ویزای توریستی کانادا یا همان ویزای گردشگری کانادا برای تفریح و بازدید از جاذبه های دیدنی کشور کانادا و دیدار خانواده و دوستان برای متقاضیان فراهم شده‌است. با این ویزا می‌توانید به مدت ۶ ماه در کانادا اقامت داشته‌باشید. در این مطلب به هزینه، مدارک مورد نیاز و شرایط دریافت ویزا توریستی کانادا می پردازیم.

ویزای توریستی کانادا

شرایط اخذ ویزای توریستی کشور کانادا چه چیزهایی است؟ و چه اقداماتی لازم است انجام دهیم تا بتوانیم ویزا توریستی کانادا را اخذ کنیم و درخواستمان ریجکت نشود؟ اسناد و مدارکی که باید برای دریافت ویزا ارائه دهیم چه چیزهایی است؟

کانادا کشوری است با جاذبه های توریستی چشمگیر و طبیعت زیبا که گردشگران زیادی همیشه علاقه‌ی زیادی نسبت به سفر به این کشور از خود نشان داده‌اند. سالیانه میلیون‌ها توریست با هدف گردش و تفریح یا دیدار با افراد خانواده و دوستان و آشنایان، نسبت به دریافت ویزای توریستی کانادا برای سفر به این کشور اقدام می‌کنند. به همین دلیل اگر می‌خواهید به کانادا مسافرت کنید لازم است تا مجوز ورود به این کشور و ویزای کانادا را داشته باشید.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا شامل سه نوع ویزا (ویزای سینگل، ویزای مولتیپل و سوپر ویزای کانادا) می شود که در ادامه مقاله شرایط هرکدام را بررسی می‌کنیم. 

ویزای سینگل کانادا

با این نوع ویزای توریستی کانادا، شما فقط یکبار فرصت ورود به کشور کانادا را دارید. پس از این که صاحب ویزا کانادا را ترک کند برای اینکه بتواند دوباره وارد این کشور شود، باید دوباره نسبت به اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام کند. البته تنها استثنا در این مسئله این است که اگر گردشگر قصد داشته‌باشد که به کشور آمریکا سفر کند برای ورود دوباره به کشور کانادا نیازی به ویزا نخواهد داشت.

 ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل یا ویزای مولتی کانادا جزو ویزای های توریستی ۵ ساله به شمار می‌آید که ضمن فراهم کردن اقامت موقت برای فرد، پس از پایان مدت زمان اعتبار پاسپورت، اعتبار آن به پایان می‌رسد.

ویزای توریستی چند بار ورود کانادا، به دارنده این اجازه را می‌دهد که با توجه به مدت زمان پاسپورت متقاضی، به صورت نامحدود به این کشور وارد شود و در هر بار ورود، تا ۶ ماه بدون محدودیت در کانادا اقامت داشته باشند. البته باید حواستان باشد که ویزای توریستی چند بار ورود کانادا، تا یک ماه قبل از اتمام تاریخ پاسپورت، اعتبارش را از دست می‌دهد.

سوپر ویزای کانادا

از دیگر انواع ویزای توریستی، سوپر ویزای کانادا یا همان ویزای والدین می‌باشد که مناسب برای پدربزرگ، مادربزرگ و یا پدر و مادر فردی 18 ساله یا بالاتر است که از اقامت دائم کانادا برخوردار است. با سوپر ویزای کانادا شما می‌توانید در هر بار ورود به کانادا تا ۲ سال متوالی در این کشور اقامت کنید.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا

اداره‌ مهاجرت کانادا مدت زمان اعتبار ویزای توریستی را برای ویزای سینگل شش ماه و برای ویزای مولتیپل ۱۰ سال مشخص کرده است اما در هر صورت، ویزای توریستی تا پایان مهلت اعتبار گذرنامه اعتبار دارد. دارنده ویزای مولتیپل هر ۶ ماه باید از خاک کانادا خارج شود. دارنده ویزای سینگل پس از خروج از کانادا باید مجددا ویزای توریستی کانادا را اخذ کند.

نکته‌ مهمی  که در روند اخذ ویزا باید به آن دقت کرد این است که افسر مهاجرت و افسر پرونده نقش اساسی و بسیار مهمی در تعیین مدت زمان اعتبار ویزای توریستی است. افسر پرونده، مولتی یا سینگل بودن ویزای شما را تعیین می‌کند. همچنین افسر مرزی مستقر در فرودگاه، مدت اعتبار ویزای شما را مشخص می‌کند؛ بنا به تشخیص افسر است که مدت اعتبار ویزا ممکن است کاهش یا افزایش یابد.

فراموش نکنید پس از صدور ویزا، متقاضی فرصت دارد تا زمان درج شده در برچسب ویزا وارد کانادا شود، در غیر این صورت ویزای او باطل خواهد شد.

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

 1. داشتن پاسپورتی معتبر
 2. داشتن سلامت سلامت جسم و روان
 3. پیروی از تمامی قوانین مربوط به کانادا در هنگام سفر به این کشور
 4. داشتن تمکن مالی
 5. تعهد دادن جهت اثبات بازگشت به کشور خود
 6. نداشتن سوء پیشینه
 7. برخورداری از برنامه‌ای دقیق برای بازدید از کانادا

 

البته باید توجه شود که موارد ذکر شده فقط شامل لیست کلی از مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا است. قوانین و مقررات و شرایط دریافت ویزا با توجه به شرایط فردی هر متقاضی باید بررسی شود.

مراحل دریافت ویزای مسافرتی کانادا

 1. تهیه و تحویل مدارک لازم جهت اخذ ویزا
 2. تکمیل فرم های درخواست
 3. هزینه های مربوط به درخواست ویزا و انگشت نگاری را پرداخت کنید و در صورت ثبت نام حضوری نیز باید هزینه را قبل از ثبت نام پرداخت کرده و فیش واریزی را همراه دیگر مدارک به همراه داشته باشید.
 4.  باید درخواست خود را برای دریافت ویزای مسافرتی ثبت کنید.

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا حداقل ۳ ماه است. اما این زمان به تعداد درخواست ها و سپری شدن روند هر فرد بستگی دارد.

هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا 300 دلار است. متقاضی ملزم است که کل این هزینه را در زمان اقدام برای درخواست ویزای کانادا پرداخت کند. توجه کنید که ۱۸۵ دلار از این هزینه به سفارت کانادا پرداخت می‌شود که ۱۰۰ دلار برای بررسی مدارک و ۸۵ دلار برای انگشت نگاری ویزای کانادا است


سوالات متداول ویزای توریستی کانادا

در این بخش از مقاله تلاش کردیم که به بعضی از سوالات متداول که در روند اخذ ویزای توریستی کانادا ممکن است برای متقاضیان به وجود بیاید را پاسخ دهیم.

 •  تکمیل فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا چه مدت زمان می‌برد؟

تکمیل فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا، بسته به زمان آپلود مدارک و پرداخت هزینه‌های انگشت نگاری و بررسی مدارک توسط متقاضی و یا عامل ویزای توریستی کانادا متفاوت است و نمی‌توان زمان مشخصی برای آن مشخص کرد.

 •  آیا تمدید ویزای توریستی کانادا امکان پذیر است؟

به طور کلی باید گفت که تمدید ویزای توریستی کانادا امکان‌پذیر است و اگر شما قصد دارید برای مدت زمان بیشتری در این کشور اقامت کنید باید ۳۰ روز قبل از اینکه اعتبار ویزای توریستی شما از بین برود برای اقامت بیشتر، به مقامات رسمی این کشور درخواست دهید.

 • آیا برای دریافت ویزای توریستی کانادا دریافت بیمه مسافرت ضروری است؟

داشتن بیمه مسافرتی ضروری نیست، اما بهتر است همواره برای سفر به کشورهای خارجی یک بیمه مسافرتی نیز داشته باشید. شما از اتفاقی که در سفر برای شما رخ خواهد داد اطلاعی نخواهید داشت بنابراین داشتن بیمه مسافرتی اهمیت بالایی دارد.

 

پیشنهاد سردبیر زانکو