كشور هلند یکی از معروف ترین کشور های اروپایی که با مساحت  41500 کیلومتر مربع در شمال غرب قاره اروپا واقع شده است. این کشور با جمعیتی بالغ بر 17 میلیون 500 هزار نفر یکی از کشورهای پر جمعیت اروپایی می باشد.

نام انگلیسی: Netherlands
پایتخت: آمستردام
قاره: اروپا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی مشروطه
زبان‌های رسمی: هلندی
زبان‌های رایج: انگلیسی و هلندی
واحد پول: یورو هر رینگیت 1.14 دلار آمریکا است
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 165
جمعیت: بیش از 17 میلیون در سال 2018

از معروف ترین شهرهای هلند می توان به آمستردام، لاهه، رتردام، اوترکت، آیندهوون و تیلبورگ اشاره کرد. مهم ترین شهر و پایتخت هلند که به كشور گل معروف است، شهر آمستردام می باشد.

جغرافيای هلند

همسایه جنوبی هلند، بلژیك می باشد و در شمال آن دریای شمال قرار گرفته است. همچنین مرز شرقی آن با آلمان مشترك است. واژه Netherland در انگلیسی به معنای زمین پست می باشد كه به هلند نسبت داده شده است. دلیل این نام گذاری آن است كه 20 درصد كشور هلند زیر سطح دریا قرار دارد. نیمی از مساحت كشور در حدود 1 متر بالای سطح دریا قرار دارد. کشور هلند یک کشور اروپایی غربی است که به کشور آسیاب‌های بادی مشهور است. این کشور بخش اصلی و اروپایی پادشاهی است که شامل یک سری جزایر در بخش آمریکای مرکزی نیز می‌شود. کشور هلند کشور هنرمندان است و نقاشی در این کشور رتبه بالایی دارد. در حدود 20 درصد از مساحت کشور هلند را آب تشکیل داده است. در این کشور سدهای زیادی وجود دارد. در حدود 25 درصد از مساحت کشور هلند از عقب نشینی و خشک دریا تشکیل شده است. کشور هلند فاقد کوه است. این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و در کوتیو نیز نقش دارد. پایتخت رسمی کشور هلند آمستردام است. آب و هوای کشور هلند بسیار نظیر است تابستان‌های ملایم و زمستان‌های معتدل دارد. پوشش گیاهی کشور هلند در کل دنیا شهرت دارد.

 بیشتر بخوانید:

راحت ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

آب و هواي هلند

آب و هوای هلند اغلب غیر قابل پیش بینی است. كشور هلند دائما در خطر سیل است و بسیاری از شهرهای آن مملو از كانال هایی است برای آنكه بارش های گاه و بی گاه را كنترل كنند. این بارش ها در ماه آگوست به بیشترین حد خود می رسد. به طور متوسط سالانه 79 سانتی متر بارندگی در این كشور می بارد. آب و هوای مرطوب و بحری این كشور باعث شده كه توریست های بسیاری این كشور را مقصد گردشگری خود قرار دهند. بهترین فصل برای گردشگران تابستان است و سالانه چند میلیون گردشگر را جذب می كند.

هلند

تاریخ هلند

زمانی که کشور هلند توسط نیروهای آلمانی اشغال شد حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مالی از بین هنرمندان در این کشور دیده شده است. در دهه 1960 در این کشور ارکان‌های عقیدتی و ایدئولوژیکی در این کشور به تدریج اهمیت بالایی یافتند به طوری که زمینه‌های فرهنگی کشور هلند بر اساس کیفیت تنظیم شد. تعریف و تفسیری که برای کلمه کیفیت داده می‌شود غیر رسمی است همه هدف نهایی دولت این بود که فرهنگ و هنر در کشور هلند روز به روز بیشتر شود. کمک‌های مالی در این کشور نیز در وضعیت ثابت و همیشگی قرار داشت.

هلند
در دهه 1970 سیاست‌های فرهنگی به بخش‌های مهمی در سیاست‌های رفاهی این دولت تبدیل شد به این ترتیب ارتباط فرهنگ با جمعه کمی ویژه‌تر شد به خصوص در فضای مشارکت‌های فرهنگی شاهد دو جنبش در زمینه های سیاست‌های فرهنگی هستیم که رتبه بسیار عالی دارد.
در این کشور دولت به تأمین مالی موسسات فرهنگی پرداخت به طوری که اعطای یارانه بودجه‌ای بخش مهمی از تاریخ کشور هلند را رقم می‌زند. کشور هلند وابستگی مالی شدیدی به بودجه‌های دولتی دارد. در اواخر دهه 1970 شاهد یک طرح 4 ساله در زمینه سیاست‌های فرهنگی در کشور هلند بوده این که در طی 80 تغییرات اساسی در نگرش‌های وزارت فرهنگ رخ داده است. در نظر داشته باشید که دولت بودجه‌های اختصاصی خود را به سازمان‌های فرهنگی می‌دهد. در این کشور تخفیفات مالیاتی نیز در وضعیت وسیع دیده می‌شود. سازمان‌های فرهنگی در کشور هلند به خودکفایی خوبی رسیده است.

 بیشتر بخوانید:

به آمریکا مهاجرت کنم یا اروپا؟

فرهنگ و زبان كشور هلند

زبان رسمی كشور هلند، هلندی می باشد که ریشه آلمانی دارد و رگه هایی از زبان فرانسوی نیز در آن دیده می شود. مردم این كشور علاقه بسیار زیادی به یادگیری زبان های مختلف دارند و بیش از 50 درصد آنان به زبان انگلیسی تسلط كامل دارند.
زنان و مردان در این كشور ركورد دار قد بلند در جهان هستند و میانگین قدی آن ها از سایر كشور ها بالاتر است. به طور میانگین زنان هلندی 170 سانتی متر قد و مردان هلندی 184 سانتی متر قد دارند.مردم این كشور به ورزش های فوتبال، اسكی و گلف علاقه بسیار زیادی دارند و همواره در جهان معروف بوده اند. هلند معروف است به دوچرخه سواری و تعداد دوچرخه ها بیش از تعداد مردم است. این نشان دهنده ی آن است که هلندی ها علاقه بسیار زیادی به دوچرخه سواری و هوای پاک دارند.
هم چنین نقاشان بسیار بزرگی در كشور هلند به دنیا آمده اند كه از جمله معروف ترین آن ها می توان به :‌ رامبراند، یوهانس رمنیر و پیتر بروگل نام برد. هلند در دنیا به خاطر اختراعات بزرگش نیز بسیار معروف است. از مشهورترین اختراعات این کشور می توان به تلسکوپ، دماسنج جیوه ای و ساعت پاندولی اشاره کرد.

آمستردام، پایتخت کشور هلند

مهم ترین شهر کشور هلند، آمستردام است. واژه آمستردام به معنای “شهری در کنار سد” است. این شهر روی آب ساخته شده است و کانال های بسیار بزرگ و زیادی در این شهر وجود دارد. دلیل آن هم کنترل آب و جلوگیری از خطر سیل است. این شهر جدایی از تنوع افرادی که در آن زندگی می کنند، زیبایی و تمیزی حیرت آور شهر و هر زیبایی دیگر، یکی از مهم ترین بنادر قاره اروپا می باشد و از این نظر نیز بسیار مورد اهمیت است. آمستردام از تمام راه های مسافرتی قابل دسترسی است و فرودگاه شیفول یکی از پر تردد ترین فرودگاه های اروپایی می باشد.  سالیانه به طور متوسط آمستردام میزبان 4 میلیون گردشگر می باشد.
شهر آمستردام مانند یک موزه رو باز می باشد. بافت شهر بسیار زیباست.

هلند

آمستردام پایتخت کشور هلند و آنقدر زیباست که بهترین شهر برای زندگی در این کشور محسوب می‌شود. زیبایی‌های خاص و اهمیت تاریخی این شهر از ذهن پاک نمی‌شود. هر یک از شهرهای کشور هلند زیبایی‌های مخصوص به خود را دارند. حجاب کشور هلند در شهر آمستردام در وضعیت آزاد قرار دارد.
شهر روتردام دومین شهر بسیار زیبا و وسیع در کشور هلند است که بزرگترین بندر اروپا است .در نظر داشته باشید که این شهر به نوبه خود توانسته رتبه بالایی را در دنیا داشته باشد.مردم این شهر چند فرهنگی هستند.

دیگر شهرهای بزرگ هلند

شهر لایه از دیگر شهرهای زیبا در کشور هلند در بخش غربی است. این شهر پایتخت اداری کشور هلند محسوب می‌شود.
شهر اوترخت یکی از زیباترین شهرهای بسیار مهم در کشور هلند است که بسیار پر جمعیت و بی‌نظیر است. این شهر دانشگاهی بوده و بسیار خاص طراحی شده است. شهر اوترخت دارای یک فضای زندگی فرهنگی بسیار فعال در این کشور محسوب می‌شود.
شهر آیندهوون یکی از شهرهای مدرن و صنعتی در کشور هلند است که در بخش جنوب شرقی قرار دارد.
شهر تیلبورخ و شهر آلمیره از دیگر شهرهای مهم در کشور هلند محسوب می‌شود که وسعت زیادی را شامل می‌شوند.
شهر لیدن در کشور هلند نیز شهردانشگاهی است که برای افرادی که به قصد تحصیل وارد این کشور می شوند بسیار عالی خواهد بود. از دیگر شهرهای خوب در این کشور می‌توان به خرونینگن و دلفت اشاره نمود. این شهرها از ارزش بالایی از نظر اقتصاد برخوردار هستند.

 بیشتر بخوانید:

ویزای شینگن اروپا

غذاهای معروف هلند

در حالت کلی پنیر های هلندی به خصوص، پنیر گودا(هائودسه کاس)  بسیار معروف است و در بسیاری از غذاهای این کشور وجود دارد. غذاهای معروف این کشور عبارت اند از :
پوفرچس : ( پن کیک هایی است که از خمیر ترش تهیه می شود و روی آن با پودر قند تزیین می شود.)
شاه ماهی خام : ( معروف ترین غذای هلند است و اگر در ماه می تا جولای این ماهی صید شود آن را ماهی تازه می گویند که با پیاز طعم دار می شود و به صورت خام سرو می شود.)
پای سیب : ( مرغوب ترین پای سیب را می توان در هلند چشید)
اشتروپ وافل ( یکی دیگراز شیرینی های خشک هلند است که طرفدار بسیاری دارد.)
کشور هلند یک کشور اروپای غربی است که به کشور آسیاب‌های بادی مشهور است. این کشور بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هنل است که شامل یک سری جزایر در بخش آمریکایی مرکزی نیز می‌شود. کشور هلند با آلمان و بلژیک همسایه است. در حدود 20 درصد از مساحت کشور هلند را آب تشکیل داده است. در این کشور سدهای زیادی وجود دارد. کشور هلند کشور هنرمندان است و نقاشی در این کشور رتبه بالایی دارد. صنایع کشور هلند نیز از شهرت بالایی برخوردار است به‌طوری که بیشتر صنایع این کشور در شهر بندری روتردام در بخش جنوب غربی این کشور قرار دارد. روتردام دومین شهر بزرگ در کشور هلند است که بزرگ‌ترین بندر در اروپا را نیز لقب کرده است و از نظر مساحت و تعداد اسکله بسیار قدرتمند ظاهر شده است. تولید ناخالص داخلی در سال جدید رشد سه درصد به نسبت سال گذشته داشته است. این کشور در زمینه فولادسازی و صنایع غذایی و دارویی توانسته در دنیا رتبه خوبی داشته باشد؛ به طوری‌که تولید دارو در کشور هلند در سال 2012 در جهان حرف اول را می‌زند. صنعت قایق‌سازی در کشور هلند برای بار دوم توانست رتبه بالایی را کسب نماید در این کشور پتروشیمی از دیگر بخش‌های ارزشمند در کشور هلند محسوب می‌شود. در این کشور خرید ملک و یا مسافرت‌های خارجی از کشور یک فرهنگ همه چیز است.
هلند
کشور هلند یک کشور اروپای غربی است که به کشور آسیاب‌های بادی مشهور است. این کشور بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هنل است که شامل یک سری جزایر در بخش آمریکایی مرکزی نیز می‌شود. کشور هلند با آلمان و بلژیک همسایه است. در حدود 20 درصد از مساحت کشور هلند را آب تشکیل داده است. در این کشور سدهای زیادی وجود دارد. کشور هلند کشور هنرمندان است و نقاشی در این کشور رتبه بالایی دارد. صنایع کشور هلند نیز از شهرت بالایی برخوردار است به‌طوری که بیشتر صنایع این کشور در شهر بندری روتردام در بخش جنوب غربی این کشور قرار دارد. روتردام دومین شهر بزرگ در کشور هلند است که بزرگ‌ترین بندر در اروپا را نیز لقب کرده است و از نظر مساحت و تعداد اسکله بسیار قدرتمند ظاهر شده است. تولید ناخالص داخلی در سال جدید رشد سه درصد به نسبت سال گذشته داشته است. سرانه مطالعه در کشور هلند بسیار بالا است به‌طوری که روزنامه فروشی در این کشور یک شغل پر درآمد محسوب می‌شود. فضای اینترنتی کشور هلند در دنیا رتبه بالایی دارد؛ این‌طور که شواهد نشان می‌دهد این کشور توانسته به‌طور کلی یک فضای گسترده‌ای اینترنت پرسرعت را برای مردم خود فراهم سازد. این کشور در زمینه فولادسازی و صنایع غذایی و دارویی توانسته در دنیا رتبه خوبی داشته باشد؛ به طوری‌که تولید دارو در کشور هلند در سال 2012 در جهان حرف اول را می‌زند. صنعت قایق‌سازی در کشور هلند برای بار دوم توانست رتبه بالایی را کسب نماید در این کشور پتروشیمی از دیگر بخش‌های ارزشمند در کشور هلند محسوب می‌شود. مردم کشور هلند بسیار علاقه به پس‌انداز کردن دارند و پس‌انداز بخشی از فرهنگ مردم این کشور در رده‌های سنی مختلف محسوب می‌شود. به طور‌کلی در این کشور ولخرجی معنی ندارد. در این کشور خرید ملک و یا مسافرت‌های خارجی از کشور یک فرهنگ همه چیز است. کودکان از سن چهارسالگی در این کشور به مدرسه می‌روند و از 4 تا 12 سالگی تحصیلات ابتدایی شکل می‌گیرد که البته بیشتر در روال مهارت زندگی بوده و درگیر مسایل پیچیده ریاضی نمی‌شوند. از دوازده سالگی تا 18 سالگی در این کشور تحصیلات دبیرستان است.

اقتصاد هلند

کشور هلند یکی از کشورهای اروپای غربی محسوب می‌شود کشور گل‌های زیبا، پنیر و دوچرخه سواری لقب گرفته است. این کشور دارای بهترین فضای زندگی است به طوری که می‌تواند برای افراد مختلف مناسب باشد.
کشور هلند بزرگترین تولیدکننده در زمینه لبنیات در دنیا است به طوری که صادرات لبنیات این کشور به کل دنیا صورت گرفته و حجم گسترده‌ای را نیز شامل می‌شود. در این کشور مقادیر زیادی گندم و جو و سیب زمینی منیز کشت می‌شود که بخش دیگری از اقتصاد آن را پوشش می‌دهد. کشور هلند یک کشور قدرتمند در زمینه‌های مختلف اقتصادی است.
صنایع کشور هلند نیز از شهرت بالایی برخوردار است به طوری که بیشتر صنایع این کشور در شهر بندری روتردام در بخش جنوب غربی این کشور قرار دارد. این شهر دومین شهر بزرگ در کشور هلند است که بزرگترین بندر در اروپا نیز محسوب می‌شود و از نظر مساحت و تعداد اسکله بسیار قدرتمند ظاهر شده است. تولید ناخالص داخلی در سال جدید رشد سه درصد به نسبت سال گذشته داشته است. در این کشور نیروی کاری در حدود 7 میلیون نفر اعلام شده است و نرخ بیکاری نیز در حدود 5 درصد است. 10 درصد از مردم این کشور در سال‌های گذشته زیر خطر فقر بوده اند که امروزه این روال کمتر شده است. در سال 2020 نرخ تورم در این کشور تنها 1 درصد اعلام شده است.
کشور هلند در زمینه صادراتی نیز نقش بسیار بزرگی ایفا کرده است در این کشور ماشین آلات، تجهیزات و همینطور مواد شیمیایی به روال صادراتی بسیار قدرتمندی رسیده است. سوخت و مواد غذایی در کشور هلند نیز از دیگر موارد اقتصادی قدرتمند محسوب می‌شود که به کشورهای آلمان صادر می‌شود. صادرات کشور هلند به کشور بلژیک در حدود 9 درصد و در کشور چین در حدود 9 درصد اعلام شده است، میزان صادرات به کشور آمریکا در حدود 7 درصد و به انگلیس به اندازه 5 درصد است. صادرات از این کشور به روسیه 5 درصد و به فرانسه 4 درصد اعلام شده است. اقتصادی کشور هلند به رشد بسیار بالایی رسیده است و مشخص است که در سال‌های آینده این کشور می‌تواند نرخ بیکاری خود را نیز بسیار کاهش دهد زیرا روز به روز به تعداد شرکت‌هایی که در کشور هلند به ثبت می‌رسد اضافه می‌شود و یک فضای بسیار ارزشمند فراهم شده است.

 بیشتر بخوانید:

کار خانگی در اروپا

رتبه جهانی هلند در زمینه‌های مختلف

کشور هلند در زمینه ارتباطات رتبه خوبی در دنیا دارد به طوری که سیستم خطور تلفن همراه و ثابت در این کشور بسیار وسیع و گسترده دیده می‌شود.
سرانه مطالعه در کشور هلند بسیار بالا است به طوری که روزنامه فروشی در این کشور یک شغل پر درآمد محسوب می‌شود. فضای اینترنتی کشور هلند نیز در دنیا رتبه بالایی دارد اینطور که شواهد نشان می‌دهد این کشور توانسته به طور کلی یک فضای گسترده‌ای اینترنت پرسرعت را برای مردم خود فراهم سازد. این کشور دارای طبیعت بکری است به طوری که زیبایی‌های طبیعی و سرسبزی بی‌نظیر کشور هلند سبب شده است که رتبه اول شادی را در دنیا داشته باشد.
رتبه تولید لبنیات کشور هلند در دنیا اول است به طوری که در سال‌های اخیر شاهد صادرات بسیار گسترده از این کشور به سایر کشورها بوده‌ایم. گندم و جو و سیب زمینی تولید شده در کشور هلند از کیفیت بی‌نظیری برخوردار است.

هلند
این کشور در زمینه فولادسازی و صنایع غذایی و دارویی نیز توانسته در دنیا رتبه خوبی داشته باشد به طوری که تولید دارو در کشور هلند در سال 2012 در جهان حرف اول را می‌زند. صنعت قایق‌سازی در کشور هلند برای بار دوم توانست رتبه بالایی را کسب نماید در این کشور پتروشیمی از دیگر بخش‌های ارزشمند در کشور هلند محسوب می‌شود به طوری که در سال چندین نفر را به عنوان نیروی مازاد وارد این بخش می‌کند. در نظر داشته باشید که کشور هلند یکی از کشورهای بسیار قدرتمند در زمینه تولید انرژی است و گاز طبیعی این کشور جنبه صادراتی به خود گرفته است. پیش بینی‌ها نشان می‌دهد ر در سال 2020 می‌تواند با رشد 50 درصدی در زمینه صادرات همراه باشد.
از دیگر ویژگی‌های مهم کشور هلند که سبب رشد رتبه آن شده است زمستان‌های معتدل و تابستان‌های خنک است در واقع این آب و هوای بی‌نظیر در کشور هلند سبب شده است که صنعت گردشگری در این کشور بسیار رشد داشته باشد و افراد برای گشت و گذارهای فصلی خود کشور هلند را انتخاب نمایند.

نوع حکومت و ساختار سیاسی هلند

حکومت در کشور هلند از نوع پادشاهی مشروطه است در این کشور شاه یا ملکه حرف اول را می‌دهد و به عنوان رئیس حکومت محسوب می‌شود اما در قوانینی که در سیاست تعیین می‌شود نقش پررنگی ندارد. به طور کلی کشور هلند از دو مجلس نمایندگان تشکیل شده است و نخست وزیر از سوی حزب حائز معرفی می‌شود و او باید دولت را تشکیل دهد. نخست وزیر در کشور هلند رئیس دولت محسوب می‌شود و نقش سیاسی آن بسیار مهم است. در نظر داشته باشید که مجلس اعیان در این کشور 75 عضو ومهم دارد. هیئت مقننه استان‌ها برای دوره‌های شش ساله باید مجلس اعیان را انتخاب نمایند. در مجلس عوام کشور هلند 150 نماینده حضور دارد که مردم آن‌ها را انتخاب می‌کنند و این گروه به اندازه 4 سال فعالیت می‌کنند.

هلند
 بیشتر بخوانید:

کار فریلنس در اروپا

ایرانی‌ها در هلند

در این کشور افراد علاقه زیادی به مصرف غذاهای طبیعی از جمله سبزیجات دارند به طور کلی کارخانه‌هایی که در زمینه محصولات ارگانیک غذایی فعالیت می‌کنند بیشترین صنف در ثبت شرکت در کشور هلند را پوشش می‌دهد و ایرانیان نیز سعی کرده‌اند که در همین زمینه قدم بردارند. جمعیت ایرانی در کشور هلند در سال 2020 در حدود 7 درصد بیشتر از سال قبل اعلام شده است این در حالی است که این کشور توانسته در چند سال اخیر رشد جمعیت ایرانی خود را به ارزش 50 درصد اعلام نماید. در کشور هلند ایرانیانی که به قصد نمایندگی ورود نموده‌اند اغلب با شرکت‌های مادر در زمینه لبنیات همکاری دارند و همکاری در وضعیت دو طرفه دیده می‌شود. اینطور که شواهد نشان می‌دهد ایرانیان شرایط زندگی در کشور هلند را بهتر از قبل می‌دانند و معتقد هستند که به طور کلی این کشور توانسته است فضای درآمدزایی خوبی برای جوانان ایجاد نماید. ثبت شرکت در کشور هلند کار ساده‌ای است و سختگیری‌های سایر کشورهای اروپایی را ندارد و البته شواهد نشان می‌دهد که این کشور می‌تواند به نوبه خود یکی از کشورهای بسیار قدرتمند در زمینه کسب و کار باشد. اینطور که مشخص شده است کشور هلند یک کشور بسیار وسیع در زمینه خدماتی است و ایرانیانی که مهاجرت به هلند را انتخاب کرده‌اند بخش زیادی از سرمایه خود را در وضعیت خدمت رسانی به مردم این کشور در نظر گرفته‌اند که بسیار جالب و ارزشمند خواهد بود.

 برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو