شرایط اخذ ویزای کانادا

پروسه دریافت ویزا کانادا، روندی فنی، حساس و نیازمند دقت و تجربه بالا دارد. کوچکترین اشتباهی در پر کردن فرم های مختلف درخواست ویزای کانادا می‌تواند به راحتی موجب تردید افسر مهاجرت و در نتیجه ریجکت درخواست شما شود.پس حتما در این امر مطالعات لازم را انجام داده و یا با افرادی که در این زمینه مهارت دارند مشورت نمایید.

هر شخصی که شهروندی و اقامت کانادا را ندارد به هر دلیل و عنوانی از جمله دیدار دوستان و آشنایان ، سفر از طریق تور , برگزاری  جلسات و همایش ها ، تحصیل و یا کار بخواهد وارد کانادا شود مستلزم دریافت ویزای کانادا میباشد . 

از آنجایی که کانادا کشوری بسیار ایده ال برای کار و تحصیل میباشد ، سالانه افراد زیادی از اقسام نقاط جهان جهت دریافت اقامت دائم و یا موقت این کشور اقدام میکنند اما  تنها عده ای موفق به دریافت این اقامت خواهند شد. اما از آنجایی که کانادا کشوری مهاجرپذیر است ، دولت آن هرساله قوانین زیادی جهت ورود مهاجران به خاک این کشور وضع می کند. 

ویزای کانادا یکی از معتبرترین ویزاهای دنیاست و به همان نسبت دریافت این ویزا سخت و نیازمند دانش بسیار تخصصی است. دانشی که ما در زانکو از آن بهره مندیم و شما را در گرفتن این ویزا یاری خواهیم کرد. اما قبل از آن بهتر است این مقاله را که راجب ویزا کانادا و انواع آن میباشد را مطالعه فرمایید.

 

ویزا کانادا

ویزا چیست؟

ویزا، اجازه یک کشور برای اقامت موقت افراد در آن کشور می باشد. درواقع ویزا یک مجوز مشروط است که به شهروندان یک کشور خارجی اعطا می شود. به این ترتیب ویزا به آن ها اجازه می دهد که وارد آن کشور شوند، در آن کشور اقامت داشته باشند و یا آن کشور را ترک کنند.

 

انواع ویزا کانادا:

 • ویزا مولتی
 • ویزا موقت
 • ویزا دائم
 • ویزا های اکسپرس
 • ویزای سرمایه گذاری
 • ویزای کار کانادا
 • ویزای تحصیلی کانادا
 • ویزای دانشجویی کانادا
 • ویزای همراه 
 • ویزای توریستی
 • ویزای دانش آموزی
 • سوپر ویزای کانادا

در ادامه توضیحاتی جزئی راجب انواع ویزا کانادا را برای شما شرح خواهیم داد.باما همراه باشید.

ویزا موقت کانادا

 • ویزا مولتی

ویزای مولتی کانادا با نام‌های دیگری همچون ویزای ۵ ساله یا ویزای مولتیپل کانادا شناخته می‌شود. این ویزا جزوه دسته ویزاهای توریستی می باشد. فرد با داشتن این ویزا می‌تواند در طول پنج سال به طور مکرر و پی در پی به کانادا مسافرت نماید. ویزای مولتی کانادا شرایط یک اقامت موقت را برای فرد در کشور کانادا ایجاد می‌کند. اعتبار این ویزا ۱۰ سال است اما با توجه به اینکه پاسپورت‌های ایرانی پنج سال اعتبار دارند، از این ویزا با نام ویزای ۵ ساله کانادا نامبرده می‌شود.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای مولتی کانادا:

 1.  پاسپورت فعلی شما برای گرفتن ویزای مولتی کانادا باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
 2. اصل کارت ملی و شناسنامه همراه با ترجمه
 3. عکس پرسنلی
 4. اصل اسناد ملکی مانند : زمین ، مغازه و.... همراه با ترجمه 
 5. ارائه بیمه همراه با ترجمه رسمی آن
 6. ارائه دعوت نامه قانونی و رسمی
 7. گئاهی اشتغال به کار
 8. گواهی تمکن مالی
 9. گواهی سلامت
 10. در صورت متاهل بودن ارائه گواهی و سند ازدواج همراه با ترجمه رسمی
 11. در صورت داشتن دعوتنامه باید مدارک شخصی که شهروند است و اقامت دارد رو ارائه دهید

مزایا و معایب ویزای مولتی چیست ؟

یکی از مزایای ویزای مولتی کانادا این است که فرد می تواند با داشتن ویزای مولتی هر تعداد که تمایل دارد به کشور کانادا سفر کند و در هر بار سفر یک اقامت 6 ماهه برای ماندن در خاک کانادا دریافت کند.دیگر مزیت این ویزا این می باشد که شما این امکان رو دارید که از هر مرزی وارد کشور کانادا شوید.

از معایب ویزای مولتی می توان به این اشاره کرد که فرد باید بعد از گذشت 6ماه حتما از خاک کانادا خارج شود تا اجازه تمدید مجدد ویزای خود را داشته باشد. حتی اگر این خروج به اندازه چند ساعت باشد.

ویزای مولتی کانادا

 

 • ویزا موقت

ویزای موقت کانادا به نوعی از ویزای این کشور گفته می‌شود که فرد طی زمانی مشخص و محدود اجازه ورود به خاک کانادا را خواهد داشت. جالب است بدانید اگر به هر نحوی ویزای شما منقضی شود شما اجازه‌ی ورود به کانادا را نخواهید داشت. ویزای موقت کانادا را می‌توان به این سه دسته اصلی تقسیم‌بندی کرد:

 1. ویزای توریستی کانادا   
 2. ویزای تحصیلی کانادا
 3. ویزای همراه کانادا

 ویزای توریستی : 

ویزای توریستی کانادا یا (Visitor Visa) همانگونه که از نام مشخص است با اهدافی توریستی و گردشگری به این کشور صادر می‌شود. نکته جالب در خصوص این ویزا این است که در حال حاضر این ویزا به شکل ویزای مولتی کانادا (Canada Multiple Visa)  صادر می‌شوند. 

ویزای تحصیلی : 

کانادا و نظام آموزشی این کشور یکی از بهترین مقاصد برای علاقمندان به ادامه تحصیل و متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا است. شما می توانید برای تحصیل در کانادا با کارشناسان زانکو مشورت کرده و از مشاوره رایگان موسسه زانکو بهره مند شوید تا بتوانید بهترین انتخاب و تصمیم را برای تحصیل در کانادا بگیرید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا :

 1. پاسپورت معتبر
 2. پذیرش از یک موسسه یا دانشگاه معتبر در کانادا
 3. شما باید ثابت کنید که بودجه کافی برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی خوددارید.
 4. عکس پرسنلی اندازه سایز گذرنامه
 5. امتیاز آزمون زبان
 6. پرداخت هزینه درخواست ویزا برای کانادا ( 160 دلار کانادا است).
 7. معاینه پزشکی مهاجرت (IME)

ویزای همراه تحصیلی :  

یکی از دغدغه‌های اصلی والدین و یا همسر متقاضیان شرایط زندگی فرزندان در طی تحصیل در کانادا می‌باشد که این موضوع باعث شده تا افراد بتوانند با بهره‌مندی از ویزای همراه در دوران تحصیل در کنار همسر و یا فرزندشان باشند. شما از دو روش زیر اقدام به اخذ ویزای همراه تحصیلی نمایید:

 • ویزای توریستی (Temporary Resident Visa)این نوع ویزا با نام ویزای TRV شناخته می‌شود و همزمان با درخواست ویزای تحصیلی محصل در دانشگاه یا مدرسه ارسال می‌شود، مدت اعتبار آن 6 ماه است. شایان ذکر است که در شرایطی که یکی از والدین دارای ویزای تحصیل یا کار باشد، فرزند آن‌ها برای اخذ ویزای تحصیلی نیازی به ارائه‌ی نامه‌ی قبولی از مدارس را ندارند و می‌توانند بدون دغدغه آن را اخذ نمایند.
 • ویزای اجازه کار (Open Work Permit): در صورتی که درخواست متقاضی در یکی از دانشگاه‌های کانادا پذیرفته شده باشد، همسر وی می‌تواند برای اخذ open work Permit اقدام نماید. این ویزا به متقاضی این امکان را می‌دهد که به صورت تمام وقت و بدون نیاز به مجوز در کشور کانادا، کار و یا تحصیل کنند. برای اخذ این نوع ویزا در حین درخواست ویزای تحصیلی می‌توان اقدام کرد.

ویزا دائم کانادا

 • ویزا دائم

ویزای دائم کانادا ویزایی است که به دارنده اجازه می‌دهد تا به‌طور دائم در کشور مستقر شود.دارندگان ویزای دائم برخلاف موقت می‌توانند به‌راحتی امکان ورود و خروج از کانادا را بدون محدودیت زمانی داشته باشند. جالب است بدانید که اقامت دائم از طریق ویزای کار، برنامه‌ای است که دولت کانادا به‌تازگی برای واجدان شرایط در نظر گرفته است. یکی از مزیت‌های تبدیل ویزای کار به ویزای دائم برخورداری از خدمات شهروندی (آموزشی، درمانی و…) و همچنین عدم وجود محدودیت سنی است.

 

 • سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا، نوعی ویزای توریستی کانادا برای والدین و یا پدر بزرگ و مادربزرگ فردی است که در کانادا اقامت دائم دارد.

شرایط سوپر ویزای کانادا :

 1.  دعوت کننده باید فرزند و یا نوه متقاضی باشد.
 2. حداقل حقوق پایه دعوت کننده در کانادا نباید از ۲۴،۰۰۰ دلار در سال کمتر باشد
 3. مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده نیز حتما باید ضمیمه پرونده درخواست سوپر ویزای کانادا شود.
 4. همچنین دعوت کننده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت کرده و فرد دعوت شونده باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت معاینه شود.
 5. اعتبار اعلام شده برای سوپر ویزای کانادا  10 ساله میباشد اما باتوجه به اینکه گذرنامه‌های ایرانی حداکثر تا پنج سال اعتبار دارند، مدت زمان این ویزا  برای ایرانیان 5ساله می باشد
 6.  دارنده این ویزا می تواند چندین بار وارد کانادا شود و در هربار ورود حداکثر دوسال اقامت داشته باشد.
 7. پس از پایان اعتبار پاسپورت متقاضی نیاز به اقدام مجدد نیست و تنها برچسب سوپر ویزا بر روی پاسپورت جدید الصاق می‌شود.

 

 

بیشتربخوانید:

ویزای طلایی چیست؟

امتیاز بندی ویزای کار کانادا

چگونه به ریجکتی ویزای خود اعتراض کنیم؟

 

پیشنهاد سردبیر زانکو