همراهی دانش آموز

آمریکا کشوری است که از پنجاه ایالت تشکیل شده و در قسمت شمالی قاره آمریکا قرار گرفته است. ویزای توریستی آمریکا از دسته ویزاهای کوتاه مدت و با اقامت موقت محسوب می شود.

اقامت دائم آمریکا با ویزای توریستی

چنانچه فرد دارنده ویزای توریستی پس از ورود به خاک آمریکا، موفق به ایجاد کارآفرینی گردد. در این صورت می تواند پس از بازگشت به کشور مبدا، نسبت به اخذ ویزای کارآفرینی و سپس اقامت در این کشور اقدام نماید. اگر فرد از طریق ویزای توریستی وارد آمریکا شده و بتواند فرصت شغلی پیدا کند، قادر است پس از بازگشت به کشور مبدا در راستای دریافت ویزای کار و اقامت اقدامات لازم را انجام دهد.

بیشتر بخوانید:

هزینه های زندگی در آمریکا

مدت‌ زمان صدور ویزای توریستی آمریکا

پیش از این، صدور ویزای توریستی برای افراد متقاضی حداکثر به مدت 30 روز  به طول می انجامید. چنانچه پرونده به بررسی ها و ارزیابی های بیشتری نیاز پیدا می کرد، نهایتا پس از گذشت 3 ماه ویزای مورد درخواست صادر می گردید. اما امروزه چنانچه افسر کنسولی تصمیم بگیرد که ویزا را به صورت درجا صادر نماید، 3 روز طول می کشد. اما چنانچه بررسی های بیشتری لازم باشد، این مدت زمان ممکن است به 6 ماه هم برسد. فرآیند تقاضای ویزای توریستی آمریکا در سه مرحله انجام می گیرد که به شرح ذیل می باشد:

  • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی به صورت آنلاین
  • انجام برنامه ریزی جهت انجام مصاحبه با در نظر گرفتن مدت زمان انتظار برای مصاحبه
  • آمادگی لازم برای انجام مصاحبه و پرداخت نمودن مبلغ انجام آن
  • دلایل رد درخواست ویزای توریستی آمریکا

دلایلی که منجر به ریجکت یا رد ویزای توریستی این کشور برای فرد متقاضی می گردد عبارت است از:

  • عدم تمکن مالی فرد
  • عدم صداقت در مصاحبه حضوری در سفارت
  • بارداری متقاضی اصلی یا همسر شخص متقاضی
  • به دلیل این که ویزای توریستی یک ویزای غیر مهاجرتی است، در صورتی که فرد دارای پرونده مهاجرتی باشد، ویزای توریستی وی رد می گردد.
  • زمانی که افسر ویزا به هر دلیلی احساس کند که فرد متقاضی قصد ماندن در آمریکا و درخواست پناهندگی را دارد.

بیشتر بخوانید:

نظام سیاسی آمریکا

نتورک مارکتینگ در آمریکا

ویزای توریستی آمریکا

بیشتر بخوانبد:

تفاوت زندگی در کانادا و آمریکا

برای اخذ توافق بین والدین و قیم آنها، باید این توافق را کاستودین هم در کشور والدین و هم در کشور کانادا امضا کند. این توافق باید در حضور یک شخص حقوقی انجام شده و جنبه رسمی داشته باشد. برای این مورد، قیم باید سوگند بخورد که هر آنچه در توافق یا سند گفته شده است، حقیقت دارد و به آن پایبند است. 

همراهی دانش آموز (هوم استی)

راه دیگری که در این مورد وجود دارد این است که والدین دانش آموز، تقاضای هوم استی برای فرزند خود داشته باشند تا از این طریق وی را تحت حمایت خانواده‌ای مطمئن، به عنوان سرپرست، قرار دهند. شروط قیم این است که سن وی از ۱۹ سال کمتر نباشد و اقامت دائم و یا شهروندی کانادا را داشته باشد.

این شروط الزامی است و برای مواردی که قیم فرد از داخل کانادا انتخاب شده باشد، در نظر گرفته می‌شود. والدینی که از طریق ویزای همراه دانش آموزی کانادا، به این کشور می‌روند، باید برنامه‌ریزی کرده و این نوع ویزای خود را به اقامت کانادا تبدیل کنند. این بخش از تحصیل دانش آموز، یکی از جنبه‌های جذاب زندگی وی است. چون زندگی در بین یک خانواده کانادایی و آشنایی با فرهنگ آنها، می‌تواند بسیار جذاب باشد. در این شیوه، خانواده کانادایی وظیفه دارد اتاقی مستقل در اختیار دانش آموز گذاشته و سه وعده غذایی وی را تامین کند. وظیفه نظارت بر تحصیل و حمایت عاطفی وی را نیز باید بر عهده بگیرد. استفاده از این روش علاوه بر تقویت زبان انگلیسی یا فرانسوی دانش آموز، می‌تواند از لحاظ فرهنگی نیز برای وی مفید باشد.

مدت اعتبار گرین کارت آمریکا

پیشنهاد سردبیر زانکو