در حال حاضر بیش از 200میلیون مهاجر در سراسر دنیا وجود دارند. کسانی که به هر دلیلی قصد ترک وطن دارند. مهاجرت غیرقانونی راهی خطرناک و سخت است که توسط تعداد کمی انتخاب می‌شود. حال اگر بخواهیم قانونی مهاجرت کنیم به چه موسساتی می‌توان اعتماد کرد؟

موسسات مهاجرتی

موسسات مهاجرتی شامل گروهی از کارشناسان و وکلا می‌باشند که در زمینه‌ی مهاجرت به یک یا چند کشور فعالیت می‌نمایند. این افراد اطلاعات کافی در مورد پیچ‌و‌خم‌های قانونی مهاجرت را داشته و از روابط خوبی برخوردارند. برای شناخت موسسه‌ی مهاجرتی معتبر ابتدا باید موسسات شیاد را بشناسید. در مطلب دیگری با نام «کلاهبرداری موسسات مهاجرتی» به این موضوع پرداخته‌ایم.


ویژگی‌های موسسه‌ی مهاجرتی معتبر

موسسه ی مهاجرتی معتبر

•    وجود اسم موسسه در لیست وزارت علوم (لینک)
•    حضور وکیل رسمی دادگستری با پروانه‌ی وکالت معتبر در موسسه
•    داشتن پروانه‌ی فعالیت
•    رسمیت برند (جستجوی اسم آن در اینترنت و مطالعه‌ی دقیق سایت و راه‌های ارتباطی)
•    عدم وجود تبلیغات عجیب و غریب و وعده‌های توخالی مثل تضمین صددرصد صدور ویزا
•    به‌روز بودن
•    صداقت

چرا این ویژگی‌ها مهم هستند؟

مهاجرت امری قانونی و پروسه‌ای پیچیده و حساس می‌باشد. جدا از اینکه امکان سوء استفاده از هویت شما توسط شیادان وجود دارد، ممکن است مشکلاتی امنیتی نیز برای خودتان به وجود بیاید. کشور‌ها امروزه برای پذیرش مهاجر حساسیت بالایی به خرج می‌دهند. احساس کردن نبود صداقت در هر مرحله موجب ریجکت شدن ویزای شما خواهد شد. همچنین ممکن است در صورت اعمال هرگونه سهل‌انگاری در مراحل کار، با مشکلات امنیتی از جمله بازرسی‌های شدید در فرودگاه روبرو شوید.
یک موسسه‌ی معتبر که وکلای مجرب و در عین‌حال به‌روز در آن مشغول به کار باشند، شانس شما برای دریافت ویزا را افزایش خواهد داد. اما باید دقت داشته باشید هیچ‌گاه تضمین صددرصدی برای این امر وجود ندارد. اگر تمام مدارک شما خوب و درست باشد و تمام مراحل را نیز به درستی طی کنید همچنان امکان ریجکتی ویزا وجود دارد.

وکیل مهاجرتی مجرب


یک‌سری اعمال نیز از دست موسسه و وکیل خارج است. به‌طورمثال اگر شما سابقه‌ی ریجکتی ویزا دارید، شانس موفقیتتان به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد و یک وکیل خبره ممکن است بتواند شما را نجات دهد. یا حتی ممکن است امتیاز لازم را برای نوع ویزای درخواست شده کسب نکنید. با کسب آگاهی از مراحل کار می‌توانید به‌راحتی تشخیص دهید اشکال کار از کجاست. پس سپردن کار به موسسه‌ی مهاجرتی به‌معنای رها کردن و بی‌اطلاع بودن از آن نباید باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه ی اصلی زانکو مراجعه نمایید.

 

بیشتر بخوانید:

بهترین روش مهاجرت

مهاجرت چیست
 

پیشنهاد سردبیر زانکو