وکیل مهاجرتی کانادایی

آیا لزوما برای انجام امور مهاجرت به وکیل نیاز داریم؟ آیا وکیل مهاجرت باید شرایط خاصی داشته باشد؟ آیا هر وکیل مهاجرتی با دستمزد بالا وکیل خوبی هست؟

یک جمله در بین وکلا معروف است که " وکیل حرف مفت می زند، ولی مفت حرف نمی زند." این جمله به ظاهر طنز نکته مهمی را در خود دارد اینکه امر وکالت هزینه بر است و لازم است برای این کار هزینه شود. اما همیشه این سوال مطرح است که آیا برای مهاجرت حتما لازم است که کار توسط یک وکیل مهاجرتی انجام شود و یا خود شخص نیز می تواند کارهای مربوط به مهاجرت را شخصا انجام دهد.

وکیل مهاجرتی یا مشاور مهاجرتی

 

فرق وکیل مهاجرتی و مشاور امور مهاجرتی

قبل از پاسخ به این سوال لازم است در مورد فرق وکیل مهاجرتی و مشاور امور مهاجرتی صحبت کنیم، چون اکثر هموطنان این دو را با هم یکی در نظر می گیرند. وکیل مهاجرت به شخصی اطلاق می شود که حداقل مدرک لیسانس در رشته حقوق را داشته باشد و به امور مهاجرتی و روش های مهاجرت اشراف کامل داشته باشد و امکان عقد قرارداد وکالتی با درج کد وکالت در ایران را داشته باشد که در صورت عدم اجرای تعهدات از مجاری قانونی در ایران قابل پیگیری باشد، بنابراین وکیل مهاجرتی می تواند شخصا با شما قرارداد منعقد نماید، البته به شرطی که دارای کد کانون وکلای دادگستری ایران باشد.

هنگام عقد قرارداد باید نکات بین المللی هم لحاظ گردد که این امر باعث می شد کار با وکیل حقوق بین الملل در اولویت قرار گیرد، البته نه به این معنی که فقط وکیل حقوق بین الملل می تواند امور مهاجرتی را انجام دهد بلکه یک وکیل معمولی نیز بدون داشتن مدرک اختصاصی حقوق بین الملل صرف تسلط بر قوانین می تواند یک قرارداد کامل و جامع منعقد نماید. اما در سوی دیگر افرادی هستند که جایگاه مشاور امور مهاجرتی را دارند، این افراد با توجه به دوره های آموزشی  که در موسسات مهاجرتی گذرانده اند و تجربه بررسی پرونده های مهاجرتی و صحبت با متقاضیان مهاجرت و پیگیری مراحل مهاجرت آنان، اطلاعات خوبی در این زمینه دارند و می توانند به شما در امر مهاجرت کمک کنند. اما نکته مهم در مورد این افراد این است که چون این مشاوران فاقد مدرک وکالت و کد کانون وکلا هستند نمی توانند به صورت حقیقی و شخصا با شما قرارداد داشته باشندو حتما باید تحت عنوان یک موسسه مهاجرتی با شما قرارداد حقوقی منعقد کنند.

وکیل مهاجرتی

 

وکیل ایرانی یا خارجی

متقاضیان مهاجرت به خصوص مهاجرت به کانادا باید در نظر داشته باشند، پروسه مهاجرت آنها دو مرحله دارد:

  1.  مرحله نخست که در ایران کلید می خورد و لزوما باید در ایران هم قابل پیگیری باشد زمانی که شما وجهی در ایران به وکیل یا موسسه حقوقی پرداخت می کنید، باید امکان پیگیری صحت عمل به تعهدات با استناد به قرارداد منعقد شده بر مبنای قوانین جمهوری اسلامی ایران را داشته باشید و برای این امر حتما باید این نوع قرارداد تنظیم و امضا شود. قراردادهایی که صرفا با موسسات خارجی تنظیم و امضا می شود عموما در مراجع قانونی ایران قابلیت پیگیری ندارد و به دلیل مشکلات بانکی ایرانیان با توجه به تحریم های مالی کشورمان واریز وجه هیچگاه مستقیما انجام نمی شود و لذا قابلیت پیگیری ندارند و در صورت بروز مشکل در صورت وجود قرارداد معتبر خارجی باید هزینه های سنگینی جهت وکیل برای پیگیری شکایت شما پرداخت شود.
  2. دومین مرحله ادامه روند مهاجرت در خاک مقصد می باشد که تعهدات نهایی باید در آنجا انجام شود و در صورت نبود قرارداد مورد قبول دولت آن کشور امکان پیگیری در آن کشور وجود نخواهد داشت. با توجه به این نکته قراردادی نیز باید با یک وکیل مورد تایید کشور مقصد نیز عقد گردد. به عنوان مثال در مورد مهاجرت به کانادا که تخصص اصلی موسسه زانکو نیز می باشد، قرارداد باید با وکیلی که دارای کد مشخص در سایت  ICCRC  باشد، که نشان دهنده موردتایید بودن آن فرد و همچنین قرارداد منعقده با وی توسط دولت کانادا می باشد، تنظیم و امضا گردد.

 

موسسه زانکو

ویژگی اطمینان بخش موسسه زانکو  

لازم به ذکر است در پروسه مهاجرت موسسه زانکو برای هر مسیر مهاجرتی هر دو نوع قرارداد فوق الذکر به فراخور مدل انتخابی برای مهاجرت با فرد متقاضی بسته می شود و در ابتدا پیش نویس قراردادها (قرارداد فارسی مورد قبول ایران و قرارداد انگلیسی مورد قبول دولت کشور مقصد) در اختیار متقاضی مهاجرت قرار داده می شود تا با مشورت وکیل مورد وثوق خود آنها را به دقت مطالعه و بررسی نماید و سپس با اعلام به موسسه زانکو قرارداد ها بر روی سربرگ حقوقی داخلی و خارجی جهت امضا و ثبت در سیستم آماده می گردد. با این روند شما هم در ایران و هم در مقصد می توانید روند عمل به تعهدات قراردادهایتان را پیگیری نمایید.

هر ارزانی بی سبب نیست یا هرچی پول بدی آش می خوری 

هموطنان ما به دلیل مشکلات اقتصادی و آینده نگری در ذخیره پول برای رسیدن به مقصد مهاجرتی خود تلاش می کنند در روند مهاجرت خود صرفه جویی کنند، یکی از این موارد صرفه جویی انتخاب وکیل مهاجرتی ارزان است که باعث می شود گاهی این ارزان بودن وکیل مهاجرتی منجر به قرارداد با یک مشاور امور مهاجرتی به جای وکیل مهاجرتی شود که با توجه به توضیحات بالا مشکلات خاص خود را خواهد داشت. البته این به معنای آن نیست که هر شخصی که دستمزد بالایی طلب کرد لزوما وکیل مهاجرتی مورد تایید باشد و برای شما در روند مهاجرت مشکلی ایجاد نگردد و همچنین در صورت ایجاد مشکل احتمالی قابلیت پیگیری داشته باشد. پس توصیه می گردد حتما در انتخاب وکیل و موسسه مهاجرتی تحقیق و دقت لازم را بعمل آورید.

الف) بررسی و استعلام از کانون وکلای دادگستری شماره پروانه وکالت وکیل داخلی

ب) بررسی شماره ثبت موسسه مهاجرتی داخلی و استعلام آن از سایت روزنامه رسمی

ج) بررسی کد معتبر قابل استعلام در  سایت کشور مقصد وکیل خارجی

 

گربه محض رضای خدا موش نمیگیره

 

گربه برای رضای خدا موش نمی گیرد

در تب و تاب فعلی مهاجرت گاهی با تبلیغاتی مواجه می شویم که عنوان می کنند در صورت عدم موفقیت در روند مهاجرت کلیه وجه پرداختی شما عودت داده می شود. اگر هموطنان عزیز کمی تامل کنند و با یک مراجعه ساده به سایتهای رسمی مهاجرت کشورهای مختلف متوجه خواهند شد که در شروع هر پروسه مهاجرتی مبالغی به صورت آنلاین در سایت برای ثبت نام نفرات پرداخت می شود و بدون انجام این امر پرونده فرد یا افراد به جریان نمی افتد و در هیچ مسیر مهاجرتی با وجود تجربه فراوان و بررسی های دقیق قبل از شروع پروسه مهاجرت نمی توان تضمین داد که پرونده موفق خواهد بود. پس اگر پرونده ای به هر دلیلی ناموفق بود و وکیل یا موسسه مهاجرتی کل پول را استرداد کرد!!! آیا آن مبالغ را از جیب و حساب خود پرداخت کرده اند و خود را بابت یک پرونده ناموفق جریمه کرده اند یا اصلا پروسه مهاجرتی را کلید نزده اند و با تبلیغات گسترده از تعداد حتی کمی  از متقاضیان (مثلا ده نفر) مبلغی نه چندان چشمگیر در مقایسه با پرونده های مهاجرتی گرفته اند (مثلا دوهزار دلار ) و با چرب زبانی دو و یا حتی سه ماه که باز هم مدت شک برانگیزی در مسیر مهاجرت نیست این افراد را معطل نگه داشته اند و سپس در کمال حسن نیت کل مبلغ را هم عودت داده اند، در این بین چه اتفاقی افتاده است بیست هزار دلار به صورت قرض الحسنه و بدون بهره به مدت دو تا سه ماه برای انجام سایر امور در این شرایط اقتصادی کشور در اختیار ایشان بوده است. فرد متقاضی هم راضی از پیگیریهای فرد معرفی شده به عنوان وکیل و کارمندان و مشاوران موسسه به اصطلاح مهاجرتی که مرتب در طی این مدت  تاکید می کردند که پرونده در جریان است و در آخر با دلیل تراشی و عادی جلوه دادن مسئله و بدون در نظرگرفتن زمان و عمر تلف شده ازمتقاضی مهاجرت با منت و سربلندی کل وجه دریافتی اولیه را عودت می دهند و توسط فرد متقاضی مهاجرت نیز مورد دعای خیر قرار می گیرند. پس ملاحظه فرمودید که نه تنها منطق دارد که وکیل مهاجرتی و یا موسسه مهاجرتی مبلغی به عنوان حق الزحمه خود در پیگیری امور مهاجرتی شما و تنظیم قرارداد قانونی از شما طلب کند، بلکه باید هزینه هایی که از جانب شما برای ثبت نام و شروع پروسه مهاجرت پرداخت کرده را اعلام و از شما دریافت نماید. که به نظر نگارنده در غیر این صورت ماجرا چیزی جز آنچه شرح دادم نخواهد بود.

 

مهاجرت

هیچکس پیگیرتر از خود آدم نیست

گروهی از متقاضیان مهاجرت مخصوصا در مسیر تحصیلی هستند که خود به صورت مستقیم و بدون به کار گیری وکیل مهاجرتی و یا موسسه مهاجرتی اقدام به شروع پروسه مهاجرت می کنند. این هموطنان اگر اطلاعات کافی داشته باشند و اهل تحقیق و مطالعه باشند و تلاش کنند تا با تمام پیچ و خم های مسیر مهاجرت آشنا شوند و ازسطح زبانی خوبی هم برخوردار باشند تا موارد مندرج در فرم ها و مراحل کار را به خوبی درک کرده و به کار گیرند، هم چنین امکان پرداخت آنلاین مبالغ مورد نیاز در مراحل مختلف را داشته باشند، می توانند به راحتی بدون کمک وکیل مهاجرتی حتی از نوع ارزان و یا موسسه مهاجرتی داخلی و خارجی مسیر مهاجرت را طی کرده و در کشور مقصد زندگی تازه ای را شروع کنند. البته به نظر نگارنده در صورت نداشتن هر یک از موارد ذکر شده به عنوان ویژگی برای شخص متقاضی مهاجرت بهتر است از یک وکیل مهاجرتی و یا موسسه مهاجرتی معتبر کمک بگیرند. با همان منطقی که کار را باید به کاردان سپرد تا احتمال عدم موفقیت آن کم شود و صد البته که در انتخاب کاردان هم باید دقت لازم را داشت.

 

موسسه مهاجرتی

در پایان موسسه زانکو برای تمامی هموطنان آرزوی زندگی شاد همراه با سلامتی در هر نقطه از جهان که احساس آرامش می کنند را دارد و برای کمک در رسیدن به این آرامش خدمات رایگان مشاوره در امر تصمیم گیری برای مهاجرت یا عدم مهاجرت، انتخاب مقصد مناسب برای مهاجرت و انتخاب مسیر درست برای مهاجرت را در اختیار هم وطنان گذاشته است.

خط ویژه تلفن 02122225334 از 9 صبح تا 9 شب جهت هماهنگی مشاوره رایگان تلفنی و حضوری و خط تلفن همراه 09022221316 جهت مشاوره 24 ساعته ازطریق پیامک، تلگرام و واتس اپ در خدمت متقاضیان محترم مهاجرت می باشد.

 

بیشتر بخوانید:

تحصیل رایگان در کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا​​​​​​​

پیشنهاد سردبیر زانکو