هزینه زندگی در شهرهای کوچک پایین تر از شهرهای بزرگ است و البته شانس یافتن کار هم در شهرهای کوچکتر کمتر خواهد بود. در صورتی که هزینه ی تحصیل در کانادا را حتی بدون بورسیه می توانید تأمین کنید، فرصت های شغلی دانشجویی در این کشور پهناور بسیار زیاد است و شما می توانید هزینه ی زندگی خود را در حین تحصیل با کار پاره وقت تأمین نمایید

هر فرد قصد ادامه تحصیل در کانادا را داشته باشد قبل از رفتن به کانادا و برای رفتن به کانادا و سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در کانادا است. کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیلات خود در کشور کانادا مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان انگلیسی مسلط بوده و دوره ی تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را پیدا کنند و در نتیجه بعد از کسب شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا به همراه هزینه زندگی در کانادا برای سال اول در حدود ۲۵۰۰۰ دلار خواهد بود. هزینه های زندگی در کانادا برای دانشجویان به صورت میانگین بین 800 تا 1000 دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، خوراک، پوشاک و حمل و نقل می باشد.

بیشتر بخوانید:

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

شهریه تحصیل در کانادا

شهریه تحصیل در کانادا در مقایسه با انگلیس، استرالیا و نیوزلند پایین تر می باشد. برای کمک به هزینه های تحصیلی بورسیه های متنوعی وجود دارد و بیشتر این بورسیه برای مقاطع فوق لیسانس و بالاتر می باشد ولی برای مقطع لیسانس هم تعدادی از این بورسیه ها وجود دارد که می تواند هزینه تحصیل در کانادا را کاهش قابل توجهی دهد.

شهریه دانشجویان بین المللی در کانادا: میانگین شهریه سالانه بین ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار
شهریه دانشجویان کانادایی: میانگین شهریه سالانه بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار
شهریه دانشجویان بومی در استان کبک: میانگین شهریه سالانه بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار

پذیرش تحصیلی در کانادا

بیشتر بخوانید:

درآمد دانشجو در کانادا

افرادی که از تخفیف شهریه بهره مند هستند عبارتند از:

 • شهروندان و افراد دارای اقامت دائم کانادا
 • افراد محافظت شده و خانواده وابسته آنها طبق قانون اداره مهاجرت کانادا
 • دانشجویان بین المللی واجد شرایط

شرایط تحصیل در کانادا

طبق قانون کانادا، اعضای خانواده فرد (همسر یا فرزندان) می توانند پس از ورود به کانادا تقاضای ادامه تحصیل بدهند به شرط آنکه آن فرد دارای ویزای تحصیلی یا کار موقت باشد. به واسطه قدمت دانشگاه های ممتاز در سیستم آموزشی کانادا و امکانات بسیار ویژه ای که کشور کانادا در اختیار دانشجویان خارجی برای تحصیل در کانادا قرار می دهد، کشور کانادا همواره کانون توجه علاقه مندان به تحصیل در مراکز معتبر علمی و همه افرادی که متقاضی اخذ اقامت و یا پی آر کارت کانادا بوده اند، بوده است. دانشگاه ها و مراکز آموزشی کانادا سرآمد دانشگاه های برتر دنیا هستند و تقریبا تمامی رشته های دانشگاهی را پوشش می دهند.

بیشتر بخوانید:

مدرسه های کانادا

مدرک زبان لازم برای تحصیل در کشور کانادا

در کشور کانادا ، تحصیل به زبان انگلیسی یا فرانسه برای مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر است . ارائه مدرک زبان انگلیسی برای پذیرش دانشگاه های کانادا لازم است . در مقطع کارشناسی ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمره آیلتس حداقل ۶ لازم است . در مقطع کارشناسی ارشد حداقل نمره آیلتس ۶٫۵ است . برای پذیرش در مقطع دکترا دانشجوی متقاضی باید دانش زبانی خوبی داشته باشد تا بتواند استاد راهنما را برای همکاری جهت دریافت پذیرش متقاعد کند .
آزمون های اصلی انگلیسی پذیرفته شده توسط دانشگاه های کانادا به شرح زیر است :

 • IELTS
 • TOEFL
 • CAEL
 • CanTEST

بیشتر بخوانید:

مدارک زبان انگلیسی که مورد قبول کانادا است

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

پس از تصمیم‌گیری در خصوص رشته مد نظر، شهر و دانشگاهی که قصد دارید در آن به ادامه تحصیل بپردازید، باید برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا اقدام نمایید که البته دریافت آن نیازمند دانش و تجربه کافی در این زمینه است. اطلاع دقیق از مدارک مورد نیاز، شرایط و قوانین تحصیلی، ویژگی‌های هر استان و دانشگاه‌های فعال در آن همگی از مواردی هستند که نیازمند دقت ویژه در پروسه اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا هستند.

اما به طور کلی برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا نیاز به موارد زیر خواهید داشت:
• پاسپورت دارای اعتبار
• مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی با نمره مناسب
• مدارک و رزومه تحصیلی کامل و قابل قبول
• مدارک مالی و قابل استناد برای پوشش هزینه‌های تحصیلی
• پرداخت هزینه بررسی پرونده توسط دپارتمان پذیرش دانشگاه (بین 100 تا 250 دلار کانادا)

بیشتر بخوانید:

انگیزه نامه تحصیلی برای کانادا

سپس در صورت موافقت دانشگاه کانادایی تحت DLI، نامه تائیدیه‌ای تحت عنوان acceptance letter برای شما ارسال می‌گردد که برای مراحل بعدی دریافت ویزای تحصیلی کانادا مورد نیاز شما خواهد بود.

 • مکانی امن برای تحصیل: کانادا پایین ترین نرخ جرم و جنایت را در منطقه دارد و همین موضوع این کشور را تبدیل به مکانی امن برای تحصیل و زندگی دانشجویان خارجی می نماید.
 • یکی از بهترین نقاط دنیا برای تحصیل: طبق نظر سازمان ملل متحد و واحد اطلاعات اقتصادی کانادا از سال ۱۹۹۴ در لیست ۱۰ نقطه ی برتر جهان برای زندگی قرار گرفته است. به علاوه شهرهای بزرگ کانادا مانند ونکوور ، تورنتو و مونترال به لطف پاکیزگی، امنیت، فعالیتهای فرهنگی و سبک زندگی جذابشان شهرهایی با سطح جهانی برای کار وزندگی شناخته شده اند.
 • هزینه کقرون به صرفه تحصیل: در مقایسه با انگلیس، نیوزلند و آمریکا، کانادا پایین ترین نرخ شهریه را از دانشجویان خارجی اخذ می نماید.
 • مقصدی با تکنولوژی بروز: کانادا به لطف همکاری با بسیاری از دانشمندان با استعداد، محققین و کارآفرینان، محیطی مهیج برای کار و تحصیل ایجاد کرده است. این کشور پیش قدمی بین المللی در امور کامپیوتر و فناوری اطلاعات را داراست و دارای شهرتی برای برتری در بخشهایی مانند ارتباطات از راه دور، حمل و نقل و مهندسی، حمل و نقل شهری، دستگاه های پزشکی و نرم افزارهای پیشرفته، انرژی های برق آبی و هسته ای،لیزر، بیوتکنولوژی، صنایع غذایی، سیستم اطلاعات جغرافیایی و صنایع اقیانوسی و محیط زیست می باشد.

بیشتر بخوانید:

شهرهای ایرانی‌نشین کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو