کشور آلمان یکی از برترین کشور های جهان در زمینه ی صنعت، اقتصاد و رفاه شهروندی می باشد. هر سال تعداد زیادی از مردم از کشورهای مختلف به منظور اقامت وارد آلمان می شوند. یکی از راه‌های اخذ اقامت، کارافرینی آلمان می‌باشد.

روش های مختلفی برای ورود به این کشور وجود دارد. یکی از این روش ها، ثبت شرکت و کارآفرینی می باشد. این واقعیت بر کسی پوشیده نیست که کشور آلمان دارای اقتصادی بسیار قدرتمند و پویا می باشد و آمار تولید ناخالص داخلی آن نشان می دهد که این کشور چندان به سرمایه گذار نیاز ندارد؛ بلکه از ایده های جذاب و کارآفرینان برتر جهت تولید و ایجاد کسب و کار در آینده استقبال می کند.
بیزینس پلن در کارآفرینی آلمان دارای 10 بخش مختلف است:

ویزای کارآفرینی آلمان چیست و چه شرایطی دارد؟

از دیدگاه کشور آلمان، یک شخص خارجی که دارای کسب و کار و شغل است در صورتی کارآفرین محسوب می گردد که در یکی از بندهای زیر قرار بگیرد:

 • دارای کسب و کار مستقل باشد
 • یکی از شرکای مدیریتی اصلی یک شرکت باشد 
 • یکی از شریک های مالی یک شرکت باشد
 • و یا مدیر اجرایی یک شرکت باشد 

در صورتی که فردی در این گروه ها قرار بگیرد نامش به عنوان کارآفرین می تواند مطرح گردد و با داشتن شرایط و مدارک خاصی که در بخش های بعدی به آن اشاره می کنیم می تواند ویزایی تحت عنوان “ویزای کارآفرینی” دریافت کند.

اقامت آلمان از طریق ویزای کارآفرینی

اقامت از راه ویزای کارآفرینی در کشور آلمان به دو بخش تقسیم می گردد:

اقامت کوتاه مدت

این نوع از اقامت به گونه ای است که شما در مدت زمان 6 ماه می توانید به آلمان بروید و خارج شوید، هر چند این ورود و خروج باید به صورت متناوب باشد و مدت زمان آن کمتر از 3 ماه باشد. این نوع از ویزا، به ویزای بازرگانی معروف است که به طور معمول از 6 ماه تا 5 سال مدت زمان اعتبار آن است. برای دریافت این نوع ویزا سازمان بازرگانی کشور آلمان باید شرایط شما را تایید کند.

اقامت بلند مدت

در صورتی که شخص بخواهد برای مدت زمان بیشتر از 6 ماه به کشور آلمان از طریق کارآفرینی مهاجرت کند، جزو موارد اقامت بلند مدت قرار می گیرد. تمامی استارتاپ ها، بازرگانان و کارآفرینان کسب و کار می توانند برای دریافت این نوع اقامت اقدام کنند.

این نوع اقامت ابتدا محدود به یک دوره ی سه ساله می باشد، پس از این مدت زمان، در صورتی که طرح ارائه شده موفقیت آمیز بوده باشد می توان آن را تمدید کرد. یعنی اگر کارآفرین بتواند مطابق با برنامه اقتصادی خود پیش برود، هزینه های شرکت خود را در آن مدت زمان مشخص تامین کند و همچنین برای بعد از سه سال برنامه ی بلند مدت داشته باشد می تواند درخواست اقامت دائم بدهد.

اقامت به کارآفرینی داده می شود که توانایی مالی برای اجرای ایده های خود را داشته باشد و همچنین از پس هزینه های خود و خانواده اش بربیاید. همچنین ایده ای که ارائه می دهد ظرفیت بالایی در زمینه ی اقتصادی داشته باشد و بتواند شرایط را برای استخدام افراد زیادی فراهم کند.

در واقع یکی از مهم ترین موارد، نفع اقتصادی است که یک کارآفرین می تواند برای کشور آلمان داشته باشد؛ به عنوان مثال باید دید که آیا ایده ی اقتصادی که کارآفرین ارائه کرده، در کشور آلمان اشباع شده است یا نیاز به آن همچنان وجود دارد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کارآفرینی آلمان

برای این که بتوانید ویزای کارآفرینی دریافت کنید و پس از آن درخواست اقامت دهید باید مدارک زیر را ارائه کنید:

 • بیزینس پلن
 • مدارک تحصیلی
 • فرم درخواست ویزای کارآفرینی
 • پاسپورت
 • گواهی سابقه کار
 • ارائه گردش حساب
 • ایده ی تامین مالی

پس از ارائه ی مدارک بالا؛ دولت فدرال، اتاق بازرگانی، اداره ی کسب و کار و همچنین اداره ی امور مهاجران در رابطه با اعطا یا عدم اعطای ویزا و اقامت به شما تصمیم گیری می کنند.

بیزینس پلن یا برنامه ی تجاری در ویزای کارآفرینی آلمان

برای دریافت ویزای کارآفرینی به تدوین بیزینس پلن نیاز دارید. بیزینس پلن یا همان برنامه تجاری، شامل بخش های مختلفی است که باید با توجه به هدف شما نوشته شود.

بیزینس پلن در کارآفرینی آلمان دارای 10 بخش مختلف است:

بیزینس پلن در کارآفرینی آلمان

در ابتدا لازم است که در رابطه با شخصیت و خصوصیات خود توضیح بدهید و توضیحاتی نیز در رابطه با این که چه موسساتی می توانند به شما کمک کنند و چه دلایل قانع کننده ای برای تایید صلاحیت شما برای این کار وجود دارد ارائه بدهید.

ایده

در این بخش باید توضیح دهید که کسب و کار و هدفتان از ارائه ی طرح کارآفرینی در آلمان چیست.
خدماتی که ارائه می دهید
در این بخش باید بنویسید که با ارائه ی طرح شما چه خدماتی شامل حال دولت و مردم آلمان می شود. هم چنین توضیح دهید که چگونه قرار است از پس مشکلات مشتری خود در آلمان بربیایید.

بازار هدف

یکی از موارد الزامی در تمام بیزینس پلن ها، بازار هدف می باشد. در این بخش باید بیان شود که هدف شما چه مشتریانی هستند و نیاز اصلی آن ها چه می باشد.

بازار رقیب

در این قسمت باید عنوان شود که چه کمپانی ها و شرکت هایی با شما رقابت خواهند کرد و شما چه برتری هایی نسبت به آن ها دارید.

مکان کسب و کار

مکان کسب و کار از این نظر اهمیت دارد که کدام شهر برای ارائه ی طرح شما مناسب تر است و مردم کدام بخش آلمان به خدمات شما نیاز بیشتری دارند.

میزان تقاضا

در طرح کسب و کار باید بیان شود که چه چیزی باعث می شود محصولات شما بیشتر فروخته شوند و تقاضا برای آن ها افزایش یابد. همچنین حجم بازار و سهم شما از این بازار تعریف می شود.

منابع انسانی

در این بخش باید عنوان کنید که شما به عنوان ایده پرداز، چه نقشی خواهید داشت و هسته ی اصلی کسب و کارتان چه افرادی می باشند. همچنین بگویید چه ظرفیتی برای استخدام افراد در این کار وجود دارد.

موفقیت و شکست

در این بخش باید شرایط و عوامل موفقیت و شکست طرح بررسی شوند و همچنین فرصت ها و تهدید ها نیز شناسایی گردند.

شرایط حقوقی

در بخش آخر باید مطرح گردد که شرکت شما در چه بخشی فعالیت می کند و چه نوع شرکتی است. همچنین باید ذکر کنید سهامداران چه افرادی هستند و روند قانونی کسب و کار شما به چه صورت خواهد بود.

کارآفرینی در آلمان واخذ اقامت

 کارآفرینی در آلمان گزینه ای ایده ال برای افرادی است که اندیشه مهاجرت به آلمان را در ذهن خود می پرورانند . اگر شما از هر طریقی ( ازدواج ، تحصیل ، کارو…) وارد آلمان شده اید و اقامت قانونی این کشور را کسب کرده اید ، می توانید درخواست خود را همراه با بیزینس پلن به اداره مهاجرت آلمان ارائه دهید . ارائه این بیزنس پلن یا طرح کسب و کار اجباری است . طرح کسب و کار توسط متخصص در آلمان ، بر اساس اطلاعات خاص ارائه شده توسط متقاضی تهیه می گردد.

بیشتر بخوانید:

تفاوت مونیخ و برلین

وزارت اقتصاد و اتاق بازرگانی و صنایع ، طرح کسب و کار را ارزیابی می کند تا اطمینان حاصل شود که طرح الزامات اولیه را برآورده می کند.

مقامات پرونده شما را بر اساس موارد ذیل آزمایش خواهند کرد:

 • تجربه شما به عنوان یک کارآفرین
 • سطح سرمایه ای که سرمایه گذاری می کنید
 • تأثیرات بر وضعیت توسعه و اشتغال و…
 • تاثیرات شما در عرصه نوآوری و تحقیق

بنابراین  کارآفرینی در المان باید الزامات زیر را داشته باشد:

 • کارآفرینان باید یک طرح کسب و کار قوی با انگیزه اقتصادی برتر داشته باشند.
 • سرمایه گذاری مناسب با یک ایده کسب و کار قوی صورت گیرد و سرمایه گذاران تجربه موفق کارآفرینی در گذشته را داشته باشند.
 • این کسب و کار با تأمین اعتبار و تأیید اعتبار شود و باید در هر زمان قابل انتقال باشد.
 • تجربه کارآفرینی در گذشته احتمال اخذ اقامت در آلمان را افزایش می دهد.
 • مطابق با الزامات یک طرح کسب و کار نوآورانه باشد ، یعنی ارائه یک محصول یا خدمات منحصر به فرد و جدید به بازارهای بین المللی.

پس از اینکه مورد پذیرش واقع شد ، می توانید در کوتاهترین زمان کارآفرینی خود را در آلمان شروع کنید . افرادی که از خارج از آلمان درخواست کارآفرینی در آلمان را دارند قوانین متفاوت بوده است . باید از اتاق بازرگانی آلمان تاییدیه دریافت کنند و درخواست فرد همراه با بیزینس پلن توسط کنسولگری مورد بررسی قرار می گیرد . خاطر نشان میگردد کارآفرینی در آلمان نمی تواند به صورت مستقیم مشمول شرایط اخذ اقامت المان گردد .

کارآفرینی در آلمان و شرایط آن

کارآفرینی در آلمان و شرایط آن برای افرادی که در اندیشه سرمایه گذاری از این طریق هستند بسیار قابل توجه می باشند . پیش از اینکه در این زمینه اقدام فرمایید باید ببینید هدفتان از سرمایه گذاری چیست ؟ ایا صرفا به سرمایه گذاری فکر می کنید؟ ایا از این طریق خواستار اخذ اقامت هستید ؟ همانطور که مستحضر هستید برخی از روش ها و سرمایه گذاری ها در المان منجر به اخذ اقامت نمی شود .شما در صورتی می توانید کارآفرینی از طریق سرمایه گذاری را برگزینید که سرمایه لازم را داشته باشیدو از شرایط مناسبی برخوردار باشید.  در ادامه ذکر می شود الزامات اولیه لازم برای کارآفرینی در آلمان می باشد:

 • داشتن تقاضای مکتوب
 • داشتن تمکن مالی واثبات آن
 • اثبات داشتن تاثیر مثبت بر اقتصاد کشور
 • داشتن تائیدیه کشور مقصد

برای شروع کسب و کار و راه های کارآفرینی در آلمان ده ها هزار نوع کسب و کار در آلمان وجود دارد . از جمله شرکت های خصوصی کوچک تا بزرگ و خود اشتغالی و … می تواند راه اندازی شود . قدرت های نسبی آلمان و برنامه های دولتی و شرایط سیاسی و وضعیت زیربنایی فیزیکی در این کشور مشاهده می شود .  آلمان مقام متوسط در میان کل کشورهای مورد ارزیابی می باشد و از این رو نه می توان معایب ان را ذکر نمود و نه می توان با دیگر کشورها مقایسه قابل توجهی داشت.

بسیاری از مشاغل وجود دارند که می توان با استفاده از دارایی و توانایی شخصی در کشور آلمان به آنها پرداخت و ایجاد تاثیر مثبت روی اقتصاد آلمان و نیز اشتغال برای اقشار جویای کار در این کشور داشت . از جمله آنها می توان به کارآفرینی در آلمان از طریق تاسیس شعبه برگر کینگ یا مک دونالد و… اشاره داشته باشیم .

تعداد بسیار زیادی از ساکنین کشور آلمان ، این کشور را یکی از بزرگترین کشور ها در امر غذا و نوشیدنی می دانند . بخش مواد غذایی در اقتصاد آلمان رتبه چهارم را داشته و بیش از نیم میلیون نفر در رستوران ها و دستگاه های مرتبط با تولید و پخش و ارائه مواد غذایی مشغول به کار هستند . آلمان دارای پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاران خارجی به جهت باز گشایی شعبه رستوران در این کشور می باشد .

بیشتر بخوانید:

ویزای جستجوی کار آلمان

کارآفرینی در آلمان و مزایای آن

کارآفرینی در آلمان برای افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند بسیار حائز اهمیت می باشد . کارآفرینی در آلمان و مزایای ان از زوایای مختلفی قابل بررسی می باشد . ذیلا به چند مورد از مزایای کارآفرینی در آلمان اشاره می نماییم :

 •  اقتصاد پایدار و رو به رشد کشور آلمان
 •  سرمایه گذاری در یکی از کشور های عضو شنگن سبب سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا می شود .
 • اایجاد بستر کاری مناسب برای نیروی کار جدید و حرفه ایی
 • دریافت وام های کم بهره البته با داشتن طرح توجیهی مناسب

البته لازم به ذکر است که بدانید نکته ای که حائز اهمیت می باشد، افرادی که قصد کارآفرینی در آلمان را دارند باید طرح توجیهی مناسبی ارائه دهند که سودده باشد و منافع کشور آلمان کمک شایانی کند .

کارآفرینی در آلمان به عنوان کسب و کار

کارآفرینی در آلمان به عنوان کسب و کار می تواند مورد نظر خیلی از عزیزان باشد . اگر محدودیت نداشته باشید می توانید کسب و کار خود را به عنوان یک کار آفرین در آلمان شروع کنید . مزیت آن این است که الزامات اداری و سیاسی ، مسئولیت های محدود را برایتان ایجاد نمی کند . برای مثال الزامات حسابداری در مقایسه با سایر مسیر های سرمایه گذاری کاهش می یابد . این یعنی تراز نامه مالی نیاز نیست و اصولا روش شرحیات نقدی برای گزارش سود و زیان به کار برده می شود . همچنین می توان از نرم افزار اکسل یا سایر نرم افزار های ساده دیگر به جای نرم افزار های گران قیمت حساب داری استفاده کنید .

اعلامیه ها و فرم های تراز نامه های مالی باید به صورت الکترونیکی به اداره مالیات یا سایر سازمان های بالا دستی مالی بر درامد ارسال کردد .

آلمان در سومین نسخه رتبه بندی سالانه کارآفرینی و توسعه در رتبه سوم دنیا از بین 80 کشور این لیست  قرار دارد که در آن سوییس اول و کانادا دوم است .

کار کنان مشاغل در آلمان از آسایش و امنیت شغلی مناسبی برخوردارند . اقتصاد آلمان اقتصاد بسیار پر تراکم و شلوغی است و این دلیل مثبت بودن هرگونه اقدام جهت کارآفرینی در آلمان است . بر اساس قوانین اقامتی در کشور آلمان هر فردی می تواند با هرگونه ملیت یا نژادی شرکت یا مقر کسب درامد داشته باشد و می تواند در خواست خود را به اداره مهاجرت المان تحویل دهد . فقط کافیست جهت انجام کار های اجرایی برای 3 ماه در آلمان باشند .

قانون مهاجرتی آلمان ایفاد می نماید که با ثبت شرکت در آلمان برای سهام داران و نیز مدیر عامل شرکت می توان مجوز اقامت بلند مدت تهیه کرد .

برای شروع کسب و کار و کارآفرینی در آلمان می بایست در وهله اول ، شخص متقاضی نسبت به بیزینس پلن یا طرح ایجاد کسب و کار و درامد تحقیقات لازمه را انجام داده و با توجه به شخصیت مصرف کنندگان آلمانی و سایرین ، درک خوبی از تقاضای آنان داشته باشد . لذا باید در نظر داشت که اشخاصی که قصد کارآفرینی در آلمان را دارند می بایست حتما طرح توجیهی مناسبی که مورد تایید وزارت کار و اداره امور مهاجرت می باشد ، داشته باشد .

بیشتر بخوانید:

روش های مهاجرت به آلمان

کارآفرینی در آلمان و مدارک مورد نیاز آن

کارآفرینی در آلمان و مدارک مورد نیاز آن  جهت انجام پروسه به شرح ذیل می باشد:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • داشتن طرح کار آفرینی مناسب
 • تکمیل فرم درخواست بیزینس پلان
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • ارائه سوابق کاری در کشور مبدا
 • گواهی امکان اشتغال جهت افراد بالای چهل سال

کارآفرینی در آلمان از طریق ثبت شرکت

کارآفرینی در آلمان از طریق ثبت شرکت قواعدی دارد که باید بر اساس این قوانین اقدام شود .برخی از صاحبین شرکت ها در خارج از کشور خود قصد کار کردن در آلمان را نیز دارند . یا ممکن است بخواهند شعبه یا نمایندگی از شرکت خود در آلمان را تاسیس نمایند . برای کارآفرینی در آلمان از طریق ثبت شرکت حداقل سرمایه 25 هزار یورو می باشد که باید 50% این مبلغ در یکی از بانک های آلمان سپرده شود و 50% در حساب شرکت که شخصیت حقوقی است موجود باشد . یکی از مهم ترین پروسه برای ثبت شرکت بازکردن حساب بانکی در یکی از بانک های کشور آلمان است که  مبلغ ذکر شده در حساب کشور آلمان  قرار گیرد .

لازم به ذکر است که در آلمان برای ثبت شرکت مسئولیت محدود وجود ندارد. برای کارآفرینی در آلمان از طریق ثبت شرکت با اهداف بسیاری می توان فعالیت داشت و موضوعات بسیار زیادی را در غالب کارآفرینی از طریق ثبت شرکت می توان ارائه نمود. از مراحل ثبت شرکت نوع GMBH مشخص نمودن میزان سهام و افرادی که سهامدار هستند و نوع بیزینس یک دفتر تجاری ونام کامل شرکت مواردی هستند که باید به ثبت رسمی برسد. بر این اساس برای ثبت شرکت خود باید یک بیزینس پلنی مطرح کنند که توجیه اقتصادی داشته باشد و به منافع آن کشور کمک کند . باید تاثیر مثبتی در کشور آلمان بگذارد تا مورد قبول واقع گردد .

افرادی که تمایل به کارآفرینی از طریق ثبت شرکت  را دارند باید ساز و کار و فرآیند ثبت شرکت آشنایی پیدا کنند.مراحل گام به گام ثبت شرکت :

 • انتخاب و ثبت نام برای تایید نام شرکت
 • داشتن اساس نامه برای شرکت
 • حساب بانکی شرکت
 •  ثبت اسناد شرکت در اداره ثبت شرکت های آلمان
 •  اعلامیه اداره امور تجاری و اقتصادی
 •  ثبت نام با انجمن تخصصی خوراک
 •  ثبت نام کارکنان
 •  ثبت نام مالیاتی
 • مجوزهای رستوران ها در آلمان
 • واردات مواد غذایی و نوشیدنی
 • قوانین مربوط به فروش الکل
 •  قوانین برچسب زدن مواد غذایی
 •  قوانین مبوط به محصولات حیوانی
 •  قوانین مواد غذایی منجمد
 • قانون مربود به بهداشت

بیشتر بخوانید:

ویزای آلمان

کارآفرینی در آلمان

برای مهاجرت به آلمان از روش اقامت از طریق کارآفرینی ،متقاضی میبایست سرمایه ای برای ایجاد کارآفرینی جدیدی در کشور آلمان داشته باشد تا بتواند از این طریق اقامت آلمان را کسب نماید.
سرمایه ای که افراد میخواهند برای مهاجرت از طریق کار آفرین به همراه خود به آلمان بیاورند بسته به اینکه فرد چه میزان بخواهد سرمایه گذاری کند و چه کاری را ایجاد نماید متفاوت است.

طبق قوانین اقامتی آلمان، هر شخص با هر ملیت و نژادی می تواند دارای شرکت و کسب و کار باشد ولی مدیر اجرایی این شرکت اگر اقامت آلمان را نداشته باشد باید برای اخذ اقامت این کشور اقدام نماید.
همچنین سایر صاحبان شرکت نیز اگر چنانچه تمایل به حضور در آلمان و انجام کارهای اجرایی بیشتر از ۳ ماه را داشته باشند باید برای اخذ اقامت آلمان اقدام نمایند که به این نوع اقامت ، اقامت از نوع کار آفرینی گفته می شود.

اگر فردی به فکر اقامت از طریق کار آفرینی در آلمان باشد و در داخل خاک آلمان نیز حضور داشته باشد و اقامت قانونی این کشور را از هر طریقی ( تحصیلی، کاری، ازدواج و … ) را داشته باشد می تواند درخواست خود را به اداره مهاجرت آلمان تحویل داده و به همراه بیزینس پلنی که به آلمان تحویل می دهد در کوتاه ترین وقت ممکن کار آفرینی خود را در این کشور شروع نماید.

اما زمانی که افراد از خارج از خاک کشور آلمان درخواست اقامت از طریق کار آفرینی در آلمان را دارند ،قوانین متفاوت خواهد بود و باید در این راه تائیدیه اتاق بازرگانی آلمان را برای کار آفرینی در این کشور داشته باشند . در ابتدا درخواست و بیزینس پلن فرد توسط مقامات مسئول کنسولگری جهت اقامت از طریق کار آفرینی در آلمان بررسی خواهد شد و بعد از گذشتن از فیلتر اول اگر نیاز باشد و از امور تخصصی باشد از سازمان ها و نهاد ها و کارشناسان آلمانی در تشخیص مورد تائید بودن و یا نبودن بیزینس پلن کمک خواهند گرفت.معمولاً این بررسی و تحقیق کارشناسانه حدود ۲ تا ۴ ماه به طول می انجامد.
همچنین لازم به ذکر است افرادی که تابعیت کشور هایی مثل استرالیا ، کانادا ، ژاپن ، کره ، نیوزیلند یا ایالات متحده آمریکا را دارند نیازی به اجازه اولیه و اقامت کوتاه مدت ابتدایی نخواهد بود و بدون نیاز به اقامت موقت می توانند وارد این کشور شوند و موفق به اخذ اقامت از طریق کار آفرینی در آلمان دست یابند .

در روش کار آفرینی در آلمان بیزینس پلن باید دارای شرایطی باشد که به شرح زیر میباشد:

 • داشتن تقاضا در منطقه ی مورد نظر در آلمان
 • تاثیرگذاری مثبت بر اقتصاد
 • نشان دادن تمکن مالی و یا وام یا تعهد مالی که پشتوانه بیزینس پلن فرد باشد.
 • داشتن تائیدیه از مراکز و نهاد هایی که بیزین پلن در این کشور سود آور است.

با توجه به مسائل مختلف در خصوص کار آفرینی در آلمان و همچنین ثبت شرکت در آلمان باید به این نکته توجه داشت که حداقل مبلغی برای سرمایه گذاری در آلمان وجود ندارد و شخص باید حتما هزینه های ماهیانه خود را به همراه حقوق ماهیانه پوشش دهد.

افرادی که تقاضای اقامت از طریق کار آفرینی در آلمان را دارند اگر داخل این کشور تحصیل کرده باشند و یا اقامت تحصیلی در این کشور را داشته باشند خیلی سریع تر و بدون نیاز به مدارک و شرایط فوق برای اقامت از طریق کار آفرینی در آلمان اقدام نمایند .

در مورد هزینه های اخذ اقامت از طریق کار آفرینی در آلمان باید گفت که هزینه ها بستگی به بیزینس پلن و طرح اقتصادی، محل اقامت در آلمان، مدت اقامت و هدف از اقامت متفاوت خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

بلوکارت آلمان

مدارک مورد نیاز برای اقامت از طریق کارآفرینی در آلمان:

 • تکمیل فرم درخواست
 • پاسپورت معتبر
 •  بیزینس پلن تائید شده
 •  ارائه مدرک تحصیلی 
 •  اگر سن متقاضی بالای ۴۵ سال است باید از سفارت گواهی امکان اشتغال داشته باشد .
 •  ارائه سابقه کاری در صورتی که
 • در کشور مبداء بیزینس یکسانی و یا مشابهی داشته اند .

طبق قوانین مهاجرتی فرد می تواند اقامت بلند مدت کشور آلمان را از طریق ثبت شرکت در آلمان برای سهام داران و مدیرعامل شرکت به دست آورد.
مدت زمان انجام برای این کار از ابتدا تا دریافت ویزای اقامت آلمان حدود ۵ تا ۸ ماه به طول می انجامد.

مزایای اقامت از طریق کار آفرینی در آلمان

ایجاد کار آفرینی در آلمان مزایایی به همراه دارد که این مزایا عبارتند از:

 • اقتصاد پایدار
 • سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا
 • نوآوری در آلمان و اتحادیه اروپا
 • کمک به سرمایه گذاری در کشور
 • پرداخت مالیات همانند سایر شهروندان آلمانی
 •  ایجاد نیروی کار حرفه ای
 • دریافت وام با بهره کم
 •  شرایط اقتصادی مناسب
 • ایجاد زیر ساخته های توسعه یافته

افرادی که قصد کار آفرینی در آلمان را دارند بهتر است بدانند که این کار به تنهایی منجر به اقامت دائم افراد نمی شود و فرد متقاضی دریافت اقامت دائم آلمان باید بتواند یک طرح توجیهی اقتصادی از کاری که قصد انجام آن را دارد ارائه دهد.
در کشور آلمان هیچگونه محدودیت قانونی برای اشخاصی که قصد کار آفرینی دارند وجود ندارد و هر شخصی می تواند در کشور آلمان کار آفرینی نماید.

 برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو