اگر قصد مهاجرت داشته باشید، راهی پرپیچ‌وخم پیش رویتان قرار خواهد گرفت. بسیاری از کسانی که به‌تنهایی قصد پیگیری کار‌های مهاجرت را دارند با شکست مواجه شده و فرصت خود را از دست می‌دهند. بهترین راه استفاده از مشاورین مجرب و معتبر و تسریع پروسه‌ی مهاجرت از طریق آن‌هاست. در این مطلب قصد داریم چگونگی تشخیص شیادان از متخصصان را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

چرا موسسه مهاجرتی لازم است

بر اساس آمار، بیش از نیمی از کسانی که به‌طور مستقل می‌خواهند کار‌های مهاجرت خود را پیگیری کنند با شکست مواجه می‌شوند. امروزه مهاجرت و دریافت اقامت خصوصا برای کشور‌های پیشرفته کار آسانی نیست. همچنین پیچیدگی‌های قانونی بسیاری وجود دارند که یک وکیل مجرب از آن‌ها آگاه بوده و اطلاعاتی به‌روز در مورد کشور‌های مقصد دارد. موسسه‌ی مهاجرتی به عنوان کاتالیزور، عملیات گرفتن ویزا را برای شما تسریع می‌نماید. 

چرا دقت در انتخاب حیاتیست

اما همین موسسه‌ی مهاجرتی، در صورت نداشتن دانش یا تجربه‌ی کافی یا فاقد اعتبار بودن، می‌تواند عملیات را با شکست روبرو کند. بعضی از سودجویان نیز در قالب موسسات مشاوره ممکن است قصد سو استفاده از شما را داشته باشند. از طرفی هر فرد اطلاعات شخصی خود را در اختیار موسسات قرار می‌دهد. پس امکان سوء استفاده برای شیادان فراهم است و اگر دقت نکنید با مشکلات بزرگی دست‌وپنجه نرم خواهید کرد.

کلاهبرداری موسسات مهاجرتی

ترفند‌های عمده‌ی شیادان

  • یکی از قسمت‌هایی که با دقت در آن‌ها می‌توان به راحتی موسسات قلابی را شناخت، تبلیغات می‌باشد. به‌طور مثال هیچ "تضمین صددرصدی" برای ویزا وجود ندارد. تمام کارشناسان و وکلای مجرب به شما خواهند گفت که این پروسه بسیار پیچیده بوده و خوب پیش رفتن آن به معنای افزایش شانس شما می‌باشد. اما امکان ریجکتی همیشه وجود دارد.
  • وعده‌ی توخالی دیگر این موسسات، اخذ ویزا در زمان کم می‌باشد. امروزه حتی برای کشور‌های متوسط و ضعیف نیز فرآیند دریافت ویزا طولانی و سخت شده است. اگر مقصد شما کشورهایی مانند آمریکا یا کشور‌های پیشرفته‌ی اروپایی باشد این زمان به مراتب بیشتر خواهد شد.
  • دیگر جمله‌ی شک برانگیز "پیدا کردن کارفرما با حقوق بالا" یا هر جمله‌ای شبیه به این می‌باشد. برخی از این موسسات حتی سایت‌های جعلی یا بی‌اعتبار کاریابی را نیز برای اغوا کردن مشتریان خود به‌کار می‌گیرند. 

اعتبار سنجی یک موسسه مهاجرتی خوب

برای این‌کار می‌توانید به لیستی که توسط وزارت علوم برای معرفی موسسات معتبر منتشر می‌شود مراجعه کنید. موسسات موجود در این لیست معتبرند و تابع قانون می‌باشند. پس از حصول اطمینان از اعتبار موسسه باید به سابقه‌ی آن موسسه دقت کنید. در ایران تمام کسانی که فارغ‌التحصیل وکالت باشند توانایی مشاوره در این زمینه را دارند؛ اما برتری با کسانیست که تجربه‌ی بیشتری در مورد امور مهاجرتی و زیر و بم کار داشته باشند. از طرفی بعضی از موسسات و وکلا در مورد کشور‌هایی خاص قوی‌تر عمل می‌نمایند. این مورد نیز لازم است در تحقیقات اولیه لحاظ شود.
مهاجرت قانونی مزایای بسیار در کنار سختی‌ها و پیچیدگی‌ها دارد و موسسات خوب مهاجرتی در صددند این سختی‌ها را برای شما به حداقل برسانند. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی زانکو مراجعه نمایید.

 

بیشتر بخوانید:

راهنمای مهاجرت

هزینه انگشت نگاری کانادا

پیشنهاد سردبیر زانکو