کم هزینه‌ترین کشورها برای مهاجرت افراد ایرانی در کشورهای اروپایی بوده است که دارای روش‌هایی می‌باشد که اغلب با سختی همراه است در بیشتر این روش‌ها برای مهاجرت، در بیشتر اوقات به این مهم نیاز دارید که غیر از پرداخت هزینه‌های دریافت اقامت، مبلغی برای خرید خانه و سرمایه گذاری و ایجاد پشتوانه‌های لازم صرف کنید که با هزینه‌های زیادی همراه بوده است ولی ما روش‌هایی را برای شما گرداوری کرده‌ایم تا این هزینه‌ها را به حداقل برساند.

کم هزینه‌ترین راه مهاجرت:

حال سوال اساسی این بوده است که کم هزینه‌ترین راه‌های مهاجرت کردن به چه صورت بوده است و کدام کشورها این ویژگی را داشته‌اند و چه روشی را انتخاب کرده تا در سریع ترین زمان انجام گردد و یا کدام روش موجود با کدام کشور متناسب بوده است.

مهاجرت

در پاسخ در وهله‌ي اول باید به شما بگوییم قاره‌‌ي اروپا با بررسی و در نظر گرفتن تمام شرایط بهترین و امن‌ترین کشورها را میان قاره‌های دیگر برای مهاجرت داشته است و راه‌هایی وجود دارد که این مهاجرت آسان‌تر و کم هزینه‌تر باشد با ما همراه باشید تا تمام این راه‌‌ها را به شما به صورت کامل بیان کنیم.

اروپا به صورت کلی در قسمت نیمکره‌ي شمالی و بخش عمده‌ي آن در قسمت نیمکره‌ی شرقی قرار گرفته است. این منطقه جزو قسمت غرب منطقه‌ي اوراسیا به شمار می‌رود و کشورهای متنوع و عالی برای اقامت و زندگی بسته به شرایط در آن‌جا واقع شده است و از قسمت شمالی با اقیانوس قطبی و در قسمت غربی آن با اقیانوس اطلس مرز داشته و از قسمت جنوبی با دریای مدیترانه هم‌مرز بوده است و در قسمت شرقی با قاره‌ی آسیا دارای مرز مشترک بوده است. با تمام اوصاف قاره‌ی اروپا جزو شش قاره‌ي بزرگ و پهناور جهان بوده است که با بخش‌هایی از قبیل: 1-کوه‌های اورال و 2-کوه‌های قفقاز و 3-رودخانه اورال و 4-دریای خزر و 5-دریای سیاه و  در آخر 6-آبراهه‌ي تنگه‌های موجود در کشور ترکیه از آسیا جدا گشته و مرزهای مشترک را از دست داده است.

کم هزینه ترین راه مهاجرت

 

جمع کثیری از مهاجران خواهان این بوده که مقصد آن‌ها کشورهای صنعتی در اروپا بوده و دارای سطح زندگی بالا بوده باشند که حق طبیعی آن‌ها نیز بوده است. اما نکته‌ي قابل توجه این بوده است که اکثر این روش‌ها هزینه‌های زیادی در پی خواهد داشت و این افراد خواهان این هستند که با کمترین هزینه‌ي موجود به این کشورها مهاجرت کرده و زندگی خود و خانواده‌ي خود را بسازند. از بین روش‌ها و پروسه‌های موجود در کشورهای مختلف در جهت مهاجرت، بعضی از این روش‌ها با کم‌ترین هزینه امکان پذیر بوده است اما نکته‌ی مهم این بوده است که هر کدام از این روش‌ها به نوعی سختی مختص به خود را دارد و این امکان وجود داشته است که شخص متقاضی موفق به دریافت اقامت دائم نگردد. در نتیجه باما همراه باشید تا این روش‌ها را به صورت کامل برای شما شرح دهیم.

روش 1 : دریافت اقامت دائم و ارزان به صورت مطمئن در کشور اسلواکی:

یکی از محاسنی که از اقامت اسلواکی به دست خواهید آورد، شهروندی کل اروپا بوده است که یه امر بسیار بوده است. دریافت اقامت کشور اسلواکی به صورت ثبت شرکت در این کشور و انجام دادن فعالیت‌های اقتصادی در این کشور یکی از کم هزینه‌ترین راه‌ها برای مهاجرت بوده است و شما اقامت اروپا را دریافت خواهید کرد که یکی از معتبرترین پاسپورت‌ها برای شما و خانوده‌ی شما محسوب می‌گردد.

