هر سال بیش از ۳۰۰،۰۰۰ نیروی کار خارجی با ویزای کار موقت وارد کانادا می شوند. همه افرادی که اقامت دائم کانادا را ندارند و جز شهروندان کانادایی نیستند، برای این که بتوانند در کانادا کار کنند، باید ویزای کار موقت دریافت کنند. البته استثنا هم وجود دارد که به برخی از افراد این امکان را می دهد که بدون ویزای کار در کانادا به طور موقت مشغول به کار شوند.

دریافت ویزای کار موقت کانادا یک پروسه چند مرحله ای است و ممکن است چند هفته یا ماه طول بکشد. بسته به ملیت متقاضی، تخصص و شغل مورد نظر وی در کانادا، امکاناتی برای تسریع این روند وجود دارد. هرچند بعضی از ویزاهای کاری نیازی به دریافت ارزیابی تأثیرات بازار کارندارند به طور کلی پروسه دریافت ویزای کار به صورت زیر است:

 • متقاضی باید از یکی از کارفرمایان کانادا که آماده ی اسپانسر کردن او است، پیشنهاد کار دریافت کند.
 • در صورت نیاز کارفرما باید گزارش ارزیابی تأثیرات بازار کارLMIA را از وزارت کار درخواست کند. هر چند مشاغلی وجود دارد که نیازمند اخذ LMIA نیستند
 • تمدید پیشنهاد کاری توسط کارفرما
 • ارائه درخواست برای ویزای کار کانادا
 • صدور ویزای کار کانادا

بیشتر بخوانید:

پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

ویزای کار برای افرادی صادر می شود که قصد دارند به طور موقت و برای مدت زمان محدودی در کانادا کار و زندگی کنند. اگر فرد تحت یکی از این ویزاهای نامبرده وارد کانادا شده باشد، باید یا نسبت به تمدید ویزای خود قبل از پایان تاریخ اعتبار اقدام کند و یا برای یکی از انواع ویزاهای زیر درخواست داده و وضعیت ویزای خود را تغییر دهد. در برخی شرایط  این مسیر ممکن است به اخذ اقامت دائم کانادا منتهی شود.
•    ویزای اقامت کانادا به عنوان پناهنده ی سیاسی
•    ویزای کار به عنوان پرستار خانگی
•    ویزای اقامت کانادا به عنوان همسر فرد: در صورتی که فرد در حین داشتن ویزای موقت کانادا، در این کشور ازدواج کند، واجد شرایط این ویزا خواهد شد.
    ویزای اقامت کانادا تحت گروه بشردوستانه: در این گروه درخواست ها در صورتی پذیرش می شود که در صورت عدم صدور ویزا، متقاضی دچار سختی خواهد شد.
ویزای کار در کانادا

برای اینکه فردی بتواند به طور دائم در کانادا کار کند، باید درخواست اقامت دائم دهد. هرچند داشتن ویزای کار موقت همانند سکوی پرتابی برای دریافت اقامت دائم کانادا است. زمانی که فرد با ویزای کاری در کانادا حضور دارد، ممکن است واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا تحت یکی از برنامه های تجربه کانادایی(CEC)، نیروی متخصص(Skilled Worker) و یا برنامه های استانی(Provincial Nominee Programs) نیز باشد.

 • تحصیلات
 • سابقه کاری
 • دانش زبان: مدرک زبان مورد نیاز
 • سن: 18 تا 35
 • وضعیت مالی:تمکن مالی
 • مهارت: در صورت داشتن مهارت های خاص و ارائه مدارک برای آن احتمال گرفتن ویزایش بیشتر می شود.

ویزای کار کانادا مزیت‌های زیادی را برای متقاضیان دارد و افراد می‌توانند در کنار استفاده از خدمات رایگان آموزشی، از مزایای بیمه بیکاری بازنشستگی استفاده کنند و پذیرش ساده‌ای برای اعضای خانواده‌ی خود داشته باشند. همچنین این امکان وجود دارد که بعد از شش سال با ارائه کارت اقامت دائم، حداقل 4 سال حضوری فیزیکی در کانادا، تابعیت کانادا را اخذ نمایند.

بیشتر بخوانید:

تمکن مالی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

موقعیت های شغلی مناسب برای افراد با مهارت اولین مزیت گرفتن ویزای کار کاناداست. اگر فردی سخت کوش باشید در این کشور شانس پیشرفت زیادی خواهید داشت. از دیگر مزایا، می توان به کم بودن آمار جرم و جنایت و آرامش بسیار زیاد کانادا اشاره کرد. اقتصاد این کشور نیز رو به رشد است و این موضوع موجب می شود تا افراد متخصص نگرانی ای از بابت آینده خود نداشته باشند، وجود افراد مسن زیادی که نیاز به جایگزین در شغل های خود دارند نیز از دیگر مزایاست.
 تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی از دیگر مزیت هایی است که می توانید با شهروند کانادا شدن به دست آورید. طبق نظرسنجی های مختلفی که انجام شده مهاجران مورد احترام مردم هستند و همچنین اکثریت قاطع کانادا موافق سیاست های مهاجر پذیری این کشور هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو