ویزای توریستی آمریکا و شرایط اخذ آن


کشور آمریکا با مساحتی بسیار زیاد که در حدود ۹/۸ میلیون کیلومتر مربع بوده جزو پهناورترین کشورهای جهان است و جمعیتی در حدود ۳۳۰ میلیون دارد. کشور آمریکا در زمان حال به دلیل مواضع سیاسی و قوانین موجود و شرایطی که پدید آمده است به نظر می‌رسد که گرفتن ویزای توریستی آمریکا امکان پذیر نباشد..

مدت زمان اعتبار :
مدت زمان اعتبار این ویزا از زمانی که صادر می‌گردد به مدت 6 ماه بوده است و به صورت شکل‌های مختلفی ارائه می‌شود که در ادامه به طور کامل آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد. البته ذکر این نکته بسیار الزامی بوده که صادر شدن این ویزا به منزله‌ی اقامت کوتاه مدت و موقت در کشور آمریکا بوده و اجازه‌ي تحصیل یا کار در آمریکا را نخواهید داشت.

ویزای توریستی آمریکا همانطور که گفته شد انواع مختلفی دارد که به شرح زیر است :
1- ویزای گردشگری موقت
2-ویزا برای بازدید از افراد درجه‌ یک خانواده
3-شرکت کردن در همایش‌ها یا سمینارها و زمینه‌های علمی
4-ویزا برای تجارت
5-ویزا برای خدمات درمانی

ویزای گردشگری:
کشور آمریکا دارای مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری بی‌شمار و بسیار زیبایی می‌باشد که به طور مثال می‌توان از انواع موزه‌ها، مکان‌های تفریحی، مناظر طبیعی فوق‌العاده و …  نام برد که باعث این شده است که همه ساله افراد بسیار زیادی از سراسر جهان به این کشور پهناور سفر کنند و خواهان اخذ ویزای توریستی این کشور باشند. 

بازدید از افراد درجه یک خانواده :
در صورتی که شما مقیم آمریکا هستید و اقامت دائم این کشور را دارید می‌توانید با ارسال کردن دعوتنامه به خانواده‌ي خود جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا برای دیدار از آن عزیزان اقدام کنید. البته به این نکته مهم توجه داشته باشید که در شرایط فعلی کمی انجام این کار سخت بوده است.

شرکت کردن در همایش‌ها یا سمینارها :

آمریکا کشوری بسیار پیشرفته و قطب صنعت جهان به حساب می‌آید و اقتصاد یک دنیا می‌باشد. به همین جهت است که سالانه تعداد بسیار زیادی از سمینارها و همایش های جهانی در کشور آمریکا برگزار می‌گردد. برای شرکت کردن در این سمینارها فقط کافی است که از طرف سازمان یا ارگان برگزار کننده‌ی همایش دعوتنامه‌ی رسمی دریافت کنید و اینگونه به راحتی می‌توانید به کشور آمریکا سفر کرده و ویزای این کشور را دریافت کنید.
ویزای تجارت:
همانطور که می‌دانیم آمریکا اقتصاد اول جهان می‌باشد و به همین علت است که افراد بسیاری جهت ارزیابی شرایط کار و ایجاد کردن کسب و کار در کشور آمریکا با گرفتن ویزای توریستی به این کشور سفر کرده و شرایط را مورد بررسی کامل قرار می‌دهند.
ویزای خدمات درمانی:
همانطور که می‌دانیم آمریکا از نظر سیستم پزشکی و خدمات درمانی جزو یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود و برای دریافت کردن ویزای توریستی آمریکا برای استفاده از خدمات درمانی کشور آمریکا با ارائه مدرک‌های پزشکی معتبر و تمکن مالی مناسب می‌توانید ویزای خدمات درمانی این کشور را دریافت کرده و به درمان بپردازید.

بهترین شهرهای آمریکا کدام است؟
همنطور که می‌دانیم و در تمام کشورهای جهان صادق است شهرهای هر کشور از نظر کیفیت زندگی، امکانات تفریحی، طبیعت و صنعت تفاوت‌های بسیار زیادی باهم دارند که در کشور بزرگ آمریکا نیز صدق می‌کند از این رو هرکدام از شهرهای آمریکا جاذبه‌های خاص و تماشایی خود را دارا  هستند. اما در نهایت و در مجموع بهترین و مشهورترین شهرهای آمریکا نیویورک، واشنگتن، لوس آنجلس و … بوده است.
نیویورک :
شهر نیویورک پرجمعیت‌ترین شهر کشور آمریکا بوده است و بزرگ‌ترین بازار بورس در جهان در خیابان وال استریت نیویورک واقع شده است و از مهم‌ترین نمادهای کشور آمریکا می‌توان به مجسمه‌ي زیبای آزادی اشاره کرد.
واشنگتن‌:
واشنگتن پایتخت کشور آمریکا بوده است و بزرگترین شهر این کشور نیز به حساب می‌آید. کاخ سفید محل مستقر شدن رئیس جمهور آمریکا و تمام وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مهم این کشور بوده است که در این شهر قرار گرفته است و به همین جهت است که از لحاظ سیاسی اهمیت ویژه‌ای دارد.
لوس آنجلس
لوس آنجلس بزرگترین شهر کالیفرنیا بوده است و البته دومین شهر پرجمعیت کشور آمریکا نیز می‌باشد. هالیوود  نیز که مرکز استقرار مهمترین و معروف ترین شرکت‌های فیلم سازی در سطح جهان است در این شهر قرار گرفته است و منبع درآمد اصلی این شهر نیز در زمینه‌ي سینما و فیلم‌سازی بوده است.

 

مدارک ویزا توریستی امریکا


مدرک‌های لازم و مربوطه جهت اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا به شرح زیر است:
1- همراه داشتن پاسپورت فعلی با داشتن اعتبار ۶ ماهه و همراه داشتن پاسپورت قبلی به دلیل بررسی کردن سابقه‌ي سفری گذشته
2- به همراه داشتن 2 قطعه عکس ۴٫۳ پرسنلی با زمینه سفید
3- گواهی تمکن مالی و گردش از حساب‌های بانکی
4-معلوم بودن وضعیت تاهل
5-به همراه داشتن گواهی از شغل مورد نظر یا گواهی تحصیلی
6-به همراه داشتن اصل بلیط رفت و برگشت
7-مدرک‌های نشان دهنده‌ي رزرو هتل
هزینه ها :
آمریکا جزو کشورهای بسیار بزرگ با داشتن جاذبه‌های گردشگری فراوان و اماکن مختلف بسیار زیبا می‌باشد که از جهات مختلف از جمله اقتصاد و رشد صنعت و .... در رتبه‌های اول قرار دارد و سالانه تعداد بسیار زیادی از افراد از سراسر جهان برای تحصیل و گردشگری و ایجاد کسب و کار به این کشور سفر می‌کنند پس باید هزینه‌ها و مخارج سفر و زندگی در این کشور را به طور کامل محاسبه کنید و بدانید با ما همراه باشید تا به طور کلی شما را با مخارج این کشور آشنا کنیم.
هزینه سفر هوایی :
در بازار فعلی ازان‌ترین ‌بلیط رفت و برگشت به آمریکا در حدود ۸۵۰ دلار و گرانترین بلیط در حدود ۴۵۰۰ دلار بوده است.
هزینه اقامت :
هزینه‌ي اقامت در هتل‌های مختلف به شرح زیر است:
هتل‌های ۳ ستاره حدود ۴۵ دلار
هتل‌های ۴ ستاره حدود ۷۰ دلار
هتل‌های ۵ ستاره حدود ۱۰۰ دلار

هزینه وعده غذایی در کشور آمریکا:

هزینه‌ي غذا در آمریکا به نسبت سایر کشورهای اروپایی بسیار ارزان‌تر است. شما تنها با پرداخت ۵ دلار در یک وعده می‌توانید در کافه‌ها و رستوران‌های این کشور غذا میل کنید. حداقل هزینه‌ی لازم برای غذا ۱۰ دلار و حداکثر هزینه‌ي لازم برای غذا را حدود ۲۰۰ دلار در نظر بگیرید و از صرف‌ آن لذت ببرید.

پیشنهاد سردبیر زانکو