کشورهای مقصد برای اطمینان از این که شخص متقاضی ویزا توانایی مالی کافی برای حضور در آن کشور را دارد از وی درخواست می‌کنند که تمکن مالی خود را اثبات کند. زمانی که قصد دارید به یک کشور دیگر کانادا سفر کنید باید پول کافی برای خرج کردن در آن کشور را داشته باشید در غیر این صورت امکان گرفتن ویزای آن کشور را نخواهید داشت.

میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای کشورهای مختلف متفاوت است. همچنین نوع ویزا نیز تاثیر زیادی در تعیین میزان تمکن مالی مورد نیاز خواهد داشت. به منظور اثبات تمکن مالی برای دریافت ویزا چند روش مختلف وجود دارد که مهم‌ترین آن ارائه صورت حساب بانکی است.

پرینت بانکی برای ویزای کانادا

اخذ صورت حساب بانکی

برای گرفتن صورت حساب بانکی لازم است که به بخش بین‌الملل بانک مراجعه کرده و درخواست گواهی Bank Statement نمایید. در این گواهی اطلاعات مربوط به تاریخ افتتاح حساب بانکی، میزان گردش حساب طی یک مدت مشخص و میزان موجودی بانکی شخص متقاضی قید خواهد شد. این گواهی حتما باید دارای مهر و امضای بانک باشد.

چند نکته در مورد صورت حساب بانکی:

 • تناسب شغل با درآمد متقاضی
 • عدم برداشت و واریز یکجا
 • واریز و برداشت به شکل مرحله به مرحله
 • تعادل در واریز و برداشت
 • عدم واریز و برداشت با ارقام مشابه در دفعات مکرر
 • عدم واریز و برداشت متوالی در یک روز
 • نیازی به افزایش بیش از حد مانده حساب نیست
 • ارائه مدارک توجیهی در مورد واریز و برداشت با مبالغ بالا

تمکن مالی برای ویزا کانادا
 

گواهی تمکن مالی ویزای کاری کانادا

متقاضی اخذ ویزای کاری کانادا، با مدارک تمکن مالی خود باید به دولت کانادا اثبات کند که توان مالی کافی برای اقامت در کانادا را دارا می باشد و برای برطرف کردن حداقل الزامات زندگی در این کشور، با مشکلی مواجه نخواهد شد. مقدار پول مورد نیاز برای ویزای کاری کانادا، با توجه به تعداد نفرات خانواده متقاضی مشخص می شود. برای تعیین هزینه های ویزای کاری کانادا، باید به موارد زیر دقت شود:

 • شخص متقاضی
 • همسر شخص متقاضی
 • فرزندان شخص متقاضی
 • فرزندان وابسته به همسرتان

بیشتر بخوانید:

کار دانشجویی در کانادا

ده شرکت برتر در کانادا برای استخدام

دوره های co op در کانادا

گواهی تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

کانادا، به دلیل شهریه های کم دانشگاه ها و هزینه های پائین زندگی، مقصد محبوب دانشجویان بین المللی است. برای ادامه تحصیل در کانادا، تمکن مالی بودجه های در دسترس برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی مورد نیاز است.

 • تمکن مالی ۶ ماه گذشته متقاضی

تمکن مالی ۶ ماه گذشته متقاضی ویزای تحصیلی کانادا نشان می دهد که مدارک مالی و بودجه در دسترس برای حمایت از هزینه های دانشگاه و پرداخت هزینه های رفت و آمد و زندگی کافی است یا خیر.

 • تمکن مالی سرپرست خانواده

تمکن مالی سرپرست خانواده و یا اعضای دیگر خانواده (در صورت کافی بودن بودجه) نشان دهنده حمایت مالی خانواده از متقاضی ویزای تحصیلی کانادا.

 • میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

این مقدار با توجه به موسسات آموزشی و برنامه های تحصیلی، متفاوت است. میانگین هزینه تحصیل در کانادا، ۱۵ هزار دلار کانادا تخمین زده می‌شود.

بیشتر بخوانید:

مراحل خروج از کشور دانشجویان مشمول

شرایط سنی تحصیل در کانادا

لیست دانشگاه های کانادا

گواهی تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

مبلغ تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، شرایط مربوط به تاریخچه سفری و اسناد ملکی متقاضی را تعیین می کند. گواهی تمکن مالی ویزای کانادا برای شخص متقاضی ۵۰ هزار دلار کانادا می باشد و هر عضو از خانواده که ایشان را همراهی کنند، ۱۰ هزار دلار کانادا اضافه می شود؛ اما اگر تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، بیشتر از مبلغ اعلام شده سفارت این کشور باشد، شرایط تاریخچه سفری و اسناد ملکی برای ایشان تغییر پیدا خواهد کرد. با افزایش مبلغ تمکن مالی، تعداد سفر های خارجی شخص متقاضی و همچنین اموال منقول و غیر منقول ایشان نیز باید بیشتر باشد. دلیل این شرایط برای تمکن مالی ویزای کانادا، عدم ارائه تمکن مالی جعلی از سوی شخص متقاضی می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

اگر درخواست ویزای کانادا ریجکت شد ، چه کار باید بکنیم؟

اسپانسرشیپ کانادا

پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

 

جهت کسب اطلاعات در خصوص هرگونه امور مهاجرتی و بهره مندی از مشاوره رایگان زانکو به صورت آنلاین و یا حضوری با ما در ارتباط باشید و با شماره های 02122226480 تماس حاصل فرمائید.

پیشنهاد سردبیر زانکو