ونکوور یک شهر مهاجرپذیر است. این شهر جدید در سال 1886 تأسیس شده است. بنابراین شهروندان و ساکنین این شهر همه از قومیت‌‌ها و نژاد‌‌های مختلف دنیا هستند. این شهر از نظر فرهنگی در ردیف بهترین شهر‌‌های جهان قرار گرفته است.

تاریخچه ونکوور

ونکوور کانادا شهری است که با تاریخ ، غذای خوب ژاپنی ، موسیقی‌ های فوق‌ العاده ، طبیعتی زیبا و مهم تر از همه کیفیت بالای زندگی به بلوغ رسیده است ، از دیدگاه بسیاری از گردشگران کانادا این شهر گران محسوب می شود. اولین کاشفان اروپایی منطقه کاپیتان اسپانیایی خوزه ماریا ناروائز در سال 1791 میلادی و کاپیتان ناو بریتانیایی جورج ونکوور در 1792 بوده‌ اند، اروپایان تا یک قرن بعد در سال 1862 میلادی در این منطقه مستقر نشدند. در در سال 1880 به بعد به دنبال اتمام  CPR حضور مهاجران چینی در منطقه به شدت افزایش یافت. موج بعدی مهاجرت در ابتدا از اروپای غربی و سپس با ایجاد خطوط هوایی جهانی از آسیا و دیگر نواحی جهان بود؛ شهر ونکوور، همراه با ویسلر و ریچموند، میزبان بازی‌های المپیک و پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۰  بود.

جمعیت ونکوور

ونکوور شهری در بریتیش کلمبیای کانادا است که با قرار گرفتن در نزدیکی دهانه رود فریزر و بر آبراه تنگه جورجیا، آبراه هاو، خلیج بورارد و انشعابات آن، برای هزاران سال مکانی برای ملاقات، تجارت و مسکن بوده‌است؛ جمعیت ونکوور 603،502  نفر است که هشتمین شهر پرجمعیت کانادا و نخستین در بریتیش کلمبیا محسوب می‌شود و جمعیت کلان‌شهر ونکوور بزرگ ونکوور و حومه در همین سال ۲٬۴۷5٬000 نفر بوده‌است که سومین کلان شهر پرجمعیت کشور است.

بیشتر بخوانید:

ویزای کانادا

ونکوور کانادا

آب و هوای ونکوور

ونکوور که در طول اقیانوس آرام شمال غربی واقع شده است  به طور کلی آب و هوایی تقریبا معتدل دارد ولی به خاطر تابستان ‌های شگفت‌ انگیزش در کانادا مشهور است اما بیشتر به خاطر بارش باران شناخته شده است ، از ماه مه تا سپتامبر هوا خشک و سنگین می‌ شود اما از اکتبر تا آوریل آسمان خاکستری و نم نم بی پایان باران شروع می‌ شود ، با این وجود بارش باران انقدر نیست که در طول سفرتان در این فصل نیاز به گرفتن چتر بالای سرتان داشته باشید؛ معمولا  ونکوور دارای زمستان های نسبتا معتدل با اندکی برف است ، هوای سرد قطب شمال ، به استثنای ونکوور، دیگر شهرهای کانادا را در بر می گیرد . دلیل عدم تاثیر پذیری شهر ونکوور، مانع شدن کوه های راکی در برابر این بادهای سرد است.
آب‌وهوای ونکوور در ماه‌‌های تابستان خشک و معتدل است و به ندرت هوا گرم‌‌ می‌‌شود. در مقابل این شهر در اواخر پاییز و زمستان (از نوامبر تا مارس) بیشترین بارش را به خود‌‌ می‌‌بیند. بارش شدید باران در این وقت از سال، باعث سخت‌شدن زندگی در ونکوور کانادا‌‌ می‌‌شود. در فصل زمستان بارش‌‌ها بیشتر به‌صورت برف است. ونکوور از لحاظ شاخص‌های مربوط به کیفیت زندگی رتبه بالایی را در بین تمام شهرهای دنیا در اختیار دارد. این شهر ساحلی در کانادا مجموعه‌ای از هنر، فرهنگ، تئاتر و موسیقی بوده و طبیعت بسیار جذابی دارد. شاخص‌های سلامتی، رفاه و گذران اوقات فراغت در ونکوور از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تاثیر این موضوع در جامعه شهری ونکوور آشکار است.

بیشتر بخوانید:

آب و هوای ونکوور در طول سال

ونکوور کانادا

ونکوور کجای کانادا قرار دارد؟

ونکوور یک شهرِ ساحلی است که در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد. این شهر در ساحل غربیِ کشور کانادا واقع شده است و تنها 50 کیلومتر با مرز ایالات متحده فاصله دارد. به‌طوری که اگر به ونکوور مهاجرت کنید، 230 کیلومتر با شهر سیاتل فاصله دارید که با 3 تا 4 ساعت رانندگی،‌‌ می‌‌توانید به این شهر سفر کنید.

شرایط زندگی در ونکوور کانادا

ونکوور محبوبیت زیادی در بین شهروندان کانادایی و توریست‌‌های بین‌المللی دارد. این شهر در تمامی دنیا شناخته شده است و اخیراً هم به‌عنوان بهترین شهر در آمریکای شمالی برای زندگی انتخاب شده است.
به‌دلیل اینکه در سمت شرق ونکوور کوهستان است و در سمت غرب آن اقیانوس آرام قرار دارد، این شهر به یکی از جذاب‌ترین شهر‌‌های کانادا برای زندگی تبدیل شده است. اکنون زندگی در ونکوور کانادا به یک رویا تبدیل شده است.
خط ساحلی این شهر محلی برای سرگرمی و بازی‌‌های آبی است. در قسمت کوهستانی شهر نیز ورزش‌‌های زمستانی از قبیل اسکی و پیاده‌روی در کوهستان رواج دارد. شهر ونکوور به دلیل داشتن جاذ‌به‌های طبیعی و مکان‌‌های تفریحی متعدد، به یک شهر مهاجرپذیر تبدیل شده است. اغلب کسانی که در این شهر زندگی‌‌ می‌‌کنند، جزء ثروتمندترین مردم جهان هستند. زندگی در ونکوور کانادا به دلیل داشتن دریا و کوه، جذابیت زیادی برای مهاجرین دارد. این شهر دارای چندین منطقه با آب‌و هوای متفاوت است.

بیشتر بخوانید:

پذیرش تحصیلی کانادا

مرکز شهر ونکوور کانادا

هسته‌ی مرکزی شهر ونکوور به‌صورت یک شبه‌جزیره است. این قسمت از شهر ونکوور، از سه طرف توسط آب احاطه شده است. همین موضوع باعث شده است تا ناحیه‌ی شهری و ساخت‌وساز در ونکوور محدود شود. بیشتر ساختمان‌‌های این شهر به‌صورت برج‌‌های آسمان‌خراش هستند که در یک منطقه قرار گرفته‌اند. اطراف مرکز شهر ونکوور توسط دریا احاطه شده است.‌ به‌همین دلیل در اطراف آن سد‌‌های دریایی به چشم‌‌ می‌‌خورد. یکی از ویژگی‌‌های سواحل شهر ونکوور این است که‌ به‌هم نزدیک هستند. یعنی با پیاده‌روی هم‌‌ می‌‌توانید از یک ساحل به ساحل بعدی بروید.
در منطقه‌ی مرکزی شهر، پارک معروف استنلی قرار دارد. این مکان تفریحی یکی از بزرگترین پارک‌‌های شهری در آمریکایی شمالی محسوب‌‌ می‌‌شود. وسعت آن به بیش از 1000 هکتار‌‌ می‌‌رسد. دورتادور پارک هم با سد دریایی محاصره شده است. این شرایط محیطی باعث فراهم شدن تفریحات آبی از جمله قایق‌سواری در پارک استنلی شده است.
 ونکوور کانادا
در قسمت جنوبیِ مرکز شهر ونکوور، خلیج بریتیش قرار دارد. این خلیج شامل مجموع‌های از سواحل شنی است که عبارتند از: ساحل خلیج بریتیش، ساحل دوم، ساحل سوم و ساحل سان است. در این سواحل تفریحات مهیجی برای بازدیدکنندگان فراهم شده است.
در بخش کوچکی از مرکز شهر ونکوور، ساختمان‌‌های مسکونی به‌چشم‌‌ می‌‌خورد که بیش از 500 هزار نفر را در خود جای داده است. به دلیل محدود بودن منطقهی مسکونی، ساختمان‌‌ها در فاصله‌ی کمی از هم ساخته شده‌اند. بیشتر ساختمان‌‌های اداری و تجاری‌ به‌هم نزدیک هستند و‌ به‌همین دلیل با پیادهروی کوتاه‌‌ می‌‌توانید به بسیاری از مکان‌‌های مورد نظر خود سر بزنید.

بیشتر بخوانید:

مدرسه های کانادا

هزینه‌ی زندگی در شهر ونکوور کانادا

اگر زندگی در ونکوور کانادا یکی از تصمیمات شما برای آینده است، نباید از هزینه‌‌های زندگی در این شهر غافل شوید. ونکوور یکی از گران‌ترین شهر‌‌های کانادا به‌شمار‌‌ می‌‌رود. قیمت مسکن در این شهر سرسام‌آور است. برای اجاره‌ی یک آپارتمان یک‌خوابه در این شهر، باید بین 1900 تا 2000 دلار هزینه کنید. شاید باور نکنید اما اگر زندگی در ونکوور کانادا را انتخاب کنید، باید هر ماه 75 دلار برای قبض تلفن پرداخت کنید. برای حمل‌ونقل در شهر در هر ماه به 93 دلار پول نیاز دارید. هزینه‌ی تهیه‌ی موادغذایی در این شهر برای یک خانواده‌ی متوسط در حدود 315 دلار در ماه است.
متوسط حقوق و دستمزد ساکنین شهر ونکوور در حال حاضر 56،603 دلار کانادا در سال است.‌‌ میزان دستمزد در منطقه‌ی متروی ونکوور برای هر ساعت 20.91 دلار است.‌‌ میزان دستمزد در شهر ونکوور نسبت به سایر شهر‌‌های کانادا عادلانه‌تر است. به دلیل اینکه ونکوور یک شهر توریستی است، نیمی از فعالیت‌‌های اقتصادی این شهر مربوط به کار در رستوران و کافه‌هاست. اگر برای زندگی در ونکوور کانادا تصمیم خود را گرفته‌اید، باید بدانید که در این شهر قیمت اجناس در قسمت‌‌های مختلف شهر متفاوت است. برای مثال ممکن است یک بطری نوشیدنی را در یک نقطه از شهر با قیمت 8 دلار تهیه کنید. اما همین بطری را در ناحیه‌ی دیگر شهر با قیمت 5 دلار بخرید. منطقه‌ی فروش اجناس و اینکه اجناس وارداتی یا ساخت شهر ونکوور باشد، در تعیین قیمت آن‌‌ها تأثیر دارد.

سیستم حمل‌ونقل در شهر ونکوور کانادا

سیستم حمل‌ونقل ونکوور کانادا بروز است. هر زمان که بخواهید‌‌ می‌‌توانید با اپراتور ارتباط برقرار کنید. این شبکه دارای اتوبوس بین شهری، قطارهوایی، راه‌آهن مسافرتی و قایق‌‌های مسافربری بین ونکوور شمالی و مرکز شهر ونکوور است.
از سال 2015 در شهر ونکوور کارت Compass برای شبکه‌ی ترنسلینک راه‌اندازی شده است. این کارت برای پرداخت هزینه‌ی حمل‌ونقل کاربرد دارد. بنابراین زمان رفت‌وآمد در شهر به‌جای اینکه پول خرد به همراه داشته باشید،‌‌ می‌‌توانید یک کارت Compass را با قیمت 6 دلار خریداری کنید. زمان پیاده شدن از اتوبوس یا سایر وسایل حمل‌ونقل، کافی‌است آن را روی دستگاه کارت‌خوان بکشید.
از مزیت‌‌های تهیه‌ی کارت Compass برای حمل‌ونقل در شهر ونکوور، کاهش کرایه پس از ساعت 18:30 در روز‌‌های کاری هفته و تمام طول روز در آخر هفته و تعطیلات است. در این ساعات و روز‌‌ها تعداد مسافران افزایش‌‌ می‌‌یابد و به همین دلیل کرایه‌ی قایق مسافرتی بیشتر‌‌ می‌‌شود. همچنین با تهیه‌ی این کارت‌‌ می‌‌توانید بدون محدودیت با قطارهوایی، قایق مسافرتی و اتوبوس بین‌شهری به‌راحتی گشت‌وگذار کنید.
شبکه‌ی حمل‌ونقل TransLink شامل مسیر‌‌های اتوبوس است که با خطوط قطارهوایی و قایق مسافرتی ارتباط برقرار‌‌ می‌‌کنند. به این معنا که مثلاً اگر بخواهید با قطارهوایی در شهر ونکوور گشت‌وگذار کنید،‌‌ می‌‌توانید با استفاده از اتوبوس یا قایق مسافرتی خود را به ایستگاه قطارهوایی برسانید. اگر بخواهید به فرودگاه یورو بروید، باید 5 دلار بیشتر کرایه پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید:

آیا دانشگاه های کانادا فاند میدهند؟

ونکوور کانادا

فرهنگ ونکوور کانادا

افرادی که در ونکوور کانادا زندگی می کنند زبان‌‌های مختلفی از جمله انگلیسی، اسکاتلندی، فرانسوی، آلمانی، ایرلند و …. را می‌شوند. در طول 30 سال گذشته تعداد مهاجرینی که به این شهر آمده‌اند، چند برابر شده است.‌ به‌همین دلیل ونکوور از نظر قومی و زبانی، یک شهر متنوع است.
حدود 52 درصد از ساکنین ونکوور به زبان انگلیسی صحبت نمی‌کنند و زبان مادری خودشان را به این زبان ترجیح‌‌ می‌‌دهند. تقریباً 30% از ساکنین شهر هم ریشه‌ی آسیایی دارند. پس قطعاً در این شهر احساس غریبی نمی‌کنید.
ونکوور شهر چند قومیتی است. این شهر از نظر فرهنگی در ردیف بهترین شهر‌‌های جهان قرار گرفته است. دلیل آن حفظ محیط‌زیست، دسترسی به امکانات رفاهی و زمینه‌‌های رشد اقتصادی است. مجله فوربس در یک مقاله از ونکوور به‌عنوان «تمیزترین شهر جهان» نام برده است.
مردم شهر ونکوور رفتار مؤدبانه‌ای دارند و خیلی زود متوجه تازه‌وارد‌‌ها‌ می‌‌ شوند. رفتار آن‌‌ها نسبت به مهاجرین و تازه‌وارد‌‌ها پسندیده و مؤدبانه است. اگر بخواهیم این شهر را با تورنتو مقایسه کنیم، تقریباً چیزی از این شهر کمتر ندارد. از نظر تجاری و رفاهی هم مانند تورنتو یک شهر مرفه است.
البته در شهر ونکوور نیز مانند سایر شهر‌‌های جهان باند‌‌های سرقت و موادمخدر وجود دارد. تعداد جرایم خشونت‌آمیز در شهر ونکوور نسبت به سایر شهر‌‌های کانادا بیشتر است. جنایاتی که با سلاح گرم در این شهر رخ داده است، نسبت به سایر شهرها، بیشتر بوده است. اغلب جنایات در این شهر تحت باند عمل‌‌ می‌‌ کنند. تعداد سرقت هم در این شهر آمار بالایی دارد.

بیشتر بخوانید:

اقامت دائم کانادا

غذا در ونکوور

مردم ونکوور وسواس زیادی در خوردن غذا و ورزش کردن دارند.‌ به‌همین دلیل وقتی در بین شهر راه‌‌ می‌‌روید، کمتر با افراد چاق روبرو‌‌ می‌‌شوید. در حال حاضر در مکان‌‌های عمومی این شهر، کشیدن سیگار ممنوع است.
مردم این شهر علاقه‌ی زیادی به تفریح و سرگرمی دارند. در فصل زمستان ترجیح‌شان این است که در کنار وسایل گرمازا بمانند. اما در فصل تابستان بیشتر وقت خود را در خارج از خانه صرف‌‌ می‌‌کنند. البته در خیابان‌‌های این شهر افراد بی‌خانمان هم زندگی‌‌ می‌‌کند که صحنه‌ی دلخراشی را ایجاد‌‌ می‌‌کند. بیشترین بی‌خانمان‌‌های کانادا در منطقه‌‌های پایین شهر زندگی‌‌ می‌‌کنند. اکثر آن‌‌ها در ناحیه‌ی شرقی هاستینگز تجمع‌‌ می‌‌کنند که یکی از محله‌‌های پایین شهر در ونکوور است. امنیت و رفاه در اغلب مناطق این شهر برقرار است و به همین دلیل در برخی از مناطق شهر پلیس به ندرت دیده‌‌ می‌‌شود. هزینه‌ی زندگی در قسمت بالا شهری ونکوور بیشتر از سایر قسمت‌‌های آن است.
در این شهر رستوران‌‌هایی با طیف وسیعی از ذائقه‌‌های مختلف وجود دارد. به‌طوری که‌‌ می‌‌توانید در سطح شهر ونکوور رستوران ژاپنی، چینی، هندی، عربی، غربی و فست فود را به‌راحتی پیدا کنید. بنابراین به هر نوع غذایی که علاقه داشته باشید،‌‌ می‌‌توانید آن را در شهر ونکوور‌‌ میل کنید.
در شهر ونکوور رستوران‌‌هایی به سبک آمریکا راه‌اندازی شده است که با رستوران‌‌های لندن، پاریس و نیویورک رقابت‌‌ می‌‌کنند. به همین دلیل ونکوور را باید بهشت غذا‌‌های مدرن نامید.

بیشتر بخوانید:

مقایسه هزینه های زندگی تورنتو و ونکوور

ونکوور کانادا

اقتصاد ونکوور کانادا

ونکوور سومین شهر پرجمعیت در کانادا محسوب‌‌ می‌شود. جمعیت آن در حدود 630‌‌ میلیون نفر است. البته با احتساب شهرک‌‌های اطراف‌‌ میزان جمعیت آن به 2.5‌‌ میلیون نفر‌‌ می‌رسد. بازار مسکن این شهر رونق زیادی دارد. اما هزینه‌ی اجاره‌ی مسکن و سایر هزینه‌‌های زندگی در ونکوور سرسام‌آور است. به‌طوری که سازمان اطلاعات اکونومیست در سال 2018 اعلام کرد، ونکوور گران‌ترین شهر کاناداست.
ونکوور بزرگ‌ترین شهر در استان بریتیش کلمبیا محسوب‌‌ می‌شود که یک شهر بندری و ثروتمند است. صادرات محصولات آن از طریق کشتی به شرق آسیا صادر‌‌ می‌شود. همچنین این شهر با ایالات متحده آمریکا هم مراودات اقتصادی دارد که در رشد و پیشرفت آن مؤثر بوده است.
استان بریتیش کلمبیا یکی از پررونق‌ترین مناطق اقتصادی در کاناداست. ونکوور بزرگ‌ترین مراکز صنعتی کانادا را به‌خود اختصاص داده است. اقتصاد این شهر متنوع است و به‌همین دلیل درصد خیلی پایینی از مردم این شهر بیکارند. در بندر ونکوور روزانه بیش از 200‌‌ میلیون دلار کالا بارگیری‌‌ می‌شود. این بندر براساس گزارشات InterVISTAS، از نظر‌‌ میزان فعالیت و درآمد رتبه‌ی اول را در دنیا به خود اختصاص داده است. وجود این بندر در کانادا باعث ایجاد بیش از 115 هزار شغل شده است و‌‌ میزان درآمد آن برای کشور کانادا به بیش از 7‌‌ میلیارد دلار‌‌ می‌رسد.
در شهر ونکوور انواع مختلفی از صنایع بیوتکنولوژی، سوخت‌‌های جایگزین و توسعه‌ی نرم‌افزار راه‌اندازی شده است. در این شهر بزرگ‌ترین استودیوی بازی دنیا به نام Electronic Arts قرار دارد. هم‌چنین وجود شرکت بیولوژیک دارویی QLT Inc در ونکوور باعث ایجاد شغل‌‌های زیادی شده است. در این شرکت 350 نخبه بین‌المللی در زمینه‌ی تحقیقات و فناوری استخدام شده‌اند.
در شهر ونکوور، شرکت‌‌های مک دونالد و Dettwiler شعبه‌‌های خود را تأسیس کرده‌اند. در فروشگاه‌‌های این دو شرکت در ونکوور، بیش از هزار نفر مشغول کار هستند. از دیگر شرکت‌‌های مشهور در شهر ونکوور‌‌ می‌توان به شرکت فناوری سوخت سلولی به نام Ballard Power Systems اشاره کرد که حدود 700 کارمند در این شرکت کار‌‌ می‌کند.
شرکت‌‌های فناوری بین‌المللی فعال در شهر ونکور شامل  اریکسون، ABM، اینتل، کداک، مایکروسافت و نوکیا هستند. همچنین ونکوور دارای چندین شرکت معدن‌داری و جنگل‌داری است.
این شهر بیشترین تولید فیلم‌‌های نمایشی را بعد از هالیوود دارد. موقعیت جغرافیایی ونکوور باعث رونق صنعت گردشگری هم شده است. شهر ونکور در بازی‌‌های زمستانی المپیک و پارالمپیک 2010،‌‌ میزبان کشور‌‌های شرکت‌کننده بود. دهکده‌المپیک یک منطقه‌ی مسکونی مجزا در شهر ونکوور است. در این منطقه1100 واحد مسکونی به‌همراه تعداد زیادی پارک، فروشگاه و شرکت خدماتی وجود دارد که ‌به‌تنهایی نقش یک شهر را ایفا‌‌ می‌کند.

بیشتر بخوانید:

ویزای مولتیپل کانادا

ونکوور کانادا

تحصیل در ونکوور کانادا

ونکوور دو دانشگاه بزرگ به نام‌‌های دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) و دانشگاه سیمون فریزر دارد. براساس رتبه‌بندی که توسط UBC صورت گرفته است، دانشگاه Newsweek ونکوور، در رتبه‌ی سوم در بین دانشگاه‌‌های کانادا و در رتبه‌ی 47 در جهان قرار دارد. دانشگاه مک‌گیل و دانشگاه تورنتو به ترتیب رتبه‌ی اول و دوم را در بین دانشگاه‌‌های کانادا دارند. دانشگاه سیمون‌فریزر هم یکی دیگر از معتبرترین دانشگاه‌‌های جهان است که در شهر ونکوور قرار دارد. این دانشگاه در بین دانشگاه‌‌های کانادا، رتبه‌ی 10 را به خود اختصاص داده است.
اگر قصد زندگی در ونکوور کانادا را دارید و بخواهید خودتان یا فرزندتان در رشته‌‌های پلیتکنیک تحصیل کنید، موسسه‌ی فناوری بریتیش کلمبیا مجموع‌‌های از رشته‌‌های پلیتکنیک را در تمامی مقاطع ارائه‌‌ می‌دهد.
در شهر ونکوور چند دانشگاه هنر و طراحی و چندین کالج اجتماعی وجود دارد. مدرسه‌ی فیلم ونکوور یکی دیگر از مراکز آموزش عالی در شهر ونکوور برای ادامه‌ی تحصیل در زمینه‌ی رشته‌‌های هنری است.
مدارس ابتدایی و مدارس دولتی در این شهر تحت حمایت دولت کانادا هستند و آموزش در این مراکز در سطح بین‌المللی است. البته به غیر از مراکز دولتی، مدارس خصوصی نیز در چندین منطقه‌ی شهر وجود دارد. برای زندگی در ونکوور کانادا شما حق انتخاب بین یکی از این مدارس را دارید. انتخاب مدارس براساس منطقه‌ی زندگی شماست.
بیشتر بخوانید:

کالج دولتی ونکوور (VCC)

محیط‌‌ زیست ونکوور کانادا

ونکوور را باید شهر سالم و تمیز کانادا بنامیم. این شهر به دلیل اینکه بین کوه و دریا محصور شده است، آب‌وهوایی پاک و سالم دارد. محیط‌زیست این شهر هم دیدنی است. زیبایی و تمیزبودن شهر ونکوور را باید مدیون سیاست‌‌های دولت و موقعیت جغرافیایی این شهر بدانیم.‌‌ میزان مواد آلاینده در هوای شهر ونکوور به نسبت سایر شهر‌‌های کانادا، کمتر است.
هم‌چنین این شهر برای حمل‌ونقل مردم شهر از سیستم حمل‌ونقل پیشرفته و ارزان‌قیمت از جمله قایق مسافرتی، قطارهوایی و اتوبوس‌‌های الکترونیکی استفاده‌‌ می‌کند. به همین دلیل در این شهر، مردم کمتر با خودرو‌‌های شخصی رفت‌وآمد‌‌ می‌کنند و آلودگی محیط‌زیست کاهش‌‌ می‌یابد.
قطار شهری یکی از سیستم‌‌های حمل‌ونقل در شهر ونکوور است که خطوط آن دورتادور شهر را احاطه کرده است. قطارهوایی هیچ نوع آلودگی را در سطح شهر ونکوور ایجاد نمی‌کند. این سیستم حمل‌ونقل تمامی مناطق شهر ونکوور را به‌هم وصل‌‌ می‌کند و حتی این شهر را به سایر شهر‌‌های استان بریتیش کلمبیا متصل‌‌ می‌کند.
ونکوور تنها یک بزرگراه دارد که از قسمت شمال شرقی شهر عبور‌‌ می‌کند. در این شهر برای کاهش آلودگی هوا، خطوط مخصوص دوچرخه‌سواری هم راه‌اندازی شده است. در ونکوور حتی برای انتقال و جابه‌جایی حیوانات خانگی، از دوچرخه استفاده‌‌ می‌شود. زیرا بیشتر مردم ونکوور علاقه‌ی زیادی به استفاده از دوچرخه دارند.‌‌ میزان استفاده‌ی مردم ونکوور از دوچرخه نسبت به سایر شهر‌‌های کانادا بیشتر است.

 برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو