وی اف اس گلوبال به عنوان بزرگترین کارگزاری برون‌سپاری خدمات ویزا و متخصص خدمات دولتی و دیپلماتیک بر پایه فناوری، امور اجرایی و غیراختیاری مرتبط با ویزا، پاسپورت، هویت و سایر امور شهروندی را از جانب سفارت و کنسولگری کشورهای مختلف مدیریت کرده و از این طریق به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا با تمرکز بیشتری به ارزیابی درخواست‌های متقاضیان بپردازند.

وی اف اس گلوبال (VFS Global) چیست؟

شرکت VFS Global که مخفف Visa Facilitation Services Global است به معنی خدمات جهانی تسهیل‌کننده ویزا می باشد  و به عنوان یک شرکت خدمات برون‌سپاری و فناوری، به دولت‌ها و ماموریت‌های دیپلماتیک در مقیاس جهانی خدمت‌رسانی می‌کند.خدمات ثبت، تشخیص و تنظیم مدارک بدون تصمیم گیری در تایید یا رد درخواست متقاضیان ویزا از سوی سفارت‌خانه‌ها است که در ۱۲۹ کشور حضور دارد. در ایران چند سفارت‌ مراحل دریافت و تشخیص هویت متقاضی را به این شرکت محول کرده‌اند از این رو بهتر است پیش از ارسال درخواست با سفارت‌های تحت پوشش ، قوانین ارسال مدارک به شرکت وی اف اس گلوبال و آدرس دفتر تهران آشنا شوید.

وی اف اس

شرکت خصوصی وی اف اس گلوبال فعالیت خود را از سال ۲۰۰۱ در کشور هند آغاز کرد و اکنون با ۲۵۰۰ مرکز خدماتی در ۱۲۹ کشور جهان، خدمات مرتبط به ۵۹ سفارت را با دریافت مجوز برعهده گرفته است. فعالیت شرکت VFS GLOBAL در زمینه برون‌سپاری خدمات ویزا می‌باشد که با سفارت‌خانه ها همکاری می‌کند و این شرکت وظیفه انگشت نگاری، ثبت، تشخیص، تنظیم و دریافت مدارک لازم برای ویزا را بر عهده دارد و هیچگونه تصمیم گیری در زمینه صدور و یا عدم صدور ویزا برای متقاضیان را ندارد. دفتر مرکزی وی اف اس گلوبال در دبی، امارات متحده عربی قرار دارد که زیر مجموعه شرکت “Kuoni” از کشور سوئیس به حساب می‌آید.

در کشور ما چندین سفارت مراحل ذکر شده در بالا را به این شرکت محول کرده‌اند تا روند درخواست ویزا با نظم بیشتری انجام پذیرد و از مواردی همچون صف های طولانی جلوی سفارت‌خانه ها برای مصاحبه، گم شدن مدارک متقاضیان و …. جلوگیری کنند.

متقاضیان ایرانی سفر به کشورهای خارجی همواره به دلیل شلوغی برخی از سفارتخانه‌ها، طولانی‌بودن پروسه دریافت وقت سفارت و یا تعطیلی کامل کنسولگری به دلایل دیپلماتیک و سیاسی با مشکلات متعددی در این زمینه روبرو بوده‌اند. همین موضوع موجب شده تا برخی از سفارت‌ها به دلیل حجم بالای درخواست‌ها و سرعت‌بخشیدن به پروسه رسیدگی به پرونده‌ها، بخشی از امور خود را به یک کارگزاری رسمی و شناخته شده برون‌سپاری کنند.

 

مدارک مورد نیاز برای وی اف اس

  • گذرنامه ای که حداقل ۳ ماه از تاریخی که حوزه ی شنگن را ترک می کنید معتبر باشد.
  • فرم تکمیل شده ی درخواست ویزا به زبان آلمانی، هلندی، فرانسوی یا انگلیسی.
  • اگر پاسپورت قدیمی و یا ویزای باطل شده ای را دارید، باید حتما به همراهه داشته باشید.
  • ۲ قطعه عکس
  • مدرک اشتغال و توانایی مالی که شامل مدارکی از جمله: گواهی اشتغال به کار، مجوز مرخصی از طرف کارفرما، فیش حقوقی درآمد ۳ ماهه ی اخیر، مدرک پرداخت حق بیمه اجتماعی و لیست بیمه، اعلامیه ی حساب بانکی متقاضی برای ۶ ماه گذشته که واریز حقوق به این حساب مشخص شود. البته برای افاردی که شامل کارفرمایان، مشاغل آزاد و خویش فرما می شوند نیز؛ مجوز کسب و کار معتبر و مجوز بهره برداری، روزنامه ی رسمی شرکت، مدرک پرداخت حق بیمه ی اجتماعی لازم می باشد.
  • برای افراد زیر سن قانونی نیز باید کپی سند تولد و ترجمه ی شناسنامه ی او را به همراه داشته باشید. به یاد داشته باشید که اگر فردی زیر ۱۸ سال به تنهایی و با یکی از والدین خود سفر می کند باید، مجوز امضا شده در دفتر اسناد رسمی توسط ولی دیگرش برای وی ضروری است.
  • اثبات وابستگی به ایران

خدمات شرکت وی اف اس گلوبال VFS Global

وی اف اس گلوبال به عنوان بزرگترین کارگزاری برون‌سپاری خدمات ویزا و متخصص خدمات دولتی و دیپلماتیک بر پایه فناوری، امور اجرایی و غیراختیاری مرتبط با ویزا، پاسپورت، هویت و سایر امور شهروندی را از جانب سفارت و کنسولگری کشورهای مختلف مدیریت کرده و از این طریق به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا با تمرکز بیشتری به ارزیابی درخواست‌های متقاضیان بپردازند. به طور کلی شرکت وی اف اس گلوبال با استفاده از پروسه یکپارچه و اتوماسیون خود، دامنه وسیعی از خدمات را در جهت بهبود تجربه مشتری در خدمات عمومی به متقاضیان ویزا ارائه می‌دهد. چشم‌انداز این شرکت برای آینده، رهبری و پیش قدم بودن در بازار ویزا ، امور کنسولگری و صنعت نسبتا جدید روش‌ها و راه حل‌های مدیریت امور هویتی است.

 

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات مهاجرتی با مشاورین رایگان موسسه زانکو تماس حاصل فرمائید.

 

بیشتر بخوانید:

DHL چیست؟

پیشنهاد سردبیر زانکو