا 8.74٪ پایین تر از استرالیا است.
 • قدرت خرید محلی که در کانادا 4.94٪ کمتر از استرالیا است.
 • قیمت اجاره ملک که در کانادا ۱۱.۴۴٪ کمتر از استرالیا است.
 • قیمت غذای رستوران‌ها که در کانادا ۸.۵۹٪ کمتر از استرالیا است.
 • قیمت خوار و بار که در کانادا ۴.۹۴٪ کمتر از استرالیا است.

سایر هزینه‌های استرالیا و کانادا :

 • متوسط هزینه‌ی ماهیانه‌ی حمل و نقل در استرالیا حدود ۱۳۴ دلار کانادا و در استرالیا ۹۵دلار کانادا است.
 • متوسط هزینه ی ماهیانه‌ی امکانات مسکن مثل برق و گاز و غیره در استرالیا حدود ۱۸۴دلار کانادا و در کانادا ۱۴۰ دلار کانادا است.
 • متوسط هزینه ماهیانه پیش دبستانی در کانادا حدود ۹۵۰دلار کانادا و در استرالیا ۱.۶۰۰دلار کانادا است.
 • هزینه خرید پوشاک نیز بطور کلی در کانادا پایین تر از استرالیا است.


    اما برای مثال هزینه‌های دو شهر آدلاید - استرالیا و تورنتو - کانادا را مقایسه می‌کنیم:

 • برای حفظ همان استاندارد زندگی که می توانید با 5,600 دلار استرالیا در آدلاید (با فرض اینکه در هر دو شهر مسکن اجاره کرده اید ) باید حدود 7458.81دلار استرالیا در تورنتو داشته باشید. این محاسبه برای مقایسه هزینه‌های زندگی از شاخص هزینه اجاره به علاوه مالیات برای مقایسه هزینه های زندگی استفاده می کند. این فرض سود خالص (پس از مالیات بر درآمد) است.
 • همچنین هزینه‌های مصرف کننده در تورنتو ۱۴.۴۱٪ بالاتر از آدلاید است.
 • از طرفی هزینه خرید هر متر آپارتمان در مرکز شهر آدلاید با ۳.۳۳۰ دلار کانادا و در مرکز شهر تورنتو با ۱۰.۷۴۰دلار کانادا بطور قابل توجهی اختلاف دارند.
 • اما حقوق ماهیانه کارمندان در هر دو شهر تقریبا شبیه هم هستند که در آدلاید ۳.۸۶۰دلار کانادا و در تورنتو ۳.۴۰۰ دلار کانادا می‌باشد.

میتوانید از دومحله تورنتو کمی بیشتر اطلاعات کسب کنید:

ریچموند-هیل

تورن- هیل

   حال هزینه‌های دو شهر پرت - استرالیا و ونکور - کانادا را مقایسه می‌کنیم:


بطور کلی هزینه‌های مصرف کننده در ونکور ۰.۷٪ بالاتر از پرت است که در بین این هزینه‌ها فقط هزینه ی رستوران‌ها در ونکور ۶.۴٪ پایین‌تر از پرت است. حقوق ماهیانه نیز در ونکور حدود ۳.۸۰۰دلار کانادا و در پرت ۳.۶۰۰دلار است.

حال با توجه به موارد گفته شده‌ی بالا، تا حدودی برای شما مشخص شد که هزینه‌های زندگی در کانادا و استرالیا به چه صورت است و اینکه در هر کدام از شهرهای این دو کشور هزینه‌ها متفاوت است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کشورهای مختلف و هزینه های آنها و همچنین انتخاب بهترین گزینه برای مهاجرت، با توجه به شرایط شما با مشاورین زاکو در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید:

مقایسه هزینه های زندگی تورنتو و ونکوور

مقایسه هزینه های زندگی سیدنی و ملبورن

تفاوت زندگی در کانادا و آمریکا

پیشنهاد سردبیر زانکو