کالج مدیریت یک کالج عمومی است که در شهر سانتا کلارا و در قلب سیلیکون ولی و منطقه خلیج سان فرانسیسکو واقع شده است. این کالج یک موسسه کوچک با 1271 دانشجوی کارشناسی ارشد است. نرخ پذیرش کالج میدیریت سانتا کلارا 100٪ است. رشته های محبوب این کالج شامل هنرهای لیبرال و علوم انسانی، زیست شناسی و تجارت است. 29 درصد از دانشجویانی که فارغ التحصیل می‌شوند درخواست حقوقی با درآمد اولیه 28،600 دلاررا دارند.

رتبه بندی‌های کالج مدیریت سانتا کلارا

  • اساتید C+
  • تنوع A-
  • زندگی دانشجویی B+
  • ارزش C+
  • امنیت B+
  • موقعیت A

کالج مدیریت سانتا کلارا یک کالج دولتی است که در شهر سانتا کلارا و در قلب سیلیکون ولی و منطقه خلیج سان فرانسیسکو واقع شده است. این کالج یک موسسه کوچک با 1271 دانشجوی کارشناسی ارشد است. نرخ پذیرش کالج میدیریت سانتا کلارا 100٪ است. رشته های محبوب این کالج شامل هنرهای لیبرال و علوم انسانی، زیست شناسی و تجارت است. 29 درصد از دانشجویانی که فارغ التحصیل می‌شوند درخواست حقوقی با درآمد اولیه 28،600 دلاررا دارند.
هزینه متوسط کالج مدیریت سانا کلارا پس از کمک مالی برای دانشجویانی که کمک هزینه یا بورس تحصیلی دریافت می کنند، مبلغ $10,236 برای هر سال می‌باشد.
کالج West Valley و کالج Mission سال‌های بسیار زیادی قدمت دارند.( West Valley بیش از نیم قرن و کالج Mission بیش از 40 سال)

 

تاریخچه کالج

santa clara mission college

زمینی که کالج مدیریت در آن قرار دارد بین سال‌های 1966 و 1967 خریداری شد و برای اولین بار از سال 1979-1980 با 3500 دانشجو، 8 مدیر و 73 استاد افتتاح شد.
پردیس موقت کالج مدیریت در اوایل سپتامبر 1975 در محل مدرسه جفرسون که دیگر هالی شده بود، در تقاطع خیابان مونرو و لارنس اکسپرس در سانتا کلارای کالیفرنیا ساخته شد.
در ابتدا سه نفر برای انجام کار تمام وقت در این کالج منصوب شدند. در تابستان سال 1976، مسئول هیئت مدیره، شخصی به نام وارن سورنسون را به عنوان رئیس بنیانگذار کالج مدیریت سانتا کلارامنصوب کرده بود. اولین شروع کالج مدیریت در ژوئن سال 1977 با رئیس بنیانگذار دانشگاه سانتا کلارا به عنوان سخنگوی آغازین برگزار شد.
 نکته قابل توجه  این است که در میان تعداد معدود فارغ التحصیلان کلاس 77 کالج مدیریت سانتا کلارا، ادی سوسا تنها شخصی بود که بعدا به عنوان شهردار سانتا کلارا انتخاب شد. افتتاح کالج مدیریت سانتا کلارا بی نظیر به نظر می رسید اما توسعه‌ی کامل آن این گونه نبود؛ زیرا میزان سر و صدای کالج West Valley با مردم ساکن محله‌ی Saratoga که در همسایگی این کالج قرار داشتند، باعث شد که اعضای هیئت مدیره‌ی کالج های West Valley و Mission بلافاصله پس از اتمام ساخت پردیس جدید کالج مدیریت در سال 1979، تغییر کنند.
پردیس موقت کالج مدیریت در سپتامبر 1985 به مچموعه کالج West Valley-Mission تغییر نام یافت. در آن زمان، کالج مدیریت به داشتن تنوع زیاد در رویکردهای یادگیری دانشگاهی افتخار می کرد. همچنین معماری کالج مدیریت سانتا کلارا به منظور افزایش تعامل بین دانشجویان و دانشکده های خود طراحی شده است، که نتیجه آن یک محیط یادگیری مؤثرتر است.
در سال‌های اخیر این کالج میزبان تعدادی از سخنرانان، نویسنگان و سایر اشخاص مهم علمی و برتر بوده است. همچنین بخش هنری دانشکده نمایشگاه های مختلفی را در گالری وارگاس در مرکز گیلمور برگزار می کند.
کالج مدیریت سانتا کلارا در ابتدا فقط دارای یک ساختمان بزرگ متمرکز بود که بیشتر کلاس ها در آن برگزار می شدند. در سال 2014 ، ساختمانی با عنوان Gillmor Family Center افتتاح شد که سه طبقه مجزا شامل کلاس‌های درس و آزمایشگاه در آن وجود داشت. همچنین کتابخانه، کافه تریا و کتاب‌فروشی نیز در ساختمان‌های مجاور کالج قرار دارند و دپارتمان علوم نیز در یک ساختمان جداگانه قرار گرفته است. ساختمان مدیریت مهماندار (The Hospitality Management ) نیز سه شنبه ها و پنجشنبه ها در ترم های پاییز و بهار، برای دانشجویان ناهار سرو می کند.
این کالج در شمال مرکز خرید Mercado و غرب مجموعه‌ی EMC و McAfee قرار دارد. پردیس همچنین نسبتاً  به ایستگاه Levi و آمریکای بزرگ (Great America) نیز نزدیک است.
در ماه مه سال 2014 مرکز گیلمور افتتاح شد که به خاطر نام شهردار سابق سانتا کلارا یعنی گری گیلمور به این نام انتخاب شده است. این ساختمان شامل 50 درصد از تمام  کلاس‌های کالج مدیریت سانتا کلارا می‌شود. گیلمور نخستین شهردار منتخب شهر بود و به تسهیل در فروش زمین‌های شهر که در نهایت منجر به ساخت کالج مدیریت شد، کمک بسیاری کرد.
پارکینگ کالج مدیریت سانتا کلارا دارای 2640 پنل خورشیدی با راندمان بالا است که تخمین زده می شود در 25 سال بعد از سال 2011، مبلغ 9 میلیون دلار برای این کالج پس انداز کند.
در ژانویه 2011، این کالج یک  مدسه‌ی پیش دبستانی نیز درون خود افتتاح کرد. همچنین یک ساختمان اصلی جدید تا سال 2017 در دست احداث بود و در ابتدا اعلام شد که تا بهار 2018 آماده می‌شود که در نهایت این ساختمان مرکز جذب دانشجو، در 24 ژانویه 2018 افتتاح شد.

 

مشخصات جمعیتی دانشجویان کالج مدیریت سانتا کلارا

قومیت ثبت نام دانش آموزان (بهار 2017):
     3.7٪ آفریقایی-آمریکایی
 0.2٪  هندی آمریکایی / بومی آلاسکا
     37.7٪ آسیایی
     9.6٪ فیلیپینی
    27.2٪ اسپانیایی
    7.7٪ چند قومیت
     Pacific-Islander 0.4٪
    1.1٪ ناشناس
    16.6٪ سفید غیر اسپانیایی

 

جنسیت (بهار 2017):

اکثر دانشجویان کالج مدیریت زن هستند (55٪)

گروه سنی (بهار 2017):
     19سال یا کمتر 17.9٪
     20-24 سال 31.3٪
     25-29 سال 17.1٪
     30-34 سال 10.1٪
     35-39 سال 7.3٪
     40-49 سال 8.5٪
     50+ سال 7.8٪

 

خدمات و ورزش‌ها

کالج مدیریت همچنین خدمات مختلف دانشجویی از جمله مشاوره، پذیرش و سوابق، مرکز ارزیابی، مرکز شغلی، مرکز آموزش، برنامه STEM  DSPS، مرکز منابع جانبازان، برنامه CalWORKS ، EOPS و غیره را ارائه می دهد.
کالج مدیریت داری ورزش‌های مختلفی از جمله تنیس مردان و زنان، بسکتبال بانوان، سافت بال، بدمینتون زنان و بیس بال است.

 

منابع: wikipedia , niche , missioncollege

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و هرگونه سوال در خصوص امور مهاجرتی می توانید از مشاوره آنلاین زانکو بهره مند شوید و یا با شماره های 02122226480 تماس حاصل فرمایید.

پیشنهاد سردبیر زانکو