ثبت شرکت در جهت مهاجرت

ثبت کردن شرکت و فعالیت‌های اقتصادی در کشور اسلواکی هزینه‌ای به نسبت بسیار کمتری و مناسبتری نسبت به سایر کشورها داشته است و توجه به این نکته ضروری بوده است که سیاست‌های مهاجرتی این کشور سبب این امر شده است تا فرآیند اخذ اقامت و انجام دادن کارهای مربوطه‌ی آن پیچیدگی و سختیی برای متقاضیان نداشته باشد. اخذ اقامت در قاره‌ي اروپا که جزو بهترین مکان‌های ممکن برای مهاجرت بوده است با سرمایه‌گذاری کردن به صورت اندک در کشور اسلواکی، سبب شده تا این کشور یکی از راحت‌ترین و بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم اروپا تبدیل شود و از زندگی و امکانات عالی در این کشور برای خود و خانواده‌ي خود لذت ببرید.

 

از دیگر نکات مهم و مزایای قابل‌توجه برای مهاجرت کردن به این کشور زیبا علاوه بر دلایل مقرون به صرفه بودن و کم هزینه بودن این کشور، دریافت کردن اقامت به صورت کلی در حوزه‌ی شنگن به وسیله‌ي این روش بوده است. این امر به این معنا بوده است که با دریافت کردن اقامت کشور اسلواکی، مجوز اقامت گرفتن در کل حوزه شنگن را داشته‌اید و نکته‌ي بسیار مهم برای شما و خانواده‌ي شما مجوز کار در این کشور و تحصیل کردن را نیز دارا می‌باشید به همراه اجازه‌ي سفر و البته مجوز کار کردن و تحصیل کردن در تمام کشورها در حوزه‌ي شنگن اروپا را به دست خواهید آورد.

شنگن

 

شما در جهت ثبت کردن شرکت مدنظر در کشور اسلواکی در کمال تعجب نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه نداشته‌اید. اما برای انجام کارهایی از قبیل: 1-انجام کارهای ثبتی، 2-گرفتن بیمه، 3-پرداخت اجاره نامه، 4-پرداخت حق‌الوکاله و ...  که برای دریافت اقامت شما در این کشور ضروری بوده ااست به طور کلی چیزی در حدود۱۵.۰۰۰ تا ۲۰.۰۰۰ یورو بودجه نیاز خواهید داشت.

در نظر داشته باشید این روش فقط مناسب اشخاصی می‌باشد که این قصد را دارند که با خانواده‌ي خود به اروپا مهاجرت کرده و کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی کرده و هزینه‌ای که پرداخت کنند و در نتیجه این شرایط شامل روش‌های ویزای تحصیلی نبوده است.

جمع بندی روش اول:

با ثبت کردن یک شرکت در کشور اسلواکی، با پرداخت هزینه‌ای اندک به شما و تمامی اعضای خانواده‌ي شما اقامت و شهروندی کل اروپا داده می‌شود و از مزایای بسیار زیاد دیگری نیز برخوردار خواهید شد.

این روش‌ جزو روش‌هایی است که شما لازم نیست تا هزینه و سختی بسیار زیادی را برای مهاجرت متحمل شوید و از طریق آن این امکان را دارید که اقامت کشور اسلواکی و اقامت کل اتحادیه اروپا را داشته باشید. در نتیجه و حالت کلی شما دریافت اقامت دائم اروپا را بدون پرداخت سرمایه‌ای زیاد و سرمایه‌گذاری کردن در این کشور به دست خواهید آورد.

روش های مهاجرت

روش‌های موجود برای دریافت اقامت اروپا:

1-اقامت اروپا به طریق داشتن تمکن مالی

2-اقامت اروپا به طریق سرمایه‌گذاری کردن در یک کشور

3-اقامت اروپا به طریق ثبت کردن یک شرکت

4-اقامت اروپا به طریق دریافت ویزای کار در یک شرکت معتبر

5-اقامت اروپا به طریق ازدواج کردن از طریق همسر

6-اقامت اروپا به طریق تحصیل در کالج‌ها و دانشگاه‌ها

7-اقامت اروپا به طریق پناهندگی در یک کشور اروپایی

تمکن مالی

اقامت از روش داشتن تمکن مالی در اروپا:

اخذ اقامت در اروپا به روش داشتن تمکن مالی جزو آسان‌ترین و راحت‌ترین روش‌ها برای دریافت کردن ویزا و اقامت در اروپا بوده است. شخص متقاضی بایستی ثابت کند که با داشتن سود سپرده بانکی یا دریافت حقوق باز نشستگی به صورت رسمی دریافت اجاره از زمین و ملک و خانه و نشان دادن سند ملکی رسمی و یا نشان دادن اجاره نامه‌ به صورت رسمی یا دریافت سود سهام از شرکت‌ها و موسسات یا کارخانه‌ي شخص مهاجر و ... این‌ها راه‌هایی می‌باشد که می‌تواند شما را به دریافت اقامت موقت در کشورهای اروپایی برساند. و تمدید کردن سالانه‌ی موارد بالا می‌تواند به راحتی اقامت شما را ثابت کند و بهترین کشورهای اروپا مهاجرت کنید از جمله این کشورها کانادا می‌باشد و داشتن تمکن مالی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

داشتن هر کدام از مدرک‌های بالا به شرط اینکه توان این را ایجاد کند که درآمد ماهیانه به صورت حتم داشته اید و هزینه‌های شما را به صورت کامل رفع کند کفایت کرده و راه‌ را آسان می‌کند. در این صورت نیازی به ثبت کردن یک شرکت و پر کردن فرم‌ها و انجام کارهای اداری و پرداخت کردن مالیات شرکت و استخدام کردن کارکنان شرکت نیازی نیست. راه‌اندازی نکردن یک کسب و کار و تجارت و یا ثبت کردن یک شرکت این امکان را ایجاد می‌کند تا مرحله‌های دریافت کردن اقامت کشورهای اروپایی با سرعت بسیار بالاتری صورت بگیرد. اگرچه دراین صورت که شخص متقاضی بخواهد اقامت یکی از کشورها در حوزه شنگن را با این روش به دست آورد، بعد از انجام مراحل کاری و دریافت اقامت خود مجوز سفر و سکونت به تمام کشورهای اروپایی شنگن را دارا می‌باشد. دراین پروسه محدودیت سنی وجود نداشته و نیاز به گواهی زبان نمی‌باشد.

بعد از تااید کردن مراحل توسط دولت آن کشور، مجوز اقامت اروپا و سکونت در این کشورها به مدت زمان 1 یا 2 سال به متقاضی داده می‌شود که قابلیت تمدید دارد. زمانی که شخصی تحت نظر قانون به زمانی حدود حداقل 5 سال درکشور بدون جرم و جنایت اقامت داشته و سکونت کرده باشد و مشکلی وجود نداشته باشد، این امکان فراهم می‌شود تا اقامت دائم اروپا و پاسپورت کشور مدنظر را به راحتی بدون هیچ مشکلی دریافت کند. دریافت اقامت به روش تمکن مالی در کشورهایی ازقبیل: یونان ، فرانسه و اسپانیا در زودترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

سرمایه گذاری

دریافت کردن اقامت در اروپا به روش سرمایه‌گذاری:

اخذ اقامت در اروپا به روش سرمایه‌گذاری از راه‌های بسیار سریع برای دریافت اقامت در اروپا به شمار می‌رود. دریافت کردن اقامت دائم اروپا با استفاده از روش سرمايه‌گذاري در اروپا باعث می‌شود اقامت کشورهای حوزه شنگن را به دست آورید و برای شما امکان زندگی کردن و انواع فعالیت‌ها در کشورهای حوزه شنگن را فراهم می‌کند بدون این اینکه به مشکلی بربخورید. شخص متقاضی این توان را داراست از روش خرید ملک یا شرکت در اروپا، به راحتی اقامت دائم در اروپا را برای خود و خانواده‌ي خود به دست بیاورد. دریافت کردن این اقامت نیز از نظر سنی محدودیت نداشته و متقاضی اگر اقامت دائم را دریافت کند از مالیات معاف بوده است و یکی از بهترین کشورها جهت سرمایه گذاری امن کشور کانادا است و با سرمایه گذاری در کانادا می‌توانید نهایت بهره را ببرید.

دریافت کردن اقامت در اروپا به روش ثبت شرکت:

یکی از راه‌های مهاجرت در طی سال‌ها ثبت شرکت در خارج از کشور بوده است و بیشتر کشورها در اروپا مجوز‌ دریافت اقامت را به صاحبان شرکت‌ها می‌دهند که تحت عنوان مدیر، نقش بسزا و مهمی در اداره کردن رسمی شرکت ایفا خواهد کرد. برای شروع کردن مراحل اقامت در اروپا به روش ثبت شرکت در ابتدا میبایست شخص متقاضی یک شرکت را در اروپا تأسیس کرده و یک طرح توجیهی در این کشور ایجاد کند. اگر کارها با موفقیت انجام شد شخص متقاضی مجوز اقامت برای خود و خانواده‌ي خود را به‌راحتی دریافت می‌کند. برای شروع شدن این پروسه‌ي فرآیند، شخص متقاضی میبایست به مدت کوتاهی به کشور مقصد سفر کرده و کارهای لازم از قبیل ایجاد کردن یک حساب بانکی در کشور مربوطه برای شرکت افتتاح کند. با دریافت مجوز اقامت به روش ثبت کردن شرکت در کشورهای محدوده‌ي حوزه شنگن، شخص متقاضی می‌تواند برای خود و خانواده‌‌ي خود اقامت شنگن دریافت کرده و به راحتی به کشورهای اروپایی شنگن سفر کرده و از آن لذت ببرد و حتی این امکان را دارد تا در سایر کشورهای حوزه شنگن با خانواده‌ي خود به زندگی بپردازد.

مهاجرت کاری

دریافت اقامت در اروپا به روش ویزای کار:

مهاجرت کردن به کشورها بزرگ و ایجاد زندگی عالی دغدغه‌ي جوانان بوده است و بهترین گزینه‌ي موجود برای جوانان کشورهایی اروپایی و برخی دیگر از بهترین کشورهای دنیا بوده است. در این قسمت، متقاضی میبایست در وهله‌ي اول برای اخذ ویزای کاری بتواند در اروپا یا دیگر کشورها در جهان پذیرش کار بگیرد یا از سمت شرکت معتبر دعوتنامه‌ي کاری دریافت کند و پیشنهاد داشته تا بتواند کار خود را شروع کند و آگهی درج شده که فرد به وسیله‌ی آن به این کار آمده میبایست به مدت 3 ماه باید در کشور ثبت شده باشد و بعد از 3 ماه دیگر در اتحادیه اروپا ثبت شده باشد و اگر فرد مناسبی از کشور مبدا برای این شغل پیدا نشد بعد از گذراندن این 6 ماه از افراد خارجی دعوت می‌گردد تا برای همکاری و مهاجرت کارهای اداری خود را انجام دهند.

حال سوال اساسی این بوده که راحت ترین ویزای کار مربوط به کدام کشور است؟ با ما و مشاوران ما همراه باشید تا این سوال را به خوبی به شما پاسخ دهیم. ویزای کار در اروپا این امکان را به اشخاص متقاضی می‌دهد تا مجوز اقامت موقت را در این کشور دریافت کنند و با اخذ این ویزا اشخاص متقاضی اجازه‌ي به طور دائم ماندن در این کشور را ندارند. البته با توجه کردن به تمام مشکل‌ها و بحران‌ها در جهان احتمال اینکه شغلی برای یک فرد خارجی پیدا شود بسیار پایین بوده است. اگر فرد دارای رزومه‌ي به شدت قوی و یا قابلیت‌های خاص و یا مدرک قویی داشته باشد این توان را دارد که به مدت زمان بیشتری در این کشورها بماند و اقامت خود را تمدید کند زیرا داشتن رزومه و برآورده کردن نیاز شرکت یا سازمان بسیار در دریافت اقامت در کشورهای اروپایی تاثیر بسزایی دارد.

دریافت اقامت در اروپا به روش ویزای ازدواج:

یکی دیگر از بهترین و کم‌ هزینه‌ترین روش‌های موجود در جهت اقامت به کشورهای جهان از طریق ویزای ازدواج است که شامل ویزای ازدواج در کشورهای اروپایی و ویزای ازدواج آمریکا می‌باشد که این دو از مشهورترین این نوع ویزاها هستند، دریافت تابعیت به روش ویزای ازدواج بوده است. امر خطیر ازدواج یکی دیگر از موردهایی بوده است که در اخذ تابعیت در کشورهای اروپایی بسیار مهم و تاثیرگذار بوده است.

ویزای ازدواج

براساس قوانین تصویب شده در حقوق بین الملل در بیشتر کشورها در جهان اگر ازدواج بین طرفین صورت بگیرد، شخص به راحتی می‌تواند تابعیت آن کشور را دریافت کند. درنتیجه اگر یک شخص با یک فرد دارای تابعیت یک کشور ازدواج کند، به راحتی و بدون مشکل می تواند برای دریافت کردن و انجام پروسه‌های اداری دریافت این ویزا اقدام کند. دو فردی که دارای شرایط بوده باشند و قصد ازدواج کردن با یکدیگر را داشته باشند بایستی در وهله‌ي اول به اداره‌ي ثبت نزدیک خود مراجعه کرده و کارهای لازم را انجام داده و مدرک‌های ازقبیل: 1-کارت شناسایی، 2-گذرنامه‌ی رسمی و 3-آدرس محل سکونت و… را به عنوان مدارک ضروری و اثبات تصدیق آن ارائه دهند در مرحله‌ي بعد با سپری کردن زمان دو سال از زمان ازدواج رسمی و قانونی و شرط اینکه 3 سال قبل از ازدواج، هرکدام در خاک کشور مدنظر دارای اقامت باشند به راحتی می‌توانند اقامت این کشور را داشته باشند.

شخص متقاضی میبایست ثابت کند که ازدواج آن‌ها صوری نبوده و ازدواج آن‌ها به صورت رسمی و قانونی بوده است تا کشور مورد نظر بتواند ویزای ازدواج را به صورت رسمی صادر کند. اگر ثابت شود که ازدواج صوری است بلافاصله تمام مراحل کنسل می‌شود و بلافاصله اقدام به اخراج کردن متقاضی از کشور می‌شود.

دریافت اقامت اروپا به روش ویزای تحصیلی:

این ویزا در صورت کلی از نوع ویزای اقامت موقت بوده است که فقط امکان تحصیل کردن، زندگی کردن و حتی کار کردن در کشور را به او خواهند داد. برای اخذ ویزای تحصیلی در وهله‌ي اول میبایست پذیرش رسمی را از دانشگاه اخذ کند و کارهای لازم را در جهت آن انجام دهد. شخص متقاضی میبایست شرایط کامل تحصیلی و مدرک و گواهی زبان را به صورت رسمی داشته باشند. شخص متقاضی میبایست چند مرحله را با موفقیت طی کند و در وهله‌ي آخر به گرفتن ویزا برسد به صورت کلی میبایست شخص متقاضی هم از طرف دانشگاه و هم از سوی سفارت مورد تایید قرار بگیرد و یکی از بهترین کشورها در جهت اخذ این نوع ویزا کشور کانادا بوده است و ویزای تحصیلی کانادا جزو برترین ویزاها در این دسته می‌باشد.

پناهندگی

دریافت اقامت در اروپا به روش پناهندگی:

به صورت کلی گرفتن اقامت در کشورهای اروپایی و سایر کشورها از روش پناهندگی امکان‌پذیر بوده است اما هرگز این روش را برای مهاجرت و دریافت اقامت پیشنهاد نمی‌کنیم. این روش یک روش غیرقانونی بوده است و خطرات بسیار زیادی دارد و شما را با مشکلات فراوانی درگیر می‌کند.

توضیحات بیشتر:

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه‌ي زانکو که جزو با سابقه‌ترین موسسه‌هایی در حیطه‌ی این موضوع فعالیت می‌کنند بوده است همراه باشید و بدانید مشاوران زانکو با کادری مجرب از کارشناسان و مشاوران همراه همیشگی شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در 2020

روش مهاجرت

مهاجرت کاری

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو