شرایط مختلف سیاسی، باعث قطع یا کم شدن ارتباط کشورها با یکدیگر می‌شود. به‌طوری که برای گرفتن ویزای برخی کشورها باید به کشوری ثالث مراجعه کرد. برای ایران، آمریکا یا انگلیس از این شرایط برخوردارند. در چنین شرایطی سفر به کشور ثالث برای پیگیری کارها فکر بکری نخواهد بود و هزینه بر است. این کار را باید به موسسات مجاز سپرد.

پیکاپ ویزا چیست

پیکاپ ویزا چیست

زمانی که کشور مقصدتان در وطن شما سفارتی نداشته باشد، برای دریافت ویزا باید چه کنید؟ مثلا برای یک ایرانی، گرفتن ویزای آمریکا از داخل ایران غیرممکن است. در این شرایط لازم است پس از دریافت ای‌میل قبولی اولیه ویزا، به ترکیه یا امارات سفر کرده و باقی مراحل صدور ویزا را طی نمایید. این یعنی علاوه بر هزینه‌های سفر یا مهاجرتتان به آمریکا، باید هزینه‌های جداگانه‌ای برای سفر رفت و برگشت به کشور ثالث بپردازید. این کار همچنین زمان‌بر و خسته‌کننده است. 
بهترین راه برای حل این مشکل مراجعه به موسسه‌هاییست که پیکاپ ویزا انجام می‌دهند. این موسسه‌ها در هر بازه‌ی زمانی تعداد مشخصی پرواز به کشور مورد نظر داشته و مدارک دریافت شده از متقاضیان را به نیابت از آن‌ها ارائه می‌نمایند. اعتبار سنجی این موسسه‌ها نیز از طریق پلیس مهاجرت انجام می‌شود. لازم است برای حصول اطمینان از اعتبار موسسه دقت لازم را به خرج دهید؛ زیرا قرار است مدارک خود را در اختیار آن‌ها بگذارید و همچنین احتمال ریجکتی برای کشور‌های این‌چنینی به خودی خود بالاست.

مراحل درخواست پیکاپ

مراحل درخواست پیکاپ

ابتدا باید پاسپورت خود را در دست داشته باشید و درخواست اولیه‌ای جهت اخذ ویزا به آفیسر مربوطه ارائه کنید. اگر با یک موسسه‌ی مهاجرتی خوب کار کنید، احتمالا هم برای مراحل اولیه و هم برای بخش پیکاپ ویزا کمک‌حال شما خواهد بود. پس توصیه می‌شود از ابتدا به دنبال یک موسسه‌ی مهاجرتی معتبر و مجرب بگردید. 


تمام این مراحل توسط شخص شما نیز می‌تواند انجام شود. اما باید توجه داشت هزینه‌ی پرداختی به موسسات مهاجرتی، نسخه‌ی کاهش‌یافته‌ای از هزینه‌های اصلی می‌باشد. جدا از بحث هزینه، موسسات روال‌ها و رویه‌های کاری را بار‌ها تا انتها رفته‌اند و تجربه‌ی ارزشمندی دارند. چه بسا هزینه‌هایی که صرف آزمون‌و‌خطا می‌شوند در حالی که می‌توان با یک‌بار هزینه روی وکیل و مشاور مجرب، مقادیر زیادی در وقت خود صرفه‌جویی نمود.

کشورهای مقصد

کشورهایی که به پیکاپ ویزا نیاز دارند

در حال حاضر سه کشور آمریکا، انگلیس و کانادا، مثلث پیکاپ ویزا را تشکیل می‌دهند. برای دریافت ویزای این کشور‌ها لازم است از کشور سوم اقدام شود. ویزای کانادا یک الی سه‌هفته زمان برده و از طریق ترکیه و امارات انجام می‌شود. پیکاپ ویزای آمریکا از چند شهر ترکیه، امارات و ارمنستان انجام می‌شود و بین ده روز تا سه هفته زمان خواهد برد. پیکاپ ویزای انگلستان نیز از ترکیه و امارات قابل انجام است. برای هر کدام از این کشورها مدارک و فرم‌های خاصی لازم است که با جستجو در مورد ویزای هر کدام از کشورها به این مسئله آگاه خواهید شد.

 

بیشتر بخوانید:

ویژگی های موسسه ی مهاجرتی معتبر

مشکلات مهاجرت به کانادا
 

پیشنهاد سردبیر زانکو