ورزش معروف و محبوب کانادا چیست؟

کانادا به عنوان یک کشور دوستدار ورزش شناخته می شود. مردم کانادا همیشه دوست دارند برای جلوگیری از چاقی و از همه مهمتر برای مقابله با محیط سرد ، فعالیت بدنی انجام دهند

کانادا به عنوان یک کشور دوستدار ورزش شناخته می شود. مردم کانادا همیشه دوست دارند برای جلوگیری از چاقی و از همه مهمتر برای مقابله با محیط سرد ، فعالیت بدنی انجام دهند. کانادا کشوری است که همه مردم دنیا در آن مستقر شده و ورزش و فرهنگ خود را با کانادایی های بومی به اشتراک می گذارند. بنابراین کانادا به کشوری با انواع بازی ها و ورزش ها تبدیل شده است. این کشور همچنین سلطه خود را در ورزش های جهانی و همچنین در بازی های المپیک نشان داده است. در حال حاضر مشخص شده است که ، ورزش های زمستانی  کانادا در سراسر جهان بسیار محبوب است.

چندین چیز وجود دارد که کانادا را منحصر به فرد و جالب می کند:آب و هوای عالی کشور ، اقتصاد قوی ، پایین بودن میزان جرم و نزدیکی آن با آمریکا ، آن را به یکی از بهترین مکان های بازدید یا زندگی در جهان تبدیل کرده است.کانادایی ها چندین مسابقه ورزشی را نه فقط برای سرگرمی بلکه به عنوان ابزاری برای تقویت وحدت کشور ارزیابی می کنند. طیف گسترده ای از فعالیت های ورزشی ،فرصتی مناسب برای کانادایی ها برای نشان دادن استعدادهای خود و رقابت موثر با سایر نقاط جهان در سطح بین المللی فراهم می کند.

بیشتر بخوانید:

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

کدام شهر کانادا برای زندگی بهتر است؟

 

 محبوب ترین ورزش ها در کانادا چیست؟

 کانادایی ها در بسیاری از ورزش ها شرکت داشته اند اما در چند مورد مهم ترین  و بیشترین فعالیت ها را دارند. کانادایی های بالا 15 سال در بیش از 100 ورزش درگیر هستند از بابزلی (Bobsleigh) گرفته تا هاکی روی یخ. از نظر مردم تعداد معدودی از ورزش ها جمعیت زیادی از شرکت کنندگان را جذب می کنند. ولی براساس GSS ، گلف بیشترین تعداد  کانادایی بزرگسال را در سال 2005 ، همانطور که در سال 1998 داشت ، درگیر کرد. تقریباً در سال 2005 حدود 1.5 میلیون كانادایی گلف باز بودند كه مردان بیش از سه چهارم (78٪) از شركت كنندگان را به خود اختصاص دادند. در بین 30 ورزش محبوب در کانادا ، هاکی روی یخ بعد از گلف در رده دوم قرار دارد و 1.3 میلیون شرکت کننده را به خود اختصاص داده است. سایر ورزشهای محبوب شامل شنا ، فوتبال ، بسکتبال ، بیس بال ، والیبال و... است. هر کدام از این ورزش ها نیز بین 500،000 تا 800،000 شرکت کننده دارند. ویژگی اصلی این ورزش ها این است که آنها بیشتر ورزش های گروهی هستند و بازیکنان ، مسئولان و تماشاگران را درگیر خود می کنند. در بعضی مواقع ، ممکن است تمام خانواده ها درگیر یک ورزش شوند به طوری که برخی از اعضا خانواده به عنوان شرکت کننده فعال باشند . برخی دیگر به عنوان تماشاگر ؛ که این امر باعث وحدت و همدلی خانواده ها و اعضای جامعه میشود.

هاکی روی یخ در کانادا

  • هاکی روی یخ ice hockey

هاکی روی یخ که محبوب ترین ورزش در کانادا محسوب می شود  یک ورزش تمام ساله در کانادا در تمام سطوح است. هاکی روی یخ مدرن در کانادا از قرن 19 آغاز شد و سرگرمی محبوب کشور با مشارکت در سنین مختلف قرار گرفت و این ورزش به عنوان ورزش رسمی ملی در کانادا معرفی شد. مردم کانادا هرساله در مسابقات بین المللی مانند المپیک برای کسب مقام قهرمانی با جهانیان به رقابت می پردازند. کانادا در حال حاضر در "لیگ ملی هاکی (NHL)" که در کانادا و ایالت متحده آمریکا برگزار میشود 7 تیم دارد که شامل تیم های : کلگری ، ادمونتون ، کلگری ، مونترال ، تورنتو ، اتاوا و وینیپگ. 

لاکروز که یکی از ورزشهای محبوب و سنتی که دارای ریشه های بومی آمریکا است در سال 1859 به عنوان بازی ملی کانادا اعلام شد. اما در سال 1994 ، پارلمان کانادا قانون ملی ورزش کانادا را تصویب کرد ، که باعث شد لاکراس ورزش ملی تابستانی شود ، و هاکی را به عنوان ورزش ملی زمستانی معرفی کند. هاکی یک ورزش بی حد و حصر کانادایی است و بازیکنان در سطح بین المللی ، از جمله در NHL و بازی های المپیک ، بسیار خوب در آن کار کرده اند.  کانادا از سال 1900 در تمام بازی های المپیک زمستانی و تقریبا در همه بازی های تابستانی حضور داشته است . جز سال 1980 که در تحریم های بازی های مسکو شرکت نداشت  کانادا همچنین سه بار میزبان بازیهای المپیک در مونترال (1976 ، تابستان) ، کلگری (1988 ، زمستان) و ونکوور (2010 ، زمستان) بوده است. سیندی کلاسن و کلارا هیوز ورزشکاران کانادایی هستند که  تاکنون بیشترین مدال های المپیک را کسب کرده اند (هر دو با کسب 6 مدال )و جینا هفورد ، هایلی ویکنهیزر و کارولین اوولت بیشترین طلا را برای کشور خود به دست آورده اند.

 

 

گلف در کانادا

  • گلف Golf

 گلف برای اولین بار در نیمه آخر قرن پانزدهم در اسکاتلند بازی شد. وقتی بومیان اسکاتلند به کانادا مهاجرت کردند ، بازی تنیس را با خود بردند ، که  به عنوان "بازی سلطنتی و باستانی" شناخته می شد. اولین باشگاه گلف کانادایی در نوامبر 1873 تاسیس شد و به عنوان "گلف مونترال گلف" نامگذاری شد. این باشگاه توسط یک جوان اسکاتلندی به نلم "الکساندر دنینیستون " که اولین رئیس جمهور و کاپیتان باشگاه گلف بود ، تأسیس شد. از آن زمان ، گلف در کانادا شکوفا شد و آنها اکنون سومین کشور بزرگ گلف در جهان هستند و این ورزش جزوه لیست 10 ورزش برتر محبوب در کانادا قرار گرفته است. امروزه تعداد زیادی از امریکایی ها برای این بازی به زمین های گلف طبیعی و زیبای کانادا سفر میکنند. کانادا . استانهای انتاریو و کبک ، که حدود 60 درصد از جمعیت کشور را در خود جای داده اند ، تقریباً نیمی از کل امکانات گلف را دارا میباشند.

 

 

راگبی در کانادا

  • راگبی Rugby

 فوتبال راگبی در سال 1863 از (فوتبال در اروپا) متمایز شد و اتحادیه فوتبال راگبی در سال 1871 در انگلستان تشکیل شد. سربازان پادگان انگلیس ، شهرک نشینان و اعضای نیروی دریایی رویال از سال 1823 به بعد راگبی را به کانادا معرفی کردند اما یه دوره ای این ورزش از کشور ناپدید و کمرنگ شد تا اینکه با تشکیل تیم ملی و یک رقابت داخلی آرماتور دوباره این ورزش معرفی و از پا گرفته شد به طوری که اکنون این ورزش چهارمین ورزش محبوب مردم کانادا میباشد.. اتحادیه راگبی هم از زمان معرفی مجدد ، محبوبیت خود را در سراسر کشور افزایش داد که همین امر باعث توسعه آن در مناطق مختلف کشور شد. لیگ راگبی کانادا میزبان چندین مسابقه داخلی و حرفه ای است. اتحادیه راگبی در این مسابقات چهار تیم منطقه ای دارد که بیش از 13،000 بازیکن ارشد و چندین بازیکن جوان را در سراسر کشور به ویژه در بریتیش کلمبیا جذب کرده است . اکنون ، کانادا یکی از قوی ترین مدعیان راگبی جهان است. این تیم در افتتاحیه جام جهانی راگبی در سال 1987 ، که در استرالیا و نیوزیلند برگزار شد ، بسیار خوب درخشید. تیم ملی کانادا با پیشروی در مرحله یک چهارم نهایی ، جام جهانی راگبی در سال 1991 قهرمان جهان شد.

 

 

کریکت در کانادا

  • کریکت Cricket

این ورزش در هند مدرن، آفریقای جنوبی و استرالیا (در میان بسیاری از مستعمرات سابق انگلیس) ، کریکت سرگرمی مورد علاقه شان بود. کریکت، در این کشورها بخشی از هویت ملی ، یک سنت ملی و یک نقطه افتخار است. کریکت همچنین سابقه ای طولانی در کانادا دارد.این ورزش که از اواسط دهه 1700 شروع در سال 1892 توسط فردی به نام کریکت در کانادا مستقر شد. اولین رکورد این بازی ، اشاره به بازی ای است که در سال 1785 در ایل است-هلن ، در نزدیکی مونترال انجام شد. این بازی هرساله بین استان ها ی کانادا برگزار میشود  این کشور به عضویت ICC در سال 1968 به منظور افزایش فرصت های رقابت بین المللی کریکت دست یافت. این نقطه عطف قابل توجه توسط کانادایی ها حاصل شد که آنها در سال 1975 استرالیا را شکست دادند. تاکنون ، تیم ملی کریکت کانادا در چهار جام جهانی کریکت ICC ،  به رقابت پرداخته اند. تیم کریکت اغلب در مسابقات بین المللی و ملی کریکت ظاهر میشد تا این که مهاجران کشورهای مختلف در توسعه کریکت در کانادا نقش بسیاری را ایفا کردند. به تازگی ، کانادا بر توسعه  کریکت در جوانان فعال ، برنامه های مدرسه ، مربیگری و برنامه های گسترده مربوط به کریکت تمرکز بسیاری داشته است.


 

بیس بال در کانادا

  • بیس بال Baseball

بیس بال ورزشی است که از ابتدا در انتاریو در 4 ژوئن سال 1838 کانادا بازی شده است و یکی از محبوب ترین ورزش های این کشور است. قدیمی ترین پارک بیس بال جهان  در پارک لاتات در انتاریو در حال بهره برداری است. این کشور تنها یک لیگ بزرگ دارد که میزبان بیش از 70شهر کانادا جهت برگزاری بازی ها میباشد.، بیس بال در کانادا در شهر اتاوا اداره می شود. همچنین تیم ملی بیس بال کانادا هرساله در مسابقات بین المللی کانادا حضور پر رنگی دارد. 

دهه 1990 به عنوان دوران طلایی بیس بال در کانادا در نظر گرفته می شود. تیم بیس بال کانادایی ، تورنتو بلو جیز در سالهای 1992 و 1993 موفق به کسب مقام اول بیس بال جهانی شد. فرگوسن جنکینز اولین کانادایی بود که در سال 1991 به سالن مشاهیر بیس بال مبدل شد. بعداً در سال 1997 ، لری واکر از لیگ ملی کلرادو راکیس شد. و اولین کانادایی است که با ارزش ترین جایزه بازیکن بیس بال را دریافت کرده است.

اگرچه ، بیس بال ورزش ملی در ایالات متحده است ، اما محبوبیت آن در سراسر کانادا نیز رواج دارد. بیس بال به عنوان یک ورزش تابستانی در کانادا میباشد. این بازی دانش آموزان  دانشجویان  در کانادا را درگیر خودکرده است و در بین آنها  مشتاقان بسیاری وجود دارد . 

 

بیشتر بخوانید:

سردترین شهرهای کانادا

سیر تا پیاز اتاوا​​​​​​​

مهاجرت تحصیلی به کانادا​​​​​​​

 

جهت کسب اطلاعات در خصوص هرگونه امور مهاجرتی و بهره مندی از مشاوره رایگان زانکو به صورت آنلاین و یا حضوری با ما در ارتباط باشید و با شماره های 02122226480 تماس حاصل فرمائید.

پیشنهاد سردبیر زانکو