بخش اعظم جمعیت کانادا در مناطق جنوبی این کشور و نزدیک مرز آمریکا زندگی می کنند. زیرا آب و هوای کانادا در این نواحی معتدل‌تر است و در شمار پررونق ترین بخش های این کشور و همچنین جز مناطق پر بازدید برای گردشگران کانادا قرار گرفته‌اند.

 ویندسور در انتاریو

فصل بهار با دمای روزانه‌ی ۶ درجه در ماه مارس شروع شده و در ژوئن به ۲۵ درجه هم می رسد! تابستان‌ها بسیار گرم است. به گونه‌ای که دمای میانگین روزانه در جولای ۲۸ درجه بوده و گاهی به ۴۰ درجه هم می‌رسد. عملاً می توان گفت تابستان های این شهر نسبتاً گرم و سوزان بوده و حتی روزهای گرم ممکن است تا پاییز هم طول بکشند. پاییز نیز به همین سرعت بهار از راه می‌رسد و با ۲۳درجه در سپتامبر شروع شده و با ۲درجه در دسامبر به پایان می‌یابد.
علت این تغییر دماهای شدید و ناگهانی بین فصول، زمین های هموار اطراف ویندسور است. در بخش شمالی شهر هیچ کوهی وجود ندارد که مانع هجوم توده هوای قطبی خلیج هادسون شود. همین توجیه برای بخش جنوبی هم صدق میکند و هموار بودن نواحی پایین خلیج مکزیک موجب هجوم توده هوای گرم از نواحی استوایی درفصل تابستان می شود.

ویکتوریا در بریتیش کلمبیا

شهر ویکتوریا در جزیره‌ای به همین نام است که میانگین دمای سالانه‌اش ۱۵ درجه می‌باشد. این ناحیه در جنوبی‌ترین بخش ایالت بریتیش کلمبیا و در مرز آمریکا قرار دارد و موقعیت نصف النهار آن ۴۸ درجه شمالی است. دو فاکتور شدیداً موثر بر آب وهوای این محل وجود دارد.

اولین فاکتور این است که بخش‌های شمالی و شمال شرقی شهر توسط کوهستان‌های بلند سنگی محاصره شده که از ورود توده هوای سرد جلوگیری می‌کند.
دومین فاکتور تاثیر شگرف اقیانوس آرام است. اطراف سواحل کانادا و آلاسکا، جریان های هوایی نسبتاً گرمی عبور می‌کنند. بنابراین آب وهوای این ناحیه درطول سال نسبتاً معتدل و همانند جنوب انگلیس است. البته کمی گرمتر! مثلاً در دوماه سرد سال یعنی دسامبر و ژانویه، دمای روزانه ۷درجه است.

بیشتر بخوانید:

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

چگونه هزینه های زندگی خود در تورنتو کانادا را کاهش دهیم؟

چیلیوک در بریتیش کلمبیا

چیلیوک یکی از گرم ترین شهرهای کانادا واقع در استان بریتیش کلمبیا است. این شهر با کوه‌ها محاصره شده و دارای جاذبه‌های طبیعی زیادی ازجمله دریاچه‌ها و پارک‌های متعدد است. در این شهر همچنین می‌توانید فعالیت‌های مختلفی مانند کوه‌نوردی، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، سوارکاری و گلف هم تجربه کنید. تابستان‌های این شهر بسیار گرم است اما در زمستان‌ها دمای هوا به ۲ تا ۵ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد. ویزای دانشجویی کانادا

سانشاین کوست در بریتیش کلمبیا

سانشاین کوست همانطور که از نامش پیدا است بیشتر از ونکوور نور آفتاب را تجربه می‌کند. تابستان‌های این شهر گرم و زمستان‌ها معتدل هستند. این شهر تنها ۴۰ دقیقه با قایق از ونکوور غربی فاصله دارد. بازارهای کشاورزان محلی، سواحر و جزیره‌های زیادی در این شهر وجود دارند.

بیشتر بخوانید:

بورس کانادا و آمریکا

کار خانگی در کانادا

اوسویوس در بریتیش کلمبیا

تابستان‌های طولانی و گرم و زمستان‌هی معتدل با دمای زیر ۵ درجه‌ی سانتی‌گراد، شهر اوسویوس را در فهرست گرم‌ترین شهرهای کانادا قرار داده‌اند. این شهر کوچک در «اوکانگان» واقع در بریتیش کلمبیا قرار گرفته است. فعالیت‌های زیادی در این شهر می‌توان تجربه کرد؛ دوچرخه‌سواری، قایق‌سواری، گلف و حتی اسکی ازجمله‌ این فعالیت‌ها هستند. خرید بلیط هواپیما تهران تورنتو

کلونا در بریتیش کلمبیا

شهر کلونا Kelowna گرم‌ترین زمستان‌ها وتابستان‌های آفتابی و داغی را نسبت به دیگر شهرهای دیگر کانادا تجربه خواهید کرد. دمای هوا در تابستان اغلب حدود 28 درجه‌ سانتی‌گراد است.

بیشتر بخوانید:

معرفی استان کِبِک کانادا - فرانسه کوچک

سردترین شهرهای کانادا

میانگین تعداد روزهای در سال که شهر‌های کانادا دما بالا 30درجه سانتی گراد را تجربه می‌کنند:

 

دمای شهر کانادا

 

میانگین حداکثر دمای شهر های کانادا:

 

 

میانگین دمای شهرهای کانادا

 

میانگین پایینترین دمای شهرهای کانادا:

 

میانگین پایینترین دمای شهرهای کانادا

 

منبع: currentresults.com

پیشنهاد سردبیر زانکو