شرایط دریاف ویزای انگلستان را یکی از سخت‌ترین شرایط اخذ ویزا برای متقاضیان ایرانی می‌باشد. ویزای توریستی انگلیس در مدت زمان‌های ۶ ماهه، ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله و به درخواست متقاضی ارسال می‌شود. البته باید توجه کنید که برای دریافت هر یک از این انواع، باید مدارک مشخص شده‌ای تحویل دهید. درخواست ویزای انگلیس از طریق سایت سفارت این کشور انجام می‌شود اما برای انگشت نگاری و تحویل مدارک باید به دفاتر VFSGlobal در ایران و خارج از ایران مراجعه بفرمایید.

دریافت ویزای انگلیس

متقاضیان بسیاری به دلایل متفاوتی قصد دارند به کشور انگلیس سفر کنند، این افراد برای ورود به کشور انگلستان باید ویزای انگلیس را اخذ کنند. در چند سال اخیر ایرانیان برای اخذ ویزای انگلیس کمی دچار مشکل شدند و به همین دلیل ایرانیانی که قصد دارند به کشور انگلیس سفر کنند، معمولاً با مشکلات بسیاری مواجه می‌شوند. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم تا کمی بیشتر درباره ویزای انگلیس صحبت کنیم و برای کسانی که به زندگی در لندن علاقه دارند، اطلاعات مفیدی در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم. در این مطلب می‌خواهیم انواع ویزای انگلیس و نحوه‌ اخذ هرکدام را برای شما شرح دهیم و شرایط و مدارک مورد نیازی که برای دریافت این ویزاها نیاز است را بررسی کنیم. بدیهی است که با دریافت ویزای انگلیس می‌توانید به برخی از کشورهای اروپایی از جمله ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی سفر کنید که همین موضوع باعث می‌شود تا متقاضیان اخذ ویزای انگلیس افزایش یابد.

دریافت ویزای توریستی انگلیس

می‌توان گفت که ویزای توریستی انگلیس محبوب‌ترین نوع ویزا در بین انواع ویزاهای انگلستان است که معمولا افرادی نسبت به اخذ این ویزا اقدام می‌کنند که قصد سفر به کشور انگلیس و گردشگری در این کشور را دارند و یا اینکه قصد دارند با سفر به کشور انگلیس، اقوام و دوستانی که در کشور انگلستان دارند را ملاقات کنند. اگر قصد دریافت ویزای توریستی را دارید حتماً باید حواستان به این نکته باشد که برای دریافت این نوع ویزا در روز مصاحبه حتما باید دلیل سفر خود به کشور انگلیس را به صورت کامل به سفارت این کشور شرح دهید. به صورت کلی ویزای توریستی شامل دو دسته است.

 1. ویزای سینگل یا یک بار ورود

این نوع ویزا را بیشتر افرادی دریافت می‌کنند که قصد ندارند بیش از یکبار وارد کشور انگلیس شوند، معمولاً افرادی که قصد گردشگری در کشور انگلیس را دارند نسبت به اخذ این ویزا اقدام می‌کنند، مدت زمان اعتبار ویزای سینگل معمولاً کمتر از ۶ ماه است

 1. ویزای چند بار ورود

ویزای چند بار ورود معمولا برای افرادی صادر می‌‌شود که می‌خواهند در طی یک بازه زمانی بیش از یک‌بار وارد کشور انگلیس شوند، این ویزا بیشتر مورد استفاده کسانی قرار می‌گیرد که به قصد درمان و یا تجارت به کشور انگلیس وارد می‌شوند.

شرایط لازم برای دریافت ویزای انگلیس

همانطور که بیان شد در سال‌های اخیر مشکلات بسیار زیادی بین روابط ایران و انگلیس به وجود آمده است و همین عامل باعث شده است ایرانیانی که می‌خواهند ویزای انگلیس را اخذ کنند با مشکلات زیادی مواجه شوند و نتوانند به راحتی به این کشور سفر کنند. کنسولگری انگلیس از سال ۲۰۱۱ ایرانیان را با مشکلات زیادی رو‌به‌رو ساخته‌است که این سخت‌‌گیری‌ها موجب شده‌است تا ایرانیانی که قصد سفر به کشور انگلیس را دارند معمولاً زمان زیادی را صرف دریافت ویزای این کشور کنند. یکی از شرایط بسیار مهمی که افزایش شانس شما را برای دریافت ویزای انگلیس به ارمغان می‌آورد این است که دو ویزای معتبر در اختیار شما باشد که در صورتی که این دو ویزا یکی ویزای شینگن و دیگری ویزای ژاپن یا کانادا باشد شانس شما تقریبا دو برابر خواهد شد. یکی دیگر از شرایطی که سرعت روند اخذ ویزای انگلیس را برای شما افزایش خواهد داد این است که سند ملکی و مدارک شغلی قوی و دعوت نامه رسمی و تایید شده شهرداری دولت انگلیس همراه شما باشد و این مدارک در اختیار سفارت کشور انگلیس قرار دهید. اگر در حساب کوتاه مدت بانکی خود حداقل ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه قرار دارد می‌توانید امیدوار باشید که شانس شما برای دریافت ویزای کشور انگلیس بیشتر شود.

 

بیشتر بخوانید:

ارزان‌ترین کشورهای دنیا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای انگلیس

بدیهی است که به همراه داشتن مدارک کامل هنگام ورود به سفارت انگلیس، شانس شما برای اخذ ویزای انگلیس را به میزان زیادی افزایش خواهد داد. همچنین به این نکته نیز باید دقت کنید که گردش حساب شش ماه گذشته حساب خود را همراه با مدارک کامل، در اختیار سفارت این کشور قرار دهید. در ادامه مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای انگلیس را بررسی خواهیم کرد.

 • با ورود به وب‌ سایت اینترنتی سفارت انگلیس می‌توانید نسبت به پر کردن فرم آنلاین درخواست ویزای این کشور اقدام کنید و یک کپی از آن را در هنگام رفتن به کنسولگری کشور انگلیس در اختیارتان باشد.
 • تمامی پاسپورت های قبلی خود به همراه پاسپورت فعلی که حداقل دارای ۶ ماه اعتبار است را باید در اختیار سفارت انگلستان قرار دهید.
 • یک پرینت کامل از گردش مالی حساب بانکی خود در طی ۶ ماه اخیر
 • دو قطعه عکس 3.5 در ۴.۵ که تصویر صورت شما به صورت کامل در آن دیده شود و پس‌زمینه‌ی آن سفید باشد.
 • یک مدرک بانکی معتبر مبنی بر تمکن مالی شما از بانک
 • ترجمه‌ی شناسنامه به زبان انگلیسی و همراه داشتن اصل و یک کپی از آن.
 • در صورتی که متاهل هستید باید اصل سند ازدواج خود به همراه ترجمه آن را در اختیار سفارت انگلستان قرار دهید.
 • تمامی مدارک شغلی خود مانند جواز کسب و یا گواهی اشتغال به همراه ترجمه آنها را حتما باید در مراجعه به سفارت انگلستان همراهتان باشد.
 • در صورتی که دارای یک سند ملکی هستید حتماً یک کپی از این سند را هنگام مراجبه خود به سفارت انگلیس همراه داشته باشید.
 • در صورتی که دعوت‌نامه از یکی از آشنایان خود در کشور انگلیس دارید این دعوت‌نامه را باید به سفارت انگلستان تحویل دهید و در صورتی که دعوت‌نامه‌ای ندارید حتما باید به همراه واچر هتل محل اقامت خود در کشور انگلستان به سفارت انگلیس مراجعه کنید.
 • قبل از مراجعه به سفارت کشور انگلستان حتما از رزرو کردن بلیط هواپیما رفت و برگشت به این کشور مطمئن شوید.

نکته پایانی درباره دعوتنامه معتبری است که در صورت داشتن آن سرعت پروسه اخذ ویزای انگلیس برای شما افزایش می‌یابد، در صورتی که دعوت‌نامه کشور انگلیس را دارید در مراجعه به سفارت این کشور حتما اصل و کپی دعو‌ نامه، مدارک شناسایی شخصی که از شما دعوت به سفر به کشور انگلیس کرده است، مدارک مالیاتی مربوط به شخصی که شما را دعوت کرده و آخرین فیش حقوقی فرد دعوت‌کننده را نیز باید به کنسولگری انگلستان تحویل دهید.

مراحل مورد نیاز برای اخذ ویزای انگلیس

اولین مرحله برای اخذ ویزای انگلیس  این است که فرم آنلاینی که در سایت سفارت این کشور وجود دارد را پر کرده و یک کپی از آن را به سفارت انگلیس تحویل دهید. برای این انجام این کار تنها نیاز است وارد وب سایت رسمی سفارت انگلیس شوید و مشخصات خود را در این سایت وارد کرده و سپس نسبت به ثبت‌نام در این وب سایت اقدام کنید و بعد از آن با نام کاربری خود وارد این وب سایت شوید. تنها دقت کنید که فرم درخواست ویزای انگلیس را به صورت کامل مطالعه کنید. بعد از ورود با نام کاربری خود به وب سایت رسمی سفارت کشور انگلیس ابتدا نوع ویزای انگلستان را که قصد دریافت آن را دارید مشخص کرده و سپس فرم آنلاین ویزای انگلیس را پر کنید. سپس می‌توانید در همین وب سایت وقت سفارت انگلستان در تهران و یا یکی از کشورهای امارات یا ترکیه را تعیین کنید و در مرحله بعدی هزینه آنلاین تعیین وقت سفارت را بپردازید. آخرین مرحله نیز حضور در سفارت انگلیس در روز تعیین شده برای ارائه مدارک به انگشت نگاری است.

نکاتی مهم درباره فرم آنلاین اخذ ویزا

در فرم درخواست صدور ویزای این کشور اطلاعات زیادی از خودتان باید وارد کنید. نکته اولی که درباره این فرم نیاز است اطلاعات داشته باشید این است که تمامی اطلاعات به زبان انگلیسی می‌باشند و شما نیز اطلاعات را باید به زبان انگلیسی در اختیارشان قرار دهید. در بخش اول این فرم، اطلاعاتی همانند نوع ویزای درخواستی، مدت زمان اعتبار ویزای درخواستی و یا همان مدت زمانی که شما قصد اقامت در کشور انگلیس را دارید و تعیین محل مورد نظر برای وقت مصاحبه و انگشت نگاری از شما می‌خواهند. در بخش دوم اطلاعات مربوط به شخص درخواست دهنده را باید تحویل دهید که این اطلاعات شامل اطلاعات شخصی فرد متقاضی، اطلاعات مربوط به پاسپورت فرد متقاضی، تاریخ سفر، وضعیت شغلی، اطلاعات مربوط به همسر فرد متقاضی در صورتی که فرد متقاضی متاهل است، اطلاعات مربوط به والدین فرد متقاضی و … . آخرین قسمت از فرم درخواست صدور ویزای انگلیس اطلاعات مربوط به اقامت شما در کشور انگلیس است که از جمله این اطلاعات می‌توان اطلاعات اقامت در این کشور، خدمات پزشکی در کشور انگلیس، تاریخچه سفر شما به این کشور را ذکر کرد. نکته آخری که باید درباره این فرم بدانید این است که هر شخص متقاضی باید به صورت جداگانه این فرم‌ها را پر کند.

 

بیشتر بخوانید

مهاجرت کاری

آشنایی با انواع دیگر ویزای انگلیس

به صورت کلی ویزای انگلیس تنها ویزای توریستی این کشور نمی‌باشد و انواع مختلفی از ویزاهای این کشور وجود دارند که ایرانیانی که قصد سفر به این کشور را دارند می‌توانند با دریافت هریک از این ویزاها اقدام به سفر به این کشور و یا حتی مهاجرت به این کشور کنند. بسته به هدفی که شما از سفر به کشور انگلیس دارید باید ویزای مورد نظرتان را انتخاب کنید. به صورت کلی سایر ویزاهای این کشور به صورت زیر است.

 • ویزای کار
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای خانوادگی

البته انواع دیگری از ویزاها نیز وجود دارند، از قبیل ویزای ازدواج و یا ویزای پزشکی، اما این ویزاها در اصل جزوی از ویزاهایی هستند که در بالا ذکر شده است. در ادامه‌ی مقاله، هرکدام از سه نوع ویزایی که بیان کردیم را بیشتر توضیح خواهیم داد.

معرفی ویزای کار

به صورت کلی دریافت ویزای کار انگلیس یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به انگلستان است که سالانه بسیاری از متقاضیانی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند، از ویزای کار برای هدفشان استفاده می‌کنند. بهترین نوع درخواست برای مهاجرت به این کشور از طریق دریافت ویزای کار این کشور است که با سختی‌‌ها و مشکلات زیادی برای دریافت آن نیز روبه‌رو خواهید شد.

اخذ ویزای انگلیس از طریق ویزای کار به چندین دسته تقسیم می‌شود که سعی کردیم آن‌ها را به صورت زیر بیان کنیم.

 1. دسته اول از ویزای کار در اختیار نخبگان خارجی قرار می‌گیرد که با نام ویزای    Tier 1 شناخته می شود.

این نوع ویزا در واقع یک نوع ویزای کار بلند مدت به شمار می‌آید که به چهار دسته کارآفرین، فارغ التحصیلان کارآفرین، سرمایه‌‌گذاران و استعدادهای نخبه تبدیل می‌شود که هر یک از این افراد می‌توانند ویزای کار انگلیس را اخذ کنند.

 1. نوع دوم از ویزای کار این کشور که به نوعی می ‌توان آن را محبوب ترین نوع از انواع ویزای کار انگلستان دانست ویزای نیروی متخصص خارجی و یا همان ویزای Tier 2 است.

این نوع ویزا یک نوع ویزای کار دائمی و بلندمدت است که در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که در زمینه‌ی خاصی تخصص دارند. این ویزا نیز همانند ویزای نخبگان خارجی شامل چهار دسته ویزای کار عمومی، ویزای انتقال داخل شرکتی، ویزای ورزشکاری و ویزای مبلغ دینی می‌شود.  

 1. نوع سوم از ویزای کار کشور انگلیس ویزای Tier 5 یا همان ویزای نیروی جوان و خلاق است.

این نوع ویزا را می‌توان به نوعی ویزای موقت کاری در کشور انگلیس مخصوص جوانان خلاقی دانست که علاقه به دست آوردن تجربه در زمینه‌های مختلف در کشور انگلیس دارند.

نکات پایانی درباره ویزای کار انگلیس

اولین موردی که برای دریافت ویزای کار کشور انگلیس باید به آن توجه کنید این است که یک پیشنهاد شغلی از این کشور را در اختیار داشته باشید. داشتن پیشنهاد شغلی بالاترین امتیاز را در سیستم ویزای کار کشور انگلیس به همراه دارد و به تنهایی ۳۰ امتیاز را برای شما به ارمغان می آورد. داشتن مدرک زبان یکی دیگر از نکات بسیار مهم صدور ویزای کار برای شما است که شانس شما را در اخذ ویزای کار افزایش می‌دهد. افرادی که نمره بالایی در آزمون زبان IELTS دریافت کنند می ‌توانند تا ۱۰ امتیاز را کسب کند. در صورتی که میزان حقوق دریافتی افراد بالا باشد امتیاز بیشتری را برای دریافت ویزای کار کشور انگلیس دریافت خواهند کرد که حداکثر این امتیاز ۲۰ امتیاز است. آخرین موردی که می تواند تاثیر زیادی در دریافت ویزای انگلیس برای کار برای شما داشته باشد تمکن مالی شماست، هرچه تمکن مالی شما بیشتر باشد و موجودی بانک شما بیشتر باشد امتیاز بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد.

ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس یکی دیگر از انواع ویزا انگلیس است که برای تحصیل در این کشور برای دانشجویان علاقه‌مند مناسب است. کشور انگلیس دارای دانشگاه‌های بسیار معتبری در سطح قاره اروپا و حتی سطح جهان است که دانشجویان بسیار زیادی از سر تا سر دنیا آرزوی تحصیل در این دانشگاه‌ها را دارند. به صورت کلی ویزا انگلیس برای تحصیل در این کشور شامل دو گروه ویزای دانش‌آموزی و ویزای دانشجویی می‌باشد. ویزای دانش‌آموزی در اختیار دانش آموزان ۴ تا ۱۷ ساله قرار داده می‌شود که این امکان برای آن‌ها وجود دارد که از پیش‌دبستانی تا مقطع دبیرستان در مدارس کشور انگلستان نسبت به تحصیل خود اقدام کنند و از امکانات فوق العاده این کشور استفاده کنند. ویزای دانشجویی مخصوص افراد بالای ۱۷ سال است که می‌خواهند در یکی از دانشگاه‌های کشور انگلیس مشغول به تحصیل شوند. البته توجه کنید که رقابت بسیار زیادی برای دریافت ویزا انگلیس برای تحصیل در این کشور وجود دارد که کار شما را برای دریافت ویزا انگلیس برای تحصیل در کشور انگلیس بسیار مشکل خواهد کرد.

مزایای دریافت ویزا برای تحصیل در کشور انگلستان

تحصیل در کشور انگلیس مزایای بسیار زیادی را برای دانشجویان به همراه دارد. یکی از اصلی‌ترین مزایا این است که دانشجویانی که موفق به تحصیل در دانشگاه های کشور می‌‌شوند معمولاً می‌توانند بعد از پایان تحصیلات خود در دانشگاه‌های این کشور در مراکز علمی و یا مراکز صنعتی کشور انگلستان نسبت به شروع کار خود اقدام کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند در طول تحصیل از امکانات فوق العاده‌ای که دانشگاه‌ها در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند نیز استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

ویزای تجاری انگلیس

نکات پایانی درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس

یکی از اصلی‌ترین نکات برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس این است که قبل از هر اقدامی شما ابتدا باید نسبت به پذیرفته شدن در یکی از دانشگاه‌های کشور انگلیس اقدام کنید که این کار خود سختی‌های بسیار زیادی را برای شما به وجود خواهد آورد. نوع دیگری از ویزا انگلیس برای تحصیل در این کشور وجود دارد که به آن ویزای تحصیلی کوتاه مدت گفته ‌می‌شود و شما می‌توانید با دریافت این ویزا به مدت ۱۱ ماه در این کشور نسبت به تحصیل خود اقدام کنید.

ویزای خانوادگی انگلستان

آخرین مورد از انواع ویزا انگلیس که قصد داریم شما را با آن آشنا کنیم، ویزای خانوادگی انگلیسی است که خود دارای انواع مختلفی است. افرادی که می‌خواهند ویزای خانوادگی انگلستان را اخذ کنند و می‌خواهند به خانواده خود در این کشور ملحق شوند، می‌توانند حداقل ۶ ماه را در کشور انگلیس اقامت داشته باشند. به صورت کلی ویزای خانوادگی این کشور را می‌توان به چهار دسته تقسیم‌بندی کرد که در ادامه هریک از آن‌ها را برای شما تشریح می‌کنیم.

انواع ویزای خانوادگی

به صورت کلی افرادی که قصد اخذ ویزای خانوادگی انگلیس را دارند به چهار دسته زیر تقسیم می‌شوند:

دسته اول کسانی هستند که همسر و یا نامزد آن‌ها در کشور انگلستان ساکن هستند و قصد دارند که با پیوستن به همسرشان در این کشور ازدواج کنند.

دسته دوم افرادی هستند که والدین آن‌ها در کشور انگلیس اقامت دارند و قصد دارند به خانواده خود ملحق شوند.

دسته سوم افرادی هستند که فرزندان هایشان مقیم کشور انگلیس هستند و آنها قصد دارند به فرزندان خود در این کشور ملحق شوند.

و دسته آخر نیز افرادی هستند که یکی از اعضای خانواده آنها در کشور انگلیس زندگی می‌کند و قصد حمایت و پشتیبانی از آنها را در این کشور دارند.

پیشنهاد سردبیر زانکو