بنابر نظرسنجی امنیت سایبری کانادا: ۸۴ درصد در مورد مشاغل آسیب دیده از نقض حریم خصوصی تمایلی برای ادامه فعالیت با این شرکت‌ها ندارند

به نقل از هدهد نیوز

بر اساس مطالعه جدیدی که روز دوشنبه توسط کی پی ام جی «KPMG» منتشر شد، اکثر کانادایی‌ها تمایلی به تجارت با شرکت‌هایی که نقض حریم خصوصی کرده‌اند، ندارند.

به گزارش رسانه هدهد کانادا، این گزارش همچنین می‌گوید حدود یک چهارم افرادی که برای این گزارش مورد بررسی قرار گرفته‌اند، اطلاعات ورود به سیستم آن‌ها از یک سایت معتبر سرقت شده است.

گزارش این شرکت مشاوره، بر اساس پاسخ ۲۰۰۴ نفر از شرکت‌های مشاوره آنلاین بین ۱۵ تا ۱۸ سپتامبر تهیه شده است.

 

«KPMG» این نظرسنجی را حدودا یک ماه پس از آن که دولت فدرال در ماه آگوست فاش کرد هزاران نام کاربری و رمز عبور سرقتی برای درخواست خدمات استفاده شده منتشر کرده است.

پس از حملات سایبری که در ماه‌های جولای و آگوست رخ داد، هیئت خزانه داری کانادا اعلام کرد که فعالیت‌های مشکوک را در بیش از ۴۸۰۰۰ حساب آژانس درآمد کانادا کشف کرده است.

از جمله، بانک «CRA» دسترسی به برنامه‌های پشتیبانی مالی فدرال مربوط به بیماری همه گیر کووید۱۹ را مدیریت کرد.

اگرچه «KPMG» به هیچ مورد خاصی اشاره نکرد، اما گفته است که تهدیدات امنیت سایبری بیشتر به یک مشکل تبدیل شده است، زیرا همه گیری کووید۱۹ باعث استفاده بیشتر از حساب‌های آنلاین برای کار، خرید و ارتباط با افراد دیگر شده است.

هارتاج نیجار، شریک «KPMG» و رهبر ملی رویه امنیت سایبری گفت که سازمان‌ها باید نگاه دقیق‌تری به سیستم ها و پروتکل‌ها داشته باشند.

وی با انتشار بیانیه‌ای اظهار داشت: «مجرمان سایبری بی رحمانه به دنبال هویت، کد ورود، پول و اطلاعات مهم شما هستند».

نظرسنجی «KPMG»، که پیش از یک کارزار ملی آگاهی عمومی به هدایت دولت انجام شده، شواهدی را مبنی بر نقض داده‌ها در راستای منحرف کردن مشتریان نشان می‌دهد.

«KPMG» می گوید اگر شرکتی نتواند داده‌های خود را ایمن نگه دارد، ۸۴ درصد پاسخ دهندگان فکر می‌کنند تجارت خود را به جای دیگری برسانند.

۹۰ درصد آن‌ها گفته‌اند «در مورد به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی یا مالی خود با هر سازمانی که نقض داده داشته باشد» کراهت دارند.

همچنین  ۵۴ درصد از پاسخ دهندگان این نظرسنجی گفتند که خرید آنلاینشان از قبل از شیوع کووید۱۹ بیشتر شده است.

تعداد مشابهی گفتند که آن‌ها در شش ماه گذشته ایمیل‌های مشکوک «بسیار بیشتری» دریافت کرده اند.

در حالی که ۲۵ درصد از پاسخ دهندگان به طور کلی اظهار داشتند که اطلاعات ورود به سیستم آن‌ها از یک سایت معتبر که هک شده است به سرقت رفته است، برخی از زیر گروه‌ها بیشتر از سایرین در این رابطه حساس هستند.

«KPMG» گفت ۳۴ درصد از پاسخ دهندگان که در گروه سنی ۱۸ تا ۳۴ سال هستند بیش از بقیه از سرقت اطلاعاتشان ناراحت هستند.

منبع: سی.تی.وی

پیشنهاد سردبیر زانکو