اخبار کانادا بیش از ۵۴ درصد از کبکی‌ها به فکر ترک شغل خود هستند

سرخط خبرها: بیش از ۵۴ درصد از کبکی‌ها به فکر ترک شغل خود هستندگزیده اخبار پنج‌شنبه، بیست و دوم اکتبر ۲۰۲۰ به انتخاب «مداد»

به گزارش مداد نیوز

    

بیش از ۵۴ درصد از کبکی‌ها به فکر ترک شغل خود هستند

به گزارش  Huffingtonpost، بر اساس یک نظرسنجی ۵۴ درصد از کبکی‌ها قصد دارند کار خود را ترک کنند. این موضوع منحصر به کبک نبوده و نتایج این آمارگیری نشان می‌دهد تقریباً نیمی از کانادایی‌ها به ترک موقعیت شغلی فعلی خود فکر می‌کنند. به باور کارشناسان این موضوع ناشی از پیامدهای همه‌گیری جهانی کرونا است که تغییرات عمده‌ای را در دنیای کار ایجاد کرده است.

این اطلاعات در پی یازدهمین بررسی و برآورد درآمد سالیانه در کانادا توسط یک شرکت بین‌المللی به‌دست‌آمده است. بر این اساس مشخص شد ۵۴ درصد مردم کبک، ۵۲ درصد اهالی انتاریو، ۴۵ درصد شاغلان آلبرتا و ۴۱ درصد از ساکنان بریتیش کلمبیا به‌طورجدی به ترک کار خود فکر می‌کنند.

از سوی دیگر نتایج این بررسی نشان می‌دهد ۷۱ درصد از کارفرمایان در کانادا حداقل تا حدودی به چشم‌انداز آینده اشتغال در کانادا خوش‌بین هستند که این رقم در کبک، ۷۷ درصد است.

کارمندان، بزرگ‌ترین چالش‌های مربوط به رفاه خود را مواردی ازجمله عدم تعامل اجتماعی (۴۵ درصد)، انزوا و تنهایی (۲۷ درصد) و افزایش فشار کار (۲۵ درصد) ارزیابی می‌کنند.

در کبک مهم‌ترین دغدغه‌های کارمندان شامل موارد: عدم تعامل اجتماعی (۴۸ درصد)، انزوا و تنهایی(۲۹ درصد)، افزایش فشار کار (۲۰ درصد)، نارضایتی از محیط کار (۱۹ درصد)، کمبود وقت(۱۶ درصد) و البته ۴۳ درصد از کارمندان می‌گویند که هیچ اقدامی توسط کارفرما جهت کمک به بهبود وضعیت آن‌ها در دوران همه‌گیری صورت نگرفته است.

این نظرسنجی با حضور ۹۸۶ کانادایی به زبان انگلیسی و فرانسوی در سراسر کشور، بین ۲۹ ژوئیه و ۲۵ اوت سال ۲۰۲۰ انجام شد.

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو