در استان کبک طی کردن کالج قبل از وارد شدن به دانشگاه برای همه دانش آموزان اجباری است در حالی که در دیگر استانها کشور کانادا به این شکل نیست و تمامی دانش آموزان می‌توانند بعد از پایان دوران متوسطه بین کالج‌ها و دانشگاه ها یکی را انتخاب کنند. در ادامه به معرفی کالج‌های مونترال کبک می‌پردازیم.

کالج‌های مونترال کانادا

مونترال با دسترسی به 6 دانشگاه و 12 کالج، دارای بیشترین تمرکز دانشجویان تحصیلات عالی در بین شهرهای اصلی کانادا و آمریکای شمالی می‌باشد. کالج‌های استان کبک به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. کالج‌های دولتی در استان کبک از دهه شصت میلادی شروع به فعالیت کردند و  امروزه ۴۸ کالج دولتی در این استان وجود دارد که ۵ کالج از آن‌ها انگلیسی‌زبان می‌باشند و هر ۵ کالج استان کبک در شهر مونترال واقع هستند. ۵۰ کالج خصوصی نیز در استان کبک فعال هستند که 6 کالج آن‌ها انگلیسی‌زبان می‌باشند. در مجموع ۲۲ کالج انگلیسی‌زبان و فرانسوی‌زبان در شهر مونترال وجود دارد. در استان کبک گذراندن کالج قبل از وارد‌شدن به دانشگاه برای همه دانش آموزان اجباری است در حالی که در دیگر استان‌های کشور کانادا به این شکل نیست و تمامی دانش آموزان می‌توانند بعد از پایان دوران متوسطه بین کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا یکی را انتخاب کنند.دوره‌های ارائه شده در کالج ها شامل دو هدف هستند. برخی از دوره‌های ارائه شده در کالج‌ها شامل آمادگی برای ورود به دانشگاه‌های کانادا هستند و برخی دارای دوره‌های حرفه‌ا‌ی نیز هستند.

بیشتر بخوانید:

اسپانسرشیپ کانادا

بهترین رشته ها برای اپلای

کالج های شهر مونترال

کالج‌های برتر انگلیسی‌زبان در شهر مونترال

کالج شامپلن Champlain Regional College: کالج شامپلن یک کالج انگلیسی زبان حرفه ای که حدود ۲۵۰۰ دانشجودر آن تحصیل می‌کنند. این کالج دارای سه دانشکده در بخش های مختلف استان کبک است. این کالج برنامه های پیش دانشگاهی و فنی حرفه ای را ارائه می دهد و دارای برنامه هایی برای گرفتن گواهی نامه AEC است.

کالج داوسن Dawson College: کالج داوسن یک کالج حرفه‌ای انگلیسی زبان واقع در westmount کبک با حدود ۱۰۰۰۰ دانشجو می‌باشد. این مرکز در نزدیکی شهر مونترال قرار دارد. این مرکز دارای ۸۰۰۰ دانشجوی روزانه و 2۰۰۰ دانشجوی شبانه در ۳۰ رشته مختلف است.

کالج جان آبوت John Abbott College: کالج جان آبوت یک کالج عمومی انگلیسی زبان با حدود ۷5۰۰ دانشجو که در نزدیکی نواحی غربی جزیره مونترال واقع می‌باشد. این کالج یکی از ۸ کالج عمومی انگلیسی زبان در استان کبک است. این کالج دارای محوطه ای مشترک با دانشگاه مک گیل می‌باشد و زیر نظر دانشگاه مک گیل فعالیت می‌کند.

کالج ونیر Vanier College: کالج ونیر، کالج عمومی انگلیسی زبان با بیش از ۶۱۰۰ دانشجو که در شهر مونترال کبک واقع شده است. این کالج در سال ۱۹۷۰ به عنوان دومین کالج عمومی انگلیسی زبان پس از کالج دانسون تاسیس شده است.

کالج ماریانوپلیس Marianopolis College: کالج ماریانوپلیس یک کالج خصوصی انگلیسی زبان در استان کبک است که بیش از ۱۷۰۰ دانشجو در این کالج تحصیل می‌نمایند. این کالج در westmount کبک قرار دارد.

LaSalle College

این کالج در قلب شهر دانشجویی مونترال قرار دارد که با هدف اصلی ایجاد شغل برای جمعیت مقیم کبک در سال ۱۹۵۹ تاسیس شد. این کالج با فراهم کردن تحصیلاتی که کاملا با نیاز بازار کار مطابقت دارد از مهمترین مراکز آموزشی این شهر می‌باشد. در سال ۱۹۸۱ وزارت علوم کبک به طور رسمی این سازمان را تایید کرد و هم اکنون این کالج با ایجاد شعبات گسترده که شامل ۱۸ شعبه در ۹ کشور دنیا بالغ بر ۶۰ دوره آموزشی را به بیش از ۱۰.۰۰۰ دانشجو ارایه می‌دهد. در 5 دهه گذشته از رسالت های مهم این کالج آماده‌سازی نیروی کار جهت ورود به بازار کار بوده است. رشته‌های تحصیلی در کالج های کانادا بسیار متنوع می‌باشد و از منشی گری گرفته تا آشپزی و رستوران‌داری و مهارت‌های مدیریتی و رهبری کمک‌های مالی تمام دوره‌هایی که در این کالج در راستای تامین نیروی کار ماهر و مورد نیاز بازار کار برگزار می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

بورسیه تحصیلی در کانادا

دوره های co op در کانادا

کالج های فنی حرفه‌ای بزرگ شهر مونترال

پیشنهاد سردبیر زانکو