اگر به دنبال مهاجرت بوده اید و یا سفرهای خارجی داشته اید قطعا کلمه پیکاپ ویزا به گوشتان خورده است.

پیکاپ به چه معنی است؟

کلمه پیکاپ (Pickup) در اصطلاح انگلیسی به معنی برداشتن و یا تحویل گرفتن چیزی و یا کسی است. اما در صنعت توریسم و مهاجرت این کلمه معنی دیگری دارد.

جهت ورود به کشورهای دیگر نیاز به دریافت ویزا و یا همان اجازه ورود خواهید داشت. برای دریافت این اجازه، باید با همراه مدارک خود برای مصاحبه به سفارت کشور مقصد در ایران مراجعه نمایید و در صورت تایید سفارت ویزای شما به مرحله ثبت خواهد رسید و پس از درج مهر ویزا در پاسپورت می‌توانید به کشور مورد نظر سفر کنید. به دلیل برخی مسائل سیاسی بعضی از کشور ها از جمله آمریکا ، انگلیس و کانادا در ایران سفارت یا کنسولگری ندارند در این جور موارد متقاضی باید به سفارت یا کنسولگری این کشور ها در یک کشور واسطه همچون ترکیه ، امارات و .... مراجعه نماید تا عملیات پیکاپ ویزا را انجام دهد. 

ممکن است این سوال برای شما پیش بیآید که آیا می توان بدون حضور در کشور واسطه و مراجعه به سفارت یا کنسولگری کشور مقصد در همین ایران این روند انجام شود؟

در جواب باید بگوییم بله متقاضیان می توانند با مراجعه به موسسات مهاجرتی معتبر این مسئولیت را به آن موسسه بسپارند که هم در زمان و هم در وقت خود صرفه جویی نمایند. موسسه مهاجرتی زانکو نیز از جمله موسسات مهاجرتی می باشد که می تواند به روند دریافت پیکاپ ویزا شما متقاضیان عزیز کمک نماید. 

 

پیکاپ ویزا

 

تفاوت پیکاپ ویزا و پیکاپ پاسپورت

در واقع تفاوتی بین پیکاپ ویزا و پیکاپ پاسپورت نمی باشد و این دو اصطلاح به جای یکدیگر استفاده می شوند. 

متقاضیان می توانند برای صرفه جویی در زمان و هزینه های خود پس تأیید ویزای شان از سمت سفارت کشور مقصد جهت اخذ ویزا و طی شدن مراحل به جای سفر مجدد به کشور واسطه این خدمات را به یک کارگزار قانونی و معتبر بسپارند، در چنین مواقع پاسپورت است که پیکاپ می شود و داشتن مهر به ویزا تبدیل می شود. که به این فرآیند ارسال پاسپورت  و سپس الصاق ویزای و بازگرداندن آن به شخص در اصطلاح “پیکاپ پاسپورت” می گویند.  

 

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزا

متقاضیان پس از تاییداولیه تا 30 روز مهلت دارند تا برای پیکاپ ویزای خود اقدام نمایند.در صورتی که در این مدت برای پیکاپ ویزای خود اقدام نکنید ریجکت می شوید. پس از اقدام برای پیکاپ ویزا تقریبا 7 الی 14 روز کاری پاسپورت به دستتان می رسد.

 

تفاوت پیکاپ ویزا و پاسپورت

 

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزا از طریق کارگزار کدامند؟

مهم ترین مدرکی که برای پیکاپ ویزا از طریق کارگزار باید در اختیار شخص بگزارید ، وکالتی است که متقاضی به وکیل خود اجازه ی دریافت ویزا از سفارت کشور مقصد در کشور واسطه را بدهد. علاوه بر این مدارک دیگری همچون : مدارک شناسایی، رسید سفارت، پرینت ایمیل سفارت و کپی پاسپورت هم برای پیکاپ پاسپورت از طریق وکیل مورد نیاز هستند.

موسسه مهاجرتی زانکو همان شخص حقوقی یا کارگزار می باشد که می توانید فرآیند دریافت پیکاپ ویزا خود را به او بسپارید. 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 02122226480 تماس حاصل فرمایید و یا از مشاره آنلاین زانکو بهره مند شوید.

 

بیشتر بخوانید:

چه موسساتی پیکاپ ویزا را انجام می‌دهند؟

چگونه برای پیکاپ ویزا اقدام کنیم؟

پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

پیشنهاد سردبیر زانکو