تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا

یکی از مقاصد اصلی و مهم دانشجویان بین المللی بلخصوص ایرانیان کشور کانادا است. 

چرا متقاضیان ، کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند؟

 از مهم ترین دلایل انتخاب کانادا برای تحصیل ، نظام آموزشی قوی و پیشرفته و همچنین امنیت ، کیفیت زندگی ، مقرون به صرفه بودن هزینه ها ، هنر و فرهنگ و مهاجرپذیر بودنش است.

رشته کارشناسی در کانادا

تحصیل در مقطع لیسانس کانادا

پذیرش در تمامی رشته ها و دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس برای متقاضیان علاقه مند به تحصیل در کانادا توسط موسسه مهاجرتی زانکو انجام می‌پذیرد. متقاضیان تحصیل در  مقطع لیسانس کانادا در برخی موارد الزام گذراندن یک دوره اضافی تحت عنوان پیش دانشگاهی الزامی می‌باشند. پذیرش مقطع کارشناسی کانادا نیازمند معدل و نمره زبان بالا است همچنین متقاضیان باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر داشته باشند. در برخی استان های کانادا متقاضیان میتوانند دوره پیش دانشگاهی را که معمولا 2 سال خواهد بود را در این کشور سپری کنند.

دوره لیسانس در کانادا (bachelor’s) به عنوان دوره undergraduate شناخته می‌شود و دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود در دوره دبیرستان به این دوره راه می‌یابند. این دوره معمولا در کانادا ۴ ساله است و دانش‌آموزان پس از گذراندن پایه ۱۲ دوره تحصیلی خود می‌توانند برای ورود به دوره کارشناسی اقدام کنند. در ایالت کبک دانش‌آموزان پس از اتمام پایه ۱۱ نیز می‌توانند وارد دوره لیسانس شوند، اما در دانشگاه مربوطه باید دوره دو ساله پیش ‌دانشگاهی را گذرانده و سپس وارد دوره سه ساله کارشناسی شوند. در اکثر دانشگاه­ ها سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می ‌شود. در بعضی از دانشگاه­‌ها با توجه به رشته مورد نظر ممکن است ترم ­ها متفاوت باشند.

تحصیل در مقطع لیسانس کانادا

برای دانشجویان خارجی کسب مدرک پیش ‌دانشگاهی و معدل دیپلم و پیش ‌دانشگاهی بالای ۱۴ ضروری است. برخی دانشگاه‌‌ها داشتن نمره آیلتس ۶٫۵ یا تافل ۸۰ را جز شرایط ورودی خود اعلام می‌کنند. این شرایط بسته به دانشگاه و رشته مورد نظر متفاوت است. اگر دانشجویان بخواهند بورس تحصیلی دریافت کنند باید نمرات خوب و قابل قبولی را کسب کنند. یکی از ویژگی‌های دوره لیسانس در کانادا انعطاف­‌پذیر بودن این دوره است، این ویژگی باعث می­‌شود تا دانشجویان به راحتی برنامه­‌های کارشناسی خود را تغییر دهند. این انعطاف­ پذیری دانشجویان را قادر می­ سازد تا بتوانند همزمان  دو رشته لیسانس را در دانشگاه مورد نظر خود بگذارنند.

 

مزیت های دوره لیسانس در کانادا:

 

 • معتبر بودن مدرک لیسانس کانادا در همه‌ی کشورهای جهان
 • رشته‌های متنوع در دانشگاههای کانادا
 • دانشگاه های معتبر و شناخته شده در دنیا
 • امکان دریافت ویزای کار پس از تحصیل
 • امکان دریافت اقامت کانادا پس از تحصیل
 • هزینه تحصیلی معقول و به صرفه
 • تحصیل در یکی از بهترین کشورهای جهان
 • اجازه کار در حین تحصیل برای دانشجویان

مزیت های دوره لیسانس در کانادا:

محبوب ترین رشته های لیسانس در کانادا


تعداد زیادی رشته تحصیلی در مقطع­ لیسانس در کانادا وجود دارد. معیارهای واجد شرایط بودن برای این رشته ­ها، مدت زمان تحصیل و هزینه­ های تحصیل بسته به دانشگاهی که رشته را ارائه می‌کند متفاوت است. رشته­ های زیر جز محبوب­ ترین رشته ­های لیسانس در کانادا هستند:

 1. بیو تکنولوژی
 2. مدیریت کسب و کار
 3. اقتصاد
 4. مهندسی
 5. کامپیوتر
 6. ارتباطات
 7. انگلیسی
 8. ادبیات
 9. علوم طبیعی
 10. آموزش و پرورش
 11. هنر
 12. رسانه

محبوب ترین رشته های لیسانس در کانادا

شهریه دانشگاه‌های کانادا برای مقطع کارشناسی


شهریه لازم برای دوره کارشناسی در دانشگاه تورنتوی کانادا بین ۴۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ هزار دلار کانادا برای کل دوره خواهد بود. شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا بین ۲۶۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار کانادا خواهد بود. دانشگاه مک گیل این شهریه را از ۱۷۰۰۰ تا ۴۶۰۰۰ دلار کانادا برآورد میکند و دانشگاه مک مستر این رقم را بین ۲۱۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ عنوان کرده است. و در آخر دانشگاه مونترال بین ۱۴۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ را شهریه مورد نظر برای کل دوره در نظر گرفته است.

پیشنهاد سردبیر زانکو