پزشکی در عمان

در حال حاضر کار برای پزشکان در عمان متقاضیان زیادی دارد و البته بسته به شرایط خاصی میسر است. مزایای کار در عمان به‌عنوان پزشک منجر شده است تا شمار متقاضیانی که خواستار استخدام در بیمارستان‌های عمان هستند، رو به افزایش باشد.

تحصیل پزشکی در کشور عمان و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی عمان، شرایط و مدارک مورد نیاز به منظور اخذ ویزای تحصیلی در کشور عمان و شرایط ورود به دانشگاه‌های پزشکی عمان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. اما شرایط عمومی برای تحصیل رشته پزشکی در کشورعمان چیست؟ و یا میزان مشاغل مورد نیاز عمان به جامعه پزشکی و میزان حقوق پزشکان در این کشور چگونه است؟ شاید تحصیل رشته پزشکی در کشورعمان از ابعاد گوناگون برای بعضی متقاضیان قابل بحث باشد بنابراین سعی شده است تا در این مقاله به صورت ساده و خلاصه، اصلی ترین و مهم ترین نکات در مورد تحصیل در عمان را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. امیدواریم این مقاله بتواند به سوالات و ابهامات ذهنی شما پاسخ دهد تا با اطلاعات دقیق تر با موضوع تحصیل رشته پزشکی  در کشور عمان آشنا شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می‌گردد:

 • تحصیل پزشکی عمان و شرایط عمومی آن
 • تحصیل پزشکی عمان و شرایط ورود به رشته پزشکی
 • تحصیل پزشکی عمان و دانشگاه‌های پزشکی
 • تحصیل پزشکی عمان و مدارک مورد نیاز جهت پذیرش
 • هزينه تحصيل پزشکی در عمان
 • تحصیل پزشکی عمان و هزینه زندگی
 • تحصیل پزشکی عمان و دیگر رشته‌های علوم پزشکی
 • تحصیل داروسازی در عمان
 • تحصیل دندان پزشکی در عمان
 • تحصیل پرستاری در عمان
 • تحصیل پزشکی عمان و دریافت ویزا
 • تحصیل پزشکی عمان و کار پس از تحصیل

تحصیل پزشکی عمان و شرایط عمومی آن

عمان، این کشور پادشاهی از قرن 17 میلادی دارای سلطنت مطلق بوده است که از شرق در شبه جزیره عربستان واقع شده است. این کشور از سمت شمال و از شرق به دریای عمان و خلیج فارس محدود می‌گردد، در حالی که از سمت جنوب با یمن و از غرب با امارت متحده همسایه می‌باشد. عمان از نظر مساحت دومین کشور بزرگ در شبه جزیره عربستان محسوب می‌شود که در حدود 300 هزار کیلومتر مربع مساحت خاکی این کشور می‌باشد. منبع اصلی درآمد عمان همانند دیگر کشورهای عربی از طریق نفت می‌باشد. هر چند می‌توان این موضوع را در نظر گرفت که نسبت به همسایگان خود در سطح متوسط از تولید برخوردار می‌باشد. از این رو کشاورزی و ماهیگیری از دیگر منابع اصلی درآمد در این کشور به حساب می‌آید. همواره تحصیل پزشکی در خارج از کشور مورد سوال خیلی از مخاطبین قرار گرفته است.

متقاضیان تحصیل رشته پزشکی در کشورعمان به علت محدودیت‌هایی که در داخل ایران با آن رو به رو می‌باشند، همواره دیدگاهی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور دارند که بتوانند در کشورهای دیگر با کیفیت بهتر و هزینه مناسب به تحصیلات خود ادامه دهند. در این میان بعضی از متقاضیان در گزینه‌های انتخابی خود مسافت و فرهنگ کشورهای مشابه را مورد توجه قرار می‌دهند. اما این که تحصیل پزشکی عمان می‌تواند مطلوب ترین گزینه برای ایرانیان باشد، کارشناسان ارشد می‌توانند در این مورد شما را راهنمایی کنند و آگاه سازند تا با بررسی هر چه دقیق تر و با توجه به شرایط حاکم و قوانین کشورها، گامی درست برای ادامه تحصیل داشته باشید.

تحصیل پزشکی عمان و شرایط عمومی آن

در سال 1986 اولین دانشگاه دولتی عمان به نام سلطان قابوس فعالیت خود را شروع کرد و این موضوع سبب گردید که دانشجویان و متقاضیان تحصیل برای ادامه تحصیل خود در کشورهای دیگر بی نیاز گردند. تعدادی دیگری از دانشگاه‌ها در عمان تاسیس گردید که بیشتر آن‌ها خصوصی می‌باشند. به طور معمول بومیان و مقیمان کشور عمان می‌توانند به صورت رایگان در این کشور در رشته‌های زیادی اعم از رشته‌های پزشکی ادامه تحصیل دهند. اما در کل برای دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه‌های ملی و دانشگاه‌های بین المللی باید شرایط و امکانات ویژه‌ای را در نظر بگیرند. در اولین گام دانشجویان بین المللی باید یک اسپانسر در عمان داشته باشند و اعلام کنند که افراد و اشخاصی در عمان حضور دارند که مسئولیت آن‌ها را در مدت تحصیل برعهده خواهند داشت. تا بعد از آن بتوانند روند تقاضای ویزای تحصیلی در این کشور را دنبال کنند.

 

بیشتر بخوانید:

هزینه‌های مهاجرت

تحصیل پزشکی عمان و شرایط ورود به رشته پزشکی

شرایط ورود به رشته پزشکی و راهیابی به دانشگاه‌های کشور عمان برای متقاضیان بین المللی کار چندان آسانی نمی‌باشد. زیرا که معمولا دانشجویان بومی این کشور می‌توانند از مزایای تحصیل رایگان برخوردار شوند. اما معیارهای مورد نیاز برای دانشجویان غیر عمانی برای تحصیل در رشته پزشکی به شرح زیر می‌باشد:

 • دارندگان مدرک رشته تجربی و یا کسانی که لیسانس رشته علوم پایه و رشته پزشکی را دارا می باشند باید به وسیله OMSB – Oman Medical Specialty Board  شناخته شده باشد.
 • دانشجویان باید بتوانند دوره متوسطه خود را با موفقیت به پایان برسانند.
 • متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی باید بتوانند امتحانات انتخابی، مبانی بین المللی پزشکی (IFOM)  را بگذرانند.
 • دانشجویان باید مصاحبه‌ای را که به وسیله کمیته آموزش تخصصی انجام می‌شود، پشت سر بگذارند.
 • در آخر، دانشجویان با شرکت در یک دوره 7 ساله، به ترتیب 2 سال به مطالعه پزشکی، 2 سال آموزش علوم پایه و 2 سال آموزش بالینی را پشت سر می گذارند. آموزش بالینی در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های وزارت بهداشت عمان واقع در سوهار و رستاخ صورت می‌گیرد. فارغ التحصیلان موظف هستند، بعد از فارغ التحصیلی، قبل از دریافت مجوز پزشکی و یا انجام دوره‌های تخصصی به عنوان پزشک، یک دوره کارآموزی بالینی را به مدت یک سال در بیمارستان بگذرانند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی، دوره‌های کارآموزی بالینی را تحت نظارت وزارت بهداشت پشت سر می‌گذارند. این در شرایطی است که آموزش‌های تخصصی پزشکی تحت نظارت هیئت تخصصی پزشکی عمان صورت می‌پذیرد.

تحصیل پزشکی عمان و دانشگاه های پزشکی

کشور عمان دانشگاه‌های مطرح چندانی ندارد، در ادامه بعضی از مهم ترین دانشگاه‌های عمان که رشته پزشکی را ارائه می‌دهند معرفی شده است.

 • دانشکده پزشکی عمان

دانشکده پزشکی عمان در سال 2001 تاسیس شده است. یک موسسه آموزش عالی خصوصی که در شهر مسقط واقع شده است. این دانشگاه دارای موسسه‌هایی می‌باشد که دوره‌های پزشکی را ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که این دانشگاه به مدت 18 سال است که دارای سیاست uniRank  است که مربوط به درجه دانشگاه می‌باشد و پذیرش در آن کاملا انتخابی است که بر اساس امتحانات ورودی و سوابق تحصیلی و نمرات گذشته دانشجویان صورت می‌پذیرد. این دانشگاه در رتبه بندی کشوری رتبه 19 و در رتبه بندی جهانی دارای رتبه 9427 می‌باشد. این کالج، برنامه‌های پزشکی را در مدت زمان 7 سال و رشته داروسازی را در مدت 5 سال ارائه می‌دهد.

تحصیل پزشکی عمان و دانشگاه های پزشکی

 • دانشگاه سلطان قابوس عمان

یکی از بهترین دانشگاه‌های ارائه دهنده تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در کشور عمـان، دانشـگاه سـلطان قـابـوس می‌باشد. این دانشگاه در استان مسقط واقع شده است و تنها دانشگاه دولتی در عمان به حساب می‌آید. این دانشگاه در سال 1982 فعالیت خود را آغاز نموده است و از سال 1986 اولین دانشجویان توانستند در این دانشگاه ثبت نام کنند. دانشکده پزشکی سلطان قابوس یکی از بزرگترین دانشکده‌ها و کالج‌های پزشکی محسوب می‌شود که با اهداف و سر فصل‌های جداگانه، اعم از برنامه‌های آموزشی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحصیلات عالی در گرایش‌های پزشکی با هدف تربیت و آموزش پزشکان حرفه‌ای و مجرب فعالیت می‌کند.

رشته‌ها و برنامه‌های پزشکی در قسمت‌های گوناگون تقسیم بندی می‌شوند که شامل تخصص در قلب و عروق، بیماری‌های عفونی، ریه و تنفس، کلیه و مجاری ادراری، گوارش، سرطان شناسی، غدد و متابولیسم و … است.

قابل ذکر است که دانشجویان به منظور ورود به این دانشگاه بر اساس عملکردشان در امتحانات نهایی در مقطع دبیرستان، واجد شرایط برای ادامه تحصیل در این دانشگاه می‌شوند. درباره رتبه بندی جـهانـی این دانشـگاه می‌توان گفت بر اساس رتبه بندی جهانی دانشگاه‌ها در سال 2019، موسسه QS  دانشگاه سلطان قابوس را در رتبه 450 جهانی انتخاب کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

پرستاری در آلمان

تحصیل رشته پزشکی در کشور عمان و مدارک لازم برای پذیرش

به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه‌های عمان باید با توجه به درخواست دانشگاه مدارک مورد نیاز را تحویل داد. معمولا مهم ترین مدارکی که از دانشجویان درخواست می‌شود شامل موارد زیر است.

 • متقاضیان به منظور تحصیل رشته پزشکی در کشور عمان باید توصیه نامه دریافت نمایند.
 • دانشجویان و متقاضیان باید نامه‌ای را از طرف حامی مالی خود ارائه نمایند که این نامه خود تائیدیه‌ای برای ادامه تحصیل دانشجویان در عمان می‌باشد.
 • اشخاصی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی در عمان را دارند باید به زبان انگلیسی تسلط نسبی داشته باشند و نمره آزمون زبان انگلیسی آن‌ها باید معادل IELTS 6.5  باشد.
 • در بعضی از برنامه‌های تحصیلی در کشور عمان دانشجویان نیاز خواهند داشت که حداقل مهارت در زبان عربی را داشته باشند.
 • متقاضیان باید از حمایت مالی کافی بهره مند باشند تا در کل برنامه آموزشی خود بتوانند هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را فراهم نمایند.
 • ارائه گواهی تحصیل و گواهی دیپلم 12 ساله
 • ارائه پاسپورت معتبر و کپی آن
 • دریافت مشاوره رایگان سلامت متقاضی (ارائه نامه عدم سوء پیشنه)
 • ارائه قبولی در آزمون‌های بین المللی جهت تحصیل در رشته‌های پزشکی
 • 2 قطعه عکس

تحصیل رشته پزشکی در کشور عمان و مدارک لازم برای پذیرش

هزينه تحصيل در رشته پزشکی در کشور عمان

تحصیل در رشته پزشکی در کشور عمان در دانشگاه‌های خصوصی این کشور به مراتب و به نسبت دانشگاه‌های دولتی آن هزینه‌های بیشتری را خواهد داشت. اما مطلب مهم که می‌شود به آن اشاره نمود این موضوع می‌باشد که دانشجویان بین المللی فقط این امکان را دارند که در دانشگاه‌های خصوصی این کشور در رشته‌های پزشکی ادامه تحصیل دهند. قابل ذکر است که هزینه‌های تحصیل با توجه به رشته‌های تحصیلی و دانشگاه‌های کشور عمان و حتی مقطع تحصیلی آن ممکن است کاملا متفاوت باشد. به صورت کلی هزینه‌های تحصیل در رشته پزشکی در کشور عمان بین 9،000 ریال الی 13،000 ریال عمان می‌باشد. هزینه‌های تحصیل در رشته‌های پزشکی بر اساس هر سال متفاوت است و می‌توان گفت در سال‌های چهارم و پنجم، هزینه‌های تحصیل به بالا ترین سطح خود می‌رسد. علاوه بر هزینه‌های تحصیل رشته پزشکی در کشور عمان و شهریه‌های دانشگاه، دانشجویان بین المللی، هزینه‌های زندگی در کشور عمان را در پیش رو دارند که در ادامه این نوشتار خدمت شما ارائه می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:

نشان CE چیست؟

تحصیل پزشکی عمان و هزینه زندگی

هزینه‌های زندگی در عمان یکی از موضوعاتی می‌باشد که مورد نظر دانشجویان بین المللـی قرار دارد. به این دلیل که به اعتقاد عده زیادی از اشخاص، شرایط مهاجرت به عمان از طریق تحصیل آسان تر می‌باشد. امـا بسیـاری از متقاضـیان می‌خواهند با دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه‌های زندگی در عمان، شرایط لازم را بررسی نمایند.

دانشجویان باید این موضوع را مورد توجه خود قرار دهند که هزینه‌های زندگی در شهر مسقط به مراتب بالاتر است و در مقابل، هزینه‌ها در خارج از شهر مسقط به نسبت پایین تر می‌باشد.

یکی از موضوعاتی که باید دانشجویان بین المللی به آن توجه کافی داشته باشند، هزینه‌های درمانی در این کشور است. پوشش بیمه مراکز بهداشتی و درمانی برای بیماران خارجی در بیمارستان‌های خصوصی فراهم نیست و این به این معنی است که علاوه بر هزینه‌های بیمه‌ای که دانشجویان بین المللی می‌پردازند، پوشش بیمه برای آن‌ها به صورت گسترده فراهم نمی‌باشد. بنا براین علی رغم هزینه‌های بیمه که دانشجویان متقبل می‌شوند، باید هزینه‌های درمان خود را نیز بپردازند. اما در خصوص هزینه‌های زندگی ماهیانه می‌توان گفت به طور متوسط معادل 1،000 دلار می‌باشد. در ادامه هزینه‌های زندگی در کشور عمان را به صورت کامل خدمت شما عزیزان شرح خواهیم داد.

تحصیل پزشکی عمان و هزینه زندگی

تحصیل رشته پزشکی در کشور عمان و سایر رشته‌های علوم پزشکی

سایر رشته‌های علوم پزشکی نیز مورد توجه عده زیادی از اشخاص قرار دارد، به همین دلیل در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در سایر رشته‌های پیراپزشکی پرداخته شده است.

 • تحصیل در رشته داروسازی در کشور عمان

دانشگاه نزهوا یک آزمون کتبی و یک آزمون عملی (PPE) برای تعیین صلاحیت فارغ التحصیلان رشته داروسازی در نظر گرفته است. در این آزمون دانشجویانی که موفق شوند حداقل نمرات را دریافت کنند، صلاحیت مورد نیاز را به منظور شرکت در آموزش‌های بالینی دریافت می‌کنند. قابل ذکر است که قبولی در آزمون رشته داروسازی برای تمامی فارغ التحصیلان که قصد ادامه فعالیت در این رشته را دارند، ضروری است.

 • تحصیل در رشته دندان پزشکی در کشور عمان

به منظور تحصیل در رشته دندان پزشکی در کشور عمان، تمامی متقاضیان وظیفه دارند که مدارک تحصیلی خود را ارائه دهند و حداقل دارای دیپلم 12 ساله باشند.

 آن‌هایی که علاقه مند به تحصیل در رشته دندان پزشکی می‌باشند باید نمرات آنان در علوم ریاضی معادل   c  و در علوم شیمی و زیست شناسی نمره ‌‌B  را کسب نمایند. همچنین متقاضیان باید مدرک زبان انگلیسی IELTS 6.5  را ارائه دهند.

رشته دندان پزشکی در کشور عمان به مدت 5 سال به طول می‌انجامد و فارغ التحصیلان این رشته، بعد از فارغ التحصیلی برای کار به عنوان یک دندان پزشک باید تمرینات و دوره‌های بالینی را پشت سر بگذارند.

 • تحصیل در رشته پرستاری در کشور عمان

SQU  کالج پرستاری در کشور عمان می‌باشد که دانشجویان در این کالج بعد از فارغ التحصیلی می‌توانند لیسانس رشته پرستاری را دریافت نمایند. دانشکده پرستاری در کشور عمان از دو طریق در مقطع کارشناسی دانشجو جذب می‌کند. حالت اول مسیر مستقیم برای دانش آموزانی که بعد از دریافت گواهی امتحان دوره متوسطه وارد کالج پرستاری می‌شوند و حالت دیگر برای دانش آموزانی که در مقطع دیپلم رشته پرستاری را آموزش دیده اند اما علاقه مند هستند که تحصیلات خود را در این رشته ارتقا دهند. بنا براین وارد دوره‌های پرستاری در مقطع کارشناسی می‌شوند.

 

بیشتر بخوانید:

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در ۲۰۲۰

دانستنی‌های ویزا

تحصیل رشته پزشکی در کشور عمان و دریافت ویزا

متقاضیان بین المللی به منظور دریافت ویزای دانشجویی کشور عمان با در دست داشتن پذیرش تحصیلی خود می‌توانند درخواست خود را به منظور دریافت ویزای دانشجویی اعلام نمایند. اما در این میان دانشحویان بین المللی باید مدارک و شرایط مورد نیاز دیگری را ارائه دهند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

متقاضیان تحصیل در عمان باید یک اسپانسر محلی را در این کشور معرفی نمایند. اسپانسر این اشخاص باید مسئولیت یک شخص خارجی را در زمان تحصیلش بر عهده بگیرد. علاوه بر آن، اشخاصی که قصد ادامه تحصیل در عمان را دارند باید پاسپورت آن‌ها به مدت حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

تحصیل رشته پزشکی در کشور عمان و دریافت ویزا

نکته بسیار با اهمیت در امر مهاجرت تحصیلی به عمان، تاریخ صدور ویزای تحصیلی و تاریخ حضور و ورود دانشجویان بین المللی به این کشور می‌باشد. که به طور معمول اعتبار ویزای تحصیلی در عمان بین یک الی دو سال می‌باشد که به منظور تمدید نمودن آن، دانشجویان باید نامه‌ای که مبنی بر اثبات ادامه تحصیل در موسسات آموزش عالی این کشور می‌باشد را ارائه نمایند. قبل از این و در قسمت مدارک مورد نیاز اشاره دقیقی به ارائه تمکن مالی و اسپانسر جهت حمایت مالی در زمان تحصیل دانشجویان بین المللی اعلام گردید و نکات مربوط اعم از ارائه پاسپورت و ارائه مدارک تحصیلی را به اطلاع شما عزیزان رساندیم.

تحصیل رشته پزشکی در کشور عمان و کار بعد از تحصیل

عمان همچون دیگر کشورهای عربی اقتصادش بر پایه استخراج نفت می‌باشد. از این رو کشور عمان در صدد می‌باشد که تمرکز خود را از فروش نفت بردارد و پایه اصلی اقتصاد خود را از نفت خارج کند. بنا براین تلاش می‌کند تا صنعت ماهیگیری و کشاورزی خود را رونق بدهد. در این حین دانشجویان بین المللی که در این کشور مشغول به تحصیل می‌باشند، از این امکان برخوردارند که در طول مدت تحصیل خود و در قالب قوانین این کشور ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل نمایند، که این امر منوط به دریافت اجازه کار از سمت کارفرمایان و شرکت‌های کشور عمان می‌باشد.

پزشکانی که در عمان مشغول به کار هستند، معمولا در حدود 4،134 ریال عمان به طور میانگین حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند. البته میزان حقوق بین مشاغل پزشکان متغیر می‌باشد، و اگر شما عزیزان به شغل خاصی در رشته پزشکی علاقه مند می‌باشید، می‌توانید جست و جو کنید و میزان حقوق آنان را رصد نمایید.

باید به این موضوع توجه داشت که عمان به منظور کاهش نرخ بیکاری در کشورش، سیاست‌های با استخدام کارکنان خارجی را مورد بازبینی قرار داده است و در تلاش می‌باشد که نیاز خود را به نیروی خارجی کاهش دهد و در عوض آن نیرو و متخصصین بومی این کشور را تقویت نماید تا هرچه سریع تر وارد بازار کار شوند.

نرخ بیکاری تا سال 2017 معادل 16 درصد در عمان تخمین زده شده است.

تحصیل رشته پزشکی در کشور عمان و کار بعد از تحصیل

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل پزشکی در عمان

 • آیا ایرانیان از این امکان برخوردارند که در کشور عمان به صورت رایگان در رشته پزشکی  تحصیل کنند؟

  • خیر. به منظور تحصیل در رشته پزشکی در کشور عمان باید شهریه بپردازید.
 • مهم ترین شرایط پذیرش در رشته پزشکی در کشور عمان چیست؟

  • متقاضیان باید در آزمون مبانی بین المللی پزشکی (IFOM) و مصاحبه تخصصی پذیرفته شوند.
 • تحصیل در رشته پزشکی در کشور عمان چند سال به طول می‌انجامد؟

  • دانشجویان رشته پزشکی در کشور عمان باید یک دوره 7 ساله، به ترتیب 2 سال مطالعه پزشکی، 2 سال آموزش علوم پایه و 2 سال آموزش بالینی را پشت سر بگذارند.
 • بهترین دانشگاه‌های پزشکی در کشور عمان کدام است؟

  • دانشکده پزشکی عمان و دانشگاه سلطان قابوس عمان از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور عمان به حساب می‌آیند.

 

تحصیل در رشته پزشکی در کشور عمان و سخن پایانی

تحصیل در رشته  پزشکی در کشورعمان و شرایط آن، در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت. از آن جا که عمان کشوری نزدیک به ایران می‌باشد و از لحاظ دینی و فرهنگی نزدیک به کشور ایران می‌باشد مورد توجه عده‌ای از مخاطبین قرار گرفته است. از این رو در این مقاله شرایط و مسائل مهم در خصوص تحصیل در رشته پزشکی در کشورعمان را به نگارش درآوردیم تا راهنمای شما مخاطبین همیشگی ما باشد. شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور عمان، هزینه‌های زندگی و هزینه‌های تحصیل در رشته پزشکی در کشور عمان و نکات مربوط به تحصیل پزشکی از جمله مواردی می‌باشد که در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. همان طور که در این نوشتار به طور کامل بیان گردید، از نکات بسیار مهم برای کسب ویزای تحصیلی در عمان، داشتن اسپانسر محلی در این کشور می‌باشد. از دیگر نکات بسیار مهم در بحث ویزای تحصیلی این کشور، صادر شدن ویزا تحصیلی به مدت یک الی دو سال است و پس از به پایان رسیدن زمان ویزا، متقاضیان باید مجددا با در دست داشتن مدارک مورد نیاز اعم از گواهی اشتغال به تحصیل، درخواست تمدید ویزا نمایند. امیدواریم که توانسته باشیم به سوالات شما در مورد موضوع تحصیل در رشته پزشکی در کشور عمان، پاسخ دهیم. همچنین شما عزیزان، این امکان را دارید که در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با مشاوران و کارشناسان ارشد در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نمایید و مشاوره تلفنی دریافت نمایید. شما عزیزان می‌توانید با بررسی شرایط خود، بر اساس قوانین کشورهای مهاجرپذیر با در نظر داشتن هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی انتخاب بهتری را برای آینده خود رقم بزنید.

 

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به عمان

پزشکی در آلمان

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا ، پیکاپ ویزا ،ویزای توریستی ، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می دهیم ، شما می توانید با تماس با شماره ی 02122226480 از مشاوره ما بهرهمند شوید.

پیشنهاد سردبیر زانکو