ویزای قبرس، انواع ویزای قبرس، مهاجرت به کشور قبرس، راه های گرفتن پاسپورت قبرس و آثار حقوقی و مدنی آن در مقاله پیش رو مورد مطالعه قرار خواهد گرفت و مورد تحلیل قرار خواهد گرفت. شروط اخذ ویزای قبرس چگونه است؟ گرفتن کدام یک از انواع ویزاهای قبرس به اخذ اقامت دائم و پاسپورت قبرس منتهی می‌شود؟ شرایط لازم برای اخذ پاسپورت قبرس به چه صورت است؟ انواع ویزاهای قبرس کدامند؟ در این متن به این سوال‌های اساسی و دیگر سوال‌های شما در مورد ویزای قبرس و آثار حقوقی و مدنی آن پاسخ خواهیم داد.

کشور قبرس:

کشور قبرس یکی از کشورهایی است که به دلیل هزینه‌های کم زندگی و امکانات فراوانی که دارد همه ساله خواهان اخذ ویزا در جهت گردشگری یا تحصیل یا کار و فعالیت‌هایی از این قبیل از سراسر جهان می‌باشد. ما  در راستای دادن اطلاعات کلی در خصوص ویزای قبرس و شروط لازم جهت اخذ انواع مختلف ویزای کشور قبرس مقاله‌ای ترتیب دادیم تا به طور کلی به سوالات شما عزیزان پاسخ دهد. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران و کارشناسان تخصصی موسسه‌ی زانکو تماس گرفته و سوال‌های خود را برطرف کنید. از این رو تمام سوال‌های شما در جهت مهاجرت به کشور قبرس از طریق مشاوره‌ی زانکو به صورت رایگان پاسخ داده خواهد شد.

قبرس

ویزای تحصیلی قبرس و شرایط عمومی لازم جهت اخذ آن:

ویزای قبرس و شرایط جغرافیایی و آب و هوای کشور قبرس مورد بررسی تخصصی قرار خواهد گرفت. قبرس کشوری است که در قسمت شرقی مدیترانه قرار گرفته و شامل دو بخش است. بخش اول آن قبرس شمالی است؛ بخش دیگر آن قبرس جنوبی است. در این دو قسمت مردم به دو زبان یونانی و ترکی محاوره می‌کنند و این دو زبان، زبان رسمی این کشور است و سومین جزیره مدیترانه از لحاظ مساحت جغرافیایی است. آب و هوای قبرس بسیارگرم و خشک است. قبرس در زمستان دارای آب و هوای معتدل و مناسب است.

کشور قبرس از نظر صنعت خیلی پیشرفته نیست. مردم به طور معمول بیشتر به کشاورزی و دامپروری مشغول می‌باشند.

 

ویزای قبرس و انواع آن به چه صورت است؟

در این بخش انواع مختلف ویزای قبرس را معرفی خواهیم کرد.

 • Airport Transit Visa- 1

ویزای فرودگاه از نوع ویزای A در قبرس است که تحت این ویزا فرد اجازه‌ی عبور از فرودگاه قبرس را دارد اما اجازه‌ی تردد در کشور قبرس را نخواهد داشت.

 • Transit Visa-2

ویزای ترانزیت جزو دسته‌ای از ویزاها است که این نوع ویزا مشمول افرادی می‌شود که قصد سفر از مبدا به مقصدی را دارند که  قبرس کشور میانی بین آن دو می باشد.

 • Group Visas-3

ویزای کوتاه مدت جزو ویزاهایی می‌باشد که در نهایت مدت زمان استفاده از این نوع ویزاها در حدود 3 ماه می‌باشد.

 • Long-Stay Visa-4

این نوع ویزا شامل ویزاهای بلند مدت قبرس می‌باشد که مدت زمان ویزاهای اقامت طولانی مدت در کشور قبرس از 3 ماه به بالا است و این ویزا انواع مختلفی دارد که به بیان تک تک آن‌ها می‌پردازیم. انواع ویزاها برای کار، تحصیل و سرمایه گذاری در قبرس جزو این دسته از ویزاها قرار گرفته است که به آن ویزای ملی نیز گفته می‌شود.

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی قبرس چگونه است؟

تحصیل در قبرس به دلیل شهریه و هزینه‌های پایین نسبت به سایر کشورهای اروپایی و کم بودن میزان جرم و جنایت مورد توجه بسیاری از افرادی قرار گرفته که قصد تحصیل در خارج کشور را دارند. امکان تحصیل در قبرس به زبان های دیگر نیز وجود دارد از جمله ترکی و یونانی. در کشور قبرس دو دسته دانشگاه های دولتی و غیر دولتی به ارائه‌ی خدمات تحصیل در قبرس می‌پردازند.

 

ویزای کاری قبرس چگونه است؟

امکان دریافت ویزای کشور قبرس برای فعالیت‌های شغلی و کاری در صورتی امکان دارد که فرد پیشنهاد کاری از یک کارفرما در قبرس داشته و از جانب او دعوت شده باشد. دریافت پیشنهاد کاری از قبرس بدون حضور در این کشور بسیار سخت و در بعضی مواقع نشدنی است. با توجه به اینکه آمار بیکاری در کشور قبرس بسیار بالا بوده و برابر با 13% است،  کارفرمایان ترجیح می‌دهند که در ابتدا از افراد داخل کشور فردی را استخدام کنند. از جهت شانس فرد خارجی از کشوری دیگر در قبرس جهت دریافت کار خیلی کم است.

 همچنین باید بدانید که کشور قبرس اجازه‌ی دریافت ویزای جستجوی کار را به افراد بین المللی نخواهد داد؛ اما در کشورهایی دیگر چون آلمان و اتریش اجازه‌ی دریافت ویزای جستجوی کار وجود خواهد داشت. در این صورت این امکان است که فرد متقاضی بدون دریافت پیشنهاد کاری و فعالیت‌های مربوطه، ویزای قبرس را از نوع کاری دریافت کند و به مدت زمان 6 ماه در کشور مقصد در جستجوی کار باشد. حاضر بودن در کشور مبدا شانس استخدام متقاضی را قطعا چندین برابر خواهد کرد. البته در کشورهایی مثل آلمان و اتریش نرخ بیکاری بسیار کم است و در جستجوی کار بودن در این کشور‌ها بسیار راحت‌تر است. به همین جهت احتمالات و شانس فرد برای پیدا کردن و استخدام شغل دلخواه بسیار بالاتر از سایر کشورها می باشد. حتما این نکته را مد نظر قرار دهید که این امکان وجود دارد که دریافت اقامت دائم و پاسپورت تحت استخدام شدن برای انواع مشاغل و کار کردن در این کشورها وجود دارد. مدرک‌هایی که جهت اخذ ویزا کاری قبرس مورد نیاز است در زیر  به طور کامل ذکر گردیده و این نوع ویزای کاری قبرس شامل اکثر هنرمندان نیز می شود:

 • 1-تکمیل فرم درخواست ویزای کاری قبرس
 • 2-گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه از مراجع قانونی
 • 3-اثبات تمکن مالی برای هزینه‌های شش ماه زندگی معادل 200 تا 500 دلار
 • 4-نامه‌ی پیشنهاد کار از سوی کارفرمای شرکت قبرسی و یا  داشتن قرارداد کاری قبرس
 • 5-هزینه‌ی ناچیزی به مبلغ 20 پوند برای فرم درخواست ویزا
 • 6-گرفتن بیمه‌ی مسافرت
 • 7-داشتن نامه‌ی سلامت پزشکی
 • 8-ارسال مدرک‌های مربوطه به محل سکونت در کشور قبرس

لازم به ذکر این نکته نیز است فرد با کار کردن و داشتن شغل در کشور قبرس امکان دریافت پاسپورت و اقامت دائم را خواهد داشت که نکته‌ی بسیار مهمی است.

 

ویزای درمانی قبرس چگونه است؟

ویزای قبرس برای اهداف درمان نیز به افرادی از کشورهای دیگر مختص می‌شود که قصد انجام درمان و انواع معالجات پزشکی در کشور قبرس را خواهان هستند. مدرک‌های مورد نیاز جهت اخذ ویزای درمانی قبرس به طور کامل در قسمت زیر آمده است:

 • 1-دوعکس پرسنلی برای پاسپورت
 • 2-اصل پاسپورت + کپی آن
 • 3-ارسال نامه‌ی مربوطه به شغل شخص در کشور مبدا
 • 4-نامه‌ی رزرو کردن هتل
 • 5-اصل بلیط رفت و برگشت
 • 6-نامه‌ی بیمارستان و مراکز درمانی مورد نظر شخص در کشور قبرس
 • 7-نامه‌ی تمکن مالی فرد مربوط به 3 ماه گذشته به طور کامل
 • 8-مدرک‌های مربوطه به این علت که وجود شرایط درمان در کشور مبدا وجود ندارد

شایان به ذکر این نکته است  تنها در صورتی که شخص دارای ویزای شنگن باشد، نیازی به گرفتن ویزا نخواهد داشت. مدت زمان طی شدن مراحل اخذ ویزا 10 الی 15 روز(کاری) است. این ویزا در نوع ویزاهای کوتاه مدت قرار می‌گیرد.

ویزای بلند مدت

ویزاهای بلند مدت قبرس چگونه است؟

ویزاهایی از قبیل کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و در بعضی موارد ویزاهای درمانی جزو دسته‌ی ویزاهای بلند مدت می باشد. ویزاهای بلند مدت جزو ویزاهای نوع D قرار دارد.  مدت زمان اعتبار این نوع ویزاها بیشتر از 90 روز کاری می باشد. انواع ویزاهای بلند مدت قبرس به طور کامل در قسمت زیر آمده است:

ویزای اقامتی قبرس به صورت زیر بیان می‌شود:

ویزای اقامتی قبرس نوع‌های متفاوتی دارد که بستگی به شرایط و هدف‌های مهاجرتی فرد، این نوع ویزای قبرس برای او صادر می‌شود.

 • 1-ویزای قبرس نوع A:

افرادی که قصد دارند در جهت انجام کار یا شغلی در زمینه‌ی پرورش ماهی، دام و کشاورزی در کشور قبرس فعالیت کنند و با سرمایه گذاری مبلغی معدل 250 هزار یورو امکان دریافت این ویزا را خواهند داشت. باید به این نکته توجه داشت کار پیشنهادی نباید اثرهای بد و مضری بر روی اقتصاد کشور قبرس داشته باشد.

 • 2-ویزای قبرس نوع B:

کسانی که قصد انجام فعالیت یا کار به صورت کارفرما در زمینه های مختلفی از جمله معدن با سرمایه گذاری مبلغی به معادل 200 هزار پوند در کشور قبرس را داشته باشند با سرمایه گذاری این مقدار پول مشمول ویزای بلند مدت قبرس از این نوع خواهند شد.

 • 3-ویزای قبرس نوع C:

این ویزا مشمول افرادی می‌شود که قصد سرمایه گذاری به مبلغ 150 هزار یورو در یک زمینه‌ی علمی یا شاخه‌ی تخصصی در کشور قبرس را دارند. شایان به ذکر این نکته نیز است که این سرمایه گذاری نباید آثار بد و منفی بر روی اقتصاد کشور داشته و به نفع دولت باشد.

 • 4-ویزای قبرس نوع D:

 فردی که قصد انجام کار به صورت کارفرما در شاخه‌ی علمی و تخصصی در کشور قبرس را داراست. این فرد باید دارای شرایطی از جمله صلاحیت و شرایط دانشگاهی و تخصصی باشد. و اثبات تامین هزینه‌ها در این حالت برای مخارج زندگی در قبرس نیز لازم بوده است.

 • 5-ویزای قبرس نوع E:

 فردی که پیشنهاد کار دائم و همیشگی در قبرس را دارا باشد.

 • 6-ویزای قبرس نوع F:

 افرادی که قابلیت ارائه‌ی درآمد سالیانه‌ی کافی را برای قبرس دارند. درآمد سالیانه‌ای که امکان فراهم کردن یک زندگی راحت و آسوده در کشور قبرس را بدون نیاز مالی برای کار کردن را برای فرد تامین کند. متوسط این درآمد سالیانه باید حداقل باید 5600 پوند برای متقاضی باشد. به ازای هر شخص همراه شخص اصلی، مبلغ 2700 پوند ، نیاز است. البته امکان دارد که اداره‌ی مهاجرت کشور قبرس، تحت شرایطی خاص مبلغ بیشتری را از متقاضی طلب کند. اکثرا اشخاصی که تحت این شرایط اقدام می کنند، بیشتر بازنشستگان بوده ونوع این ویزا F است.

ویزای کوتاه مدت

ویزاهای کوتاه مدت قبرس به چه صورت است؟

همانطور که در قسمت های قبل گفته شد، ویزای قبرس شامل انواع ویزاهای بلند مدت و کوتاه مدت می‌شود که تا حدودی به طور کامل راجع به آن صحبت کردیم و در ادامه به بررسی بیشتر آن می‌پردازیم. انواع ویزاهای بلند مدت قبرس در بخش‌های قبل به طور کامل بیان گردید. در این بخش به توضیح انواع ویزاهای کوتاه مدت قبرس می‌پردازیم.

 • 1-ویزای تجاری:

این نوع ویزا در قبرس مشمول اشخاصی می‌شود که قصد انجام کارهای تجاری در قبرس را دارند. مدرک‌های مورد نیاز به جهت دستیابی به ویزا تجاری در قسمت زیر به طور کامل بیان گردیده است. همچنین مراحل گرفتن این ویزا 10 الی 15 روز کاری می باشد نکته‌ها به صورت زیر است.

 • 1-دو عدد عکس
 • 2-اصل پاسپورت و کپی
 • 3-نامه‌ی کار
 • 4-مدارکی از قبیل رزرو هتل
 • 5-اصل بلیط رفت و برگشت
 • 6-نامه‌ی مربوط به شرکت دعوت کننده و کپی آن
 • 7-نامه‌ی تمکن مالی به طور کامل در 3 ماه گذشته
 • 8-کپی نامه‌های مالیاتی 3 سال گذشته به طور کامل
 • 9-نامه‌ی دعوت شرکت میزبان با مهر سازمان مهاجرت به طور دقیق

 اگر فرد دارای ویزای شینگن باشد، نیازی به اخذ ویزای کشور نیست.

 • 2-ویزای توریستی:

برای گرفتن این نوع ویزا فرد باید اثبات کند که با هدف توریستی قصد سفر به قبرس و دیدن آن و تفریح را دارد. مدرک‌های لازم جهت ارائه برای گرفتن این ویزا مانند ویزای تجاری بوده با این تفاوت که فرد در این نوع باید هدف خود را از سفر به قبرس برای اهداف توریستی و مسافرتی را اثبات کند. مدت زمان مراحل گرفتن ویزا نیز 10 الی 15 روز است و شما می‌توانید با گرفتن این ویزا به قبرس سفر کرده و لذت ببرید.

 • 3-ویزای درمانی:

شرایط لازم برای گرفتن ویزای درمانی کشور قبرس در قسمت‌های قبل نیز به ور کامل بیان شده است.

 • 4-ویزای ملاقات دوستان و خانواده در کشور قبرس:

برای گرفتن این ویزا درکشور قبرس شخص میبایست از طریق ارائه‌ی نامه‌ی دعوت از سوی میزبان یا خانواده‌ی خود با مهر و تایید رسمی اداره مهاجرت قبرس اثبات کند که هدف از سفر به قبرس ملاقات دوستان و خانواده یا نزدیکانش است. باقی مدارک لازم قابل ارائه برای گرفتن این نوع ویزا قبرس مثل ویزاهای کوتاه مدت است که در قسمت‌ها و بخش‌های قبلی به طور کامل به توضیح آن پرداختیم و قسمت‌های مختلف آن را برای شما شرح دادیم.

 • 5-ویزای حضور و شرکت در کنفرانس‌ها:

این نوع ویزا در خصوص اشخاصی است که قصد شرکت در سمینارهایی که در قبرس برگزار می‌شوند را دارند و جهت گرفتن این نوع ویزا شخص میبایست مدرک‌های مربوط به دعوت از سوی سمینار را ارائه دهد.  و باقیمانده مدرک‌های لازم برای به دست آوردن این نوع ویزا مثل دیگر ویزاهای کوتاه مدت بیان شده در قسمت های قبل است.

 • 6-ویزای عبور فرودگاهی یا ویزای ترانزیت:

این نوع ویزا قبرس به افرادی اختصاص دارد که هدف ترانزیت بین المللی از فرودگاه کشور قبرس را خواهان هستند. و زیر نظر این ویزا امکان رفت‌وآمد در قبرس وجود ندارد و فقط برای ترانزیت کاربرد دارد.

 • 7-شرکت در مراسم فرهنگی و ورزشی:

این نوع ویزای قبرس مشمول اشخاصی میشود که قصد شرکت در مراسم ورزشی و فرهنگی را دارند. ارسال مدارک ثابت کننده مبنی بر شرکت در این مراسم جهت گرفتن این ویزا ضروری بوده و باقی مدرک‌ها مثل دیگر ویزاهای کوتاه مدت بیان شده است و به همان روش است.

مدارک لازم

ویزای قبرس و مدرک لازم برای اخذ آن چگونه است؟

مدرک‌های ضروری برای گرفتن انواع ویزای قبرس مشمول ویزاهای بلند مدت به طور مثال ویزاهای کار، تحصیل و ویزاهای اقامت کشور قبرس و ویزاهای کوتاه‌مدت مشمول ویزاهایس از قبیل ویزای درمان، توریستی، ترانزیت یا همان فرودگاهی، دیدار خانواده و دوستان در بخش‌های قبل به طور کاکل توضیح داده شده است. مدارک در حالت کلی به جهت گرفتن ویزا‌های توضیح داده شده به صورت زیر است:

 • 1-دو قطعه عکس
 • 2-اصل مدرک پاسپورت + کپی آن
 • 3-ارسال نامه‌ی مربوط به شغل یا کار شخص در کشور مبدا
 • 4-نامه‌ی گرفتن هتل
 • 5-اصل بلیط رفت و برگشت
 • 6-کپی نامه‌های مالیات سه سال گذشته به طور کامل
 • 7-ارسال بیمه‌ی درمانی/ مسافرتی
 • 8-دریافت گواهی سلامت از مراکز مربوط
 • 9-نامه‌ی وضعیت تمکن مالی مربوط به سه ماه گذشته به طور کامل

بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانید:

تفاوت پاسپورت و ویزا

ویزا نمایشگاهی

طریقه‌ی اخذ ویزا

ویزامتریک چیست؟

 

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو