مسافرین با اخذ ویزای روسیه می توانند به این کشور پهناور سفر کنند و با جذابیت های منحصر بفرد و توریستی آن آشنا شوند.

انواع ویزای روسیه

ویزای توریستی روسیه

مخصوص افرادی که به مدت کوتاهی با هدف گردش و تفریح به روسیه می‌روند.

بیشتر بخوانید:

ویزای توریستی آمریکا

ویزای تجاری روسیه

مخصوص افرادی که به همراه اسناد معتبر، به قصد کسب و کار به روسیه سفر می‌کنند.

ویزای خصوصی روسیه

مخصوص افرادی که از یک شخص ساکن در روسیه، دعوت‌نامه دریافت کرده‌اند.

ویزای ترانزیت روسیه

مخصوص افرادی که روسیه برای آن‌ها یک ایستگاه بین‌راهی (بین مبدا و مقصدشان) است.

ویزای روسیه

ویزای درمانی روسیه

ویزای درمانی ویزایی است که برای ادامه درمان پزشکی افراد صادر می گردد. جهت اخذ این ویزا متقاضی می بایست ثابت نماید که امکان درمان وی در کشور مبدا امکان پذیر نیست و برای تکمیل دوره درمانی خود نیازمند آن است که از امکانات پزشکی کشور مقصد استفاده نماید. افرادی که قصد دارند جهت درمان های پزشکی به روسیه سفر نمایند می بایست برای دریافت ویزای خصوصی یا Private Visa اقدام نموده و از طریق دریافت این ویزای روسیه وارد کشور گردند. مدت اعتبار این ویزا  تا سه ماه بوده و می توان از آن یک تا دو بار ورود به روسیه استفاده نمود.

ویزاهای با امکان اقامت بالای سه ماه جزء دسته ویزاهای بلند مدت قرار می گیرند. ویزای تحصیلی با طول دوره بالای ۶ ماه ویزای بلند مدت محسوب می گردد. ویزای کاری چندگانه ای که فرد بعد از تمدید ویزای سه ماهه کوتاه مدت کاری در وزارت امور داخلی کشور روسیه دریافت می کند نیز جزء ویزاهای بلند مدت می باشد. ویزاهای بلند مدت به منظور اقامت متقاضیان در کشور مورد نظر صادر می شود و قابلیت تبدیل به اقامت بلند مدت را نیز خواهد داشت.

ویزای کاری روسیه

مخصوص افرادی که قصد دارند در روسیه برای مدتی مشغول کار شوند. افرادی که قصد دارند به منظور کار به کشور روسیه سفر کنند می بایست از کارفرمایی در روسیه نامه پیشنهاد شغلی یا Job Offer  داشته باشند. فقط با داشتن این دعوت نامه شغلی است که افراد می توانند ویزای کاری روسیه را کسب نمایند. این نوع از ویزای روسیه تا ۳ ماه معتبر بوده و شخص تنها مجاز به یکبار ورود با این ویزا می باشد. البته متقاضی این امکان را خواهد داشت که ویزای خود را در دفتر محلی ویزا مربوط به اداره امور داخلی روسیه تمدید کند. دوره اعتبار این ویزای چند گانه باید با طول مدت قرارداد کاری فرد متقاضی همخوانی داشته باشد هرچند که این مدت نمی تواند بیش از یک سال برای هر ویزا باشد و می بایست در صورت نیاز سالیانه تمدید گردد.

بیشتر بخوانید:

کار خانگی در اروپا

کار فریلنس در اروپا

راحت ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

ویزای تحصیلی روسیه

مخصوص افرادی که با هدف تحصیل وارد خاک روسیه می‌شوند.جهت تحصیل در روسیه می بایست اول حتما ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایید. طول دوره های لیسانس در روسیه عمدتا ۴ سال بوده و برای بسیاری از رشته ها اشخاص با آیلتس ۵- ۵/۵ می توانند آغاز به تحصیل نمایند دوره های کارشناسی ارشد در کشور روسیه رشته های متعددی از قبیل تجارت بین المللی، ریاضیات، علوم کامپیوتر، علوم سیاسی و امور مالی و … را شامل می شود. طول مدت دوره های این مقطع تحصیلی به طور کلی بین یک سال ونیم تا دو سال بوده و حداقل آیلتس مورد نظر برای این سطح آیلتس ۵/۶ و یا مدرک تافل برابر می باشد. تحصیل در مقطع دکتری  نیز در روسیه معمولا ۴ تا ۶ سال به طول می انجامد. دغدغه اصلی دانشجویان در دوره دکتری انجام تحقیقات این دوره تحصیلی می باشد. برای تحصیل در این مقطع حتما نیاز است که شخص از قبل با استاد راهنما یا سوپروایزری از این کشور مکاتبه کرده و ابتدای امر تایید او را بدست آورد. موارد بعدی داشتن مدرک زبان آیلتس سطح ۷ و مقالات معتبر ISI می باشد. 

بیشتر بخوانید:

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در قبرس

تحصیل در ارمنستان

مدارک لازم برای دریافت ویزای روسیه

  • پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
  • دو قطعه عکس سه*چهار 
  • بلیط نهایی رفت و برگشت
  • رسید نهایی هتل یا هر محل اقامت دیگر
  • فرم تعهد بازگشت به کشور
  • فرم مشخصات فردی

معمولا طی سه تا هشت روز کاری ویزای روسیه صادر خواهد شد.

پیشنهاد سردبیر زانکو